Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Ski Marathon
2017-02-11
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2017
<<< Bessemerloppet
Bessemerloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anna Thunell
Orsa SK
1:14:09.444800
60.0p
2
Therése Edén
Bonava IF
1:23:47.502600
+9:38.57700
53.1p
3
Marika Nyström
Orsa SK
1:24:38.507700
+10:29.62800
52.6p
4
Malin Nyström
Orsa SK
1:29:28.536700
+15:19.91800
49.7p
5
Stina Kögl
IK Westmannia Frisk
1:32:09.552800
+18:00.107900
48.3p
6
Louise Vonbahr
Stockholm
1:33:59.563800
+19:50.118900
47.3p
7
Carina Johansson
Falun
1:33:59.563800
+19:50.118900
47.3p
8
Angelica Johansson
Ludvika Kommun IF
1:34:15.565400
+20:06.120500
47.2p
9
Anita Daniels Bohman
Orsa SK
1:34:20.565900
+20:11.121000
47.2p
10
Sofia Larsson
Hestra IF
1:34:32.567100
+20:23.122200
47.1p
11
Anna Andersen
Föreningen IKJ Haninge
1:38:28.590700
+24:19.145800
45.2p
12
Alexandra Högblad
Gävle SK
1:38:54.593300
+24:45.148400
45.0p
13
Lena Bernhardsson
Årsunda IF
1:39:36.597500
+25:27.152600
44.7p
14
Katja Vestling
Leksand
1:39:41.598000
+25:32.153100
44.6p
15
Marit Rapp
SK Leksand
1:40:11.601000
+26:02.156100
44.4p
16
Sofia Lindblom
Ludvika
1:42:12.613100
+28:03.168200
43.5p
17
Jenny Ivarsson
Leksand
1:42:19.613800
+28:10.168900
43.5p
18
Petra Wikström
VIKARBYN
1:44:01.624000
+29:52.179100
42.8p
19
Anna-Liisa Olsson
Åmots SK
1:46:56.641500
+32:47.196600
41.6p
20
Elvira Jacobs
Clas Ohlson IF
1:47:20.643900
+33:11.199000
41.4p
21
Jessica Hallblad
Axa SC
1:47:25.644400
+33:16.199500
41.4p
22
Inga Dahlberg
Borlänge
1:49:08.654700
+34:59.209800
40.8p
23
Kairi Resik
Borlänge
1:49:21.656000
+35:12.211100
40.7p
24
Katarina Leander
Brudpiga RK
1:49:52.659100
+35:43.214200
40.5p
25
Linda Wingborg
Nacka Värmdö SK
1:52:06.672500
+37:57.227600
39.7p
26
Katja Leibe Bergstedt
Solvikingarna
1:53:21.680000
+39:12.235100
39.2p
27
Sofie Lindfors Dalin
Lundell Skiteam
1:54:02.684100
+39:53.239200
39.0p
28
Josefin Alerydh
IFK Vaxholm
1:54:35.687400
+40:26.242500
38.8p
29
Lena Larsson
Tullinge
1:55:39.693800
+41:30.248900
38.5p
30
Anna Andersson
Axa SC
1:55:43.694200
+41:34.249300
38.4p
31
Annika Hedin
Årsunda IF
1:56:04.696300
+41:55.251400
38.3p
32
Ingrid Hedin Amrén
Årsunda IF
1:57:19.703800
+43:10.258900
37.9p
33
Jessica Martinsson
Orsa SK
1:58:33.711200
+44:24.266300
37.5p
34
Erika Howe
Borlänge
2:00:04.720300
+45:55.275400
37.0p
35
Leonie Bartholdsson
Ringhals IF
2:01:17.727600
+47:08.282700
36.7p
36
Ellinor Hult
Stockholm
2:01:46.730500
+47:37.285600
36.5p
37
Ingrid Lind-Otterhäll
ekn
2:01:57.731600
+47:48.286700
36.5p
38
Ann-Sofi Danielsson
Hässleby SOK
2:01:59.731800
+47:50.286900
36.5p
39
Sylvia Krenn
Brudpiga RK
2:03:41.742000
+49:32.297100
36.0p
40
Helena Karreskog
Johanneshov IF
2:05:14.751300
+51:05.306400
35.5p
41
Elisabeth Fränne
Falun
2:05:19.751800
+51:10.306900
35.5p
42
Anna Forslund
Stockholm
2:08:06.768500
+53:57.323600
34.7p
43
Kerstin Malm
Johanneshov IF
2:08:24.770300
+54:15.325400
34.6p
44
Annica Widén Gewers
Pigg Aktiv Ungdom
2:16:01.816000
+1:01:52.371100
32.7p
45
Malin Lind
Axa SC
2:33:20.919900
+1:19:11.475000
29.0p
46
Cecilia Leván
Stockholm
2:37:07.942600
+1:22:58.497700
28.3p
-
Maria Teilman
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Stina Hettema
Class Gym
23:59:59.8639800
-
Helena Högblad
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
Birgitta Romlin
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Ellen Thalberg
No Club
23:59:59.8639800
-
Maria Gullberg Lorentsson
Gislaved
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)