Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
7-Mila
2010-03-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
24km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Eriksson
Norsjö SK
1:13:53.443250
66.0p
2
Markus Fredriksson
Lycksele IF
1:14:10.444950
+17.1600
65.7p
3
Daniel Adolfsson
Täfteå IK
1:17:00.461950
+3:07.18600
63.1p
4
David Adolfsson
Täfteå IK
1:17:08.462750
+3:15.19400
62.9p
5
Peter Nilsson
Robertsfors IK
1:17:50.466950
+3:57.23600
62.3p
6
Marcus Landström
Vännäs SK
1:18:58.473750
+5:05.30400
61.3p
7
Curt Silfver
Burträsk SK
1:22:09.492850
+8:16.49500
58.7p
8
Marcus Grate
Täfteå IK
1:23:17.499650
+9:24.56300
57.8p
9
Pablo Grate
Täfteå IK
1:23:17.499670
+9:24.56320
57.8p
10
Oskar Karlsson
Slussfors IK
1:26:45.520450
+12:52.77100
55.3p
11
Jonas Westerlund
Vännäs SK
1:27:33.525230
+13:39.81880
54.7p
12
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
1:27:39.525890
+13:46.82540
54.6p
13
Bert Allan Persson
Team Esplanad
1:30:06.540550
+16:13.97200
53.0p
14
Rolf Isaksson
Jalles Tc Umeå
1:30:07.540650
+16:14.97300
53.0p
15
Herbert Karlsson
Team Esplanad
1:32:06.552580
+18:13.109230
51.8p
16
Samuel Gustavsson
Svansele
1:32:07.552680
+18:14.109330
51.8p
17
Erik Björkman
Täfteå IK
1:35:12.571120
+21:18.127770
49.9p
18
Mats Zingmark
Jalles Tc Umeå
1:36:04.576380
+22:11.133030
49.4p
19
Roger Eriksson
No Club
1:37:32.585110
+23:38.141760
48.6p
20
Sven Karsikko
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
1:37:40.585920
+23:46.142570
48.6p
21
Mikael Bergqvist
Jalles Tc Umeå
1:39:37.597620
+25:43.154270
47.5p
22
Johan Nilsson
Byske SK
1:40:01.600020
+26:07.156670
47.3p
23
Roger Nilsson
Byske SK
1:40:02.600120
+26:08.156770
47.3p
24
Mattias Bäckström
Robertsfors IK
1:42:49.616820
+28:55.173470
45.9p
25
Arne Eriksson
Umedalens IF
1:42:58.617720
+29:04.174370
45.9p
26
Tore Johansson
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
1:43:50.622920
+29:56.179570
45.5p
27
Yngve Paulsson
SK Tegsnäspojkarna
1:46:27.638620
+32:33.195270
44.2p
28
Börje Bygdemark
Robertsfors IK
1:46:41.640080
+32:48.196730
44.1p
29
Göte Rosendahl
Västerbottens Skidveteraner
1:50:38.663720
+36:44.220370
42.4p
30
Tommy Carlsberg Olsson
Stockholms SIF
1:50:39.663880
+36:46.220530
42.4p
31
Lennart Nylander
Västerbottens Skidveteraner
1:51:27.668680
+37:34.225330
42.1p
32
Jan Olof Pettersson
IFK Åkullsjön
1:52:55.677480
+39:02.234130
41.5p
33
Roland Holmström
Sävar IK
1:53:10.678970
+39:17.235620
41.4p
34
Sven Nilsson
IFK Rundvik
1:53:56.683580
+40:03.240230
41.1p
35
Sven Broman
Skellefteå SK
1:56:22.698120
+42:28.254770
40.2p
36
Hans Jonsson
Örträsk SK
2:00:32.723180
+46:39.279830
38.7p
37
Rasmus Löf
Sikeå SK
2:00:35.723480
+46:42.280130
38.7p
38
Axel Jonsson Gåth
Umedalens IF
2:14:12.805180
+1:00:19.361830
34.5p
39
Stig Lundgren
Ica-Handlarnas IF
2:20:31.843010
+1:06:37.399660
32.9p
40
Anders Sundh
Storrödingsbergs IF
2:21:24.848320
+1:07:30.404970
32.7p
41
Oskar Öhman
No Club
2:25:45.874490
+1:11:52.431140
31.6p
42
Hans Erik Lundgren
Storrödingsbergs IF
2:28:26.890500
+1:14:32.447150
31.0p
43
Fredrik Nilsson
Korssjön Penguins
2:33:34.921360
+1:19:41.478010
29.9p