Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Camp Ripanloppet
2017-01-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
2:09:05.774400
85.1p
2
Vegard Johnsen
Ankenes SK
2:09:31.777000
+26.2500
84.7p
3
Bernt Niva
IFK Kiruna
2:09:39.777800
+34.3300
84.6p
4
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
2:10:01.780000
+56.5500
84.3p
5
Erik Wickström
Ulricehamns IF
2:12:01.792000
+2:56.17500
82.7p
6
Hans Turtola
Överkalix IF
2:17:13.823200
+8:08.48700
78.9p
7
Felix Selin
IFK Kiruna
2:18:38.831700
+9:33.57200
77.9p
8
Marcus Look
Studentidrott
2:19:01.834000
+9:56.59500
77.7p
9
Johan Lintzén
Bergnäsets AIK
2:20:38.843700
+11:33.69200
76.6p
10
Lars Tuorema
Kiruna X-country IF
2:22:46.856500
+13:41.82000
75.2p
11
Andreas Hancke
Malmfältens Draghundsklubb
2:24:52.869100
+15:47.94600
73.9p
12
Johannes Rautio
Vittangi SK
2:25:58.875700
+16:53.101200
73.2p
13
Jörund Skjei
Bjerkvik IF
2:32:13.913200
+23:08.138700
69.7p
14
Tomas Törevall
Gällivare Endurance
2:32:28.914700
+23:23.140200
69.5p
15
Jimmy Pikkarainen
Jukkasjärvi IF
2:32:42.916100
+23:37.141600
69.4p
16
Alexander Linder
Kiruna X-country IF
2:37:26.944500
+28:21.170000
66.9p
17
Magnus Esberg
Norge
2:37:43.946200
+28:38.171700
66.8p
18
Ludvig Söderlind
IFK Kiruna
2:38:16.949500
+29:11.175000
66.5p
19
Göran Persen
Tromsö
2:38:17.949600
+29:12.175100
66.5p
20
Daniel Larsson
Gällivare Endurance
2:39:01.954000
+29:56.179500
66.1p
21
Hans Tuoremaa
Kiruna X-country IF
2:39:55.959400
+30:50.184900
65.7p
22
David Falk
Jukkasjärvi IF
2:40:47.964600
+31:42.190100
65.3p
23
Joakim Ågärd
Axa SC
2:40:53.965200
+31:48.190700
65.2p
24
Örjan Fjällborg
Kiruna X-country IF
2:42:01.972000
+32:56.197500
64.7p
25
Magnus Oja
IFK Kiruna
2:42:49.976800
+33:44.202300
64.3p
26
Johann Normann
HC
2:44:21.986000
+35:16.211500
63.6p
27
Thomas Lundström
Jukkasjärvi IF
2:45:15.991400
+36:10.216900
63.2p
28
Marius Pedersen
Narvik SK
2:45:31.993000
+36:26.218500
63.1p
29
Joel Hiltunen
Junosuando IK
2:46:46.1000500
+37:41.226000
62.5p
30
Tommy Krekula
Jukkasjärvi IF
2:47:00.1001900
+37:55.227400
62.4p
31
Johan Albertsson
IK Hakarpspojkarna
2:48:13.1009200
+39:08.234700
61.9p
32
Magnus Stålnacke
Svappavaara Aif
2:48:57.1013600
+39:52.239100
61.6p
33
Henrik Johansson
Jukkasjärvi IF
2:49:23.1016200
+40:18.241700
61.4p
34
Erik Kruukka
Vittangi SK
2:50:07.1020600
+41:02.246100
61.1p
35
Magnus Emanuelsson
Lkab FF
2:50:52.1025100
+41:47.250600
60.8p
36
Andreas Ehlis
Axa SC
2:52:04.1032300
+42:59.257800
60.3p
37
Andreas Salmi
Kiruna
2:53:08.1038700
+44:03.264200
59.8p
38
Marko Kohberg
Jukkasjärvi IF
2:54:36.1047500
+45:31.273000
59.3p
39
Magnus Thorebäck
Jukkasjärvi IF
2:55:13.1051200
+46:08.276700
59.0p
40
Robin Strålberg
Vivungi SK
2:55:27.1052600
+46:22.278100
58.9p
41
Stefan Olsson
IFK Kiruna
2:56:57.1061600
+47:52.287100
58.3p
42
Andreas Tano
Ohtanajärvi IK
2:58:56.1073500
+49:51.299000
57.6p
43
Tomas Nordmark
IFK Kiruna
2:58:59.1073800
+49:54.299300
57.6p
44
Kent Henriksson
Jukkasjärvi IF
3:00:25.1082400
+51:20.307900
57.0p
45
Daniel Mäki
Ohtanajärvi IK
3:03:43.1102200
+54:38.327700
55.9p
46
Peter Isaksson
Jukkasjärvi IF
3:04:59.1109800
+55:54.335300
55.4p
47
Stefan Lahti
Lkab FF
3:07:46.1126500
+58:41.352000
54.5p
48
Stefan Salomonsson
Jukkasjärvi IF
3:09:04.1134300
+59:59.359800
54.0p
49
Joakim Gunillasson
IFK Kiruna
3:09:17.1135600
+1:00:12.361100
54.0p
50
Östen Pekkari
IFK Kiruna
3:10:25.1142400
+1:01:20.367900
53.6p
51
Göran Adolfsson
IFK Kiruna
3:11:39.1149800
+1:02:34.375300
53.2p
52
Roger Niemi
Kalix SK
3:15:51.1175000
+1:06:46.400500
51.9p
53
Johan Mäki
Kaunisvaara IF
3:20:05.1200400
+1:11:00.425900
50.7p
54
Magnus Andersson
Hudiksvalls IF
3:23:07.1218600
+1:14:02.444100
49.8p
55
Sören Koski
Bergens IF SK
3:24:16.1225500
+1:15:11.451000
49.5p
56
Kenneth Nilsson
Lkab FF
3:25:57.1235600
+1:16:52.461100
49.0p
57
Oskar Ahlstedt
Axa SC
3:32:20.1273900
+1:23:15.499400
47.4p
58
Jan-Erik Eliasson
IFK Kiruna
3:36:22.1298100
+1:27:17.523600
46.4p
59
Arvid Åhrberg
Lkab FF
3:36:24.1298300
+1:27:19.523800
46.3p
60
Jesper Lageholm
IFK Kiruna
3:48:17.1369600
+1:39:12.595100
43.6p
61
Magnus Olofsson
Axa SC
3:51:22.1388100
+1:42:17.613600
43.0p
62
Jan Erik Kemi
Jsk Kiruna
3:52:03.1392200
+1:42:58.617700
42.9p
63
Martin Tano
Ohtanajärvi IK
4:05:45.1474400
+1:56:40.699900
40.2p
64
Michael Filander
No Club
4:05:51.1475000
+1:56:46.700500
40.2p
-
Fredrik Söderlind
IFK Kiruna
23:59:58.8639700
-
Ulf Rudlund
Jukkasjärvi IF
23:59:58.8639700
-
Georg Kristiansen
IFK Kiruna
23:59:58.8639700
-
Rikard Rova
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
Per Martin Kuhmunen
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
-
Viktor Johansson
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
Daniel Larsson
Överkalix IF
23:59:59.8639800
-
Kristian Poromaa
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
Robin Aidantausta
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
Mikael Eriksson
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
-
Hans Fjellborg
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)