Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Åsarna Sprint
2016-01-17
Deltävling i
Scandic Cup 2016
<<< Scandic Cup Gällivare Jaktstart
Intersport/Scandic cup Hudiksvall >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
H 20
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Hugo Jacobsson
Sweden
2:19.13892
2
Marcus Grate
Sweden
2:20.13984
3
Gustav Aflodal
Sweden
2:21.14046
4
Viktor Thorn
Sweden
2:22.14136
5
Alfred Buskqvist
Sweden
2:23.14220
6
Marcus Fredriksson
Sweden
2:23.14252
Semifinal
7
-
No Club
Kvartsfinal
8
Edvin Andersson
Sweden
2:21.14016
9
Carl Schogster
Sweden
2:22.14119
10
Jakob Jansson
Sweden
2:19.13889
11
Elias Dahl
Sweden
2:21.14092
12
August Spik
Sweden
2:22.14138
13
Nils Augustsson
Sweden
2:22.14105
14
Jens Selahn
Sweden
2:22.14136
15
Gabriel Strid
Sweden
2:22.14151
16
Marcus Lennartsson
Sweden
2:23.14211
17
Markus Johansson
Sweden
2:20.13966
18
Jonas Eriksson
Sweden
2:22.14127
19
Albin Tärning
Sweden
2:22.14193
20
Gustav Rotvold
Sweden
2:23.14266
21
Martin Herbert
Sweden
2:23.14284
22
Oscar Lindholm
Sweden
2:21.14003
23
Konrad Mattsson Myhr
Sweden
2:24.14375
24
Jonatan Engdahl
Sweden
2:24.14394
25
Anders Roos
Sweden
2:26.14520
26
Ludvig Holmberg
Sweden
2:40.15940
27
Gabriel Hallquist
Sweden
2:26.14563
28
John Leander
Sweden
2:29.14840
29
Oscar Johansson
Sweden
2:32.15105
30
Oscar Lindell
Sweden
2:32.15142
31
Adam Gillman
Sweden
3:03.18237
Kval
32
Elias Andersson
Sunderby SK
2:33.15240
32
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
2:33.15240
34
Jonathan Engström
Borås SK
2:34.15340
35
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
2:34.15350
36
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
2:34.15370
37
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
2:35.15410
38
David Larsson
Hudiksvalls IF
2:35.15470
39
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
2:36.15530
40
Mattias Sundin
Vårby IK
2:36.15560
40
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
2:36.15560
42
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
2:37.15680
43
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
2:37.15690
44
Elias Olofsson
Vårby IK
2:38.15720
45
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
2:38.15770
45
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
2:38.15770
47
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
2:38.15780
48
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
2:39.15850
49
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
2:39.15880
49
Gustav Nilsson
Hudiksvalls IF
2:39.15880
51
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
2:41.16090
52
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
2:42.16190
53
Johan Forslund
Lycksele IF
2:43.16290
54
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
2:44.16330
54
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
2:44.16330
56
Marcus Karlsson
Kalix SK
2:44.16360
56
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
2:44.16360
58
Dennis Lindberget
Älvdalens IF SK
2:45.16490
59
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
2:47.16640
60
William Westerlund
Falu IK
2:47.16690
61
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
2:50.16920
62
Jack Sjödin
Junsele IF
2:50.16950
63
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
2:50.16980
64
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
2:54.17330
65
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
2:54.17370
66
Charles GREENBERG
Duveds IF
2:54.17390
67
Alexander Svensson
Äspereds IF
2:58.17780
68
August Östlund
Hedesunda IF
3:01.18000
69
Filip Danielsson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
69
Max Novak
Offerdals SK
23:59:59.8639800
69
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
23:59:59.8639800
69
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
23:59:59.8639800
69
Filip Åslin
Stockviks SF
23:59:59.8639800
69
Joakim Ståhl
Järbo IF
23:59:59.8639800
69
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
69
Lukas Sondell
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800