Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kramforsskidan
2016-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5.8km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 15
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
16:07.96600
2
H 16
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
16:10.96900
+3.200
3
H 16
Vilgot Lindh
Bondsjöhöjdens IK
16:11.97000
+4.300
4
H 15
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
16:12.97100
+5.400
5
H 16
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
16:28.98700
+21.2000
6
H 15
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
16:30.98900
+23.2200
7
D 20
Sanna Sjödén
Stuguns SOK Gjurd
17:33.105200
+1:26.8500
64.8p
8
D 16
Lovisa Olsson
Husums IF SK
17:47.106600
+1:40.9900
9
D 20
Anna Hedström
Graninge-Alliansen
18:00.107900
+1:53.11200
63.1p
9
D 20
Tilda Johansson
Skorpeds SK
18:00.107900
+1:53.11200
63.1p
11
D 16
Alice Hellström
Stockviks SF
18:13.109200
+2:06.12500
12
D 20
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
18:27.110600
+2:20.13900
61.5p
13
D 15
Julia Johansson
Skorpeds SK
19:14.115300
+3:07.18600
14
D 16
Johanna Nordqvist
Ramsele IK
19:46.118500
+3:39.21800
15
D 15
Julia Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
19:47.118600
+3:40.21900
16
D 15
Sanna Sjöberg
Anundsjö IF
19:58.119700
+3:51.23000
17
D 15
Elin Edström
Bondsjöhöjdens IK
20:01.120000
+3:54.23300
18
D 16
Johanna Dahl
Vårby IK
20:27.122600
+4:20.25900
19
D 16
Elsa Forsberg
Kramfors Alliansen
20:44.124300
+4:37.27600
20
D 16
Hanna Jonsson
Husums IF SK
20:50.124900
+4:43.28200
21
D 15
Emilia Pettersson
Kramfors Alliansen
20:56.125500
+4:49.28800
22
D 15
Ida Norman
Kramfors Alliansen
20:57.125600
+4:50.28900
23
D 16
Sofia Pahlin
Sollefteå Skidor IF
21:00.125900
+4:53.29200
24
H 16
Oskar Karlsson
Anundsjö IF
23:59:59.8639800
24
D 20
Beatrice Söderlind
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
24
D 20
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
23:59:59.8639800
24
D 15
Tyra Einberg
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
24
D 15
Sofia Boström
Skorpeds SK
23:59:59.8639800
2.9km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 14
Melker Eklund
Vårby IK
8:55.53400
2
H 14
Jens Nilsson
Sollefteå Skidor IF
9:01.54000
+6.500
3
H 14
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
9:17.55600
+22.2100
4
H 14
Elias Thun-hansson
Bergeforsens SK
9:21.56000
+26.2500
5
D 14
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
9:24.56300
+29.2800
6
D 13
Klara Torshage
Vårby IK
9:27.56600
+32.3100
7
H 14
Laban Nordin
Vårby IK
9:32.57100
+37.3600
8
D 13
Elin Forsgren
Vårby IK
9:42.58100
+47.4600
9
D 14
Emma Höglund
Kramfors Alliansen
9:45.58400
+50.4900
10
D 13
Sanna Berglund
Vårby IK
9:46.58500
+51.5000
11
H 13
Axel Mannelqvist
Vårby IK
9:47.58600
+52.5100
12
D 14
Emelie Englund
Bergeforsens SK
9:50.58900
+55.5400
12
D 13
Elsa Eriksson
Husums IF SK
9:50.58900
+55.5400
14
D 14
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
9:51.59000
+56.5500
15
D 14
Johanna Pahlin
Sollefteå Skidor IF
9:52.59100
+57.5600
16
D 14
Sanna Sundström
Husums IF SK
9:53.59200
+58.5700
17
D 14
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
9:54.59300
+59.5800
18
H 12
Carl Gustafsson
Vårby IK
10:04.60300
+1:09.6800
19
D 13
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
10:06.60500
+1:11.7000
19
H 12
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
10:06.60500
+1:11.7000
21
H 13
Viktor Olsson
Husums IF SK
10:07.60600
+1:12.7100
22
H 12
Emil Tänglander
Östersunds SK
10:09.60800
+1:14.7300
23
D 12
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
10:10.60900
+1:15.7400
24
D 13
Marie Dahlberg
Sollefteå Skidor IF
10:14.61300
+1:19.7800
24
D 12
Elin Näslund
Vårby IK
10:14.61300
+1:19.7800
26
H 13
Johan Söderholm
Anundsjö IF
10:15.61400
+1:20.7900
27
H 13
Viggo Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
10:16.61500
+1:21.8000
27
D 13
Maja Kallin
Hägglunds Ski Team SK
10:16.61500
+1:21.8000
29
H 12
Erik Byström
Vårby IK
10:19.61800
+1:24.8300
30
D 14
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
10:26.62500
+1:31.9000
31
H 11
Viking Olsson
Husums IF SK
10:31.63000
+1:36.9500
32
D 13
Alva Persson
Vårby IK
10:34.63300
+1:39.9800
32
H 11
Oskar Höglund
Kramfors Alliansen
10:34.63300
+1:39.9800
34
H 13
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
10:43.64200
+1:48.10700
35
H 12
Sebastian Höglund
Kramfors Alliansen
10:44.64300
+1:49.10800
36
D 13
Elsa Leiknes
Sollefteå Skidor IF
10:46.64500
+1:51.11000
37
D 13
Ebba Englund
Bergeforsens SK
10:47.64600
+1:52.11100
38
D 11
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
11:04.66300
+2:09.12800
39
H 12
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
11:12.67100
+2:17.13600
40
H 11
Linus Pettersson
Kramfors Alliansen
11:14.67300
+2:19.13800
41
H 12
Anton Nordlöf
Kramfors Alliansen
11:16.67500
+2:21.14000
41
D 12
Nora Westerlund
Vårby IK
11:16.67500
+2:21.14000
43
D 14
Klara Jonsson
Husums IF SK
11:36.69500
+2:41.16000
44
D 11
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
11:44.70300
+2:49.16800
45
D 14
Tuva Stattin
Kramfors AK
12:10.72900
+3:15.19400
45
H 12
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
12:10.72900
+3:15.19400
47
H 12
Johannes Ulander
Husums IF SK
12:16.73500
+3:21.20000
48
D 11
Ida Bergfors
Matfors SK
12:20.73900
+3:25.20400
49
H 11
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
12:27.74600
+3:32.21100
50
D 14
Tove Lundh
Bergeforsens SK
13:02.78100
+4:07.24600
51
D 12
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
13:06.78500
+4:11.25000
52
D 11
Cornelia Hörnqvist
Hägglunds Ski Team SK
13:11.79000
+4:16.25500
53
D 11
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
13:49.82800
+4:54.29300
54
D 12
Kristina Vestman
Bondsjöhöjdens IK
13:57.83600
+5:02.30100
55
D 12
Hanny Edström
Bondsjöhöjdens IK
14:36.87500
+5:41.34000
56
D 11
Elsa Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
14:48.88700
+5:53.35200
57
H 14
Axel Saitton
Vårby IK
23:59:59.8639800
57
H 14
Martin Engström
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
57
H 13
Teo Eikelboom
Vårby IK
23:59:59.8639800
57
H 13
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
57
H 12
Jakob Djupenström
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
57
H 12
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
57
D 12
Maja Fröberg
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
57
H 11
Axel Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.6km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 10
Adrian Thun-hansson
Bergeforsens SK
6:14.37300
2
H 10
Joel Byström
Vårby IK
6:16.37500
+2.100
3
H 9
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
6:23.38200
+9.800
4
H 9
Erik Gustafsson
Vårby IK
6:24.38300
+10.900
5
D 10
Minna Mikaelsson
Hägglunds Ski Team SK
6:32.39100
+18.1700
5
D 10
Emma Forsgren
Vårby IK
6:32.39100
+18.1700
7
D 10
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
6:44.40300
+30.2900
8
D 9
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
7:23.44200
+1:09.6800
9
D 9
Hedvig Ulander
Husums IF SK
7:26.44500
+1:12.7100
10
D 9
Elsa Tänglander
Östersunds SK
7:35.45400
+1:21.8000
11
D 10
Märta Hübenette
Husums IF SK
7:36.45500
+1:22.8100
12
D 9
Tyra Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
7:37.45600
+1:23.8200
13
D 10
Engla Stenklyft
Forsmo IF
8:40.51900
+2:26.14500
14
D 9
Hilda Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
8:48.52700
+2:34.15300
15
D 9
Signe Leiknes
Sollefteå Skidor IF
8:53.53200
+2:39.15800
16
D 10
Elvira Frestadius
Forsmo IF
9:39.57800
+3:25.20400
17
D 10
Emilia Westermark
Forsmo IF
9:46.58500
+3:32.21100
18
D 9
Jennifer Andersson
Forsmo IF
9:53.59200
+3:39.21800
19
D 10
Linnea Sjöberg
Kramfors Alliansen
10:38.63700
+4:24.26300
20
D 9
Judith Näslund
Salsåker-Ullångers IF
14:00.83900
+7:46.46500
21
H 10
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
21
H 10
Naod Hagos
Salsåker-Ullångers IF
23:59:59.8639800
21
H 9
Alexander Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
21
D 9
Emelie Häggström
Vårby IK
23:59:59.8639800
21
D 9
Liisa Fröberg
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)