Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerloppet
2017-02-19
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2017
<<< Orsa Grönklitt Ski Marathon
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 743[
1
2
]
43km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Kalle Gräfnings
Karlslunds IF SF
1:58:12.709120
87.0p
2
H 21
Anton Karlsson
Åsarna IK
1:59:34.717320
+1:22.8100
85.8p
3
H 21
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
2:02:00.731980
+3:48.22760
83.7p
4
H 21
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
2:03:03.738210
+4:50.28990
82.8p
5
H 21
Pontus Nordström
Östervåla IF
2:03:31.741000
+5:18.31780
82.4p
6
H 21
Jacob Söderqvist
Brovallens IF
2:07:30.764970
+9:18.55750
79.3p
7
H 21
Fredrik Wallström
Naprapat Walle Skidklubb
2:07:59.767810
+9:46.58590
78.9p
8
H 21
Ronny Wedin
Norbergs SK
2:11:08.786790
+12:56.77570
76.6p
9
H 21
Fredrik Åström
Gävle SK
2:11:23.788220
+13:11.79000
76.4p
10
H 21
Anders Boström
Ccc1000
2:11:23.788260
+13:11.79040
76.4p
11
H 21
Tobias Engblom
Stockviks SF
2:11:32.789190
+13:20.79970
76.3p
12
H 40
Lars Martinsson
Nacka Värmdö SK
2:11:33.789250
+13:21.80030
76.3p
13
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:12:00.791980
+13:48.82760
76.0p
14
H 40
Johan Myhr
Nacka Värmdö SK
2:12:29.794830
+14:17.85610
75.7p
15
H 40
Carl Troedsson
Stockholms RK
2:13:31.801000
+15:18.91780
75.0p
16
H 21
Daniel Nilsson
OK Norrvirdarna
2:13:31.801040
+15:19.91820
74.9p
16
H 40
John Wiklund
Stockholms RK
2:13:31.801040
+15:19.91820
74.9p
18
H 21
Henrik Löfås
Abb IF SK
2:15:36.813520
+17:24.104300
73.6p
19
H 21
Johan Stridh
Ockelbo SK
2:15:48.814750
+17:36.105530
73.4p
20
H 21
Martin Sander
Nacka Värmdö SK
2:17:27.824680
+19:15.115460
72.4p
21
H 21
Andreas Berthagen
Storvreta IK
2:17:55.827470
+19:43.118250
72.1p
22
H 40
Nicklas Johansson
Rembo IK
2:18:21.830030
+20:09.120810
71.8p
23
H 21
Björn Lystedt
Stockholm
2:18:28.830780
+20:16.121560
71.7p
24
D 21
Annika Löfström
Årsunda IF
2:18:30.830920
+20:18.121700
71.7p
25
H 21
Gustaf Johansson
OK Orion
2:18:44.832300
+20:31.123080
71.6p
26
H 21
Patrik Bredolt
Axa SC
2:19:03.834280
+20:51.125060
71.4p
27
H 21
Johan Furunäs
IFK Mariefred
2:19:17.835640
+21:05.126420
71.2p
28
H 40
Jacob Westling
Grycksbo IF OK
2:19:41.838040
+21:29.128820
71.0p
29
H 21
Carl Henrik Niper
Föreningen IKJ Haninge
2:19:41.838060
+21:29.128840
71.0p
30
H 40
Peter Henningsson
Föreningen IKJ Haninge
2:19:45.838470
+21:33.129250
70.9p
31
H 21
Joakim Lindberg
Gävle SK
2:20:56.845530
+22:44.136310
70.2p
32
H 50
Mats Mattes
Edsbyns SK
2:21:05.846450
+22:53.137230
70.1p
33
H 21
Andreas Sandgren
Hofors Aif
2:21:08.846760
+22:56.137540
70.1p
34
H 40
Anders Allard Lindström
Sundborns GOIF
2:21:09.846810
+22:56.137590
70.1p
35
H 40
Tomas Eriksson
Upplands-Ekeby IF
2:21:12.847160
+23:00.137940
70.1p
36
H 50
Micael Nilsson
Sundbybergs IK
2:21:15.847410
+23:02.138190
70.0p
37
H 50
Tommie Lindblom
Stockholms RK
2:21:34.849320
+23:22.140100
69.9p
38
H 40
Martin Höglund
Sundbybergs IK
2:21:37.849610
+23:24.140390
69.8p
39
D 21
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
2:21:38.849750
+23:26.140530
69.8p
40
H 21
Joakim Ståhl
Järbo IF
2:23:21.860090
+25:09.150870
68.8p
41
H 21
Mathias Myrén
OK Alehof
2:23:30.860990
+25:18.151770
68.7p
42
H 21
Joakim Persson
Rehns BK
2:24:36.867510
+26:23.158290
68.1p
43
H 40
Per Bergeå af Geijerstam
IK Rex
2:25:05.870490
+26:53.161270
67.8p
44
H 50
Sjur Jensen
Vattenfall IF Stockholm
2:25:38.873720
+27:26.164500
67.5p
45
H 40
Håkan Sandahl
Axa SC
2:25:39.873800
+27:26.164580
67.5p
46
H 40
Fredrik Erixon
Ccc1000
2:25:39.873880
+27:27.164660
67.5p
47
H 50
Torbjörn Söder
Gräftåvallens SK
2:25:43.874270
+27:31.165050
67.5p
48
H 50
Leif Markfjärd
Brovallens IF
2:25:44.874380
+27:32.165160
67.5p
49
D 21
Lena Wiklund
Högbo GOIF
2:25:50.874920
+27:38.165700
67.4p
49
H 50
Magnus Svensson
Turebergs IF
2:25:50.874920
+27:38.165700
67.4p
51
H 21
Julian Schönfelder
Tyskland
2:25:58.875740
+27:46.166520
67.3p
52
H 50
Kennet Berglund
Axa SC
2:26:02.876100
+27:49.166880
67.3p
53
H 21
Victor Johansson
Korsnäs IF SK
2:26:09.876890
+27:57.167670
67.2p
54
H 40
Mats Berglund
Nacka Värmdö SK
2:26:15.877400
+28:02.168180
67.2p
55
H 40
Henrik Granström
Sundbybergs IK
2:26:34.879350
+28:22.170130
67.0p
56
H 21
Tobias Nilsson
Kovlands IF
2:26:36.879500
+28:23.170280
67.0p
57
H 40
Antti Karonen
Storvreta IK
2:26:41.880030
+28:29.170810
67.0p
58
H 21
Matti Näslund
Scania IF
2:26:51.881010
+28:38.171790
66.9p
59
H 21
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
2:26:52.881180
+28:40.171960
66.9p
60
H 40
Lennart Romin
Gävle SK
2:26:53.881240
+28:41.172020
66.8p
61
H 40
Niklas Björklund
Norrbärke SK
2:27:14.883300
+29:01.174080
66.7p
62
H 40
Ulf Angelsiöö
Storvreta IK
2:27:30.884950
+29:18.175730
66.5p
63
H 50
Birger Edvinsson
Ufk
2:27:38.885760
+29:26.176540
66.4p
64
H 21
Johan Klinga
Axa SC
2:27:45.886430
+29:33.177210
66.4p
65
H 50
Dan Rimbe
Spirit IF
2:27:48.886710
+29:35.177490
66.4p
66
H 40
Jonas Albäck
Ccc1000
2:28:03.888250
+29:51.179030
66.2p
67
H 21
Per-ove Torstensson
Dala XC Ski Team
2:28:13.889240
+30:01.180020
66.1p
68
H 40
John Elofsson
Brovallens IF
2:28:15.889490
+30:03.180270
66.1p
69
H 21
Carl Johan Herbst
Gävle SK
2:28:22.890160
+30:10.180940
66.1p
70
H 40
Fredrik Ström
Bålsta SK
2:28:30.890980
+30:18.181760
66.0p
71
H 21 Motion
Mats Schultze
Stockholm
2:28:47.892660
+30:35.183440
65.8p
72
H 40
Johan Lundgren
Stockholms RK
2:28:58.893780
+30:46.184560
65.7p
73
H 21
Robin Olsson
Roslagsbro IF
2:29:00.893960
+30:48.184740
65.7p
73
H 21 Motion
Patrik Larsson
Stockholm
2:29:00.893960
+30:48.184740
65.7p
75
H 40
Henrik Nyström
Avesta OK
2:29:09.894840
+30:57.185620
65.6p
76
H 21
Petter Englund
Roslagsbro IF
2:29:16.895510
+31:03.186290
65.6p
77
H 40
Christian Haar
Attunda IF
2:29:40.897920
+31:28.188700
65.4p
78
H 21
John Kärrbrink
Yuppie Ski Club
2:29:44.898320
+31:32.189100
65.3p
79
H 50
Gunnar Lindahl
Sundbybergs IK
2:29:59.899820
+31:47.190600
65.2p
80
H 60
Lars Nilsson
Naprapat Walle Skidklubb
2:30:04.900340
+31:52.191120
65.2p
81
H 40
Nicklas Bergström
Täby OK
2:30:13.901270
+32:01.192050
65.1p
82
H 21 Motion
Karl Tiselius
Gävle
2:30:52.905150
+32:40.195930
64.8p
83
H 40
David Wijk
Högbo GOIF
2:30:54.905360
+32:42.196140
64.7p
84
H 21
Benjamin Lembke
Linköpings SK
2:31:31.909020
+33:19.199800
64.4p
85
H 40
Daniel Edquist
Axa SC
2:31:32.909160
+33:20.199940
64.4p
86
H 40
Martin Axelhed
Mälarö SOK
2:31:34.909300
+33:21.200080
64.4p
87
H 40
Per Hård AF Segerstad
Västerås Skidklubb
2:31:56.911560
+33:44.202340
64.2p
88
H 21 Motion
Lars Friberg
Stockholm
2:32:04.912340
+33:52.203120
64.2p
89
H 40
Mattias Svärd
Gävle SK
2:32:13.913260
+34:01.204040
64.1p
90
H 40
Daniel Ehn
Norbergs SK
2:32:15.913460
+34:03.204240
64.1p
91
H 50
Anders Backman
Turebergs IF
2:32:18.913740
+34:06.204520
64.0p
92
H 40
Tommy Vikman
Gimo IF SK
2:32:23.914210
+34:10.204990
64.0p
93
H 21
Johan Selander
Öregrunds IK
2:32:23.914290
+34:11.205070
64.0p
94
H 21
Anders Stenström
Källbottens IK
2:32:33.915230
+34:21.206010
63.9p
95
H 21
David Olsson
Österfärnebo IF
2:32:37.915640
+34:25.206420
63.9p
96
H 40
David Söderström
Sundbybergs IK
2:33:03.918250
+34:51.209030
63.7p
97
H 40
Kjell Häggquist
Näsvikens IK
2:33:28.920700
+35:15.211480
63.5p
98
H 21
Erik Pihl
Högbo GOIF
2:33:32.921180
+35:20.211960
63.4p
99
H 21
Erik Sjögren
Ljusdal
2:33:49.922860
+35:37.213640
63.3p
100
H 21
Fredrik Björck
IK Rex
2:34:12.925190
+36:00.215970
63.1p
101
H 50
Christer Fyhr
Gävle SK
2:34:13.925280
+36:01.216060
63.1p
102
H 21 Motion
Sebastian Lembke
Solna
2:34:14.925360
+36:02.216140
63.1p
103
H 21
Jonas Arrhenborg
Yuppie Ski Club
2:34:35.927490
+36:23.218270
62.9p
104
H 40
Anders Möllerberg
Valbo Aif
2:34:45.928400
+36:32.219180
62.9p
105
H 21
Tobias Larsson
Upplands-Ekeby IF
2:34:49.928820
+36:37.219600
62.8p
106
H 21
Anders Näslund
Svegs IK
2:34:49.928850
+36:37.219630
62.8p
107
H 40
Magnus Hult
Norrbärke SK
2:34:50.928920
+36:38.219700
62.8p
108
H 40
Mikael Svensson
Roslagsbro IF
2:35:17.931620
+37:05.222400
62.6p
109
H 40
Per-Olov Nilsson
Högbo GOIF
2:35:46.934570
+37:34.225350
62.4p
110
H 21
Carl-august Westberg
Sundborns GOIF
2:35:51.935090
+37:39.225870
62.3p
111
H 21
Håkan Tunander
Turebergs IF
2:36:01.936000
+37:48.226780
62.3p
112
H 21
Fredrik Holting
Roslagsbro IF
2:36:05.936470
+37:53.227250
62.2p
113
H 21 Motion
Jan Magnus Söderlund
Huddinge
2:36:16.937530
+38:04.228310
62.1p
114
H 21
Joel Sjölander
Bondsjöhöjdens IK
2:36:16.937570
+38:04.228350
62.1p
115
H 21
Jan Neelissen
Södertälje IF
2:36:32.939180
+38:20.229960
62.0p
116
H 50
Hans Olsén
Sundbybergs IK
2:36:37.939640
+38:25.230420
62.0p
117
H 21
Tomas Johansson
Team Ormsalva
2:37:02.942170
+38:50.232950
61.8p
118
H 21 Motion
Gustav Westin
Örebro
2:37:12.943160
+39:00.233940
61.7p
119
H 50
Kjell Lindroth
Högbo GOIF
2:37:15.943460
+39:03.234240
61.7p
120
H 21
Patrik Sahlberg
Trönö IK
2:37:37.945630
+39:25.236410
61.5p
121
H 21
Björn Haglund
Rehns BK
2:37:45.946420
+39:33.237200
61.4p
122
H 40
Peter Rosenqvist
Ccc1000
2:37:51.947080
+39:39.237860
61.4p
122
H 40
Mattias Forsberg
Turebergs IF
2:37:51.947080
+39:39.237860
61.4p
124
H 40
Roland Esevik
Gimo IF SK
2:38:03.948270
+39:51.239050
61.3p
125
H 40
Per Blomgren
Vassunda IF
2:38:15.949490
+40:03.240270
61.2p
126
H 21
Tomas Westergren
Gävle SK
2:38:47.952610
+40:34.243390
61.0p
127
H 50
Sören Sundberg
Högbo GOIF
2:39:06.954540
+40:54.245320
60.8p
128
H 40
Niclas Ward
Spirit IF
2:39:08.954740
+40:56.245520
60.8p
129
H 40
Peder Gabrielsson
Gimo IF SK
2:39:12.955130
+41:00.245910
60.8p
130
H 21
Daniel Erici
Linköpings SK
2:39:21.956020
+41:09.246800
60.7p
131
H 21
Henrik Andersson
Nacka Värmdö SK
2:39:27.956610
+41:14.247390
60.7p
132
H 40
Mikael Lindblad
Järfälla SK
2:39:30.956970
+41:18.247750
60.7p
133
H 40
Patrik Lundberg
Roslagsbro IF
2:39:41.958000
+41:28.248780
60.6p
134
H 21
Andreas Winarve
Ingarö IF
2:39:43.958200
+41:30.248980
60.6p
135
H 60
Stig Orre
IF Åland
2:39:44.958350
+41:32.249130
60.6p
136
H 21
Daniel Björklöf
Ufk
2:39:48.958730
+41:36.249510
60.5p
137
H 40
Lars Gustafsson
Stockholms RK
2:39:50.958930
+41:38.249710
60.5p
138
H 21
Andre Rhodin
Yuppie Ski Club
2:39:53.959200
+41:40.249980
60.5p
139
H 21
Henrik Jonsson
Täby IS SK
2:39:57.959620
+41:45.250400
60.5p
140
H 21
Erik Harlén
Karlslunds IF SF
2:40:07.960650
+41:55.251430
60.4p
141
H 40
Fredrik Lilja
Jm-Konc IF
2:40:15.961490
+42:03.252270
60.3p
142
H 21
Fredrik Larsson
Boo IF
2:40:16.961580
+42:04.252360
60.3p
143
H 21
Robin Gerum
Axa SC
2:40:31.963080
+42:19.253860
60.2p
144
H 40
Pelle Bergstrand
Hotagens SC
2:40:40.963930
+42:28.254710
60.1p
145
H 60
Björn Robert Lindberg
Öregrunds IK
2:40:56.965520
+42:44.256300
60.0p
146
H 21
Andreas Wenngren
Östervåla IF
2:41:08.966740
+42:56.257520
59.9p
147
H 21
Daniel Kolm
Axa SC
2:41:09.966870
+42:57.257650
59.9p
148
H 40
Pierre Ahlström
Brovallens IF
2:41:13.967200
+43:00.257980
59.9p
149
H 21
Fredrik Antevik
Axa SC
2:41:13.967220
+43:01.258000
59.9p
149
H 40
Anders Linck
Hudiksvalls IF
2:41:13.967220
+43:01.258000
59.9p
151
H 21
Joakim Amadeus Olsson
Ccc1000
2:41:29.968810
+43:16.259590
59.8p
152
H 21 Motion
Fabian Karlsson
Uppsala
2:41:49.970870
+43:37.261650
59.6p
153
H 21
Jimmy Planting-bergloo
Stockholm
2:42:00.971910
+43:47.262690
59.6p
154
D 21
Anna Lindmark
Föreningen IKJ Haninge
2:42:02.972110
+43:49.262890
59.6p
155
H 21 Motion
Björn Kaijser
IK Studenterna
2:42:04.972320
+43:52.263100
59.5p
156
H 50
Göran Klinga
Axa SC
2:43:04.978360
+44:52.269140
59.1p
157
H 40
Petter Wiberg
Uppsala SLK
2:43:22.980120
+45:10.270900
59.0p
158
H 21
Markus Rüdel
Nacka Värmdö SK
2:43:23.980230
+45:11.271010
59.0p
159
H 50
Björn Näslund
Svegs IK
2:43:48.982720
+45:36.273500
58.8p
160
H 40
Andreas Hiller
Axa SC
2:44:00.983920
+45:48.274700
58.7p
161
H 50
Mats Hallberg
Roslagsbro IF
2:44:11.985000
+45:58.275780
58.6p
162
H 40
Henrik Ejderholm
Ufk
2:44:21.986070
+46:09.276850
58.6p
163
H 21
Simon Andersson
Forsa OK
2:44:24.986330
+46:12.277110
58.6p
164
H 40
Alexander Jansa
Sunnansjö IK
2:44:27.986660
+46:15.277440
58.5p
165
D 21
Hanna Larsson
Hybo AIK
2:44:28.986790
+46:16.277570
58.5p
166
H 40
Mårten Törnquist
Rehns BK
2:44:34.987390
+46:22.278170
58.5p
167
H 21 Motion
Ola Andersson
Falun
2:44:37.987660
+46:25.278440
58.5p
168
H 21
Christina Bouvier
Axa SC
2:44:39.987850
+46:27.278630
58.4p
169
H 21 Motion
Felix Rudberg
Stockholm
2:44:40.987960
+46:28.278740
58.4p
170
H 21 Motion
Anders Hallgren
Täby
2:44:46.988560
+46:34.279340
58.4p
171
H 21
Christian Nyström
Trönö IK
2:44:55.989460
+46:43.280240
58.3p
172
H 40
Johan Lundberg
Axa SC
2:44:57.989680
+46:45.280460
58.3p
173
H 21 Motion
Erik Norbäck
IFK Vaxholm
2:45:02.990180
+46:50.280960
58.3p
174
H 40
Jörgen Johansson
Kalix SK
2:45:12.991140
+47:00.281920
58.2p
175
H 40
Per Seltborg
Västerås Skidklubb
2:45:35.993430
+47:23.284210
58.1p
176
H 40
Patrik Kvarnström
Brovallens IF
2:45:37.993630
+47:25.284410
58.1p
177
H 21 Motion
Fredrik Zetterling
Stockholm
2:45:44.994360
+47:32.285140
58.0p
178
H 21
Thorbjörn Johnsson
Hudiksvalls IF
2:45:47.994660
+47:35.285440
58.0p
179
H 40
Erik Nilsson
Jm-Konc IF
2:46:06.996530
+47:54.287310
57.9p
180
H 21
Carl Christian Ryberg
Axa SC
2:46:09.996840
+47:57.287620
57.8p
181
H 50
Bengt Lindén
Sundbybergs IK
2:46:19.997880
+48:07.288660
57.8p
182
H 21
Wilhelm Lönnies
Gimo IF SK
2:46:20.997930
+48:08.288710
57.8p
183
H 21 Motion
Pål Olofsson
Nacka
2:46:21.998000
+48:08.288780
57.8p
184
H 40
Anders Dannerskog
Jättendals IF
2:46:22.998120
+48:10.288900
57.7p
185
H 40
Erik Wikström
Gävle SK
2:46:30.998980
+48:18.289760
57.7p
186
H 21
Joel Kröjs
Åf SK
2:46:32.999140
+48:20.289920
57.7p
187
H 60
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:46:34.999320
+48:22.290100
57.7p
188
H 21
Carl-johan Medin
Axa SC
2:46:45.1000460
+48:33.291240
57.6p
189
H 60
Sven Andersson
Enköpings Aif
2:46:46.1000590
+48:34.291370
57.6p
190
H 21 Motion
Christopher Maurie
Stockholm
2:46:50.1000960
+48:38.291740
57.6p
191
H 40
Jonas Karlsson
Ekerö
2:47:03.1002290
+48:51.293070
57.5p
192
H 21
Dag Jönsson
Västerås Skidklubb
2:47:13.1003240
+49:01.294020
57.4p
193
H 21 Motion
Nicklas Andersson
Huddinge
2:47:29.1004880
+49:17.295660
57.3p
194
H 21 Motion
Philip Farkas
Stockholm
2:47:31.1005030
+49:19.295810
57.3p
195
H 21
John Andersson Gull
AB Karl Hedin IF
2:47:38.1005780
+49:26.296560
57.2p
196
H 40
Henrik Tunér
Yuppie Ski Club
2:47:41.1006030
+49:29.296810
57.2p
197
H 50
Erik Brisenheim
Stockholms RK
2:47:51.1007000
+49:38.297780
57.2p
198
D 21
Amanda Steen
Tynderö IK
2:47:53.1007240
+49:41.298020
57.1p
199
H 21
Carl Westin
Boo IF
2:48:02.1008180
+49:50.298960
57.1p
200
H 50
Arthur Aanesen
Täby IS SK
2:48:07.1008690
+49:55.299470
57.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 50
Patrik Andersson
Spirit IF
2:48:10.1008950
+49:58.299730
57.0p
202
H 21 Motion
Marcus Hindersson
Stockholm
2:48:14.1009360
+50:02.300140
57.0p
203
H 40
Daniel Edlund
Nätra SK
2:48:26.1010520
+50:14.301300
56.9p
204
H 21
Erik Sundvall
Axa SC
2:48:33.1011230
+50:21.302010
56.9p
205
H 21
Roger Broström
Surahammars SOK
2:48:40.1011910
+50:27.302690
56.8p
206
H 21
Fredrik Sandesjö
Axa SC
2:48:41.1012060
+50:29.302840
56.8p
207
H 21 Motion
Mathias Stjernlöf
Lidingö
2:48:50.1012920
+50:38.303700
56.8p
208
H 21 Motion
Erik Halvarsson
Borlänge
2:49:09.1014820
+50:57.305600
56.6p
209
H 40
Henrik Pettersson
Axa SC
2:49:14.1015330
+51:02.306110
56.6p
210
H 40
Jonas Andersson
OK Linné
2:49:32.1017170
+51:20.307950
56.5p
211
H 21
Patric Björk
Storvreta IK
2:49:39.1017860
+51:27.308640
56.5p
212
H 40
Ulf Hedman
Valbo Aif
2:49:56.1019540
+51:44.310320
56.3p
213
H 21
Kristoffer Fransson
Valbo Aif
2:50:00.1019900
+51:47.310680
56.3p
214
H 50
Urban Gålnander
Arlanda-Märsta SK
2:50:03.1020270
+51:51.311050
56.3p
215
H 21
Henrik Richter
Axa SC
2:50:19.1021890
+52:07.312670
56.2p
216
H 21
Patrik Wejnermark
Östervåla IF
2:50:26.1022550
+52:14.313330
56.2p
217
H 21
Fredrik Murray
Ufk
2:50:28.1022720
+52:16.313500
56.1p
218
H 21 Motion
Robin Rosenkranz
Stockholm
2:50:42.1024180
+52:30.314960
56.0p
219
H 50
Daniel Aspelin
Ccc1000
2:50:44.1024340
+52:32.315120
56.0p
220
H 21
Johan Småroos
IF Åland
2:50:57.1025680
+52:45.316460
56.0p
221
H 40
Johannes Jögi
Nacka Värmdö SK
2:50:59.1025800
+52:46.316580
55.9p
222
H 40
Marcus Hornström
Högbo GOIF
2:51:30.1028980
+53:18.319760
55.7p
223
H 21
Joakim Lindström
Axa SC
2:51:32.1029150
+53:20.319930
55.7p
224
H 21 Motion
Richard Lindahl
Huddinge
2:51:35.1029420
+53:23.320200
55.7p
225
H 50
Jonas Helin
Ulricehamns IF
2:51:57.1031660
+53:45.322440
55.6p
226
H 50
Matti Nylund
Sigtuna OK
2:52:16.1033540
+54:04.324320
55.5p
227
H 21
Henrik Eng
Tullinge SK
2:52:45.1036410
+54:32.327190
55.3p
228
H 21 Motion
Daniel Stenflo
Umeå
2:52:45.1036470
+54:33.327250
55.3p
229
H 21
Alfred Emanuelsson
OK 64 Torpa
2:52:58.1037790
+54:46.328570
55.2p
230
H 21
Jacob Berggren
Yuppie Ski Club
2:53:14.1039380
+55:02.330160
55.1p
231
H 50
Johan Westin
Skogslöparna
2:53:19.1039870
+55:07.330650
55.1p
232
H 21
Erik Svensk
Hudiksvalls IF
2:53:23.1040280
+55:11.331060
55.0p
233
H 50
Tord Brunswick
Sundbybergs IK
2:53:33.1041210
+55:20.331990
55.0p
234
H 40
Jonas Malmsten
Hägersten
2:53:50.1042930
+55:38.333710
54.9p
235
H 21 Motion
Lars Gauffin
Axa SC
2:53:51.1043060
+55:39.333840
54.9p
236
H 21
Anders Eriksson
Axa SC
2:53:53.1043200
+55:40.333980
54.9p
237
H 21 Motion
Urban Falk
Nacka
2:54:18.1045780
+56:06.336560
54.7p
238
H 21
Erik Karlström
Jokkmokks SK
2:54:29.1046840
+56:17.337620
54.6p
239
H 21
David Ranger
Australia
2:54:35.1047470
+56:23.338250
54.6p
240
H 50
Per Edlund Olsson
Sigtuna OK
2:54:51.1049080
+56:39.339860
54.5p
241
D 40
Malin Owén
Valbo Aif
2:55:01.1050080
+56:49.340860
54.5p
242
H 21
Johan Orre
IF Åland
2:55:03.1050270
+56:51.341050
54.4p
243
H 21
Erik Gauffin
Axa SC
2:55:08.1050750
+56:56.341530
54.4p
244
H 21
Robert Nyman
SOL Tranås
2:55:15.1051430
+57:03.342210
54.4p
245
H 21
Axel Kinell
Västberga PF
2:55:23.1052230
+57:11.343010
54.3p
246
H 21 Motion
Martin Åberg
Gävle
2:55:44.1054390
+57:32.345170
54.2p
247
H 21 Motion
Daniel Hamberg
Upplands Väsby
2:55:47.1054670
+57:35.345450
54.2p
248
H 21
Peter Blomgren
Boo IF
2:55:58.1055760
+57:46.346540
54.1p
249
H 21 Motion
Peter Kaponen
Uppsala
2:55:59.1055830
+57:47.346610
54.1p
250
H 21 Motion
Egil Wallin
Stockholm
2:56:02.1056100
+57:49.346880
54.1p
251
H 50
Torbjörn Svensk
Hudiksvalls IF
2:56:07.1056600
+57:54.347380
54.1p
252
H 21
Andreas Danielsson
Västerås Skidklubb
2:56:28.1058760
+58:16.349540
53.9p
253
D 21
Jenni Ehn Gårdhage
Norbergs SK
2:56:42.1060150
+58:30.350930
53.9p
254
H 50
Rolf Vikström Look
Täby
2:56:58.1061710
+58:45.352490
53.8p
255
H 21
Mikael Jonsson
Nacka Värmdö SK
2:57:02.1062110
+58:49.352890
53.7p
256
H 21 Motion
Christian Brink
Gävle
2:57:13.1063210
+59:00.353990
53.7p
257
H 21 Motion
Eric Johansson
Östervåla IF
2:57:24.1064350
+59:12.355130
53.6p
258
H 21
Johannes Gårdh
Nacka Värmdö SK
2:57:26.1064530
+59:14.355310
53.6p
259
H 21
Niklas Karlsson
Knutby IF
2:57:29.1064850
+59:17.355630
53.6p
260
H 40
Andreas Malmqvist
lagunda aik
2:57:35.1065460
+59:23.356240
53.5p
261
H 21 Motion
Per Hansen
Täby
2:57:40.1065990
+59:28.356770
53.5p
262
H 50
Stefan Holmström
Roslagsbro IF
2:57:46.1066590
+59:34.357370
53.5p
263
H 40
Johan Törner
Hammarby IF SF
2:57:47.1066630
+59:35.357410
53.5p
264
H 21
Andreas Nehvonen
Järbo IF
2:58:07.1068670
+59:55.359450
53.4p
265
H 40
Frederik Sahlin
Åkersberga SK
2:58:19.1069840
+1:00:07.360620
53.3p
266
H 21 Motion
Viktor Larsson
Gävle
2:58:21.1070040
+1:00:09.360820
53.3p
267
D 21
Magdalena Mattes
Edsbyns SK
2:58:29.1070880
+1:00:17.361660
53.2p
268
H 50
Urban Johansson
Väsby SK
2:58:46.1072530
+1:00:34.363310
53.1p
269
H 21 Motion
Daniel Särefjord
Värmdö
2:58:57.1073630
+1:00:45.364410
53.1p
270
H 21
Fredrik Olsson
Åmots SK
2:59:06.1074580
+1:00:54.365360
53.0p
271
H 21
Olof Höglin
Gävle SK
2:59:27.1076610
+1:01:14.367390
52.9p
272
H 21
Jonas Friberg
Huddinge
2:59:32.1077140
+1:01:20.367920
52.9p
273
H 21 Motion
Thomas Johansson
Stockholm
2:59:46.1078560
+1:01:34.369340
52.8p
274
H 21
Henrik Karlsson Nääs
Sockertoppen IF
2:59:49.1078850
+1:01:37.369630
52.8p
275
H 40
Mattias Sahlholm
Stavby IK
3:00:06.1080580
+1:01:54.371360
52.7p
276
H 21
Marcus Hellmark
Rossöns IF
3:00:07.1080640
+1:01:55.371420
52.7p
277
H 50
Pär Jansson
IF Thor
3:00:20.1081920
+1:02:08.372700
52.6p
278
H 21 Motion
Mikael Norrestam
Uppsala
3:00:22.1082130
+1:02:10.372910
52.6p
279
H 40
Henrik Sved
Sundbybergs IK
3:00:27.1082600
+1:02:14.373380
52.6p
280
H 21 Motion
Valter Johnsson
Västerås
3:00:53.1085270
+1:02:41.376050
52.4p
281
H 50
Stefan Bredell
Axa SC
3:01:04.1086360
+1:02:52.377140
52.4p
282
H 21
Niklas Wenngren
Östervåla IF
3:01:04.1086380
+1:02:52.377160
52.4p
283
D 40
Gunilla Cedergren
Axa SC
3:01:12.1087180
+1:03:00.377960
52.3p
284
H 21
Jens Reichert
Karlsruher SC
3:01:16.1087590
+1:03:04.378370
52.3p
285
H 50
Tomas Jönsson
Årsunda IF
3:01:19.1087820
+1:03:07.378600
52.3p
286
D 21
Caroline Wilbois
Göteborgs SK
3:01:28.1088750
+1:03:16.379530
52.2p
287
H 40
Johan Elliot
Saltsjöbadens SLK
3:01:38.1089770
+1:03:26.380550
52.2p
288
H 40
Magnus Svärd
Storviks IF
3:01:56.1091590
+1:03:44.382370
52.1p
289
H 21
Andreas Eriksson
Upplands-Ekeby IF
3:02:04.1092370
+1:03:52.383150
52.0p
290
H 21
Erik Prytz
Karlslunds IF SF
3:02:17.1093690
+1:04:05.384470
52.0p
291
H 21
Viktor Skalin
Axa SC
3:02:24.1094370
+1:04:12.385150
51.9p
292
H 50
Niko Tapanila
Storvreta IK
3:02:27.1094680
+1:04:15.385460
51.9p
293
H 50
Sören Eriksson
IK Hinden
3:02:29.1094890
+1:04:17.385670
51.9p
294
H 40
Nicklas Åhlander
Östervåla IF
3:02:45.1096400
+1:04:32.387180
51.8p
295
H 21
Ola Carell
Örsundsbro
3:02:56.1097530
+1:04:44.388310
51.8p
296
H 50
Peter Galyas
Umara SC
3:02:57.1097640
+1:04:45.388420
51.8p
297
H 21 Motion
Peter Jansson
Ockelbo SK
3:03:04.1098380
+1:04:52.389160
51.7p
298
H 50
Harry Äijö
Stockholms-Postens IK
3:03:14.1099310
+1:05:01.390090
51.7p
299
H 50
Calle Björfjäll
Lugi SK
3:03:17.1099680
+1:05:05.390460
51.6p
300
H 50
Robert Nilsson
Hammarby IF SF
3:03:22.1100190
+1:05:10.390970
51.6p
301
H 40
Sami Maliniemi
Gävle SK
3:04:04.1104390
+1:05:52.395170
51.4p
302
H 21 Motion
Per Kaijser-Sax
Axa SC
3:04:15.1105490
+1:06:03.396270
51.3p
303
H 40
Marko Säävälä
Norrbärke SK
3:04:44.1108350
+1:06:32.399130
51.2p
304
H 50
Stig Siljebrand
Södertälje IF
3:04:55.1109430
+1:06:43.400210
51.1p
305
H 21 Motion
Mats Widehammar
Falun
3:05:10.1110920
+1:06:58.401700
51.0p
306
H 21 Motion
Joakim Engström
Stockholm
3:05:30.1112970
+1:07:18.403750
50.9p
307
H 50
Torvald Eriksson
Luia
3:05:38.1113770
+1:07:26.404550
50.9p
308
H 21 Motion
Jonas Persson
Järvsö IF
3:05:42.1114120
+1:07:30.404900
50.9p
309
H 40
Ulf Axelsson
Axa SC
3:05:44.1114340
+1:07:32.405120
50.9p
310
H 40
Patrik Grönman
Valbo Aif
3:05:58.1115700
+1:07:45.406480
50.8p
311
H 40
Joakim Landström
Åshammars IK
3:06:03.1116250
+1:07:51.407030
50.8p
312
H 50
Per Sporrong
Föreningen IKJ Haninge
3:06:09.1116810
+1:07:56.407590
50.7p
313
H 40
Tony Olsson
Hofors Aif
3:06:15.1117420
+1:08:03.408200
50.7p
314
H 21
Niklas Gisselman
Atlas Copco IF
3:06:16.1117540
+1:08:04.408320
50.7p
315
D 21
Zara Lundgren
Hudiksvalls IF
3:06:17.1117630
+1:08:05.408410
50.7p
316
H 21 Motion
Sven Elander
Stockholm
3:06:23.1118270
+1:08:11.409050
50.7p
317
H 21 Motion
Carl Enander
Stockholm
3:06:48.1120720
+1:08:36.411500
50.5p
318
H 21 Motion
Joakim Söderkvist
Uppsala
3:06:50.1120990
+1:08:38.411770
50.5p
319
H 21
Johan Helmerskog
Ufk
3:07:05.1122430
+1:08:53.413210
50.4p
320
H 21 Motion
Lars-Tony Nyström
Årsunda IF
3:07:08.1122760
+1:08:56.413540
50.4p
321
H 21
Patrik Käll
IK Rex
3:07:32.1125110
+1:09:19.415890
50.3p
322
H 21 Motion
Tomas Näsström
Täby
3:07:47.1126630
+1:09:35.417410
50.2p
323
H 21 Motion
David Sjöblom
Falun
3:07:55.1127400
+1:09:42.418180
50.2p
324
H 21
Niklas Norrby
Kungsgårdens SK
3:07:55.1127430
+1:09:43.418210
50.2p
325
H 50
Fredrik Ramsfeldt
Axa SC
3:08:17.1129610
+1:10:04.420390
50.1p
326
H 40
Jan Sarnet
Göteborgs SK
3:08:18.1129730
+1:10:06.420510
50.1p
327
H 21 Motion
Torgny Sundqvist
Hällefors SK
3:08:20.1129930
+1:10:08.420710
50.1p
328
H 50
Hans-eric Hansson
Axa SC
3:08:48.1132770
+1:10:36.423550
49.9p
329
H 40
Robert Lundgren
Roslagsbro IF
3:09:22.1136130
+1:11:10.426910
49.8p
330
H 21
Peter Öhlen
Kovlands IF
3:10:11.1141090
+1:11:59.431870
49.5p
331
H 40
Johannes Rudbeck
Axa SC
3:10:18.1141760
+1:12:06.432540
49.5p
332
H 40
Magnus Andersson
Karlslunds IF SF
3:10:38.1143790
+1:12:26.434570
49.4p
333
H 21
Axel Mild
Ugglan IK
3:10:43.1144230
+1:12:31.435010
49.4p
334
H 21
Andreas Flemmer
Väsby SK
3:10:56.1145500
+1:12:43.436280
49.3p
335
H 21
Edward Nordendahl
Yuppie Ski Club
3:11:00.1145980
+1:12:48.436760
49.3p
336
H 50
Janne Lindell
Ufk
3:11:17.1147630
+1:13:05.438410
49.2p
337
H 40
Per Berglund
IF Friska Viljor
3:11:40.1149940
+1:13:28.440720
49.1p
338
H 50
Anders Engström
Sundbybergs IK
3:11:45.1150430
+1:13:33.441210
49.0p
339
H 40
Pierre Hållen
Östervåla IF
3:11:54.1151350
+1:13:42.442130
49.0p
340
H 50
Anders von Kraemer
Sollentuna
3:12:10.1152930
+1:13:58.443710
48.9p
341
H 21 Motion
Niclas Ehn
Åkersberga
3:12:12.1153190
+1:14:00.443970
48.9p
342
H 21 Motion
Nils Engstad
Holmen IS-Ski
3:12:16.1153530
+1:14:04.444310
48.9p
343
H 21 Motion
Mathias Andersson
Järfälla
3:12:20.1153980
+1:14:08.444760
48.9p
344
H 21 Motion
Pontus Hillström
Norrtälje
3:12:28.1154700
+1:14:15.445480
48.8p
345
H 50
Lars Eriksson
Axa SC
3:12:47.1156680
+1:14:35.447460
48.7p
346
H 21 Motion
Fredrik Carlbaum
Uppsala
3:12:56.1157530
+1:14:44.448310
48.7p
347
H 21
Marcus Svedare
IK Rex
3:12:57.1157690
+1:14:45.448470
48.7p
348
H 21 Motion
Andreas Rosén
Stockholm
3:13:11.1159020
+1:14:59.449800
48.6p
349
D 21
Malin Ahlberg
Sundbybergs IK
3:13:17.1159630
+1:15:05.450410
48.6p
350
H 50
Anders Lindholm
Högbo GOIF
3:13:22.1160140
+1:15:10.450920
48.6p
351
H 21 Motion
Joacim Tegnesjö
Stockholm
3:13:32.1161160
+1:15:20.451940
48.5p
352
H 40
Mattias Blomqvist
Roslagsbro IF
3:13:34.1161390
+1:15:22.452170
48.5p
353
H 21 Motion
Jeremy Wihdén
Falun
3:13:35.1161410
+1:15:22.452190
48.5p
354
H 40
Torbjörn Stolpe
Ufk
3:13:47.1162640
+1:15:35.453420
48.5p
355
H 21 Motion
Andreas Eriksson
Västberga PF
3:13:52.1163190
+1:15:40.453970
48.4p
356
H 50
Magnus Melin
Täby IS SK
3:13:54.1163360
+1:15:42.454140
48.4p
357
H 21
Patrik Andersson
IF Ski Team Skåne
3:14:10.1164900
+1:15:57.455680
48.4p
358
H 40
Anders Jorlin
Eds SK
3:14:24.1166320
+1:16:12.457100
48.3p
359
H 50
Carl Eric Ankarås
Östervåla IF
3:14:27.1166670
+1:16:15.457450
48.3p
360
H 50
Håkan Rostö
Arlanda-Märsta SK
3:14:30.1166970
+1:16:18.457750
48.3p
361
D 21
Martina Hansson
Axa SC
3:14:50.1168950
+1:16:38.459730
48.2p
362
H 21
Bjørn Andersen
Danmark
3:14:52.1169150
+1:16:40.459930
48.2p
363
H 40
Jöns Barthoudson
IK Ymer
3:15:08.1170700
+1:16:55.461480
48.1p
364
H 21
Henrik Ricknell
Järbo IF
3:15:43.1174250
+1:17:31.465030
47.9p
365
H 50
Jarmo Rantakokko
Storvreta IK
3:15:45.1174480
+1:17:33.465260
47.9p
366
H 50
Ove Borg
Loos IF
3:15:52.1175190
+1:17:40.465970
47.9p
367
H 21 Motion
Michael Pain Sahlin
Västberga PF
3:16:03.1176260
+1:17:51.467040
47.8p
368
H 21 Motion
Johan Meinhardt
Stockholm
3:16:04.1176320
+1:17:52.467100
47.8p
369
H 21
Martin Andersson
IK Rex
3:16:15.1177470
+1:18:03.468250
47.8p
370
H 50
Mikael Andersson
Spirit IF
3:16:34.1179350
+1:18:22.470130
47.7p
371
D 21 Motion
Astrid Ågren
Stockholm
3:16:51.1181000
+1:18:38.471780
47.6p
372
H 21
Martin Landås
Västerås Skidklubb
3:17:16.1183590
+1:19:04.474370
47.5p
373
H 21
Johan Blomme
Umara SC
3:17:27.1184630
+1:19:15.475410
47.4p
374
H 60
Kjell Lindén
Stockholms RK
3:17:47.1186660
+1:19:35.477440
47.4p
375
H 21
Patrik Törner
Ufk
3:17:51.1187060
+1:19:39.477840
47.3p
376
H 40
Karl Pontus Larsson
Axa SC
3:18:09.1188890
+1:19:57.479670
47.3p
377
D 40
Nina Rokala
Täby
3:18:34.1191310
+1:20:21.482090
47.1p
378
H 21 Motion
Jonas Bernelind
Vattholma IF
3:18:36.1191500
+1:20:23.482280
47.1p
379
H 21 Motion
Mikael Buddgård
Lidingö
3:18:38.1191790
+1:20:26.482570
47.1p
380
H 21 Motion
Roger Lindqvist
Stockholm
3:18:44.1192340
+1:20:32.483120
47.1p
381
H 21 Motion
Johnny Evansson
Östhammar
3:18:45.1192470
+1:20:33.483250
47.1p
382
H 21 Motion
Johan Brändström
Uppsala
3:19:25.1196450
+1:21:13.487230
46.9p
383
H 21 Motion
Karl-Henrik Persson
Gävle
3:19:49.1198800
+1:21:36.489580
46.8p
384
H 21 Motion
Joakim Ström
Täby IS SK
3:20:05.1200400
+1:21:52.491180
46.7p
384
H 21 Motion
Henrik Engbom
Täby
3:20:05.1200400
+1:21:52.491180
46.7p
386
H 21 Motion
Örjan Stenflo
Bjurholms IF
3:20:28.1202710
+1:22:15.493490
46.6p
387
H 21 Motion
Emil Öbrink
Gävle
3:20:40.1203930
+1:22:28.494710
46.6p
388
H 21 Motion
Johan Brolin Bark
Stockholm
3:20:45.1204430
+1:22:33.495210
46.6p
389
H 21 Motion
Johan Solhed
Täby
3:21:20.1207970
+1:23:08.498750
46.4p
390
H 21
Tomas Neuman
Axa SC
3:21:29.1208850
+1:23:17.499630
46.4p
391
H 21
Patrik Staffansson
Yuppie Ski Club
3:21:30.1208920
+1:23:18.499700
46.4p
392
H 21 Motion
Ulf Edlund
Ekerö
3:21:36.1209530
+1:23:24.500310
46.3p
393
D 40
Catharina Söderström
Folksamkamraterna
3:21:37.1209600
+1:23:24.500380
46.3p
394
H 40
Mikael Nyström
OK Ravinen
3:21:41.1210010
+1:23:28.500790
46.3p
395
H 50
Per Svensk
Hudiksvalls IF
3:21:47.1210690
+1:23:35.501470
46.3p
396
H 21
Mattias Karlsson
Roslagsbro IF
3:21:57.1211670
+1:23:45.502450
46.2p
397
H 21 Motion
Johan Dettel
Lidingö
3:21:59.1211840
+1:23:47.502620
46.2p
398
H 21 Motion
Simon Edwinsson
Stockholm
3:22:14.1213370
+1:24:02.504150
46.2p
399
H 21
Anders Palmqvist
Fagersta Södra IK
3:22:26.1214530
+1:24:14.505310
46.1p
400
H 50
Tomas Borg
Sundbybergs IK
3:22:36.1215580
+1:24:24.506360
46.1p
401
H 40
Jonas Forslund
Gävle SK
3:22:37.1215660
+1:24:25.506440
46.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 21 Motion
Magnus Peterson
Uppsala
3:22:38.1215790
+1:24:26.506570
46.1p
403
H 21 Motion
Alexander Kaponen
Uppsala
3:22:52.1217130
+1:24:40.507910
46.0p
404
H 21
Henrik Lundewall
Nyköping
3:23:18.1219790
+1:25:06.510570
45.9p
405
H 21
Andreas Mellberg
Uppsala
3:23:31.1221010
+1:25:18.511790
45.8p
406
H 21 Motion
Magnus Eklund
Hagunda IF
3:23:36.1221560
+1:25:24.512340
45.8p
407
H 21 Motion
Fredrik Heidenborg
Sala
3:23:52.1223110
+1:25:39.513890
45.8p
408
D 21
Sofia Thurin
Axa SC
3:24:05.1224400
+1:25:52.515180
45.7p
409
D 21 Motion
Katrine Lind
Uppsala
3:24:12.1225170
+1:26:00.515950
45.7p
410
H 21 Motion
Andreas Bohlin
Täby
3:24:34.1227330
+1:26:22.518110
45.6p
411
H 21
Niklas Isaksson
Gävle SK
3:24:43.1228260
+1:26:31.519040
45.5p
412
H 50
Mikael Bengs
Söders SOL Tyresö
3:24:43.1228270
+1:26:31.519050
45.5p
413
H 21 Motion
Christer Wallberg
Uppsala SLK
3:24:47.1228650
+1:26:35.519430
45.5p
414
H 40
Per Jansson
Almunge IK
3:24:56.1229570
+1:26:44.520350
45.5p
415
H 40
Johan Huhtamaa
Spirit IF
3:25:17.1231620
+1:27:05.522400
45.4p
416
H 21 Motion
Anders Eklind
Gävle SK
3:25:31.1233040
+1:27:19.523820
45.3p
417
D 21 Motion
Mari Palm
Västberga PF
3:25:58.1235730
+1:27:46.526510
45.2p
418
H 21 Motion
Mats Malm
Stockholm
3:26:06.1236580
+1:27:54.527360
45.2p
419
H 21 Motion
Jan Häggbom
Handelsbankens IF
3:26:12.1237100
+1:27:59.527880
45.2p
420
H 21 Motion
Michael Westling
Sollentuna SK
3:26:20.1237920
+1:28:08.528700
45.1p
421
H 21 Motion
Henrik Bohman
Eslövs FK
3:26:36.1239520
+1:28:24.530300
45.1p
422
H 21 Motion
Mattias Ahlstedt
Falun
3:26:41.1240080
+1:28:29.530860
45.1p
423
H 21 Motion
Fredrik Axelsson
No Club
3:26:53.1241290
+1:28:41.532070
45.0p
424
H 21 Motion
Andreas Brink
Linköping
3:27:04.1242380
+1:28:52.533160
45.0p
425
H 21 Motion
Fredrik Berg
Stockholm
3:27:09.1242850
+1:28:57.533630
44.9p
426
H 21 Motion
Jacob Nordin
Linköping
3:27:14.1243390
+1:29:02.534170
44.9p
427
D 50
Karin Bengtsson
Visborgs OK
3:27:23.1244280
+1:29:11.535060
44.9p
428
H 60
Folke Borg
Loos IF
3:28:02.1248120
+1:29:50.538900
44.7p
429
D 21 Motion
Sara Stengård
Högbo GOIF
3:28:48.1252790
+1:30:36.543570
44.5p
430
D 50
Helena Allgulander
Sundbybergs IK
3:29:02.1254170
+1:30:50.544950
44.5p
431
H 21
John Hagfält
Roslagsbro IF
3:29:08.1254710
+1:30:55.545490
44.5p
432
H 21 Motion
Tomas Johansson
Stockholm
3:29:33.1257220
+1:31:21.548000
44.4p
433
D 40
Annika Broms
Visborgs OK
3:29:57.1259670
+1:31:45.550450
44.3p
434
H 21 Motion
Mikael Näslund
Axa SC
3:30:12.1261140
+1:32:00.551920
44.2p
435
H 21 Motion
Torbjörn Larsson
Högbo GOIF
3:30:14.1261330
+1:32:02.552110
44.2p
436
H 60
Per Engstad
Hällbybrunns IF
3:30:33.1263250
+1:32:21.554030
44.1p
437
H 21 Motion
Håkan Durmér
Gävle
3:30:42.1264100
+1:32:29.554880
44.1p
438
D 50
Cecilia Wikander
Trosabygdens OK
3:30:51.1265060
+1:32:39.555840
44.1p
439
H 60
Karl-Erik Hagström
Tunafors SK
3:31:16.1267570
+1:33:04.558350
44.0p
440
H 21 Motion
Anders Holmberg
Ccc1000
3:31:29.1268850
+1:33:17.559630
43.9p
441
H 21
Christian Claesson
SK Bore
3:31:37.1269660
+1:33:25.560440
43.9p
442
H 21 Motion
Joacim Londér
Sollentuna
3:31:52.1271170
+1:33:40.561950
43.8p
443
H 50
Fredrik Hammarqvist
Haninge
3:31:59.1271880
+1:33:47.562660
43.8p
444
H 40
Pontus Mattsson
Öregrunds IK
3:32:27.1274650
+1:34:15.565430
43.7p
445
H 21 Motion
Mats Nilsson
Storvreta IK
3:32:46.1276570
+1:34:34.567350
43.6p
446
D 50
Ann-Charlotte ENFÄLT
Ufk
3:32:48.1276740
+1:34:36.567520
43.6p
447
H 21 Motion
Roger Lundqvist
Sundsvall
3:32:55.1277430
+1:34:43.568210
43.6p
448
H 21 Motion
Henrik Fischer
Uppsala
3:32:58.1277780
+1:34:46.568560
43.6p
449
H 21 Motion
Per Karlsson
Uppsala
3:33:36.1281560
+1:35:24.572340
43.4p
450
D 21
Helena Poska
Stockholms Landstings IF
3:34:28.1286780
+1:36:16.577560
43.2p
451
H 21 Motion
Mårten Falk
Börje SK
3:34:56.1289570
+1:36:44.580350
43.1p
452
H 21 Motion
Lars-Göran Eriksson
Lidingö
3:35:08.1290750
+1:36:56.581530
43.1p
453
H 21 Motion
Marcus Limér
Sollentuna
3:35:09.1290820
+1:36:57.581600
43.1p
454
H 21
Johnny Nilsson
Gävle SK
3:35:19.1291820
+1:37:07.582600
43.0p
455
H 21 Motion
Petter Åman
Stockholm
3:35:27.1292670
+1:37:15.583450
43.0p
456
H 60
Dag Bredberg
Axa SC
3:35:29.1292880
+1:37:17.583660
43.0p
457
H 21
Xinbing Yang
Högbo GOIF
3:35:39.1293850
+1:37:27.584630
43.0p
458
D 21 Motion
Emelie Hildebrand
Gävle
3:35:51.1295010
+1:37:38.585790
42.9p
459
H 21 Motion
Bosse Olsson
Söderhamn
3:35:52.1295150
+1:37:40.585930
42.9p
460
H 21
Martin Stavnsbjerg
Danmark
3:36:00.1295920
+1:37:48.586700
42.9p
461
H 21 Motion
Björn Carlborg
Knivsta
3:36:22.1298190
+1:38:10.588970
42.8p
462
H 21 Motion
Fredrik Holmgren
Gävle
3:36:51.1301000
+1:38:38.591780
42.7p
463
H 21 Motion
Håkan Eriksson
Storviks IF
3:37:02.1302130
+1:38:50.592910
42.7p
464
H 21 Motion
Johan Strand
Gävle
3:38:13.1309290
+1:40:01.600070
42.4p
465
H 21 Motion
Love Alm
No Club
3:38:22.1310100
+1:40:09.600880
42.4p
466
H 21 Motion
Tony Eriksson
Nynäshamns IF SK
3:38:32.1311160
+1:40:20.601940
42.3p
467
H 21 Motion
Carl-Johan Pousette
Hammarskiöld & Co
3:39:03.1314240
+1:40:51.605020
42.2p
468
H 40
Fredrik Åkerblom
Preem IF
3:39:32.1317170
+1:41:20.607950
42.1p
469
H 21 Motion
Lars Karlsson
Oxvretens SK
3:39:37.1317630
+1:41:25.608410
42.1p
470
H 21 Motion
Rimér Bingo
Stockholm
3:39:42.1318160
+1:41:30.608940
42.1p
471
H 21
Marcus Westlund
Axa SC
3:39:45.1318420
+1:41:33.609200
42.1p
472
H 21 Motion
Victor Åkerlind
Uppsala
3:39:46.1318500
+1:41:33.609280
42.1p
473
H 21 Motion
Jan Sonnevi
Stockholm
3:39:54.1319380
+1:41:42.610160
42.0p
474
H 21 Motion
Erik Troeng
Storviks IF
3:40:06.1320580
+1:41:54.611360
42.0p
475
H 21
Marcus Johansson
Storviks IF
3:40:27.1322670
+1:42:15.613450
41.9p
476
D 21 Motion
Lovise Nobel
No Club
3:40:30.1322960
+1:42:18.613740
41.9p
477
H 21 Motion
Fredrik Johansson
Västerås
3:40:38.1323710
+1:42:25.614490
41.9p
478
H 60
Mats Tinnervall
Bråvalla IK
3:41:01.1326020
+1:42:49.616800
41.8p
479
D 21 Motion
Josefin Sjöberg
Uppsala
3:41:02.1326150
+1:42:50.616930
41.8p
480
D 21
Helen Adolfsson
Stockholm
3:41:05.1326470
+1:42:53.617250
41.8p
481
H 21 Motion
Nils-Göran Nilsson
Stockholm
3:41:11.1327030
+1:42:59.617810
41.8p
482
H 21 Motion
Leif Carlsson
Gävle SK
3:41:28.1328760
+1:43:16.619540
41.7p
483
H 21 Motion
Lars Blom
Stockholm
3:42:15.1333490
+1:44:03.624270
41.5p
484
H 21 Motion
Anders Degerstedt
Skanska IF
3:42:33.1335290
+1:44:21.626070
41.5p
485
H 21 Motion
Johan Liljegren
Stockholm
3:42:49.1336850
+1:44:37.627630
41.4p
486
H 21 Motion
Axel Sjöberg
Högbo GOIF
3:42:55.1337400
+1:44:42.628180
41.4p
487
D 21 Motion
Ninna Lundqvist
Gävle
3:43:03.1338280
+1:44:51.629060
41.4p
488
H 60
Torbjörn Tirén
Stockholm
3:43:25.1340410
+1:45:12.631190
41.3p
489
D 60
Helena Ekbrink
IF Thor
3:43:48.1342700
+1:45:35.633480
41.2p
490
H 21 Motion
Per Palmblad
Gävle SK
3:44:25.1346450
+1:46:13.637230
41.1p
491
H 21 Motion
Andreas Andersson
Danderyd
3:44:27.1346610
+1:46:14.637390
41.1p
492
H 21 Motion
Markus Lenz
Gävle
3:45:12.1351170
+1:47:00.641950
40.9p
493
H 21 Motion
Patrick Schoonderwal
Tullinge
3:45:36.1353580
+1:47:24.644360
40.8p
494
H 21 Motion
Robert Ericsson Karlström
No Club
3:47:31.1365080
+1:49:19.655860
40.5p
495
H 21 Motion
Patrik Buddgård
Lidingö
3:48:02.1368170
+1:49:50.658950
40.4p
496
H 21 Motion
Daniel Eriksson Gjerdingen
Uppsala SLK
3:49:39.1377850
+1:51:27.668630
40.0p
497
H 21 Motion
Torsten Sundström
Stockholm
3:49:47.1378660
+1:51:35.669440
40.0p
498
D 21 Motion
Jenny Nylander
Valbo Aif
3:50:16.1381530
+1:52:04.672310
39.9p
499
H 21 Motion
Nils Edlundh
Uppsala
3:50:21.1382090
+1:52:09.672870
39.9p
500
H 21
Tommy Elomaa
Åf SK
3:50:43.1384290
+1:52:31.675070
39.8p
Visar resultat 1 till 500 av 743[
1
2
]