Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltopploppet
2016-04-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 12
2.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:40.51990
2
Ellen Björk
Orsa SK
8:42.52100
+1.10
3
Malin Oskarsson
SK Leksand
8:42.52150
+1.60
4
Andrea Verdenius Saether
Tolga IL
8:45.52430
+4.340
5
Matilda Bandefur
Idre SK
8:51.53040
+10.950
6
Louise Jonsson
Alnö SK
8:51.53060
+10.970
7
Sara Henriksson
Tynderö IK
9:01.54020
+20.1930
8
Maja Boberg
Duveds IF
9:10.54910
+29.2820
9
Jonna Kjellgren
Järpens SK
9:10.54950
+29.2860
10
Elin Näslund
Vårby IK
9:19.55830
+38.3740
11
Wilma Karlsson
Utrikes SK
9:19.55870
+38.3780
12
Eline Horten Jordet
Tolga IL
9:20.55950
+39.3860
13
Molly Andersson
Domnarvets GOIF
9:24.56350
+43.4260
14
Elin Carlsson
Åsarna IK
9:26.56500
+45.4410
15
Tuva Lundin
Alnö SK
9:26.56520
+45.4430
16
Alva Klockare
Kvarnsvedens GOIF SK
9:28.56700
+47.4610
17
Tova Grahn Birve
Alnö SK
9:28.56770
+47.4680
18
Alicia Sellsve
Järpens SK
9:33.57220
+52.5130
19
Mia Mossige
Varden IL
9:43.58230
+1:02.6140
20
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
9:49.58820
+1:08.6730
21
Klara Forslund
Stockviks SF
9:53.59290
+1:13.7200
22
Terese Terent
Näsvikens IK
10:06.60510
+1:25.8420
23
Maja Aronsson
Östersunds SK
10:09.60810
+1:28.8720
24
Liv Sjölund
Östersunds SK
10:11.61040
+1:30.8950
25
Eivor Lund Tangen
Varden IL
10:13.61220
+1:32.9130
26
Meja Engrund
Åsarna IK
10:17.61660
+1:36.9570
27
Anja Pousette
Funäsdalens IF
10:24.62340
+1:43.10250
28
Emma Carlsson
Vännäs SK
10:35.63440
+1:54.11350
29
Irma Östberg
Åsarna IK
10:44.64360
+2:03.12270
30
Linn Jansson
Östersunds SK
10:59.65850
+2:18.13760
31
Caroline Nilsson
Offerdals SK
11:01.66060
+2:20.13970
32
Tilda Andersson
Åsarna IK
11:01.66080
+2:20.13990
33
Frida Eriksson
Åsarna IK
11:02.66150
+2:21.14060
34
Nanna Grönborg
Kovlands IF
11:06.66530
+2:25.14440
35
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
11:32.69180
+2:51.17090
36
Anna Johansson
Åsarna IK
11:46.70560
+3:05.18470
37
Hanna Westerlund Holmgren
Husums IF SK
11:49.70870
+3:08.18780
38
Wilma Åkebring
Matfors SK
13:57.83600
+5:16.31510
39
Beda Skylare Berglöf
Östersunds SK
14:04.84350
+5:23.32260
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)