Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Billingens långlopp
2016-01-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:55:25.692400
81.3p
2
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
1:59:02.714100
+3:37.21600
78.3p
3
Marcus Granlund
Borås SK
2:04:52.749100
+9:27.56600
73.9p
4
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
2:06:09.756800
+10:44.64300
73.0p
5
Robert Malmgren
Borås SK
2:08:15.769400
+12:50.76900
71.5p
6
Fredrik Skaremyr
IFK Skövde SK
2:08:21.770000
+12:56.77500
71.5p
7
Alexander Olander
IK Stern
2:08:26.770500
+13:01.78000
71.4p
8
Erik Lundell
Istrums SK
2:14:13.805200
+18:48.112700
67.7p
9
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
2:16:26.818500
+21:01.126000
66.4p
10
Johan Dire
Göteborg
2:16:39.819800
+21:14.127300
66.3p
11
Tomas Hagström
Sya SK
2:17:44.826300
+22:19.133800
65.7p
12
Magnus Calestam
IF Hagen SK
2:17:51.827000
+22:26.134500
65.6p
13
Linus Jernbom
IFK Skövde SK
2:18:09.828800
+22:44.136300
65.5p
14
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
2:20:12.841100
+24:47.148600
64.3p
15
Marcus Carlsson
IFK Skövde SK
2:20:18.841700
+24:53.149200
64.3p
16
Mikael Knutsson
Brännebrona SK
2:24:20.865900
+28:55.173400
62.2p
17
Leif Hansson
Ale
2:24:51.869000
+29:26.176500
61.9p
18
Robin Sundqvist
IK Stern
2:26:11.877000
+30:46.184500
61.3p
19
Sebastian Persson
Äspereds IF
2:27:39.885800
+32:14.193300
60.5p
20
Chris Nyström
Skövde
2:28:11.889000
+32:46.196500
60.3p
21
Lars G Johansson
IFK Göteborg
2:28:46.892500
+33:21.200000
60.0p
22
Anders Carlsson
Istrums SK
2:28:49.892800
+33:24.200300
60.0p
23
Konny Andersson
Västerås Skidklubb
2:29:04.894300
+33:39.201800
59.9p
24
Christian Wester
Skövde
2:29:15.895400
+33:50.202900
59.8p
25
Andréas Göransson
Västerås
2:30:22.902100
+34:57.209600
59.3p
26
Pontus Andersson
Herrljunga Skid o OL
2:30:43.904200
+35:18.211700
59.1p
27
Stefan Per Allan Asker
Ulvsby IF
2:30:50.904900
+35:25.212400
59.1p
28
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:31:00.905900
+35:35.213400
59.0p
29
Jimmie Ström
Göteborg
2:33:11.919000
+37:46.226500
58.0p
30
Oscar Nilsson
Alvesta SOK
2:33:20.919900
+37:55.227400
57.9p
31
Johan Svensson
Lidköping
2:33:23.920200
+37:58.227700
57.9p
32
Carl-johan Larsson
Tibro
2:33:28.920700
+38:03.228200
57.9p
33
Viktor Jagefeldt
IF Hagen SK
2:34:14.925300
+38:49.232800
57.5p
34
Christer Mononen
OK Gipen
2:34:38.927700
+39:13.235200
57.4p
35
Matti Nylund
Sigtuna OK
2:35:19.931800
+39:54.239300
57.1p
36
Oscar Svensson
Sweden
2:35:43.934200
+40:18.241700
56.9p
37
Stefan Jensen
Göteborg
2:35:55.935400
+40:30.242900
56.8p
38
Örjan Skatt
Borås SK
2:37:32.945100
+42:07.252600
56.1p
39
Eddie Davidsson
Axa SC
2:37:36.945500
+42:11.253000
56.1p
40
Niklas Larsson
Mölndal
2:37:49.946800
+42:24.254300
56.0p
41
Roger Hagström
IF Rigor
2:38:23.950200
+42:58.257700
55.8p
42
Hans Gillesén
Göteborg
2:38:51.953000
+43:26.260500
55.6p
43
Klas Kälström
Ryda SK
2:38:51.953000
+43:26.260500
55.6p
44
Mikael Larsson
Lidköpings VSK
2:39:15.955400
+43:50.262900
55.5p
45
Urban Ersson
Aapua IF
2:39:17.955600
+43:52.263100
55.4p
46
Erik Brandén
IK Stern
2:39:54.959300
+44:29.266800
55.2p
47
Niklas Ekstrand
Partille
2:40:24.962300
+44:59.269800
55.0p
48
Niklas Pernvik
Kungsbacka
2:41:17.967600
+45:52.275100
54.6p
49
Mattias Nilsson
Hultsfreds Lk
2:41:25.968400
+46:00.275900
54.6p
50
Sebastian Wester
Göteborg
2:42:13.973200
+46:48.280700
54.3p
51
Håkan Jansson
Trollhättans SOK
2:42:14.973300
+46:49.280800
54.3p
52
Kim Andersson
IF Hagen SK
2:42:42.976100
+47:17.283600
54.1p
53
David Asker
Ulvsby IF
2:44:00.983900
+48:35.291400
53.6p
54
Alexander Stridsman
Karlsborg
2:44:19.985800
+48:54.293300
53.5p
55
Mattias Lennartson
Axa SC
2:44:23.986200
+48:58.293700
53.5p
56
Anders Jakdal
Kungsbacka
2:44:24.986300
+48:59.293800
53.5p
57
Lars Hammarberg
Offerdals SK
2:44:34.987300
+49:09.294800
53.4p
58
William Carlford
Hultsfreds Lk
2:45:07.990600
+49:42.298100
53.2p
59
Bernt Henriksson
Gudhems IF
2:45:12.991100
+49:47.298600
53.2p
60
Gustaf AF Petersens
Enköping
2:45:34.993300
+50:09.300800
53.0p
61
Björn Elfström
OK Landehof
2:45:46.994500
+50:21.302000
53.0p
62
Christian Ryngefors
Vara
2:46:51.1001000
+51:26.308500
52.6p
63
Henric Larsson
Jönköping
2:46:57.1001600
+51:32.309100
52.5p
64
David Larsson
Lerdala IF
2:47:14.1003300
+51:49.310800
52.4p
65
Karl Wilenius
OK Klyftamo
2:47:16.1003500
+51:51.311000
52.4p
66
Pontus Olofsson
Sweden
2:47:58.1007700
+52:33.315200
52.2p
67
Fredrik Bergman
Axa SC
2:48:31.1011000
+53:06.318500
52.0p
68
Richard Persson
Alingsås
2:48:49.1012800
+53:24.320300
51.9p
69
Johan Genberg
K3 IF
2:48:55.1013400
+53:30.320900
51.8p
70
Emil Helldin
Brännebrona SK
2:49:58.1019700
+54:33.327200
51.5p
71
Mats-erik Skogfält
Karlsborg
2:51:17.1027600
+55:52.335100
51.0p
72
Henrik Lindberg
Skövde
2:52:29.1034800
+57:04.342300
50.6p
73
Kjell Andersson
OK Gisle
2:52:43.1036200
+57:18.343700
50.5p
74
Niels Peter Mortemsen
Hareskov
2:52:48.1036700
+57:23.344200
50.5p
75
Viktor Johansson
Solna
2:53:21.1040000
+57:56.347500
50.3p
76
Ragnar Nilsson
Navåsens FK
2:53:31.1041000
+58:06.348500
50.3p
77
Mathias Lövgren
Uddevalla SK
2:53:57.1043600
+58:32.351100
50.1p
78
Jens Prytz
Skövde
2:54:10.1044900
+58:45.352400
50.0p
79
Mattias Bengtsson
OK Nackhe
2:54:10.1044900
+58:45.352400
50.0p
80
Mathias Olsson
Göteborg
2:55:05.1050400
+59:40.357900
49.7p
81
Daniel Persson
Tidaholm SOK Sisu
2:56:42.1060100
+1:01:17.367600
49.2p
82
Mattias Svensson
Brännebrona SK
2:57:03.1062200
+1:01:38.369700
49.1p
83
Tomas Hallgren
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:57:13.1063200
+1:01:48.370700
49.1p
84
Alexander Lundh
Halmstad OK
2:57:59.1067800
+1:02:34.375300
48.8p
85
Henrik Elfving
Vattenfalls IF
2:58:18.1069700
+1:02:53.377200
48.7p
86
Henrik Håkansson
Mariestads FK
2:59:37.1077600
+1:04:12.385100
48.3p
87
Fredrik Johannesson
Göteborg
2:59:41.1078000
+1:04:16.385500
48.3p
88
Magnus Johansson
SK Hylte
2:59:49.1078800
+1:04:24.386300
48.3p
89
Henrik Rosén
Linköpings SK
3:00:09.1080800
+1:04:44.388300
48.2p
90
Per Dahlberg
Lidköpings VSK
3:00:17.1081600
+1:04:52.389100
48.1p
91
Henrik Martinsson
Skövde
3:01:25.1088400
+1:06:00.395900
47.8p
92
Sven-olof Nilsson
OK Landehof
3:02:09.1092800
+1:06:44.400300
47.6p
93
Marcus Lundevall
Mölndal
3:02:16.1093500
+1:06:51.401000
47.5p
94
Andreas Karlsson
No Club
3:02:28.1094700
+1:07:03.402200
47.5p
95
Stefan Sandelin
IFK Skövde SK
3:02:50.1096900
+1:07:25.404400
47.4p
96
Jonas Westerlind
Göteborg
3:04:20.1105900
+1:08:55.413400
46.9p
97
Jim Zetterberg
Oxvretens SK
3:04:51.1109000
+1:09:26.416500
46.8p
98
Rasmus Cornér
Göteborg
3:04:55.1109400
+1:09:30.416900
46.8p
99
Ola Persson
IF Hagen SK
3:05:27.1112600
+1:10:02.420100
46.6p
100
Olof Axelhed
Nyköping
3:06:51.1121000
+1:11:26.428500
46.2p
101
Anders Josefsson
Falköping
3:07:17.1123600
+1:11:52.431100
46.1p
102
Oscar Klingstedt
Göteborg
3:08:53.1133200
+1:13:28.440700
45.6p
103
Peter Klingstedt
Göteborg
3:08:54.1133300
+1:13:29.440800
45.6p
104
Mikael Nyberg
Bullarens GOIF
3:11:17.1147600
+1:15:52.455100
45.0p
105
Mattias Frändå
Örebro
3:11:34.1149300
+1:16:09.456800
44.9p
106
Mattias Hedlund
Göteborg
3:11:35.1149400
+1:16:10.456900
44.9p
107
Joakim Färén
Skövde
3:12:17.1153600
+1:16:52.461100
44.7p
108
Martin Svensson
Göteborg
3:12:27.1154600
+1:17:02.462100
44.7p
109
Fredrik Engstrand
Göteborg
3:12:37.1155600
+1:17:12.463100
44.7p
110
Mattias Sandin
IF Ski Team Skåne
3:13:51.1163000
+1:18:26.470500
44.3p
111
Viktor Ore
Skövde
3:14:44.1168300
+1:19:19.475800
44.1p
112
Fritiof Andersson
Tidaholm SOK Sisu
3:16:26.1178500
+1:21:01.486000
43.7p
113
Anton Martinsson
Skövde
3:16:30.1178900
+1:21:05.486400
43.7p
114
Jan Adolfsson
FK Herkules
3:16:38.1179700
+1:21:13.487200
43.6p
115
David Beckman
Göteborg
3:16:51.1181000
+1:21:26.488500
43.6p
116
Mattias Marberg
Härryda
3:18:22.1190100
+1:22:57.497600
43.2p
117
Petter Liderfelt
Göteborg
3:20:23.1202200
+1:24:58.509700
42.7p
118
Morgan Johansson
Tranemo IF
3:20:25.1202400
+1:25:00.509900
42.7p
119
Johan Nordling
Skövde
3:20:50.1204900
+1:25:25.512400
42.6p
120
Per Klingnäs
IK Stern
3:20:59.1205800
+1:25:34.513300
42.6p
121
Per Arenander
Örebro
3:21:02.1206100
+1:25:37.513600
42.6p
122
Marcus Wallin
Ryda SK
3:22:32.1215100
+1:27:07.522600
42.2p
123
Rickard Hermansson
Göteborg
3:22:41.1216000
+1:27:16.523500
42.2p
124
Jens Widman
Serneke IF
3:23:10.1218900
+1:27:45.526400
42.1p
125
Anders Arosenius
Ryda SK
3:23:22.1220100
+1:27:57.527600
42.0p
126
Andreas Haugland
Orust
3:23:46.1222500
+1:28:21.530000
41.9p
127
Jan Lundberg
Göteborg
3:25:01.1230000
+1:29:36.537500
41.6p
128
Erik Kjörling
IFK Skövde SK
3:25:42.1234100
+1:30:17.541600
41.5p
129
Mikael EK
Mariestads FK
3:26:16.1237500
+1:30:51.545000
41.4p
130
Bertil Hansson
Tranemo IF
3:26:27.1238600
+1:31:02.546100
41.3p
131
Jan Doverfors
IFK Skövde SK
3:27:20.1243900
+1:31:55.551400
41.1p
132
Andrew Lawrenson
Skövde
3:27:26.1244500
+1:32:01.552000
41.1p
133
Svante Lahti
Hestra IF
3:28:08.1248700
+1:32:43.556200
40.9p
134
Mattias Tichy
Mölndal
3:28:31.1251000
+1:33:06.558500
40.9p
135
Samuel Röjås
Göteborg
3:28:32.1251100
+1:33:07.558600
40.9p
136
Jonny Stockman
Göteborg
3:30:35.1263400
+1:35:10.570900
40.4p
137
Kjell Thorsby
Skövde
3:32:10.1272900
+1:36:45.580400
40.1p
138
Lennart Carlsson
Alingsås
3:32:34.1275300
+1:37:09.582800
40.0p
139
Andreas Ryrbo
Hindås SK
3:33:37.1281600
+1:38:12.589100
39.8p
140
Björn Balldin
Göteborg
3:33:45.1282400
+1:38:20.589900
39.8p
141
Alexander Lagerholm
Tidaholm SOK Sisu
3:35:05.1290400
+1:39:40.597900
39.5p
142
Anton Lidefelt
Solna
3:35:52.1295100
+1:40:27.602600
39.3p
143
Tobias Lövgren
Bollebygd
3:36:12.1297100
+1:40:47.604600
39.3p
144
Karl Henrik Seiving
Hindås SK
3:36:24.1298300
+1:40:59.605800
39.2p
145
Leif Zetterberg
Oxvretens SK
3:36:43.1300200
+1:41:18.607700
39.1p
146
Mats Olsson
Lerums SOK
3:38:04.1308300
+1:42:39.615800
38.9p
147
Erik Skaar
Ryda SK
3:39:01.1314000
+1:43:36.621500
38.7p
148
Jörgen Gullbrand
Halmstad
3:39:33.1317200
+1:44:08.624700
38.6p
149
Daniel Andrén
Borås
3:41:53.1331200
+1:46:28.638700
38.1p
150
Erik Dahlén
Skövde
3:43:05.1338400
+1:47:40.645900
37.9p
151
Rikard Engdahl Wevel
Flens Friidrottssällskap
3:43:40.1341900
+1:48:15.649400
37.8p
152
Henrik Jonsson
Vattenfalls IF Trollhättan
3:44:14.1345300
+1:48:49.652800
37.7p
153
Kjell Olsson
Uddevalla SK
3:44:30.1346900
+1:49:05.654400
37.6p
154
Daniel Olsson
Uddevalla SK
3:44:30.1346900
+1:49:05.654400
37.6p
155
Jan Hallgren
Skara
3:44:51.1349000
+1:49:26.656500
37.6p
156
Viktor Lindskog
Sundsvalls SLK
3:53:23.1400200
+1:57:58.707700
36.1p
157
Henrik Lysemark
Göteborg
3:55:33.1413200
+2:00:08.720700
35.7p
158
Andreas Kennberg
Skövde
3:56:49.1420800
+2:01:24.728300
35.5p
159
Peter Karlsson
Åf SK
3:59:11.1435000
+2:03:46.742500
35.1p
160
Andreas Bilén
Göteborg
4:00:48.1444700
+2:05:23.752200
34.9p
161
Johan Lyth
Linköping
4:02:50.1456900
+2:07:25.764400
34.5p
162
Torbjörn Karlsson
Täby
4:02:52.1457100
+2:07:27.764600
34.5p
163
Ola Jeppsson
Västerås
4:04:42.1468100
+2:09:17.775600
34.2p
164
Jesper Bäckstedt
Bullarens GOIF
4:15:25.1532400
+2:20:00.839900
32.7p
165
Peter Laudon
Skara
4:16:45.1540400
+2:21:20.847900
32.5p
166
Peter Nilsson
Lugi SK
4:19:59.1559800
+2:24:34.867300
32.1p
-
Lennart Olsson
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Nordfors
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
David Olofsson
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
-
Ulrik Andersson
OK Landehof
23:59:58.8639700
-
-
Tomas Helldén
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
-
Kenneth Holgersson
Tidaholm SOK Sisu
23:59:58.8639700
-
-
Pelle Nilsson
Falköping
23:59:58.8639700
-
-
Mathias Häggblom
Brännebrona SK
23:59:58.8639700
-
-
Thomas Andersson
Helsingborg
23:59:58.8639700
-
-
Onni Kari-koskinen
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
-
Björn Erlandsson
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Pär Ekelund
Borås
23:59:59.8639800
-
-
Anders Eriksson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Annerstedt
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Åhnstrand
Nybro Ski
23:59:59.8639800
-
-
Emil Carlson
Mölndal
23:59:59.8639800
-
-
David Silvesjö
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Johan Sjöberg
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Elfvén
IF Hagen SK
23:59:59.8639800
-
-
Staffan Olsson
Helsingborg
23:59:59.8639800
-
-
Eive Pakkanen
Mariestads FK
23:59:59.8639800
-
-
Mathias Andersson
Götene
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Wallin
Skövde
23:59:59.8639800
-
-
Philip Annerstedt
Stockholm
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Larsson
Borås
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Karlberg
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Michael EK
Brännebrona SK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Jacobsson
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
-
Ulf Gustafsson
Ryda SK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Liff
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Conny Gunnarsson
Grums SK
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Pettersson
Mellerud
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Jernström
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Stenberg
Göteborg
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
-
Robert Ödlund
Grästorp
23:59:59.8639800
-
-
Ulf Lorentz Johansson
Trollhättan
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Runesson
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Per-göran Gillberg
Mölndal
23:59:59.8639800
-
-
Anders Ericson
Borås
23:59:59.8639800
-
-
Niclas Westerberg
IF Hagen SK
23:59:59.8639800
-
-
Per Persson
Härryda
23:59:59.8639800
-
-
Erik Lindström
Mölndal
23:59:59.8639800
-