Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2010-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Markus Jansson
Garphyttans IF
2:33:52.923100
62.3p
2
Martin Regborn
Hagaby GOIF
2:51:36.1029540
+17:44.106340
54.7p
3
Stefan Bivall
Bålsta SK
2:52:16.1033560
+18:24.110360
54.5p
4
Jacob Bergemalm
Örebro AIK
2:57:07.1062640
+23:15.139440
52.7p
5
Anders Carbonnier
Djurgårdens IF Af
2:57:29.1064880
+23:37.141680
52.6p
6
Lars-Ove Grell
Skene Sim o IS
2:58:29.1070820
+24:37.147620
52.3p
7
Ingvar Skoglund
Hasselfors GOIF
3:00:50.1084950
+26:58.161750
51.5p
8
Martin Svensson
Karlslunds IF SF
3:00:51.1085080
+26:59.161880
51.5p
9
Jonny Sörman
Wedevågs IF
3:01:03.1086210
+27:11.163010
51.4p
10
Mattias Gullberg
Karlskoga SLK
3:01:29.1088800
+27:37.165600
51.3p
11
Lars Jonhed
Korsnäsverkens KK
3:02:17.1093640
+28:25.170440
51.0p
12
Sam Jedselius
Norabygdens SK
3:02:19.1093830
+28:27.170630
51.0p
13
Ove Larsson
Järnvägsmännens IF
3:03:40.1101990
+29:48.178790
50.5p
14
Rolf Ekström
Himmeta IF
3:04:25.1106410
+30:33.183210
50.3p
15
Mathias Royson
Karlslunds IF SF
3:04:44.1108320
+30:52.185120
50.2p
16
Ulf Lindblom
Mariebergs IK
3:07:34.1125330
+33:42.202130
49.3p
17
Marko Määttä
Tunafors SK
3:07:39.1125820
+33:47.202620
49.3p
18
Mattias Allared
Mälarhöjdens IK
3:09:04.1134330
+35:12.211130
48.9p
19
Michael Royson
Karlslunds IF SF
3:09:38.1137760
+35:46.214560
48.7p
20
Rikard Karlsson
Team s
3:10:12.1141170
+36:20.217970
48.5p
21
Christer Hernstigen
Norabygdens SK
3:10:17.1141680
+36:25.218480
48.5p
22
Anders Satrell
Bålsta SK
3:10:42.1144140
+36:50.220940
48.4p
23
Urban Forsmoo
Grönbo IF
3:10:55.1145470
+37:03.222270
48.3p
24
Pontus Behr
Kumla SF
3:11:37.1149650
+37:45.226450
48.1p
25
Stefan Carpman
Axa SC
3:12:24.1154310
+38:32.231110
47.9p
26
Petter Norén
Järnvägsmännens IF
3:12:30.1154940
+38:38.231740
47.9p
27
Bertil Uggla
Järnvägsmännens IF
3:12:43.1156200
+38:51.233000
47.8p
28
Göran Svensson
Karlslunds IF SF
3:13:15.1159430
+39:23.236230
47.7p
29
Joakim Johansson
SOK Unden
3:13:45.1162420
+39:53.239220
47.5p
30
Björn Larsson
SOK Unden
3:14:16.1165570
+40:24.242370
47.4p
31
Erik Göthlin
Kfum Örebro
3:14:23.1166270
+40:31.243070
47.3p
32
Jonas Axin
Hagaby GOIF
3:14:41.1168040
+40:49.244840
47.3p
33
Mikael Salenbäck
Kristinehamns OK
3:15:00.1169950
+41:08.246750
47.2p
34
Johan Williamson
Gustavsvik Gk
3:16:35.1179420
+42:43.256220
46.7p
35
Anders Österberg
Järnvägsmännens IF
3:16:57.1181690
+43:05.258490
46.6p
36
Johan Alexandersson
Linköpings SK
3:17:00.1181970
+43:08.258770
46.6p
37
Katarina Stenbock
Telenor
3:17:01.1182000
+43:09.258800
46.6p
38
Simon Skoglund
No Club
3:17:48.1186760
+43:56.263560
46.4p
39
Daniel Lennström
Spirit IF
3:18:18.1189700
+44:26.266500
46.3p
40
Peter Tesell
Järnvägens IF Hallsberg
3:18:55.1193490
+45:03.270290
46.1p
41
Clas Rosdahl
Karlslunds IF SF
3:19:49.1198810
+45:57.275610
45.9p
42
Mikael Larsson
Järnvägsmännens IF
3:19:55.1199420
+46:03.276220
45.8p
43
Simon Jarrick
Järnvägsmännens IF
3:20:18.1201760
+46:26.278560
45.7p
44
Per Ragnarsson
Ställbergs IK
3:20:43.1204270
+46:51.281070
45.6p
45
Villem Raudsepp
Atlas Copco IF
3:21:12.1207100
+47:20.283900
45.5p
46
Daniel Malmgren
Söderköpings SK
3:21:43.1210250
+47:51.287050
45.4p
47
Jan Backström
Garphyttans IF
3:21:46.1210500
+47:54.287300
45.4p
48
Eva Lindstén
Vreta Skid o Mk
3:22:17.1213610
+48:25.290410
45.2p
49
Jan Karlsson
Sveaskogs IF
3:23:02.1218130
+49:10.294930
45.0p
50
Niklas Norén
Garphyttans IF
3:23:10.1218950
+49:18.295750
45.0p
51
Jonas Karlberg
Östersunds SK
3:24:06.1224530
+50:14.301330
44.8p
52
Kenneth Karlberg
Karlslunds IF SF
3:24:53.1229290
+51:01.306090
44.6p
53
Peter Lindqvist
Östansjö SK
3:25:37.1233670
+51:45.310470
44.4p
54
Göran Hornström
Karlskoga SLK
3:25:53.1235270
+52:01.312070
44.3p
55
Morgan Rosengren
Karlslunds IF SF
3:26:49.1240800
+52:57.317600
44.1p
56
Mattias Gustafsson
IF Start
3:27:42.1246140
+53:50.322940
43.9p
57
Peter Lindstén
Vreta Skid o Mk
3:28:04.1248330
+54:12.325130
43.8p
58
Mattias Kastman
Sya SK
3:28:54.1253320
+55:02.330120
43.6p
59
Gerhard Svensson
Bofors Fritid
3:28:56.1253540
+55:04.330340
43.6p
60
Roger Torlamb
Axa SC
3:30:06.1260550
+56:14.337350
43.3p
61
Henrik Ekström
Abb IF SK
3:30:32.1263120
+56:40.339920
43.2p
62
Tomas Wall
Bocksboda SK
3:31:03.1266290
+57:11.343090
43.1p
63
Niklas Rydén
Kvicksund
3:31:36.1269550
+57:44.346350
43.0p
64
Thomas Riggers
Torslanda
3:32:24.1274380
+58:32.351180
42.8p
65
Göran Olsson
Granbergsdals IF
3:32:45.1276470
+58:53.353270
42.7p
66
Peter Klemetz
OK Skogshjortarna
3:32:59.1277820
+59:07.354620
42.7p
67
Magnus Lundh
Ekströms Fritids Förening
3:33:15.1279430
+59:23.356230
42.6p
68
Björn Domander
Ibm-Klubben
3:33:41.1282090
+59:49.358890
42.5p
69
Patrik Tjäder
Laxå OK
3:33:48.1282730
+59:56.359530
42.5p
70
Hasse Olsson
Hasselfors GOIF
3:35:01.1290050
+1:01:09.366850
42.2p
71
Kristofer Birgmark
Sya SK
3:35:15.1291440
+1:01:23.368240
42.1p
72
Per Melin
E GIF
3:35:29.1292880
+1:01:37.369680
42.1p
73
Camilla Bergdahl
Granbergsdals IF
3:35:37.1293610
+1:01:45.370410
42.1p
74
Torbjörn Lidholm
Fmtm
3:35:55.1295440
+1:02:03.372240
42.0p
75
Peter Randén
Granbergsdals IF
3:35:57.1295670
+1:02:05.372470
42.0p
76
Magnus Lindersköld Öb
Järnvägsmännens IF
3:36:18.1297720
+1:02:26.374520
41.9p
77
Johan Axelsson
Venjans AIK
3:36:27.1298600
+1:02:35.375400
41.9p
78
Jonas Julin
Järnvägsmännens IF
3:36:50.1300990
+1:02:58.377790
41.8p
79
Stefan Magnusson
Ekeby Innebandy
3:36:54.1301370
+1:03:02.378170
41.8p
80
Mattias Klein
Norrköpings SK
3:36:56.1301550
+1:03:04.378350
41.8p
81
Mikael Wiberg
Norabygdens SK
3:37:28.1304790
+1:03:36.381590
41.7p
82
Roger Gustavsson
Söderköpings SK
3:38:29.1310870
+1:04:37.387670
41.4p
83
Daniel Ekström
Kolsva IF
3:38:58.1313780
+1:05:06.390580
41.3p
84
Hans Sundén
Skogstorp
3:39:06.1314500
+1:05:14.391300
41.3p
85
Patrik Brisander
Axa SC
3:39:16.1315590
+1:05:24.392390
41.3p
86
Michael Jonasson
Kumla SF
3:39:32.1317100
+1:05:40.393900
41.2p
87
Jonas Larsson
Godegårds SK
3:39:38.1317740
+1:05:46.394540
41.2p
88
Anders Madsen
Svendborg Skiklub
3:39:50.1318970
+1:05:58.395770
41.1p
89
Håkan Wall
Stockholms-Polisens IF
3:40:14.1321300
+1:06:22.398100
41.1p
90
Robert Bernhardsson
Arboga SK
3:40:49.1324850
+1:06:57.401650
40.9p
91
Daniel Ramström
Abb IF SK
3:40:56.1325530
+1:07:04.402330
40.9p
92
Anders Larsson
Almby IK
3:40:56.1325560
+1:07:04.402360
40.9p
93
Ulf Bååth
Karlslunds IF SF
3:42:03.1332200
+1:08:11.409000
40.7p
94
Robert Knutsson
Götlunda IF
3:42:12.1333160
+1:08:20.409960
40.7p
95
Alexander Kreü
Karlslunds IF SF
3:42:23.1334290
+1:08:31.411090
40.6p
96
Jari Lassila
Volvo FF Köping
3:43:06.1338580
+1:09:14.415380
40.5p
97
Joakim Brink
Granbergsdals IF
3:43:51.1343030
+1:09:59.419830
40.3p
98
Peter Åslund
Karlslunds IF SF
3:44:01.1344080
+1:10:09.420880
40.3p
99
Mikael Lundqvist
Kolsva IF
3:44:07.1344660
+1:10:15.421460
40.3p
100
Petter Nordenhäll
Kristinehamns OK
3:45:16.1351520
+1:11:24.428320
40.0p
101
Mats Lindqvist
Karlslunds IF SF
3:45:26.1352500
+1:11:34.429300
40.0p
102
Hans Rimmerfors
Karlslunds IF SF
3:46:04.1356300
+1:12:12.433100
39.9p
103
Morgan Gustavsson
Karlskoga
3:46:21.1358070
+1:12:29.434870
39.8p
104
Jonas Wiberg
Östgöta Helikopterskola IF
3:46:31.1359010
+1:12:39.435810
39.8p
105
Christer Hedsén
Ibm-Klubben
3:46:42.1360150
+1:12:50.436950
39.7p
106
Leif Hansson
Åkersberga SK
3:46:53.1361290
+1:13:01.438090
39.7p
107
Peter Birath
Vintrosa IS
3:47:06.1362560
+1:13:14.439360
39.7p
108
Joakim Ericsson
Peab Fritid
3:47:31.1365030
+1:13:39.441830
39.6p
109
Mats Eriksson
IFK Västerås SK
3:48:09.1368820
+1:14:17.445620
39.5p
110
Anders Axelsson
Söderköpings SK
3:48:16.1369510
+1:14:24.446310
39.4p
111
Vesa Hiltula
Tunafors SK
3:48:29.1370860
+1:14:37.447660
39.4p
112
Sven Olsson
Karlslunds IF SF
3:49:23.1376240
+1:15:31.453040
39.2p
113
Staffan Zidén
Pilsnerklubben
3:49:32.1377160
+1:15:40.453960
39.2p
114
Kent Orrgard
Fmtm
3:49:35.1377460
+1:15:43.454260
39.2p
115
Cecilia Olenius Roos
Stockholm City Triathlon
3:50:33.1383260
+1:16:41.460060
39.0p
116
Maria Ersmark
Järnvägsmännens IF
3:50:41.1384060
+1:16:49.460860
39.0p
117
Joakim Peimer
Arboga SK
3:51:04.1386390
+1:17:12.463190
38.9p
118
Kjell Lundström
Broby GOIF
3:51:07.1386680
+1:17:15.463480
38.9p
119
Lars Jauring
Medåkers IF
3:51:27.1388680
+1:17:35.465480
38.8p
120
Magnus Larsson
Järnvägsmännens IF
3:52:29.1394820
+1:18:37.471620
38.6p
121
Peter Andersson
Zinkgruvans IF
3:52:32.1395110
+1:18:40.471910
38.6p
122
Kjell Svensson
Hampetorp-Odensbackens IF
3:53:35.1401490
+1:19:43.478290
38.4p
123
Kenny Lindström
Arboga SK
3:53:44.1402360
+1:19:52.479160
38.4p
124
Jörgen Söverstad
Pilsnerklubben
3:53:57.1403630
+1:20:05.480430
38.4p
125
Anders Lindström
Örebro SF
3:54:38.1407730
+1:20:46.484530
38.2p
126
Niklas Jarl
Garphyttans IF
3:54:45.1408400
+1:20:53.485200
38.2p
127
Lenka Zatloukalova
Tullinge SK
3:55:04.1410300
+1:21:12.487100
38.2p
128
Ulf Lindén
Ibm-Klubben
3:55:24.1412370
+1:21:32.489170
38.1p
129
Marcus Johansson
Örebro Kanotförening
3:55:26.1412500
+1:21:34.489300
38.1p
130
Lena Hasselgren
Karlslunds IF SF
3:55:46.1414560
+1:21:54.491360
38.0p
131
Patrik Lindsten
Karlslunds IF SF
3:55:48.1414710
+1:21:56.491510
38.0p
132
Anna Krantz
Almby IK
3:55:58.1415770
+1:22:06.492570
38.0p
133
Andreas Ohlin
Järnvägsmännens IF
3:56:02.1416140
+1:22:10.492940
38.0p
134
Magnus Lindberg
Hasselfors GOIF
3:56:19.1417890
+1:22:27.494690
37.9p
135
Lars Abrahamson Hjer
Abb Stals IF
3:56:20.1417920
+1:22:28.494720
37.9p
136
Pär Andersson
Örebro SLK
3:56:38.1419740
+1:22:46.496540
37.9p
137
Nicklas Oskarsson
Östansjö SK
3:56:44.1420340
+1:22:52.497140
37.9p
138
Linda Meijer
Järnvägsmännens IF
3:57:14.1423380
+1:23:22.500180
37.8p
139
Petter Hellstrandh
Stalklubbens IF
3:57:23.1424200
+1:23:31.501000
37.7p
140
Ann Christin Andersso
Skl IF
3:59:47.1438640
+1:25:55.515440
37.3p
141
Sören Westerlund
Axa SC
3:59:51.1439080
+1:25:59.515880
37.3p
142
Oskar Svensson
Motala Aif SK
4:00:29.1442810
+1:26:37.519610
37.2p
143
Eva Karlson
Karlslunds IF SF
4:00:32.1443170
+1:26:40.519970
37.2p
144
Casper Devantier
Svendborg Skiklub
4:01:03.1446200
+1:27:11.523000
37.1p
145
Lotta Sörman
Nerikes Kils SK
4:01:32.1449100
+1:27:40.525900
37.0p
146
Carsten Helland
Järnvägsmännens IF
4:01:43.1450220
+1:27:51.527020
37.0p
147
Peter Kluge
Karlslunds IF SF
4:02:53.1457270
+1:29:01.534070
36.8p
148
Tiina Kluge
Karlslunds IF SF
4:02:54.1457300
+1:29:02.534100
36.8p
149
Thomas Wikman
Hasselfors GOIF
4:03:19.1459870
+1:29:27.536670
36.7p
150
Cecilia Jonsson
Motala Aif SK
4:03:37.1461660
+1:29:45.538460
36.7p
151
Owe Andersson
Tunafors SK
4:03:47.1462600
+1:29:55.539400
36.6p
152
Johan Hidman
Karlslunds IF SF
4:03:52.1463190
+1:30:00.539990
36.6p
153
Lisa Alexandersson
Linköpings SK
4:04:06.1464580
+1:30:14.541380
36.6p
154
Lisa Riggers
Vägverkets Fritidsförbund
4:04:16.1465520
+1:30:24.542320
36.6p
155
Christer Jansson
Hagaby GOIF
4:04:53.1469250
+1:31:01.546050
36.5p
156
Tomas Hägglöf
Hällbybrunns IF
4:04:54.1469370
+1:31:02.546170
36.4p
157
Göran Brönnert
Åby SOK
4:05:47.1474660
+1:31:55.551460
36.3p
158
Susanne Jarl
Garphyttans IF
4:06:09.1476820
+1:32:17.553620
36.2p
159
Mats Bäckström
Mats IF
4:07:28.1484770
+1:33:36.561570
36.0p
160
Bo Altun
Kungsörs SK
4:07:52.1487150
+1:34:00.563950
36.0p
161
Tina Knuts
Edb Business Partner Sveri
4:08:17.1489670
+1:34:25.566470
35.9p
162
Anders Brönnert
Åby SOK
4:08:29.1490840
+1:34:37.567640
35.9p
163
Peter Lundvall
Abb Stals IF
4:08:41.1492040
+1:34:49.568840
35.8p
164
Mårten Johansson
Nerikes Kils SK
4:09:06.1494560
+1:35:14.571360
35.8p
165
Johan Svensson
Järnvägsmännens IF
4:09:08.1494730
+1:35:16.571530
35.8p
166
Christer Åstrand
Vingåkers OK
4:09:30.1496920
+1:35:38.573720
35.7p
167
Ove Riggers
Gustafs GOIF
4:09:55.1499480
+1:36:03.576280
35.6p
168
Mikael Pers
Karlslunds IF SF
4:11:18.1507710
+1:37:26.584510
35.4p
169
Stig-Göran Johansson
Karlslunds IF SF
4:11:18.1507740
+1:37:26.584540
35.4p
170
Karl Arne Löthgren
Grönbo IF
4:11:30.1508910
+1:37:38.585710
35.4p
171
Peter Johansson
Örebro SLK
4:11:30.1508950
+1:37:38.585750
35.4p
172
Joacim Lindgren
Karlslunds IF SF
4:11:31.1509070
+1:37:39.585870
35.4p
173
Martin Östebo
Glanshammars IF
4:11:34.1509330
+1:37:42.586130
35.4p
174
Hanna Wengrud
IFK Västerås SK
4:12:13.1513210
+1:38:21.590010
35.3p
175
Jan-Ingvar Dahlgren
Tunafors SK
4:12:41.1516000
+1:38:49.592800
35.2p
176
Jonathan Hammander
Kfum Örebro
4:16:33.1539200
+1:42:41.616000
34.6p
177
Cecilia Wiberg
Linköpings SK
4:16:53.1541230
+1:43:01.618030
34.6p
178
Lars Bohlin
Järnvägsmännens IF
4:17:29.1544850
+1:43:37.621650
34.5p
179
Joakim Larsson
Karlslunds IF SF
4:18:07.1548610
+1:44:15.625410
34.4p
180
Lars Hågbrandt
Axa SC
4:18:15.1549470
+1:44:23.626270
34.4p
181
Evastina Grahn
Järnvägsmännens IF
4:18:47.1552620
+1:44:55.629420
34.3p
182
Kenthy Richardson
Kommunal Fritid Lindesberg
4:19:35.1557470
+1:45:43.634270
34.2p
183
Åsa Hammander
IF Spartacus
4:20:08.1560720
+1:46:16.637520
34.1p
184
Nicklas Kjällström
Granbergsdals IF
4:23:00.1577970
+1:49:08.654770
33.7p
185
Åsa Hellquist
Viksberg
4:23:29.1580870
+1:49:37.657670
33.6p
186
Lars Gunnarsson
Korsnäsverkens KK
4:23:41.1582010
+1:49:49.658810
33.6p
187
Linda Andersson
Frövi IK
4:25:22.1592120
+1:51:30.668920
33.3p
188
Lars Eklund
Granbergsdals IF
4:25:37.1593670
+1:51:45.670470
33.3p
189
Gunnar Malmqvist
Hasselfors GOIF
4:28:21.1610040
+1:54:29.686840
32.9p
190
Sara Söderberg
Axa SC
4:28:52.1613120
+1:55:00.689920
32.9p
191
Monika Ylönen
IFK Västerås SK
4:29:07.1614680
+1:55:15.691480
32.8p
192
Gert Johansson
Sånnaboda IF
4:29:17.1615620
+1:55:25.692420
32.8p
193
Jens Madsen
Svendborg Skiklub
4:30:51.1625090
+1:56:59.701890
32.6p
194
Fredrik Näslund
Mosjö Gk
4:30:56.1625530
+1:57:04.702330
32.6p
195
Lars Westman
Järnvägsmännens IF
4:31:43.1630220
+1:57:51.707020
32.5p
196
Anders Axelsson
Ösk Söder
4:31:44.1630370
+1:57:52.707170
32.5p
197
Anna Bülow
Stockholms SIF
4:31:48.1630740
+1:57:56.707540
32.5p
198
Mats Bülow
Stockholms SIF
4:31:49.1630860
+1:57:57.707660
32.5p
199
Rolf Hjerén
Sköllersta IF
4:32:09.1632800
+1:58:17.709600
32.4p
200
Mikael Jansson
FK Örebro Fotboll
4:33:19.1639840
+1:59:27.716640
32.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Niklas Nettrup
Axa SC
4:34:11.1645080
+2:00:19.721880
32.2p
202
Mats Björklund
Åby SOK
4:35:24.1652370
+2:01:32.729170
32.0p
203
Jan Stäring
Karlslunds IF SF
4:35:41.1654030
+2:01:49.730830
32.0p
204
Robert Linder
Granbergsdals IF
4:39:47.1678650
+2:05:55.755450
31.5p
205
Jan Eriksson
Sas-Klubben
4:41:39.1689810
+2:07:47.766610
31.2p
206
Jimmy Lind
Karlslunds IF SF
4:42:11.1693080
+2:08:19.769880
31.2p
207
Anna Karin Söderberg
Linköpings SK
4:45:48.1714770
+2:11:56.791570
30.7p
208
Tony Möörk
Örebro Poliskårs IF
4:45:49.1714800
+2:11:57.791600
30.7p
209
Eva Ackefelt Frick
Karlslunds IF SF
4:51:08.1746710
+2:17:16.823510
30.1p
210
Anna Karlsson
Axa SC
4:58:56.1793560
+2:25:04.870360
29.2p
211
Ove Nordlander
Lindebygdens OK
4:59:56.1799590
+2:26:04.876390
29.1p
212
Anders Lindblom
Spirit IF
5:00:26.1802590
+2:26:34.879390
29.1p
213
Heidi Nüske
Pilsnerklubben
5:05:59.1835830
+2:32:07.912630
28.5p
214
Toni Lewiner
Kumla SF
5:06:08.1836790
+2:32:16.913590
28.5p
215
Jan Bennerhed
Axa SC
5:12:01.1872010
+2:38:09.948810
27.9p
216
Nilserik Norberg
White IF
5:15:57.1895660
+2:42:05.972460
27.5p
217
Ann Mari Reyier
IFK Västerås SK
5:17:35.1905490
+2:43:43.982290
27.4p
218
Ingemar Reyier
IFK Västerås SK
5:17:36.1905510
+2:43:44.982310
27.4p
219
Charlotte Andersson
Degerfors OK
5:23:49.1942830
+2:49:57.1019630
26.8p
220
Jessica Lindqvist
Karlskoga SLK
5:25:13.1951200
+2:51:21.1028000
26.7p