Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Morapinglan Fristil
2016-01-02
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
4.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
William Poromaa
Johannisbergs AIK
13:05.78400
2
Jonathan Norder
IF Rigor
13:20.79900
+15.1400
3
Samuel Oskarsson
SK Leksand
13:23.80200
+18.1700
4
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
13:35.81400
+30.2900
5
Malte Stefansson
Oxbergs IF
13:36.81500
+31.3000
6
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
13:49.82800
+44.4300
7
Anton Björk
Orsa SK
13:58.83700
+53.5200
8
Joel Andersson
IFK Mora SK
14:03.84200
+58.5700
9
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
14:09.84800
+1:04.6300
10
Jonathan Nilsson
Bengtsfors Bois
14:12.85100
+1:07.6600
11
Martin Mickels
Bålsta SK
14:13.85200
+1:08.6700
12
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
14:17.85600
+1:12.7100
13
Max Andersson
Domnarvets GOIF
14:18.85700
+1:13.7200
14
Albin Johansson
Linköpings SK
14:32.87100
+1:27.8600
15
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
14:34.87300
+1:29.8800
16
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
14:35.87400
+1:30.8900
17
Emil Hagström
Garphyttans IF
14:40.87900
+1:35.9400
18
Andreas Albinsson
SK Bore
14:46.88500
+1:41.10000
19
Emil Logård
Delsbo IF
14:48.88700
+1:43.10200
20
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
14:57.89600
+1:52.11100
21
Loke Östangård
Eksjö SOK
15:13.91200
+2:08.12700
22
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
15:14.91300
+2:09.12800
23
Adam Boman
Tranemo IF
15:15.91400
+2:10.12900
24
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
15:19.91800
+2:14.13300
25
Erik Ejnarsson
Källbottens IK
15:22.92100
+2:17.13600
26
David Höglund
IFK Mora SK
15:25.92400
+2:20.13900
27
Johan Lüning
Bålsta SK
15:28.92700
+2:23.14200
28
Rikard Bergström
Kvarnsvedens GOIF SK
15:31.93000
+2:26.14500
29
William Karlsson
Källbottens IK
15:39.93800
+2:34.15300
30
Edvin Rösliden
Linköpings SK
15:54.95300
+2:49.16800
31
Ludvig Carlsson
Sya SK
16:02.96100
+2:57.17600
32
Rasmus Nordgren
Falu IK
16:47.100600
+3:42.22100
33
Anton Andersson
Garphyttans IF
16:58.101700
+3:53.23200