Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lo-spåret
2016-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Peter Ettling
Skogspojkarnas OK
2:15:01.810000
79.5p
2
Bob Impola
SK Bore
2:15:32.813100
+31.3000
79.1p
3
Andreas Blohm
Filipstads SF
2:16:12.817100
+1:11.7000
78.6p
4
Tobias Karlsson
Karlslunds IF SF
2:18:18.829700
+3:17.19600
77.0p
5
Petter Larsson
Storådalens SK
2:20:10.840900
+5:09.30800
75.7p
6
Per Eklöf
Karlslunds IF SF
2:21:10.846900
+6:09.36800
75.0p
7
Kim Grip
Hällefors SK
2:23:44.862300
+8:43.52200
73.3p
8
Magnus Lyckfjäll
Västerås Skidklubb
2:24:41.868000
+9:40.57900
72.7p
9
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
2:27:20.883900
+12:19.73800
71.1p
10
Martin Larbo
Karlslunds IF SF
2:27:28.884700
+12:27.74600
71.0p
11
Claes Malm
Skogspojkarnas OK
2:28:08.888700
+13:07.78600
70.6p
12
Matthias Wiktorsson
Karlslunds IF SF
2:28:10.888900
+13:09.78800
70.6p
13
Erik Malm
Karlslunds IF SF
2:30:08.900700
+15:07.90600
69.4p
14
Emil Folkesson
Nybro Ski
2:30:27.902600
+15:26.92500
69.2p
15
Göran Andersson
Strömtorps IK
2:30:33.903200
+15:32.93100
69.2p
16
Lars Forsman
Garphyttans IF
2:31:26.908500
+16:25.98400
68.7p
17
Peter Nilsson
Filipstads SF
2:31:36.909500
+16:35.99400
68.6p
18
Anders Eriksson
Säffle SK
2:32:06.912500
+17:05.102400
68.3p
19
Erik Engvall
Åby
2:32:34.915300
+17:33.105200
68.0p
20
Johan Ånger
Hällefors SK
2:33:24.920300
+18:23.110200
67.5p
21
Henrik Sjöström
Storådalens SK
2:34:04.924300
+19:03.114200
67.2p
22
Fredrik Berg
Hällefors SK
2:35:26.932500
+20:25.122400
66.4p
23
Ulf Lekeborn
IFK Lindesberg
2:35:57.935600
+20:56.125500
66.2p
24
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
2:36:38.939700
+21:37.129600
65.8p
25
Jörgen Lindgren
IK Stern
2:37:13.943200
+22:12.133100
65.5p
26
Martin Sandgren
Tidaholm SOK Sisu
2:37:16.943500
+22:15.133400
65.5p
27
Jon Samuelsson
Bålsta SK
2:39:02.954100
+24:01.144000
64.6p
28
Mathias Landin
Granbergsdals IF
2:39:25.956400
+24:24.146300
64.4p
29
Conny Carlsson
Hällefors SK
2:39:50.958900
+24:49.148800
64.2p
30
Jockum Beck-Friis
Stockholms RK
2:40:20.961900
+25:19.151800
63.9p
31
Stefan Pettersson
Norabygdens SK
2:42:07.972600
+27:06.162500
63.1p
32
Mikael Axelsson
Hällefors SK
2:42:21.974000
+27:20.163900
62.9p
33
Fredrik Larsson
Skogspojkarnas OK
2:42:52.977100
+27:51.167000
62.7p
34
Johan Skoglund
Hällefors SK
2:42:58.977700
+27:57.167600
62.7p
35
Tommy Sundberg
Hällefors SK
2:43:15.979400
+28:14.169300
62.5p
36
Bengt Djurholm
Filipstads SF
2:43:44.982300
+28:43.172200
62.3p
37
Åke Svensson
Sisu Forshaga SK
2:44:40.987900
+29:39.177800
61.9p
38
Fredrik Svensson
Strömtorps IK
2:45:36.993500
+30:35.183400
61.4p
39
Lars Hedfeldt
Hällefors SK
2:47:33.1005200
+32:32.195100
60.6p
40
Anton Hallor
Östansjö SK
2:47:34.1005300
+32:33.195200
60.5p
41
Jörgen Hasselström
Sisu Forshaga SK
2:47:52.1007100
+32:51.197000
60.4p
42
Tommy Theoren
Karlslunds IF SF
2:49:38.1017700
+34:37.207600
59.6p
43
Carl Alfred Falk
Ställbergs IK
2:49:54.1019300
+34:53.209200
59.5p
44
Magnus Berg
Garphyttans IF
2:50:00.1019900
+34:59.209800
59.5p
45
Håka Linder
GOIF Tjalve
2:50:06.1020500
+35:05.210400
59.4p
46
Lennart Lacandler
Axa SC
2:50:36.1023500
+35:35.213400
59.2p
47
Mikael Pettersson
Karlslunds IF SF
2:50:56.1025500
+35:55.215400
59.1p
48
Mattias Gullberg
Hällefors SK
2:53:41.1042000
+38:40.231900
58.0p
49
Thomas Johansson
Karlslunds IF SF
2:53:52.1043100
+38:51.233000
57.9p
50
Joakim Kaiser
Karlslunds IF SF
2:54:38.1047700
+39:37.237600
57.6p
51
Martin Eriksson
Rolls-Royce IF
2:55:10.1050900
+40:09.240800
57.4p
52
Jonas Lindahl
Norabygdens SK
2:56:03.1056200
+41:02.246100
57.0p
53
Roger Jacobsson
Filipstads SF
2:57:00.1061900
+41:59.251800
56.6p
54
Dag Sandblom
Karlslunds IF SF
2:58:56.1073500
+43:55.263400
55.9p
55
Jonas Lundberg
Brandsbols SK
2:58:59.1073800
+43:58.263700
55.9p
56
Anders Green
Tunafors SK
2:59:49.1078800
+44:48.268700
55.6p
57
Markus Lundin
Norabygdens SK
3:01:56.1091500
+46:55.281400
54.8p
58
Gunnar Fredriksson
Tunafors SK
3:01:57.1091600
+46:56.281500
54.8p
59
Jonas Janegren
Karlslunds IF SF
3:03:33.1101200
+48:32.291100
54.2p
60
Peter Triumf
Täby IS SK
3:03:59.1103800
+48:58.293700
54.1p
61
Daniel Andersson
Granbergsdals IF
3:04:38.1107700
+49:37.297600
53.8p
62
Martin Sjökvist
Karlslunds IF SF
3:05:57.1115600
+50:56.305500
53.4p
63
Robert Funke
Mariestads FK
3:07:07.1122600
+52:06.312500
53.0p
64
Mikael Montelius
Axa SC
3:07:11.1123000
+52:10.312900
52.9p
65
Markus Keränen
Filipstads SF
3:07:35.1125400
+52:34.315300
52.8p
66
Hans Karlsson
Strömtorps IK
3:07:48.1126700
+52:47.316600
52.7p
67
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
3:08:40.1131900
+53:39.321800
52.4p
68
Johan Nilsson
Karlslunds IF SF
3:09:13.1135200
+54:12.325100
52.3p
69
Jim Lundin
Arboga SK
3:09:14.1135300
+54:13.325200
52.3p
70
Jerper Bjärvall
Karlslunds IF SF
3:10:04.1140300
+55:03.330200
52.0p
71
Karl Bonnier
Club z
3:13:28.1160700
+58:27.350600
50.9p
72
Erik Anderson
Axa SC
3:14:36.1167500
+59:35.357400
50.5p
73
Lars Larsson
Axa SC
3:19:53.1199200
+1:04:52.389100
49.0p
74
Erik Pettersson
Östansjö SK
3:20:06.1200500
+1:05:05.390400
48.9p
75
Jonas Nygren
Näldens IF
3:20:39.1203800
+1:05:38.393700
48.7p
76
Calle Risenstrand
Linköpings SK
3:23:03.1218200
+1:08:02.408100
48.1p
77
Anders Johansson
Nais OK
3:23:09.1218800
+1:08:08.408700
48.0p
78
Daniel Pettersson
Axa SC
3:28:58.1253700
+1:13:57.443600
46.5p
79
André Thunberg
Västerås Skidklubb
3:30:37.1263600
+1:15:36.453500
46.0p
80
Jimmy Wikander
Ställbergs IK
3:30:50.1264900
+1:15:49.454800
46.0p
81
Nils-Olov Åsman
Karlslunds IF SF
3:33:10.1278900
+1:18:09.468800
45.4p
82
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
3:38:01.1308000
+1:23:00.497900
44.2p
83
Christer Brånn
Kumla SF
3:40:19.1321800
+1:25:18.511700
43.7p
84
Arto Åkerman
Granbergsdals IF
3:41:16.1327500
+1:26:15.517400
43.5p
85
Johan Fridlund
Hällefors SK
3:48:09.1368800
+1:33:08.558700
41.9p
86
Per-olof Rosén
Karlslunds IF SF
3:50:00.1379900
+1:34:59.569800
41.6p
87
Olof Dickson
Gillberga SK
3:58:16.1429500
+1:43:15.619400
39.9p
88
Andreas Rönnqvist
Östansjö SK
4:04:12.1465100
+1:49:11.655000
38.8p
89
Simon Nurme
Axa SC
4:14:34.1527300
+1:59:33.717200
37.0p
90
David Pettersson
Östansjö SK
4:15:29.1532800
+2:00:28.722700
36.8p
91
Dennis Berggren
Vilsta IK
4:22:10.1572900
+2:07:09.762800
35.8p
-
Fredrik Rådström
Hällefors SK
23:59:58.8639700
-
-
Gustav Hinder
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
-
Ari Hyvönen
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
-
Reinert Hallor
Östansjö SK
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Poohl
Forna Stål och Montage
23:59:58.8639700
-
-
Johan Ljungdahl
Västerås Skidklubb
23:59:58.8639700
-
-
Erik Malmfors
Skogsbygdens IF
23:59:58.8639700
-
-
Lars-Åke Lindholm
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Mathias Loqvist
Fagersta Södra IK
23:59:59.8639800
-
-
Krister Sandström
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-