Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kalhyttepremiären
2016-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
12km
Längdskidor
1
H 20
Filip Danielsson
Garphyttans IF
29:14.175300
85.9p
2
H 21
Patrik Lind
Tunafors SK
30:13.181200
+59.5800
83.1p
3
H 18
Alfred Nilsson
Filipstads SF
32:09.192800
+2:55.17400
78.1p
4
H 21
Kim Grip
Hällefors SK
32:26.194500
+3:12.19100
77.4p
5
D 21
Sandra Olsson
Malungs IF
33:42.202100
+4:28.26700
74.5p
6
H 20
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
33:43.202200
+4:29.26800
74.5p
7
H 18
Christian Olsson
Årjängs IF
36:40.219900
+7:26.44500
68.5p
8
H 21
Jonas Hydén
Yuppie Ski Club
41:56.251500
+12:42.76100
59.9p
9
H 18
Elis Berg
Sunne SLF
23:59:59.8639800
9
H 20
Adam Gillman
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
8km
Längdskidor
1
H 16
Emil Hagström
Garphyttans IF
21:51.131000
2
D 20
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
21:53.131200
+2.100
70.5p
3
H 16
Andreas Albinsson
SK Bore
22:00.131900
+9.800
4
H 16
Edvard Nilsson
Filipstads SF
22:14.133300
+23.2200
5
H 16
Albin Lundqvist
Gillberga SK
22:26.134500
+35.3400
6
H 16
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
22:35.135400
+44.4300
7
H 16
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
22:47.136600
+56.5500
8
D 18
Sanna Forsman
Öje IF
22:50.136900
+59.5800
67.2p
9
D 18
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
22:51.137000
+1:00.5900
67.1p
10
H 16
Arvid Värmsjö
SK Bore
23:03.138200
+1:12.7100
11
D 20
Hanna Fritz
Filipstads SF
23:12.139100
+1:21.8000
66.0p
12
H 16
Anton Karlsson
Tanums IF
23:28.140700
+1:37.9600
13
D 16
Alicia Jansson
Filipstads SF
23:40.141900
+1:49.10800
14
H 16
Hugo Johnson
SK Bore
23:41.142000
+1:50.10900
15
D 20
Elin Bryne
IK Fryken
23:43.142200
+1:52.11100
64.3p
16
D 16
Maja Eriksson
Filipstads SF
23:47.142600
+1:56.11500
17
D 16
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
23:59.143800
+2:08.12700
18
H 16
Anton Andersson
Garphyttans IF
24:19.145800
+2:28.14700
19
H 16
Thomas Fällgren
Arvika IS
24:25.146400
+2:34.15300
20
D 16
Elin Schagerström
Garphyttans IF
24:36.147500
+2:45.16400
21
D 16
Petra Forsman
Öje IF
24:56.149500
+3:05.18400
22
D 18
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
24:57.149600
+3:06.18500
60.8p
23
H 16
Linus Jonsson
Årjängs IF
24:58.149700
+3:07.18600
24
D 18
Ida Danielsson
Garphyttans IF
25:25.152400
+3:34.21300
59.5p
25
D 18
Moa Westh
SK Bore
25:34.153300
+3:43.22200
59.1p
26
H 16
Nils Kylborn
Almby IK
25:36.153500
+3:45.22400
27
D 16
Maja Karlsson
Årjängs IF
25:40.153900
+3:49.22800
28
D 16
Elsa Persson
IK Fryken
25:46.154500
+3:55.23400
29
D 16
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
26:15.157400
+4:24.26300
30
D 16
Kerstin Näslund
SK Bore
26:28.158700
+4:37.27600
31
D 16
Amanda Hedström
IK Fryken
27:24.164300
+5:33.33200
32
H 16
Arvid Andersson
Garphyttans IF
27:42.166100
+5:51.35000
33
D 16
Alva Andreasson
IK Fryken
23:59:59.8639800
33
D 16
Maja Westh
SK Bore
23:59:59.8639800
33
D 16
Louise Adolfsson
SK Bore
23:59:59.8639800
33
D 18
Ida Eriksson
Malungs IF
23:59:59.8639800
33
D 20
Linn Gustafsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
33
H 16
Linus Dudal
Almby IK
23:59:59.8639800
33
H 16
Felix Fougstedt
Grava SK
23:59:59.8639800
4km
Längdskidor
1
H 14
Hjalmar Berg
Sunne SLF
11:48.70700
2
H 14
Kasper Olsen
Grava SK
12:01.72000
+13.1200
3
H 14
Erik Bryne
IK Fryken
12:04.72300
+16.1500
4
H 14
Filip Strand
Sunne SLF
12:08.72700
+20.1900
5
H 14
Lukas Jonsson
Årjängs IF
12:13.73200
+25.2400
6
H 14
Rasmus Hedeberg
SK Bore
12:14.73300
+26.2500
7
H 14
Fabian Hermansson
Filipstads SF
12:26.74500
+38.3700
8
H 14
Eric Westberg
SK Bore
12:33.75200
+45.4400
9
D 14
Emma Eriksson
Filipstads SF
12:34.75300
+46.4500
10
H 14
Nils Melén
Hagfors SF
12:45.76400
+57.5600
11
H 14
Albin Källiden
Granbergsdals IF
12:52.77100
+1:04.6300
12
H 12
Filip Sundin
Grava SK
12:56.77500
+1:08.6700
13
H 12
Karl Kylborn
Almby IK
12:57.77600
+1:09.6800
14
D 14
Elin Westh
SK Bore
13:00.77900
+1:12.7100
15
D 14
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
13:02.78100
+1:14.7300
16
D 14
Clara Lundqvist
Gillberga SK
13:03.78200
+1:15.7400
16
D 14
Wilma Björn
SK Bore
13:03.78200
+1:15.7400
16
H 14
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
13:03.78200
+1:15.7400
19
D 14
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
13:21.80000
+1:33.9200
20
D 14
Sofie Franzén
Almby IK
13:30.80900
+1:42.10100
21
D 14
Thea Braneby
Sunne SLF
13:31.81000
+1:43.10200
22
D 14
Linda Forsby
Årjängs IF
13:33.81200
+1:45.10400
22
H 14
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
13:33.81200
+1:45.10400
24
H 12
Alfons Wedin
Garphyttans IF
13:41.82000
+1:53.11200
25
D 14
Ellen Hedeberg
SK Bore
13:44.82300
+1:56.11500
26
H 12
Casper Eriksson
Årjängs IF
13:57.83600
+2:09.12800
27
H 12
Måns Bergqvist
Garphyttans IF
14:02.84100
+2:14.13300
28
D 14
Elsa Andersson
Dala-Järna IK
14:04.84300
+2:16.13500
29
H 12
Samuel Gustafsson
Åmåls OK
14:09.84800
+2:21.14000
30
D 14
Hanna Johansson
Ekshärads SF
14:13.85200
+2:25.14400
31
H 14
Henrik Franzén
Almby IK
14:17.85600
+2:29.14800
32
D 12
Ninni Einarsson
Töcksfors IF
14:24.86300
+2:36.15500
33
D 14
Kajsa Sköld
Filipstads SF
14:29.86800
+2:41.16000
34
D 14
Rebecka Westlund
Sunne SLF
14:36.87500
+2:48.16700
35
H 12
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
14:38.87700
+2:50.16900
36
H 12
Linus Nilsson
Åmåls OK
14:47.88600
+2:59.17800
37
D 14
Anja Stolpe
Filipstads SF
14:50.88900
+3:02.18100
38
H 12
Jonathan Hedström
IK Fryken
14:55.89400
+3:07.18600
39
H 14
Emanuel Alsin
Åmåls OK
14:59.89800
+3:11.19000
40
D 14
Ellen Karlsson
Årjängs IF
15:06.90500
+3:18.19700
41
D 12
Linnea Hedin
Brandsbols SK
15:09.90800
+3:21.20000
42
D 12
Anna Karlsson
Årjängs IF
15:13.91200
+3:25.20400
43
D 12
Julia Björn
SK Bore
15:15.91400
+3:27.20600
44
H 12
Fredrik Westlund
Sunne SLF
15:16.91500
+3:28.20700
45
D 14
Hannah Bengtsson
Ekshärads SF
15:27.92600
+3:39.21800
46
H 14
Oscar Ericsson
Årjängs IF
15:51.95000
+4:03.24200
47
D 12
Signe Schagerström
Garphyttans IF
15:56.95500
+4:08.24700
48
D 12
Anna Fällgren
Arvika IS
16:11.97000
+4:23.26200
48
H 12
Erik Halvarsson
Åmåls OK
16:11.97000
+4:23.26200
48
H 12
Viktor Halvarsson
Åmåls OK
16:11.97000
+4:23.26200
51
D 12
Thea Eriksson
Årjängs IF
16:16.97500
+4:28.26700
52
D 14
Thea Hultman
Filipstads SF
16:25.98400
+4:37.27600
53
D 12
Paulina Frid
Filipstads SF
16:27.98600
+4:39.27800
54
D 12
Jonna Lindblad
Granbergsdals IF
16:42.100100
+4:54.29300
55
D 12
Ida Hermansson
Filipstads SF
16:45.100400
+4:57.29600
56
H 12
Theo Abrahamsen
Filipstads SF
16:54.101300
+5:06.30500
57
D 14
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
16:55.101400
+5:07.30600
58
D 12
Nelly Mårtensson
Garphyttans IF
17:02.102100
+5:14.31300
59
D 12
Emilia Hermansson
Filipstads SF
17:28.104700
+5:40.33900
60
D 12
Frida Lundgren
Filipstads SF
18:06.108500
+6:18.37700
61
H 12
Rasmus Doering
Garphyttans IF
21:21.128000
+9:33.57200
62
D 12
Alma Olsson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
62
H 12
Joel Hedlund
Granbergsdals IF
23:59:59.8639800
62
H 12
Samuel Johansson
Ekshärads SF
23:59:59.8639800
62
H 12
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
23:59:59.8639800
62
H 14
Christian Eriksson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
62
H 14
Wilhelm Bergentz
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
62
H 14
Nils Schagerström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
62
H 14
David Dudal
Almby IK
23:59:59.8639800
62
H 14
Simon Johansson
Grava SK
23:59:59.8639800
62
H 14
Filip Andersson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
62
H 14
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
23:59:59.8639800
2km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Albin Larsson
Filipstads SF
6:52.41100
2
H 10
Axel Kylborn
Almby IK
7:16.43500
+24.2300
3
H 10
Emil Larsson
Filipstads SF
7:27.44600
+35.3400
4
H 10
Hugo Ekström
Grava SK
7:35.45400
+43.4200
5
D 10
Philippa Eriksson
Filipstads SF
7:49.46800
+57.5600
6
D 10
Amanda Frid
Filipstads SF
8:13.49200
+1:21.8000
7
D 10
Ellen Berg
Granbergsdals IF
8:18.49700
+1:26.8500
8
D 10
Klara Pettersson
Åmåls OK
8:19.49800
+1:27.8600
9
H 10
Oliver Hedberg
Sunne SLF
8:24.50300
+1:32.9100
10
D 10
Fanny Jansson
Filipstads SF
8:30.50900
+1:38.9700
11
D 10
Saga Värmsjö
SK Bore
8:33.51200
+1:41.10000
12
D 10
Agnes Källiden
Granbergsdals IF
8:37.51600
+1:45.10400
13
H 10
Fabian Bergqvist
Garphyttans IF
8:41.52000
+1:49.10800
14
H 10
Linus Wedin
Garphyttans IF
8:42.52100
+1:50.10900
15
D 10
Alva Olsson
Åmåls OK
9:02.54100
+2:10.12900
16
D 10
Linnéa Schullström
Gillberga SK
9:29.56800
+2:37.15600
17
D 10
Elsa Hedin
Brandsbols SK
9:33.57200
+2:41.16000
18
D 10
Vera Värmsjö
SK Bore
9:36.57500
+2:44.16300
19
D 10
Hannah Hedström
Grava SK
9:39.57800
+2:47.16600
20
D 10
Maja Hörnström
Grava SK
9:41.58000
+2:49.16800
21
D 10
Sofia Ingvarsson
Granbergsdals IF
9:46.58500
+2:54.17300
22
D 10
Elin Doering
Garphyttans IF
10:13.61200
+3:21.20000
23
D 10
Erica Hermansson
Filipstads SF
11:41.70000
+4:49.28800
24
D 10
Amanda Kjellgren
Grava SK
11:59.71800
+5:07.30600
25
D 10
Klara Sköld
Filipstads SF
12:31.75000
+5:39.33800
26
D 10
Fannie Strand
Sunne SLF
23:59:59.8639800
26
D 10
Silje Abrahamsen
Filipstads SF
23:59:59.8639800
1km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 8
Agnes Gustafsson
Åmåls OK
2
D 8
Mercedes Melbye
Årjängs IF
3
D 8
Alma Schullström
Gillberga SK
4
D 8
Meja Eriksson
Årjängs IF
5
H 8
Isak Nilsson
Åmåls OK
6
H 8
Erik Kylborn
Almby IK
7
H 8
Lowe Ekström
Grava SK
8
D 8
Sophie Westberg
SK Bore
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)