Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2005-03-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21 Motion
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Unni Berit Finne
Kolvereid IL
1:00:38.363700
69.4p
2
Ann Katrin Nilsen
Terråk IL
1:02:16.373500
+1:38.9700
67.6p
3
Ingrid Skogan
Rygg IL
1:02:56.377500
+2:18.13700
66.9p
4
Grete Estil
Røyrvik IF
1:02:57.377600
+2:19.13800
66.9p
5
Kaja Haugen
Ntnui Langrenn
1:02:57.377600
+2:19.13800
66.9p
6
Unn Kristin Sandnes
Ranheim SK
1:03:48.382700
+3:10.18900
66.0p
7
Janne Fjerstad
Beitstad IL
1:04:04.384300
+3:26.20500
65.7p
8
Anita Gjörv Hovd
Spillum IL
1:06:40.399900
+6:02.36100
63.2p
9
Hjørdis Wendelbo
Foldereid IL
1:06:45.400400
+6:07.36600
63.1p
10
Tone Mette Flått
Overhalla IL
1:07:42.406100
+7:04.42300
62.2p
11
Brit Hafskjold
Sykeh Namsos Bil
1:07:54.407300
+7:16.43500
62.0p
12
Liv Kristin Wekr Kvistad
Kvam IL
1:07:55.407400
+7:17.43600
62.0p
13
Bente Formo
Spillum IL
1:08:49.412800
+8:11.49000
61.2p
14
Anny Flått Grubbmo
Lierne IL
1:09:13.415200
+8:35.51400
60.8p
15
Randi Fredly Berg
Mosvik IL
1:09:27.416600
+8:49.52800
60.6p
16
May Iren F: Northug
Mosvik IL
1:09:44.418300
+9:06.54500
60.4p
17
Oddbjørg Kjølstad Grande
Grong IL
1:09:48.418700
+9:10.54900
60.3p
18
Tone Anita Lindsethmo
K-Buss
1:10:06.420500
+9:28.56700
60.1p
19
Ingunn Wæhre
Egge IL
1:10:20.421900
+9:42.58100
59.9p
20
Randi H: Børstad
Elvalandet IL
1:10:56.425500
+10:18.61700
59.4p
21
Jill Eriksson
Gäddede SK
1:11:20.427900
+10:42.64100
59.0p
22
Bendy Appelkvist
Grong IL
1:11:26.428500
+10:48.64700
58.9p
23
Solbjørg Hallager
Grong IL
1:11:54.431300
+11:16.67500
58.6p
24
Mari Ann Skogan Øksnes
Rygg IL
1:11:56.431500
+11:18.67700
58.5p
25
May Vekseth
Snåsa IL
1:13:02.438100
+12:24.74300
57.6p
26
Eivor Lindgren
Fåkers IK
1:15:22.452100
+14:44.88300
55.9p
27
Randi Marie Mohus
Ntnui Langrenn
1:15:38.453700
+15:00.89900
55.7p
28
Merete Røthe
Namsos Løpeklubb
1:15:45.454400
+15:07.90600
55.6p
29
Eva Hanning
Vattudalens Ldk
1:16:05.456400
+15:27.92600
55.3p
30
Mari Bjørgan
Foldereid IL
1:16:05.456400
+15:27.92600
55.3p
31
Silje Slåttelid
Kvam IL
1:16:35.459400
+15:57.95600
55.0p
32
Ann-Mari Hovd
Malm IL
1:16:43.460200
+16:05.96400
54.9p
33
Lina Gahlin
IFK Strömsund
1:17:08.462700
+16:30.98900
54.6p
34
Aud Aanesrud Østnor
Lierne IL
1:17:16.463500
+16:38.99700
54.5p
35
Anne Synnøve Saur
Egge IL
1:17:30.464900
+16:52.101100
54.3p
36
Laila Valla Hustad
No Club
1:17:37.465600
+16:59.101800
54.2p
37
Elin Holten
Foldereid IL
1:17:46.466500
+17:08.102700
54.1p
38
Rose Marie Persson
Gäddede SK
1:17:49.466800
+17:11.103000
54.1p
39
Randi Markhus
Framverran IL
1:17:53.467200
+17:15.103400
54.1p
40
Kari Bruvoll
Nordli IL
1:18:05.468400
+17:27.104600
53.9p
41
Bente Haldorsen
Terråk IL
1:18:07.468600
+17:29.104800
53.9p
42
Heidi Strømnes Reistad
Kvam IL
1:18:14.469300
+17:36.105500
53.8p
43
Johanne Emmerh Slåttelid
Kvam IL
1:18:17.469600
+17:39.105800
53.8p
44
Else Restad
Foldereid IL
1:18:18.469700
+17:40.105900
53.8p
45
Anne Guri Rørvik
Røyrvik IF
1:18:20.469900
+17:42.106100
53.7p
46
Sonja Olsen
Spillum IL
1:18:34.471300
+17:56.107500
53.6p
47
Tove Eriksen
Framverran IL
1:18:46.472500
+18:08.108700
53.5p
48
Rita Kjesbu
Stiklestad IL
1:18:54.473300
+18:16.109500
53.4p
49
Lise Sæther
No Club
1:19:18.475700
+18:40.111900
53.1p
50
Carina Enarsson
Gäddede SK
1:19:22.476100
+18:44.112300
53.0p
51
Trine Merete Husby
Otterøy IL
1:19:27.476600
+18:49.112800
53.0p
52
Inger Grete Haugen
Rygg IL
1:19:38.477700
+19:00.113900
52.9p
53
Sissel Ingulfsvann
Lierne IL
1:19:47.478600
+19:09.114800
52.8p
54
Monica Krigh
Remsle SK
1:19:49.478800
+19:11.115000
52.7p
55
Randi Torås
Stod IL
1:20:16.481500
+19:38.117700
52.5p
56
Sigrid Grøtan Øksnes
Kvam IL
1:20:37.483600
+19:59.119800
52.2p
57
Kari Liljefjell Kveli
Namsos IL
1:20:39.483800
+20:01.120000
52.2p
58
Ann Mari Antonsen Moen
IL Hållingen
1:21:13.487200
+20:35.123400
51.8p
59
Ingri Gartland
Grong IL
1:21:15.487400
+20:37.123600
51.8p
60
Dagny Jonsson
Gäddede SK
1:21:26.488500
+20:48.124700
51.7p
61
Mona Elisabeth Wes Havik
Klinga IL
1:21:32.489100
+20:54.125300
51.6p
62
Trude Falch
Sykehuset Namsos
1:21:45.490400
+21:07.126600
51.5p
63
Ann Merete Reppen
Klinga IL
1:21:51.491000
+21:13.127200
51.4p
64
Sigrun Solbakken
Snåsa IL
1:22:27.494600
+21:49.130800
51.1p
65
Anna Nieminen
Ragunda IF
1:22:28.494700
+21:50.130900
51.1p
66
Solvår Kveli
Lierne IL
1:22:31.495000
+21:53.131200
51.0p
67
Eva Ytterdal Fiskum
Spillum IL
1:22:35.495400
+21:57.131600
51.0p
68
Stina Carlsson
Almby IK
1:22:45.496400
+22:07.132600
50.9p
69
Birgit Tverås
Malm IL
1:22:46.496500
+22:08.132700
50.9p
70
Anne Torunn Lønseth
Følling IL
1:23:26.500500
+22:48.136700
50.5p
71
Anette Bartnes
No Club
1:23:44.502300
+23:06.138500
50.3p
72
Monica Andersson Falk
IFK Strömsund
1:24:15.505400
+23:37.141600
50.0p
73
Anne-Mari Carlsson
Røyrvik IF
1:24:24.506300
+23:46.142500
49.9p
74
Johanna Nieminen
OK Nipan
1:24:42.508100
+24:04.144300
49.7p
75
Liv Gudny Skogan
Rygg IL
1:24:53.509200
+24:15.145400
49.6p
76
Solbjørg Gåsbakk
Tunnsjø IL
1:24:53.509200
+24:15.145400
49.6p
77
Ingvild Larssen
Steinkjer Skl
1:24:55.509400
+24:17.145600
49.6p
78
Grete Tverås
Vada IL
1:25:08.510700
+24:30.146900
49.5p
79
Katrine Aagård
Lierne IL
1:25:20.511900
+24:42.148100
49.3p
80
Else Irene Tunnsjø
Statens Vegv: Bil
1:25:41.514000
+25:03.150200
49.1p
81
Sylvia Mari Aar
Spillum IL
1:25:43.514200
+25:05.150400
49.1p
82
Marie Aagård Urdshals
Røyrvik IF
1:25:47.514600
+25:09.150800
49.1p
83
Marion Marklund
Vattudalens Ldk
1:25:48.514700
+25:10.150900
49.1p
84
Kari Hembre
Spillum IL
1:26:18.517700
+25:40.153900
48.8p
85
Anne Lise Brenne
Trondheim Kummune Bil
1:26:22.518100
+25:44.154300
48.7p
86
Ragnhild Skjevelnes
Namsos IL
1:26:31.519000
+25:53.155200
48.7p
87
Linda Junvald
Gäddede SK
1:26:33.519200
+25:55.155400
48.6p
88
Gerd Amdal
Trones IL
1:26:56.521500
+26:18.157700
48.4p
89
Kjellfrid Skage
Skorovas IL
1:27:07.522600
+26:29.158800
48.3p
90
Marit Aamo Aagård
Lierne IL
1:27:08.522700
+26:30.158900
48.3p
91
Kristin Mjøsund
No Club
1:27:10.522900
+26:32.159100
48.3p
92
Anne Bråtteng
Kolvereid IL
1:27:30.524900
+26:52.161100
48.1p
93
Sickan Eriksson
Gäddede SK
1:27:47.526600
+27:09.162800
48.0p
94
Grete Haugen Aasen
Kvam IL
1:27:54.527300
+27:16.163500
47.9p
95
Malin Junvald
Gäddede SK
1:28:09.528800
+27:31.165000
47.8p
96
Kari Johanne Lindsetmo
Trones IL
1:28:41.532000
+28:03.168200
47.5p
97
Johanne Borgny Fossland
IL Hållingen
1:28:44.532300
+28:06.168500
47.4p
98
Ingeborg Skage
Skorovas IL
1:28:54.533300
+28:16.169500
47.4p
99
Linda Langnes
Ntnui Langrenn
1:29:42.538100
+29:04.174300
46.9p
100
Astrid Myhr
Hint Bil
1:29:46.538500
+29:08.174700
46.9p
101
Nina Flæsen
Otterøy IL
1:29:50.538900
+29:12.175100
46.9p
102
Monica Grindberg
No Club
1:30:10.540900
+29:32.177100
46.7p
103
Gunn Iren Kløvik
No Club
1:30:12.541100
+29:34.177300
46.7p
104
Sølvi Therese B Sandvik
No Club
1:30:20.541900
+29:42.178100
46.6p
105
Ella Solum
Kolvereid IL
1:30:46.544500
+30:08.180700
46.4p
106
Marit Danielsen
Beitstad IL
1:30:58.545700
+30:20.181900
46.3p
107
Kjellrun Grongstad
IL Hållingen
1:31:06.546500
+30:28.182700
46.2p
108
Møyfrid Aar
Spillum IL
1:31:12.547100
+30:34.183300
46.2p
109
Eva Susanne Lundqvist Bois
No Club
1:31:16.547500
+30:38.183700
46.1p
110
Ann Öhlén
Gäddede SK
1:31:20.547900
+30:42.184100
46.1p
111
Haldis Dahl
IL Hållingen
1:31:28.548700
+30:50.184900
46.0p
112
Bente B Holm
Kolvereid IL
1:31:34.549300
+30:56.185500
46.0p
113
Reidun Elden
Overhalla IL
1:32:02.552100
+31:24.188300
45.7p
114
Karin Olea Håpnes
Rygg IL
1:32:13.553200
+31:35.189400
45.7p
115
Kathrine Åkerøy
Grong IL
1:32:15.553400
+31:37.189600
45.6p
116
Mari Guin
No Club
1:32:17.553600
+31:39.189800
45.6p
117
Vivi-Ann Wassdahl
Åre SLK
1:32:38.555700
+32:00.191900
45.5p
118
Målfrid Guin
Kvam IL
1:32:49.556800
+32:11.193000
45.4p
119
Mary Lyngstad Totland
Sørli IL
1:33:01.558000
+32:23.194200
45.3p
120
Gun Jönsson Kveli
Nordli IL
1:33:17.559600
+32:39.195800
45.1p
121
Ellfrid Hustad
Frol IL
1:33:25.560400
+32:47.196600
45.1p
122
Anne Lise Trones
Skorovas IL
1:33:42.562100
+33:04.198300
44.9p
123
Åse Gjerde
Mosvik IL
1:33:46.562500
+33:08.198700
44.9p
124
Rita Tove Mælhussveen
Lierne IL
1:34:20.565900
+33:42.202100
44.6p
125
Eva Bach Bruvoll
Lierne IL
1:34:45.568400
+34:07.204600
44.4p
126
Astrid Rosenvin Fagernes
Foldereid IL
1:34:49.568800
+34:11.205000
44.4p
127
Anne Berit Strøm
Kolvereid IL
1:35:15.571400
+34:37.207600
44.2p
128
Frøydis Otterbekk
Røyrvik IF
1:35:34.573300
+34:56.209500
44.1p
129
Lina Johansson
Åsarna IK
1:36:05.576400
+35:27.212600
43.8p
130
Ann Cathrin Aasen
Lierne IL
1:36:20.577900
+35:42.214100
43.7p
131
Aud Strøm
Kolvereid IL
1:36:22.578100
+35:44.214300
43.7p
132
Astrid Gjeseth
Kolvereid IL
1:36:23.578200
+35:45.214400
43.7p
133
Birgit Granheim
Røyrvik IF
1:36:51.581000
+36:13.217200
43.5p
134
Aud Dahl
Skorovas IL
1:36:52.581100
+36:14.217300
43.5p
135
Åshild Hals
Nordli IL
1:36:53.581200
+36:15.217400
43.5p
136
Ingrid Petersson
Jormvattnets IF
1:37:41.586000
+37:03.222200
43.1p
137
Lise Jentoftsen
Inderøy IL
1:37:43.586200
+37:05.222400
43.1p
138
Margrete T: Viken
Namsos IL
1:37:54.587300
+37:16.223500
43.0p
139
Julla Westum
Nordli IL
1:38:46.592500
+38:08.228700
42.6p
140
Mona Aagård
Nordli IL
1:38:51.593000
+38:13.229200
42.6p
141
Asrun Tømmerstrand
Kolvereid IL
1:39:02.594100
+38:24.230300
42.5p
142
Eva Totsås
Gäddede SK
1:39:15.595400
+38:37.231600
42.4p
143
Siv Anita Lindsetmo
Trones IL
1:39:55.599400
+39:17.235600
42.1p
144
Inga Pihlström
IFK Östersund
1:39:56.599500
+39:18.235700
42.1p
145
Rigmor Binde
Snåsa IL
1:40:25.602400
+39:47.238600
41.9p
146
Barbro Adolfsson
Krogsereds IK
1:41:30.608900
+40:52.245100
41.5p
147
May Helen Skarstad
Trones IL
1:41:50.610900
+41:12.247100
41.3p
148
Siv - Inger Persson
Gäddede SK
1:42:46.616500
+42:08.252700
41.0p
149
Kari Skarstad
Trones IL
1:43:06.618500
+42:28.254700
40.8p
150
Anne Rosenvinge
Kolvereid IL
1:43:50.622900
+43:12.259100
40.5p
151
Torunn Fagernes
Foldereid IL
1:43:50.622900
+43:12.259100
40.5p
152
Turid Boldermo
IL Hållingen
1:44:21.626000
+43:43.262200
40.3p
153
Åse Hammerhaug
Steinkjer Skl
1:45:01.630000
+44:23.266200
40.1p
154
Kari Einen
Meråker IL
1:45:04.630300
+44:26.266500
40.1p
155
Aud Mary Barkhald
Lierne IL
1:48:06.648500
+47:28.284700
38.9p
156
Aina Sagvik
IL Hållingen
1:48:12.649100
+47:34.285300
38.9p
157
Halldis Gåsbakk
Grong IL
1:49:02.654100
+48:24.290300
38.6p
158
Karin Heggland
Snåsa IL
1:49:21.656000
+48:43.292200
38.5p
159
Marit Jakobsen
Posten Bir
1:50:04.660300
+49:26.296500
38.3p
160
Ruth-Inger Backlund
Vattudalens Ldk
1:50:10.660900
+49:32.297100
38.2p
161
Ruth Sonflå
Trones IL
1:50:42.664100
+50:04.300300
38.0p
162
Hilde Kveli
Lierne IL
1:51:13.667200
+50:35.303400
37.9p
163
Gunhild Nilsen
Namsos IL
1:53:02.678100
+52:24.314300
37.2p
164
Inger Lein
Snåsa IL
1:55:17.691600
+54:39.327800
36.5p
165
Annika Nobinder
Ekerö
1:56:04.696300
+55:26.332500
36.3p
166
Guri Moa
Grong IL
1:56:37.699600
+55:59.335800
36.1p
167
Aasta Trana
Henning Sl
1:58:28.710700
+57:50.346900
35.5p
168
Bente Karin Trana
Henning Sl
1:58:29.710800
+57:51.347000
35.5p
169
Jorid Dahl
IL Hållingen
2:01:42.730100
+1:01:04.366300
34.6p
170
Turid Solum Gjertsås
Lierne IL
2:07:25.764400
+1:06:47.400600
33.0p
171
Audfrid Lein Nilsson
Litsbygdens SK
2:10:57.785600
+1:10:19.421800
32.2p
172
Olga Elisabeth Strøm
Lierne IL
2:15:49.814800
+1:15:11.451000
31.0p
173
Solveig Solstad
Kolvereid IL
2:17:04.822300
+1:16:26.458500
30.7p
174
Marianne Persson
Hammerdal IF
2:17:25.824400
+1:16:47.460600
30.6p
175
Gunbrit Eliasson
Hammerdal IF
2:27:50.886900
+1:27:12.523100
28.5p
176
Andrea Trana
Nmk Namdal
2:33:14.919300
+1:32:36.555500
27.5p
177
Randi Martinsen
Botnan IL
3:23:11.1219000
+2:22:33.855200
20.7p