Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Lördag
2016-11-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Johan Olsson
Stockviks SF
40:31.243060
96.2p
2
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
40:37.243600
+5.440
96.0p
3
Jens Burman
Åsarna IK
41:34.249310
+1:02.6150
93.9p
4
Akira Lenting
Japan
41:43.250280
+1:12.7120
93.6p
5
Fredrik Byström
Orsa SK
41:55.251400
+1:23.8240
93.2p
6
Hiroyuki Miyazawa
Japan
41:55.251430
+1:23.8270
93.2p
7
Calle Halfvarsson
Sågmyra SK
41:56.251530
+1:24.8370
93.1p
8
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
41:57.251630
+1:25.8470
93.1p
9
Oscar Persson
SK Bore
41:59.251830
+1:27.8670
93.0p
10
Martin Johansson
IFK Mora SK
42:07.252630
+1:35.9470
92.8p
11
Lars Nelson
Åsarna IK
42:08.252720
+1:36.9560
92.7p
12
Jimmie Johnsson
Axa SC
42:10.252930
+1:38.9770
92.7p
13
Anders Svanebo
Stockviks SF
42:10.252970
+1:39.9810
92.6p
14
Björn Sandström
Piteå Elit SK
42:24.254350
+1:52.11190
92.2p
15
Bill Impola
SK Bore
42:31.255070
+2:00.11910
91.9p
16
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
42:31.255090
+2:00.11930
91.9p
17
Lukas Bauer
Czech Republic
42:34.255310
+2:02.12150
91.8p
18
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
42:34.255340
+2:02.12180
91.8p
19
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
42:41.256080
+2:10.12920
91.6p
20
Axel Ekström
Garphyttans IF
42:43.256260
+2:12.13100
91.5p
21
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
42:46.256560
+2:15.13400
91.4p
22
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
42:54.257370
+2:23.14210
91.2p
23
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
42:56.257590
+2:25.14430
91.1p
24
Marcus Ruus
Åsarna IK
42:59.257830
+2:27.14670
91.0p
25
Sindre Grönflaten
Norway
43:02.258100
+2:30.14940
90.9p
25
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
43:02.258100
+2:30.14940
90.9p
27
Johan Häggström
Piteå Elit SK
43:10.258950
+2:38.15790
90.6p
28
Robin Norum
IFK Umeå
43:20.259990
+2:49.16830
90.3p
29
Oscar Kardin
Östersunds SK
43:22.260190
+2:51.17030
90.2p
30
Miroslav Rypl
Czech Republic
43:23.260200
+2:51.17040
90.2p
31
Akihito Uda
Japan
43:23.260220
+2:51.17060
90.2p
32
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
43:27.260610
+2:55.17450
90.1p
33
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
43:31.261060
+3:00.17900
89.9p
34
Thomas Hjalmar Westgaard
Irland
43:32.261110
+3:00.17950
89.9p
35
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
43:36.261550
+3:04.18390
89.8p
36
Valentin Maettig
Tyskland
43:37.261620
+3:05.18460
89.8p
37
Takatsugu Uda
Japan
43:46.262570
+3:15.19410
89.4p
38
Daniel Svensson
IFK Mora SK
43:47.262640
+3:15.19480
89.4p
39
Håkan Emilsson
Offerdals SK
43:48.262790
+3:17.19630
89.4p
40
Simon Lageson
Åsarna IK
43:55.263440
+3:23.20280
89.2p
41
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
43:55.263470
+3:24.20310
89.2p
42
Adam Fellner
Czech Republic
43:56.263550
+3:24.20390
89.1p
43
Naoto Baba
Japan
43:56.263560
+3:25.20400
89.1p
44
Jonas Bestak
Czech Republic
43:59.263820
+3:27.20660
89.0p
45
Filip Danielsson
SK Bore
44:01.264060
+3:30.20900
89.0p
46
Imanol Rojo
Spain
44:02.264180
+3:31.21020
88.9p
47
Niklas Liederer
Austria
44:03.264270
+3:32.21110
88.9p
48
Martin Moeller
Danmark
44:07.264610
+3:35.21450
88.8p
49
Gilberto Pasini
Falun Borlänge SK
44:12.265180
+3:41.22020
88.6p
50
Bob Impola
SK Bore
44:15.265440
+3:43.22280
88.5p
51
Anders Jonsson
Stockviks SF
44:16.265560
+3:45.22400
88.5p
52
Anders Solin
IFK Mora SK
44:18.265700
+3:46.22540
88.5p
53
Sindre Øwre Haugan
Norway
44:20.265950
+3:48.22790
88.4p
54
Arvid Forss
Åsarna IK
44:24.266340
+3:52.23180
88.3p
55
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
44:25.266440
+3:53.23280
88.2p
56
Jan Srail
Czech Republic
44:25.266470
+3:54.23310
88.2p
57
Jens Andersson
Kalix SK
44:27.266610
+3:55.23450
88.2p
58
Mats Iversen
Norway
44:28.266750
+3:56.23590
88.1p
59
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
44:38.267720
+4:06.24560
87.8p
60
Jerry Ahrlin
Team Swedemount SC
44:43.268290
+4:12.25130
87.6p
61
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
44:44.268350
+4:12.25190
87.6p
62
Callum Smith
Storbritannien
44:46.268500
+4:14.25340
87.6p
63
Magnus Gjemse
Norway
44:50.268990
+4:19.25830
87.4p
64
Hikari Fujinoki
Japan
44:58.269790
+4:27.26630
87.2p
65
Takuma Muraji
Japan
44:59.269830
+4:27.26670
87.2p
66
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
45:00.269980
+4:29.26820
87.1p
67
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
45:04.270370
+4:33.27210
87.0p
68
Edvard Sundman
Åsarna IK
45:08.270730
+4:36.27570
86.9p
69
Petter Engdahl
Östersunds SK
45:09.270820
+4:37.27660
86.9p
70
Takahiro Suzuki
Japan
45:11.271030
+4:39.27870
86.8p
71
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
45:11.271060
+4:40.27900
86.8p
72
Jakub ANTOS
Czech Republic
45:11.271070
+4:40.27910
86.8p
73
Erik Silfver
IFK Umeå
45:12.271150
+4:40.27990
86.8p
74
Erik Rost
Hudiksvalls IF
45:16.271590
+4:45.28430
86.6p
75
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
45:20.271950
+4:48.28790
86.5p
76
Jan Antolec
Poland
45:23.272290
+4:52.29130
86.4p
77
Alfred Buskqvist
IK Stern
45:26.272540
+4:54.29380
86.4p
78
Eddie Edström
Stockviks SF
45:29.272850
+4:57.29690
86.3p
79
Patrik Tallbom
Östersunds SK
45:32.273110
+5:00.29950
86.2p
80
Nils Persson
Östersunds SK
45:34.273330
+5:02.30170
86.1p
81
Thomas Ekrem
Norway
45:35.273430
+5:03.30270
86.1p
82
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
45:35.273460
+5:04.30300
86.1p
83
Adam Steen
Axa SC
45:37.273680
+5:06.30520
86.0p
84
Magnus Vesterheim
Norway
45:38.273770
+5:07.30610
86.0p
85
Carl Olander
IK Stern
45:42.274120
+5:10.30960
85.9p
86
Dominik Bury
Poland
45:44.274340
+5:12.31180
85.8p
87
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
45:47.274600
+5:15.31440
85.7p
88
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
45:50.274900
+5:18.31740
85.7p
89
Yuji Homma
Japan
45:59.275820
+5:27.32660
85.4p
90
Kristian A Kjonerud
Norway
45:59.275840
+5:27.32680
85.4p
91
Tomoki Sato
Japan
45:59.275880
+5:28.32720
85.4p
92
Jonathan Engström
Borås SK
46:03.276250
+5:31.33090
85.3p
93
Andrei Lamov
Älvdalens IF SK
46:05.276410
+5:33.33250
85.2p
94
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
46:06.276510
+5:34.33350
85.2p
95
David Frisk
IFK Mora SK
46:06.276540
+5:34.33380
85.2p
96
Petter Hedman
IFK Umeå
46:11.277070
+5:40.33910
85.0p
97
Kristoffer Lamøy
Norway
46:12.277150
+5:40.33990
85.0p
98
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
46:17.277620
+5:45.34460
84.9p
99
Antoine Auger
Frankrike
46:18.277700
+5:46.34540
84.8p
100
Gustav Rotvold
Åsarna IK
46:21.278060
+5:50.34900
84.7p
101
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
46:22.278170
+5:51.35010
84.7p
102
Emil Persson
Östersunds SK
46:23.278230
+5:51.35070
84.7p
103
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
46:33.279210
+6:01.36050
84.4p
104
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
46:34.279390
+6:03.36230
84.4p
105
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
46:40.279970
+6:09.36810
84.2p
106
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
46:41.280070
+6:10.36910
84.2p
107
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
46:46.280580
+6:15.37420
84.0p
108
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
46:47.280680
+6:16.37520
84.0p
109
Ondrej Dudek
Czech Republic
46:50.280930
+6:18.37770
83.9p
110
Truls Torvik
Norway
46:52.281170
+6:21.38010
83.8p
111
Kristoffer BY Vollset
Norway
46:57.281660
+6:26.38500
83.7p
112
Johan Forsberg
IFK Umeå
47:08.282710
+6:36.39550
83.4p
113
Torstein Haaker Dagestad
Norway
47:10.282900
+6:38.39740
83.4p
114
Johannes Ringsby
SK Bore
47:16.283510
+6:44.40350
83.2p
115
Haakon Myrmo
Norway
47:20.283900
+6:48.40740
83.1p
116
Aleksander Claussen
Norway
47:20.283910
+6:48.40750
83.1p
117
Jens Selahn
Stockviks SF
47:20.283930
+6:48.40770
83.1p
118
Marcos Puigdefabregas
Spain
47:20.283960
+6:49.40800
83.1p
119
Olav Vestøl
Norway
47:24.284310
+6:52.41150
83.0p
120
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
47:28.284770
+6:57.41610
82.8p
121
Daniel Holmgren
IFK Umeå
47:31.285010
+6:59.41850
82.8p
122
Marti Vigo Del Arco
Spain
47:33.285270
+7:02.42110
82.7p
123
Vegar Johnsen
Norway
47:36.285560
+7:05.42400
82.6p
124
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
47:36.285580
+7:05.42420
82.6p
125
Espen Sundsvik
Norway
47:41.286070
+7:10.42910
82.5p
126
Måns Sunesson
Sellnäs IF
47:42.286100
+7:10.42940
82.5p
127
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
47:43.286250
+7:11.43090
82.4p
128
Lasse Hulgaard
Danmark
47:49.286850
+7:17.43690
82.3p
129
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
47:50.286970
+7:19.43810
82.2p
130
Eivind Maurseth Blindheim
Norway
47:53.287240
+7:21.44080
82.2p
131
Patrik Lind
Tunafors SK
47:54.287390
+7:23.44230
82.1p
132
Emil Thyrèn
Trönö IK
47:55.287430
+7:23.44270
82.1p
133
Sebastian Torgersen
Norway
47:55.287490
+7:24.44330
82.1p
134
Jonas Riseth
Norway
48:01.288010
+7:29.44850
82.0p
135
Sondre Handeland
Norway
48:09.288810
+7:37.45650
81.7p
136
Martin Aune
Norway
48:11.289040
+7:39.45880
81.7p
137
Erik Persson
IF Hallby SOK
48:12.289170
+7:41.46010
81.6p
138
Jens Hulgaard
Danmark
48:31.291010
+7:59.47850
81.2p
139
Kristoffer Hestetræet
Norway
48:38.291720
+8:06.48560
81.0p
140
John Gunnar Hoås
Norway
48:40.291930
+8:08.48770
80.9p
141
Daniel Södersten
Orsa SK
48:47.292600
+8:15.49440
80.7p
142
Sondre Tysseland
Norway
48:47.292650
+8:15.49490
80.7p
143
Ola Raaum Jansen
Norway
48:49.292860
+8:18.49700
80.7p
144
Jörgen Brink
Delsbo IF
48:50.292930
+8:18.49770
80.7p
145
Erling Engesvold Flataker
Norway
49:06.294500
+8:34.51340
80.2p
146
Ludvik Bjørnstad
Norway
49:06.294520
+8:34.51360
80.2p
147
Jonas Berg
Norway
49:09.294870
+8:38.51710
80.1p
148
Jakob Meløy
Norway
49:11.295060
+8:40.51900
80.1p
149
Oddne Håvardstun Munkvold
Norway
49:35.297430
+9:03.54270
79.5p
150
Eirik Andreas Johansen
Norway
49:36.297580
+9:05.54420
79.5p
151
Jun Ishikawa
Japan
49:39.297810
+9:07.54650
79.4p
152
Andre Larsson
Svegs IK
49:57.299600
+9:25.56440
78.9p
153
Joel Lager
Garphyttans IF
50:00.299990
+9:29.56830
78.8p
154
Viktor Axelsson
Borås SK
50:01.300060
+9:30.56900
78.8p
155
Tue Roemer
Danmark
50:09.300820
+9:37.57660
78.6p
156
Jesper Thor
Åsarna IK
50:21.302090
+9:50.58930
78.3p
157
David Thorell
IK Stern
50:36.303500
+10:04.60340
78.0p
158
Tim Magnusson
IFK Mora SK
50:53.305260
+10:22.62100
77.6p
159
Simon Svanebo
Tynderö IK
50:54.305320
+10:22.62160
77.5p
160
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
50:56.305510
+10:24.62350
77.5p
161
Eirik Tvedt Aastvedt
Norway
51:04.306390
+10:33.63230
77.3p
162
Vegard Ødegården
Norway
51:13.307240
+10:41.64080
77.1p
163
Frederik Petersen
Danmark
51:20.307990
+10:49.64830
76.9p
164
Tarjei Bakken
Norway
51:32.309160
+11:01.66000
76.6p
165
Martin Johansson
Linköpings SK
51:45.310490
+11:14.67330
76.3p
166
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
51:47.310630
+11:15.67470
76.3p
167
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
53:07.318690
+12:36.75530
74.4p
168
Sam CAIRNS
Storbritannien
53:49.322830
+13:17.79670
73.5p
169
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
55:37.333610
+15:05.90450
71.3p
170
Gregor Young
Storbritannien
58:45.352470
+18:14.109310
67.6p
-
Oliver Hallberg
Falköpings AIK SK
23:59:58.8639700
-
Erlend Nysaeter
Norway
23:59:58.8639700
-
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
23:59:58.8639700
-
Callum Watson
Australia
23:59:58.8639700
-
Johan Lövgren
Vännäs SK
23:59:59.8639800
-
Johan Hundseth
Norway
23:59:59.8639800
-
Masato Tanaka
Japan
23:59:59.8639800
-
Keishin Yoshida
Japan
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)