Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Malmstråket
2006-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
David Flinkfeldt
Piteå Elit SK
2:04:35.747400
82.3p
2
Markus Ottosson
Kågedalens SK
2:05:12.751100
+37.3600
81.9p
3
Joakim Jonsson
Skellefteå SK
2:06:15.757400
+1:40.9900
81.2p
4
Martin Isaksson
IFK Umeå
2:06:48.760700
+2:13.13200
80.9p
5
Klas Nilsson
Skellefteå SK
2:06:49.760800
+2:14.13300
80.8p
6
Björn Rydvall
Lycksele IF
2:07:28.764700
+2:53.17200
80.4p
7
Peter Sjölin
Kraftstaven Ski Team Förening
2:08:39.771800
+4:04.24300
79.7p
8
Joel Brännström
Skellefteå SK
2:08:46.772500
+4:11.25000
79.6p
9
Jan Karlsson
Norsjö SK
2:11:40.789900
+7:05.42400
77.9p
10
Thomas Hedman
SK Järven
2:11:48.790700
+7:13.43200
77.8p
11
Tor Larsson
Tärna IK Fjällvinden
2:13:04.798300
+8:29.50800
77.1p
12
Jörgen Johansson
IK Örnen
2:13:17.799600
+8:42.52100
76.9p
13
Klas Johansson
Tranemo IF
2:15:50.814900
+11:15.67400
75.5p
14
Joakim Hedström
Lycksele IF
2:20:23.842200
+15:48.94700
73.0p
15
Martin Åkerlund
Tunafors SK
2:20:35.843400
+16:00.95900
72.9p
16
Tomas Olofsson
IFK Umeå
2:21:14.847300
+16:39.99800
72.6p
17
Daniel Haarala
Överkalix IF
2:25:11.871000
+20:36.123500
70.6p
18
Fredrik Landström
Skellefteå SK
2:32:14.913300
+27:39.165800
67.3p
19
Andreas Furberg
Skellefteå SK
2:34:35.927400
+30:00.179900
66.3p
20
Marcus Burström
Byske SK
2:38:12.949100
+33:37.201600
64.8p
21
Henrik Svennerstam
Skogis IF
2:41:45.970400
+37:10.222900
63.4p
22
Markus Karlsson
Skellefteå SK
2:44:44.988300
+40:09.240800
62.2p
23
Viktor Nyström
Kågedalens SK
2:46:48.1000700
+42:13.253200
61.5p
24
Robert Eriksson
Kasamarks IF
2:51:21.1028000
+46:46.280500
59.8p
25
John Carlbäck
Skellefteå SK
2:52:58.1037700
+48:23.290200
59.3p
26
Johan Lindvall
Skellefteå SK
2:55:26.1052500
+50:51.305000
58.4p
27
Roger Nygren
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
2:59:24.1076300
+54:49.328800
57.2p
28
Adam Burström
SK Järven
3:03:08.1098700
+58:33.351200
56.0p
29
Thomas Eriksson-Ek
Kalix SK
3:11:12.1147100
+1:06:37.399600
53.6p
30
Marcus Kågström
Skellefteå SK
3:18:02.1188100
+1:13:27.440600
51.8p
31
Martin Holmberg
Bergnäsets AIK
3:21:07.1206600
+1:16:32.459100
51.0p
32
Niklas Selin
Skellefteå SK
3:22:54.1217300
+1:18:19.469800
50.5p
33
Bo Gunnarsson
Skellefteå SK
3:23:33.1221200
+1:18:58.473700
50.4p
34
Jarkko Erikshammar
Kalix SK
3:29:56.1259500
+1:25:21.512000
48.8p
35
Andreas Boström
Burträsk SK
3:55:05.1410400
+1:50:30.662900
43.6p