Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Längdfestivalen del 4
2016-01-31
INFO
RESULTAT
KARTA
Information
Arrangör:
Matfors SK
Plats: Töva
Längdskidor
Fristil
Jaktstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 16
4km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Nora Lignell
Lucksta IF
12:54.77370
2
Frida Vickström
Stockviks SF
13:12.79150
3
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
13:14.79380
H 16
4km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
George Ersson
IF Strategen
11:29.68840
2
Emil Logård
Delsbo IF
11:47.70630
3
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
12:01.72010
D 13
3km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Alba Johansson
Funäsdalens IF
7:53.47220
2
Amanda Pallin
Alnö SK
8:04.48390
3
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
8:30.50910
D 14
3km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
7:56.47500
2
Emelie Englund
Bergeforsens SK
7:56.47580
3
Thula Olskims
Delsbo IF
8:05.48420
H 13
3km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Anders Dahl
Alnö SK
7:52.47180
2
Oskar Vikström
Stockviks SF
7:56.47570
3
Arve Lignell
Lucksta IF
8:14.49350
H 14
3km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Rasmus Westerlund
IF Strategen
6:47.40640
2
Vidar Lindqvist
Funäsdalens IF
7:29.44890
3
Axel Lundgren
Stockviks SF
7:39.45810
D 11
2km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Emma Strand
Selånger SOK
6:08.36700
2
Irma Burman
Alnö SK
6:29.38860
3
Ida Bergfors
Matfors SK
6:33.39270
D 12
2km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Sara Henriksson
Tynderö IK
5:17.31660
2
Louise Jonsson
Alnö SK
5:18.31700
3
Tuva Lundin
Alnö SK
5:30.32940
H 11
2km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Simon Nordlander
Stockviks SF
5:32.33160
2
Hugo Nordlander
Stockviks SF
5:33.33250
3
Tomas Holmgren
Matfors SK
5:47.34690
H 12
2km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Hilmer Grenedal
Delsbo IF
5:07.30610
2
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
5:40.33930
3
Olle Nordin
Delsbo IF
5:56.35520
D 9
1km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Nilla Grönborg
Kovlands IF
3:55.23420
2
Teresia Ytterbom
Kovlands IF
3:57.23690
3
Klara Edström
Stockviks SF
4:11.25020
D 10
1km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Ruth Hugg-olsson
Matfors SK
3:30.20920
2
Julia Jonsson
Alnö SK
3:52.23190
3
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
3:57.23650
H 9
1km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Erik Borg
Hudiksvalls IF
3:24.20350
2
Vilgot Lundin
Alnö SK
3:39.21810
3
Kalle Birve
Alnö SK
3:47.22660
H 10
1km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Oscar Wikander
Alnö SK
3:27.20600
2
Alfred Johansson
Selånger SOK
3:27.20680
3
Adrian Thun-hansson
Bergeforsens SK
3:38.21720
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Längdfestivalen del 4 2016
Längdfestivalen del 4 2015
Tävlingar i närheten
ICA Kvantum Racet 2016
Norrskogssvängen 2016
FIS Rollerski World Cup Individual 2016
FIS Rollerski World Cup Masstart 2016
FIS Rollerski World Cup SPRINT 2016
Sundsvalls Ungdomsspel jaktstart 2016
Sundsvalls Ungdomsspel backrace 2016
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan