Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre-Särnatävlingarna barn och ungdom lördag
2016-11-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hjalmar Berg
Sunne SLF
6:12.37100
2
Kalle Georgsson
Högbo GOIF
6:17.37600
+5.400
3
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
6:27.38600
+15.1400
4
Fabian Nordgren
Falu IK
6:29.38800
+17.1600
5
Bosse Lövgren
Falu IK
6:32.39100
+20.1900
6
Elias Danielsson
Högbo GOIF
6:33.39200
+21.2000
7
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
6:34.39300
+22.2100
8
Markus Almgren
IFK Mora SK
6:39.39800
+27.2600
9
Gabriel Norder
IF Rigor
6:43.40200
+31.3000
10
Albin Gezelius
IFK Mora SK
6:44.40300
+32.3100
10
Erik Bryne
Sunne SLF
6:44.40300
+32.3100
12
Arve Lignell
Lucksta IF
6:49.40800
+37.3600
13
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
6:51.41000
+39.3800
14
Hugo Ström
Dala-Järna IK
6:57.41600
+45.4400
21
Klockar Eskil Nääs
SK Leksand
7:02.42100
+50.4900
22
Isak Lissel
Stora Tuna IK SK
7:06.42500
+54.5300
23
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
7:10.42900
+58.5700
24
Albin Augustsson
Källbottens IK
7:17.43600
+1:05.6400
25
Hugo Persson
Åtvidabergs IF
7:20.43900
+1:08.6700
26
Axel Karlsson
Täby IS SK
7:24.44300
+1:12.7100
27
Axel Klingberg
Falu IK
7:31.45000
+1:19.7800
28
Anton Andersson
Falu IK
7:37.45600
+1:25.8400
29
Axel Mäkinen
Högbo GOIF
7:46.46500
+1:34.9300
30
Simon Larsson
Dala-Järna IK
7:53.47200
+1:41.10000
31
Eskil Peterson
Borås GIF
8:01.48000
+1:49.10800
32
Leo Alvolin
Falu IK
8:24.50300
+2:12.13100
33
Esbjörn Montelius Risberg
Falu IK
8:35.51400
+2:23.14200
34
Jon Hansson
Falu IK
8:37.51600
+2:25.14400
-
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
-
Lukas Ivarsson
Bålsta SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)