Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kronanloppet
2016-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Andreas Berglund
Bergnäsets AIK
2:00:08.720700
79.4p
2
Thomas Svensson
I 19 IF
2:00:21.722000
+13.1200
79.2p
3
Mats Riekkola
Luleå Gjutarens IF
2:02:31.735000
+2:23.14200
77.5p
4
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
2:04:13.745200
+4:05.24400
76.1p
5
Martin Bergvall
Axa SC
2:05:34.753300
+5:26.32500
75.1p
5
Per Anders Bergstrand
Luleguttene
2:05:34.753300
+5:26.32500
75.1p
7
Petter Alapää
Luleguttene
2:05:35.753400
+5:27.32600
75.1p
8
Mikael Stenqvist
Sävast Ski Team IF
2:05:54.755300
+5:46.34500
74.9p
9
Anders Lundbäck
Luleå
2:09:21.776000
+9:13.55200
72.4p
10
Magnus Lundbäck
Luleå
2:10:14.781300
+10:06.60500
71.8p
11
Jonatan Landström
Försvarets Sk
2:11:27.788600
+11:19.67800
71.0p
12
Olof Burström
SK Järven
2:12:12.793100
+12:04.72300
70.5p
13
Erik Skott
Aapua IF
2:13:14.799300
+13:06.78500
69.8p
14
Mattias Nilsson
Luleguttene
2:13:17.799600
+13:09.78800
69.8p
15
Fredrik Mattsson
Försvarets Sk
2:14:01.804000
+13:53.83200
69.3p
16
Mats Hedström
Luleguttene
2:18:27.830600
+18:19.109800
66.6p
17
Joel Pettersson
Lulekamraterna
2:18:47.832600
+18:39.111800
66.4p
18
David Palopää
Arjeplogs SK
2:19:51.839000
+19:43.118200
65.8p
19
Hans Bäckström
Lulekamraterna
2:20:06.840500
+19:58.119700
65.6p
20
Peter Johansson
Narken IF
2:20:36.843500
+20:28.122700
65.4p
21
Anton Kindlund
Bälinge IF
2:22:44.856300
+22:36.135500
64.2p
22
Claes Christensson
Arvidsjaur
2:26:11.877000
+26:03.156200
62.4p
23
Ulf Nilsson
Älvsby IF SK
2:26:47.880600
+26:39.159800
62.1p
24
Fredrik Lindkvist
Strömnäs GIF
2:26:58.881700
+26:50.160900
62.0p
25
Benjamin Sorsa
Överkalix IF
2:32:48.916700
+32:40.195900
59.1p
26
Andreas Tano
Ohtanajärvi IK
2:34:23.926200
+34:15.205400
58.4p
27
Mikael Eriksson
Kiruna
2:34:28.926700
+34:20.205900
58.4p
28
John Sandström
Luleå Gjutarens IF
2:37:47.946600
+37:39.225800
56.9p
29
Tomas Öman
Luleguttene
2:38:12.949100
+38:04.228300
56.7p
30
Fredrik BÄCK
Vattenfalls IF
2:39:50.958900
+39:42.238100
56.1p
31
Jonas Drugge
Lulekamraterna
2:39:54.959300
+39:46.238500
56.0p
32
Niklas Grip
Luleå
2:40:24.962300
+40:16.241500
55.8p
33
Erik Lönnbom
Sunderby SK
2:41:13.967200
+41:05.246400
55.5p
34
Tony Sorsa
Överkalix IF
2:42:07.972600
+41:59.251800
55.1p
35
Marko Roininen
Råneå SK
2:46:03.996200
+45:55.275400
53.6p
36
Mikael Nilsson
Vattenfalls IF
2:48:26.1010500
+48:18.289700
52.7p
37
Hans-Eric Aaltonen
Axa SC
2:49:34.1017300
+49:26.296500
52.3p
37
Tomas Forsberg
Kappa Kraftliner KK
2:49:34.1017300
+49:26.296500
52.3p
39
Michael Cederberg
Ufk
2:58:13.1069200
+58:05.348400
49.3p
40
Petter Lingmon
Sunderby SK
2:58:19.1069800
+58:11.349000
49.3p
41
Mathias Marklund
Hemmingsmarks IF
3:00:39.1083800
+1:00:31.363000
48.6p
42
Erik Winberg
Kappa Kraftliner KK
3:04:24.1106300
+1:04:16.385500
47.4p
43
Johan Burström
Kågedalens SK
3:05:33.1113200
+1:05:25.392400
47.1p
44
Ove Nygren
Åf SK
3:09:25.1136400
+1:09:17.415600
46.0p
45
David Olevik
Outpuls Mambas
3:10:16.1141500
+1:10:08.420700
45.7p
46
Oscar Paulsson
Axa SC
3:15:50.1174900
+1:15:42.454100
44.3p
47
Krister Lindberg
Övertorneå IF
3:26:58.1241700
+1:26:50.520900
41.6p
-
Johannes Bergström
Skellefteå XC
23:59:58.8639700
-
-
Mats Henriksson
Luleguttene
23:59:58.8639700
-
-
Per Troedson
Luleå
23:59:58.8639700
-
-
Robert Bergvall
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Simon Lindström Eliasson
Vattenfalls IF
23:59:58.8639700
-
-
Tomas Lundberg
Kappa Kraftliner KK
23:59:58.8639700
-
-
Erik Oskarsson
Sorsele SK
23:59:59.8639800
-
-
Göran Karlsson
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Look
Studentidrott
23:59:59.8639800
-
-
Teppo Järvinen
Haparanda SKT
23:59:59.8639800
-
-
Vesa Järvinen
Haparanda SKT
23:59:59.8639800
-