Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Åsarna Klassiskt
2016-01-16
Deltävling i
Scandic Cup 2016
<<< Scandic Cup Gällivare Jaktstart
Scandic Cup Åsarna Sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
27:47.166600
93.6p
2
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
29:11.175000
+1:24.8300
89.5p
3
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
29:17.175630
+1:30.8930
89.2p
4
Alfred Buskqvist
IK Stern
29:20.175970
+1:33.9270
89.1p
5
Max Novak
Offerdals SK
29:24.176370
+1:37.9670
88.9p
6
Gustav Rotvold
Åsarna IK
29:51.179040
+2:04.12340
87.7p
7
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
30:24.182340
+2:37.15640
86.2p
8
Elias Dahl
Offerdals SK
30:38.183720
+2:51.17020
85.6p
9
Jens Selahn
Stockviks SF
30:42.184140
+2:55.17440
85.4p
10
Martin Herbert
Sundbybergs IK
30:47.184620
+3:00.17920
85.2p
11
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
30:49.184860
+3:02.18160
85.1p
12
Marcus Grate
Täfteå IK
30:52.185190
+3:05.18490
85.0p
13
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
30:58.185790
+3:11.19090
84.7p
14
Gustav Nilsson
Hudiksvalls IF
31:08.186790
+3:21.20090
84.3p
15
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
31:16.187570
+3:29.20870
84.0p
16
Jonathan Engström
Borås SK
31:22.188140
+3:35.21440
83.8p
17
Adam Gillman
Garphyttans IF
31:26.188550
+3:39.21850
83.6p
18
Emil Thyrèn
Trönö IK
31:27.188650
+3:40.21950
83.6p
19
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
31:38.189740
+3:51.23040
83.1p
20
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
31:44.190300
+3:57.23600
82.9p
21
John Leander
Åsarna IK
31:50.190970
+4:03.24270
82.6p
22
David Larsson
Hudiksvalls IF
31:52.191110
+4:05.24410
82.6p
23
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
32:12.193150
+4:25.26450
81.8p
24
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
32:12.193170
+4:25.26470
81.8p
25
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
32:15.193430
+4:28.26730
81.7p
26
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
32:20.193910
+4:33.27210
81.5p
27
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
32:23.194270
+4:36.27570
81.3p
28
Gabriel Strid
Sunne SLF
32:24.194370
+4:37.27670
81.3p
29
Elias Olofsson
Vårby IK
32:25.194420
+4:38.27720
81.3p
30
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
32:26.194530
+4:39.27830
81.2p
31
Carl Schogster
IFK Umeå
32:26.194540
+4:39.27840
81.2p
32
Alexander Svensson
Äspereds IF
32:31.195090
+4:44.28390
81.0p
33
Anders Roos
Östersunds SK
32:33.195290
+4:46.28590
81.0p
34
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
32:42.196140
+4:55.29440
80.6p
35
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
32:57.197630
+5:10.30930
80.1p
36
Elias Andersson
Sunderby SK
32:57.197690
+5:10.30990
80.1p
37
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
32:58.197740
+5:11.31040
80.0p
38
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
32:59.197820
+5:12.31120
80.0p
39
August Spik
SK Leksand
33:32.201170
+5:45.34470
78.8p
40
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
33:39.201810
+5:52.35110
78.5p
41
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
33:40.201920
+5:53.35220
78.5p
42
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
33:41.202060
+5:54.35360
78.5p
43
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
33:42.202160
+5:55.35460
78.4p
44
Mattias Sundin
Vårby IK
34:07.204690
+6:20.37990
77.5p
45
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
34:11.205010
+6:24.38310
77.4p
46
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
34:21.206020
+6:34.39320
77.1p
47
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
34:22.206100
+6:35.39400
77.0p
48
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
34:23.206270
+6:36.39570
77.0p
49
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
34:31.207090
+6:44.40390
76.7p
50
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
34:54.209390
+7:07.42690
75.9p
51
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
35:06.210520
+7:19.43820
75.5p
52
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
35:16.211590
+7:29.44890
75.2p
53
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
35:31.213080
+7:44.46380
74.7p
54
Oscar Lindell
Stockviks SF
35:48.214770
+8:01.48070
74.2p
55
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
35:51.215020
+8:04.48320
74.1p
56
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
35:54.215380
+8:07.48680
74.0p
57
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
36:32.219120
+8:45.52420
72.8p
58
Marcus Karlsson
Kalix SK
36:32.219170
+8:45.52470
72.8p
59
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
36:34.219310
+8:47.52610
72.7p
60
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
36:37.219630
+8:50.52930
72.6p
61
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
36:42.220150
+8:55.53450
72.5p
62
Johan Forslund
Lycksele IF
36:51.221040
+9:04.54340
72.2p
63
William Westerlund
Falu IK
36:57.221630
+9:10.54930
72.0p
64
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
37:04.222360
+9:17.55660
71.8p
65
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
37:41.226080
+9:54.59380
70.7p
66
Dennis Lindberget
Älvdalens IF SK
38:49.232840
+11:02.66140
68.8p
67
Charlie Greenberg
Duveds IF
39:33.237200
+11:46.70500
67.6p
-
Jack Sjödin
Junsele IF
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Filip Danielsson
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
-
Joakim Ståhl
Järbo IF
23:59:59.8639800
-
-
Filip Åslin
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-