Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjällrävenloppet
2016-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
2:19:21.836090
67.4p
2
Mona Nilsson
1life IF
2:32:06.912520
+12:44.76330
60.6p
3
Lena Gavelin
Mellansel IF
2:35:40.933990
+16:19.97800
58.9p
4
Kristin Ander
OK Landehof
2:37:17.943690
+17:56.107500
58.2p
5
Anna Bylund
Axa SC
2:59:49.1078850
+40:27.242660
49.6p
6
Emelie Häggkvist
Husums IF SK
3:00:30.1082960
+41:08.246770
49.4p
7
Elin Johansson
Norrfors IK
3:01:48.1090790
+42:27.254600
49.0p
8
Viktoria Johansson
Norrfors IK
3:42:53.1337270
+1:23:31.501080
38.8p
9
Linnéa Israelsson
Norrfors IK
3:58:19.1429830
+1:38:57.593640
35.9p
D 35
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Malin Nygren
Banafjäls IF
2:53:09.1038810
51.9p
D 40
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Janaxel Olsson
Nacka Värmdö SK
2:39:28.956700
57.2p
2
Monika Westerlund
Vårby IK
2:54:25.1046470
+14:57.89670
51.4p
D 45
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Malin Meijer
Husums IF SK
2:33:23.920290
59.9p
H 21
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Isaksson
IFK Umeå
2:03:37.741680
78.3p
2
Erik Johansson
Tranemo IF
2:04:07.744620
+29.2840
77.9p
3
Tobias Nilsson
IFK Umeå
2:07:23.764240
+3:45.22460
75.3p
4
Anders Boström
Sundbybergs IK
2:08:09.768800
+4:31.27020
74.8p
5
Jonathan Ström
Hägglunds Ski Team SK
2:08:34.771380
+4:57.29600
74.5p
6
Christian Lejon
IFK Umeå
2:14:21.806060
+10:43.64280
70.5p
7
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
2:19:16.835520
+15:38.93740
67.4p
8
Kristoffer Karlsson
Nässjö SF
2:20:19.841890
+16:42.100110
66.8p
9
Patrik Eriksson
1life IF
2:21:08.846740
+17:30.104960
66.3p
10
Henrik Heino
Kramfors Alliansen
2:22:33.855250
+18:55.113470
65.5p
11
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
2:26:50.880930
+23:12.139150
63.2p
12
Patrik Byström
1life IF
2:27:51.887070
+24:13.145290
62.7p
13
Viktor Forsberg
Agnäs IK
2:30:20.901940
+26:42.160160
61.4p
14
Erik Öman
Hägglunds Ski Team SK
2:30:57.905690
+27:20.163910
61.1p
15
Jan-anders Karlsson
1life IF
2:32:29.914870
+28:51.173090
60.4p
16
Jonas Häggström
Anundsjö IF
2:36:21.938060
+32:43.196280
58.6p
17
Henrik Karlborg
Stöcke Ts Järnet
2:43:36.981510
+39:58.239730
55.5p
18
Robin Andersson
Gimo IF SK
2:43:55.983410
+40:17.241630
55.4p
19
Jörgen Domeij
Hägglunds Ski Team SK
2:51:28.1028760
+47:50.286980
52.5p
20
Patrik Segerljung
Norrfors IK
3:09:54.1139330
+1:06:16.397550
46.6p
21
Andreas Brink
Axa SC
3:15:55.1175440
+1:12:17.433660
44.9p
22
Victor Israelsson
Norrfors IK
3:31:19.1267810
+1:27:41.526030
41.2p
-
Daniel Israelsson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Robin Bäckström
IFK Rundvik
23:59:58.8639700
-
-
Calle Sjöstrand
Sollefteå SK
23:59:58.8639700
-
H 35
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Granberg
Mellansel IF
2:08:09.768840
74.8p
2
Stefan Sjölund
Skogslöparna
2:15:02.810110
+6:52.41170
70.1p
3
Mikael G Andersson
Ås IL
2:16:31.819060
+8:22.50120
69.1p
4
Martin Åström
Bondsjöhöjdens IK
2:23:07.858600
+14:57.89660
65.2p
5
Mattias Aspholm
Hägglunds Ski Team SK
2:37:34.945380
+29:25.176440
58.0p
6
Fredrik Karlsson
Eurocon
2:38:13.949210
+30:03.180270
57.8p
7
Patrik Ahlberg
Vårby IK
2:43:11.979090
+35:02.210150
55.7p
8
Jaak Kilmi
Eesti Sportlane
2:51:42.1030140
+43:33.261200
52.4p
9
Jan Raudsepp
Eesti Sportlane
2:52:44.1036390
+44:35.267450
52.0p
10
Erko Reigo
Nässjö SF
3:01:24.1088360
+53:15.319420
49.1p
11
Jes Lönborg
Axa SC
3:25:11.1231000
+1:17:01.462060
42.6p
-
Per Öman
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
-
Jörgen Wedin
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
-
Jan Öman
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 40
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Robert Åström
Hägglunds Ski Team SK
2:11:31.789000
72.4p
2
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
2:13:54.803330
+2:23.14230
70.8p
3
Per Sjöblom
City Sweden
2:14:37.807640
+3:06.18540
70.3p
4
Patrik Håkansson
Junsele IF
2:18:31.831060
+7:00.41960
67.9p
5
Mats Wiklund
Hägglunds Ski Team SK
2:29:46.898580
+18:15.109480
61.7p
6
Henrik Widell
Bondsjöhöjdens IK
2:59:11.1075050
+47:40.285950
49.8p
H 45
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
2:12:58.797740
71.4p
2
Thomas Wallin
Team Esplanad
2:21:08.846770
+8:10.48930
66.3p
3
Olov Hamqvist
Vårby IK
2:21:47.850680
+8:49.52840
66.0p
4
Anders Fryxell
Sundbybergs IK
2:24:55.869430
+11:56.71590
64.2p
5
Christer Ahlberg
Hägglunds Ski Team SK
2:26:51.881040
+13:53.83200
63.2p
6
Fredrik Larsson
I21 IF
2:30:23.902210
+17:24.104370
61.4p
7
Robert Engström
Hägglunds Ski Team SK
2:32:05.912410
+19:06.114570
60.6p
8
Tommy Sjöblom
Hägglunds Ski Team SK
2:35:43.934280
+22:45.136440
58.9p
9
Johan Knutsgård
Hägglunds Ski Team SK
2:41:07.966610
+28:08.168770
56.5p
10
Marko Tiiman
Eesti Sportlane
2:43:35.981470
+30:37.183630
55.5p
11
Lars Gulliksson
Nacka Värmdö SK
2:53:36.1041510
+40:37.243670
51.7p
12
Christer Ahlberg
Hägglunds Ski Team SK
3:24:57.1229660
+1:11:59.431820
42.7p
H 50
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Bäckström
IFK Rundvik
2:17:49.826880
68.3p
2
Christer Olsson
Hägglunds Ski Team SK
2:18:30.830950
+40.3970
67.9p
3
Otto Lampinen
I21 IF
2:24:00.863960
+6:10.36980
64.7p
4
Olle Bystedt
Hemsö IF
2:24:49.868820
+6:59.41840
64.3p
5
Rikard Knutsson
Kumla SF
2:32:10.912910
+14:20.85930
60.5p
6
Martin Lundberg
Fredrika IK
2:32:29.914810
+14:39.87830
60.4p
7
Magnus Lennhagen
Axa SC
2:47:17.1003690
+29:28.176710
54.0p
8
Eric Mattsson
Hägglunds Ski Team SK
3:07:18.1123750
+49:28.296770
47.3p
9
Ove Lindström
Hägglunds Ski Team SK
3:14:59.1169870
+57:09.342890
45.2p
H 55
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ove Källström
Sollefteå Skidor IF
2:27:47.886610
62.7p
2
Magnus Näslund
Hägglunds Ski Team SK
2:37:08.942790
+9:21.56080
58.2p
3
Per-Åke Domeij
Hägglunds Ski Team SK
2:38:46.952560
+10:59.65850
57.5p
4
Mats Dahlin
Bondsjöhöjdens IK
3:02:41.1096060
+34:54.209350
48.7p
H 60
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Bengt-Olof Hagström
Hägglunds Ski Team SK
2:17:42.826130
68.4p
2
Robert Carlsson
Hägglunds Ski Team SK
2:28:25.890460
+10:43.64230
62.4p
3
Olle Adolfsson
SK Bore
2:45:13.991200
+27:30.164970
54.8p
4
Robert Hollsten
Sollefteå Skidor IF
3:20:24.1202380
+1:02:42.376150
43.8p
-
Roger Sundin
Nordingrå SK
23:59:58.8639700
-
H 65
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hans-olov Åberg
Axa SC
2:45:59.995880
54.5p
2
Lars Ledin
1life IF
2:46:19.997830
+19.1850
54.4p
3
Lars Ander
OK Landehof
3:46:33.1359270
+1:00:33.363290
38.1p
-
Bo Östman
Björna IF
23:59:59.8639800
-
H 70
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Sjödin
Vasaloppsklubben Hedemora
4:11:01.1506090
33.9p
D 21 Motion
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erika Öhrn
Bergeforsens SK
2:41:08.966760
56.5p
2
Madeleine Nyström
Anundsjö IF
3:17:02.1182160
+35:54.215300
44.6p
3
Monica Sandström
Skogslöparna
3:31:51.1271080
+50:43.304220
41.1p
4
Sofia Svensson
Umeå
3:49:33.1377290
+1:08:25.410430
37.5p
5
Marta Rydell
Stockholm
4:10:10.1500990
+1:29:02.534130
34.0p
6
Malin Henriksson
Stockholm
4:10:41.1504070
+1:29:33.537210
34.0p
7
Karin Sellgren
Hägglunds Ski Team SK
4:16:00.1535940
+1:34:51.569080
33.2p
8
Stina Jonsson
Örnsköldsvik
4:17:57.1547660
+1:36:49.580800
32.9p
-
Anneli Jonsson
Örnsköldsvik
23:59:58.8639700
-
-
Sara Wikman
Umeå
23:59:58.8639700
-
-
Magdalena Särkioja
Gävle
23:59:58.8639700
-
-
Charlotte Karlberg
Stockholm
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oskar Burström
Umeå
2:18:33.831210
67.9p
2
Fredrik Östlund
Vårby IK
2:18:50.832930
+17.1620
67.7p
3
Anders Wallenius
Örnsköldsvik
2:36:19.937870
+17:46.106560
58.6p
4
Alfred Wikner
Håknäs IF
2:36:41.940080
+18:08.108770
58.4p
5
Fredrik Sjögren
Umeå
2:37:15.943430
+18:42.112120
58.2p
6
Martin Lindqvist
Sidensjö IK
2:38:11.949080
+19:38.117770
57.8p
7
Christer Jonsson
Hägglunds Ski Team SK
2:41:47.970650
+23:14.139340
56.2p
8
Ola Torangen
Gottne IF
2:42:02.972160
+23:29.140850
56.1p
9
Andre Nygård
Håknäs IF
2:43:35.981400
+25:01.150090
55.5p
10
Jörgen Widmark
Bae Systems
2:48:01.1008080
+29:28.176770
53.8p
11
Magnus Håkansson
Modo Sports Academy
2:48:10.1008900
+29:36.177590
53.7p
12
Lars Westerlund
Husums IF SK
2:49:40.1017960
+31:07.186650
53.1p
13
Erik Westman
Mellansel IF
2:49:49.1018890
+31:16.187580
53.1p
14
Anders Näström
Örnsköldsvik
2:54:37.1047670
+36:04.216360
51.4p
15
Per Berglund
IFK Vaxholm
2:56:25.1058440
+37:52.227130
50.8p
16
Hans Edmark
Mäklarhuset
2:56:59.1061880
+38:26.230570
50.6p
17
Johan Fahlgren
Mellansel IF
2:59:18.1075780
+40:45.244470
49.8p
18
Patrik Stenlund
Lycksele IF
2:59:27.1076680
+40:54.245370
49.8p
19
Magnus Isaksson
Örnsköldsvik
2:59:41.1078020
+41:08.246710
49.7p
20
Per Åke Domeij
Molidens IK
2:59:55.1079470
+41:22.248160
49.6p
21
Patrik Domeij
Hägglunds Ski Team SK
3:00:06.1080530
+41:33.249220
49.5p
22
Johan Wikner
Håknäs IF
3:01:14.1087350
+42:41.256040
49.2p
23
Magnus Westberg
Hägglunds Ski Team SK
3:01:39.1089860
+43:06.258550
49.0p
24
Viktor Lassila
Örnsköldsvik
3:01:47.1090640
+43:14.259330
49.0p
25
Erik Söderkvist
Bosch Rexroth Vif
3:01:58.1091750
+43:25.260440
48.9p
26
Oskar Prinsback
Örnsköldsvik
3:02:12.1093120
+43:39.261810
48.9p
27
Stefan Norberg
No Club
3:05:07.1110640
+46:34.279330
48.0p
28
Andreas Eriksson
Örnsköldsvik
3:06:57.1121670
+48:24.290360
47.4p
29
Anders Sellgren
Örnsköldsvik
3:08:53.1133240
+50:20.301930
46.9p
30
Jörgen Johansson
Örnsköldsvik
3:10:17.1141690
+51:44.310380
46.5p
31
Robert Persson
Gottne IF
3:11:09.1146890
+52:36.315580
46.2p
32
Erik Nordin
Bae Systems
3:13:37.1161660
+55:04.330350
45.5p
33
Ulric Appelblad
Hägglunds Ski Team SK
3:13:49.1162850
+55:16.331540
45.5p
34
Per Carlehed
Lycksele
3:14:56.1169560
+56:23.338250
45.2p
35
Ulf Nordin
Hägglunds Ski Team SK
3:17:02.1182190
+58:29.350880
44.6p
36
Christian Nordin
Örnsköldsvik
3:17:34.1185370
+59:01.354060
44.5p
37
Wesley Strandh
Hägglunds Ski Team SK
3:17:57.1187620
+59:24.356310
44.4p
38
Jonas Forsberg
Håknäs IF
3:18:11.1189060
+59:38.357750
44.3p
39
Andreas Öberg
Vårby IK
3:19:51.1199080
+1:01:18.367770
43.9p
40
Anders Danielsson
Örnsköldsvik
3:20:54.1205320
+1:02:21.374010
43.6p
41
Jonas Nilsson
1life IF
3:24:59.1229830
+1:06:26.398520
42.6p
42
Robert Ahlberg
Gävle
3:28:37.1251630
+1:10:04.420320
41.8p
43
Andreas Berggren
Axa SC
3:36:46.1300500
+1:18:12.469190
40.0p
44
Matts Norberg
Örnsköldsvik
3:40:23.1322250
+1:21:50.490940
39.3p
45
Roger Nyström
Bosch Rexroth Vif
3:47:54.1367310
+1:29:21.536000
37.8p
46
Markus Lundgren
Umeå
3:49:36.1377560
+1:31:03.546250
37.5p
47
David Edvardsson
Umeå
3:49:42.1378120
+1:31:09.546810
37.5p
48
Victor Jacobsson
Stockholm
4:18:27.1550600
+1:59:53.719290
32.8p
49
Åke Nilsson
Örnsköldsvik
4:21:42.1570150
+2:03:09.738840
32.4p
50
Tobias Johansson
No Club
4:23:55.1583410
+2:05:22.752100
32.1p
-
Victor Andersson
Bosch Rexroth Vif
23:59:58.8639700
-
-
Oscar Nordin
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
-
Paul Rotmans
Bosch Rexroth Vif
23:59:58.8639700
-
-
Robert Persson
Hägglunds IOFK
23:59:58.8639700
-
-
Jimmy Domeij
Örnsköldsvik
23:59:59.8639800
-
-
BO Sjölander
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
-
John Eriksson
Örnsköldsvik
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Backlund
Stockholm
23:59:59.8639800
-
-
Alf Westerlind
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Holmberg
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Hans Erik Edstrand
Örnsköldsvik
23:59:59.8639800
-
D 21 Motion
16km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eva-karin Öhman
No Club
1:05:48.394730
56.7p
2
Lia Arvidsson
IFK Umeå
1:07:55.407490
+2:07.12660
54.9p
3
Ann Liljeqvist Sundbom
Bergeforsens SK
1:09:29.416880
+3:41.22050
53.7p
4
Eva-lotta Schedin
1life IF
1:10:01.420090
+4:13.25260
53.3p
5
Anette Viksell Mattsson
Bergeforsens SK
1:10:14.421360
+4:26.26530
53.1p
6
Marie Thonfors
Hägglunds Ski Team SK
1:10:51.425000
+5:02.30170
52.7p
7
Helena Öigaard
Täby
1:13:09.438830
+7:21.44000
51.0p
8
Sandra Öigaard
Täby
1:13:10.438980
+7:22.44150
51.0p
9
Ida Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
1:14:36.447580
+8:48.52750
50.0p
10
Camilla Thelin
Cdesign
1:17:58.467750
+12:10.72920
47.9p
11
Mari Eriksson
Vindelns IF
1:18:05.468430
+12:17.73600
47.8p
12
Birgitta Torgrimsson
Örnsköldsvik
1:20:13.481240
+14:25.86410
46.5p
13
Sandra Westin
Hägglunds Ski Team SK
1:20:39.483880
+14:51.89050
46.3p
14
Kristina Vestman
Örnsköldsvik
1:20:57.485660
+15:09.90830
46.1p
15
Ingela Eklund
Vindelns IF
1:22:14.493300
+16:25.98470
45.4p
16
Adrianne Edblad
Nätra SK
1:26:03.516250
+20:15.121420
43.4p
17
Johanna Näslund
Stockholm
1:40:00.599960
+34:12.205130
37.3p
18
Isabelle Andersson
Härnösands OK
1:45:37.633690
+39:49.238860
35.3p
19
Nea Arvidsson
IFK Umeå
1:54:22.686160
+48:34.291330
32.6p
20
Monica Arvidsson
IFK Umeå
1:54:24.686340
+48:36.291510
32.6p
-
Lena Mjörndal
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
-
Kamilla Andersson
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
-
Jessica Soderlind
Naturkompaniet
23:59:59.8639800
-
-
Marita Wikner
Håknäs IF
23:59:59.8639800
-
-
Barbro Abrahamsson
Sanco
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
16km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Viktor Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
1:00:36.363560
61.6p
2
Viktor Lukka
Hägglunds Ski Team SK
1:03:34.381380
+2:58.17720
58.7p
3
Göran Johansson
Hägglunds Ski Team SK
1:05:33.393260
+4:57.29600
56.9p
4
Markus Häggkvist
Örnsköldsvik
1:10:19.421810
+9:42.58150
53.1p
5
Morgan Lindström
No Club
1:13:24.440300
+12:47.76640
50.8p
6
Rickard Jakobsson
Hägglunds Ski Team SK
1:16:04.456300
+15:27.92640
49.1p
7
Conny Eriksson
Örnsköldsvik
1:17:27.464630
+16:50.100970
48.2p
8
Andreas Wallberg
Örnsköldsvik
1:18:04.468350
+17:27.104690
47.8p
9
Jonas Öigaard
Täby
1:19:13.475280
+18:37.111620
47.1p
10
Martin Persson
Umeå
1:20:25.482490
+19:49.118830
46.4p
-
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
-
Jan-eric Lindberg
Örnsköldsvik
23:59:59.8639800
-
-
Johan Nordström
Örnsköldsvik
23:59:59.8639800
-