Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport/Scandic cup Hudiksvall Lördag
2016-02-20
Deltävling i
Intersport Cup 2016
och
Scandic Cup 2016
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
23:15.139490
93.5p
2
Bill Impola
SK Bore
23:19.139880
+3.290
93.3p
3
Anders Svanebo
Stockviks SF
23:20.139900
+4.310
93.3p
4
Jesper Modin
Piteå Elit SK
23:20.139920
+4.330
93.2p
5
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
23:29.140870
+13.1280
92.6p
6
Johan Häggström
Kalix SK
23:30.140980
+14.1390
92.5p
7
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
23:39.141870
+23.2280
91.9p
8
Oscar Kardin
Östersunds SK
23:44.142360
+28.2770
91.6p
9
Axel Ekström
Garphyttans IF
23:46.142540
+30.2950
91.5p
10
Daniel Svensson
IFK Mora SK
23:56.143580
+40.3990
90.8p
11
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
24:00.143950
+44.4360
90.6p
12
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
24:01.144040
+45.4450
90.5p
13
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
24:04.144350
+48.4760
90.3p
14
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
24:04.144360
+48.4770
90.3p
15
Petter Engdahl
Östersunds SK
24:08.144740
+52.5150
90.0p
16
Patrik Tallbom
Östersunds SK
24:12.145130
+56.5540
89.8p
17
Gilberto Panisi
Italy
24:17.145630
+1:01.6040
89.5p
18
Emil Persson
Östersunds SK
24:17.145670
+1:01.6080
89.4p
19
Simon Persson
IFK Umeå
24:18.145710
+1:02.6120
89.4p
20
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
24:20.145940
+1:04.6350
89.3p
20
Arvid Forss
Åsarna IK
24:20.145940
+1:04.6350
89.3p
22
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
24:26.146580
+1:10.6990
88.9p
23
Johannes Ringsby
SK Bore
24:32.147140
+1:16.7550
88.5p
24
David Nordström
IFK Umeå
24:37.147620
+1:21.8030
88.2p
25
Sebastian Olsson
Stockviks SF
24:40.147990
+1:25.8400
88.0p
26
Anton Karlsson
Åsarna IK
24:41.148030
+1:25.8440
88.0p
27
Emil Svensson
Åsarna IK
24:42.148150
+1:26.8560
87.9p
28
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
24:44.148340
+1:28.8750
87.8p
29
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
24:45.148470
+1:29.8880
87.7p
30
Jacob Engström
Kalix SK
24:46.148530
+1:30.8940
87.7p
31
Jens Andersson
Kalix SK
24:49.148800
+1:33.9210
87.5p
32
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
24:50.148950
+1:34.9360
87.4p
33
Anton Persson
SK Bore
24:53.149220
+1:37.9630
87.3p
34
Victor Hallquist
Åsarna IK
24:54.149310
+1:38.9720
87.2p
35
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
24:54.149390
+1:39.9800
87.2p
36
Nils Persson
Östersunds SK
24:55.149470
+1:39.9880
87.1p
37
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
24:57.149640
+1:41.10050
87.0p
38
Mattias Bångman
Offerdals SK
25:00.149920
+1:44.10330
86.8p
39
Daniel Södersten
Orsa SK
25:01.150080
+1:45.10490
86.7p
40
Andrei Lamov
Russia
25:06.150580
+1:50.10990
86.4p
41
Henrik Ottosson
Åsarna IK
25:10.150900
+1:54.11310
86.3p
42
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
25:16.151520
+2:00.11930
85.9p
43
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
25:18.151730
+2:02.12140
85.8p
44
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
25:18.151760
+2:02.12170
85.7p
45
Edvard Sundman
Åsarna IK
25:21.152010
+2:05.12420
85.6p
46
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
25:24.152330
+2:08.12740
85.4p
47
Torben Svensson
Trillevallens Sportklubb
25:30.152950
+2:14.13360
85.1p
48
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
25:32.153110
+2:16.13520
85.0p
49
Carl Olander
IK Stern
25:35.153460
+2:19.13870
84.8p
50
Daniel Holmgren
IFK Umeå
25:41.154000
+2:25.14410
84.5p
51
Emil Lagergren
Tynderö IK
25:52.155190
+2:37.15600
83.8p
52
Erik Strindlund
Östersunds SK
25:53.155240
+2:37.15650
83.8p
53
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
25:57.155640
+2:41.16050
83.5p
54
Andre Larsson
Svegs IK
25:58.155750
+2:42.16160
83.5p
55
Petter Hedman
IFK Umeå
26:00.155940
+2:44.16350
83.4p
56
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
26:04.156320
+2:48.16730
83.2p
57
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
26:05.156440
+2:49.16850
83.1p
58
Viktor Axelsson
Borås SK
26:06.156530
+2:50.16940
83.1p
59
Sævar Birgisson
Island
26:09.156840
+2:53.17250
82.9p
60
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
26:18.157700
+3:02.18110
82.4p
61
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
26:28.158750
+3:12.19160
81.9p
62
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
26:34.159390
+3:19.19800
81.5p
63
David Thorell
IK Stern
26:43.160270
+3:27.20680
81.1p
64
Jesper Thor
Åsarna IK
26:47.160660
+3:31.21070
80.9p
65
Per Sandberg
Filipstads SF
26:50.160920
+3:34.21330
80.7p
66
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
26:54.161320
+3:38.21730
80.5p
67
Martin Johansson
Linköpings SK
27:45.166400
+4:29.26810
78.0p
68
Brynjar Leo Kristinsson
Ulricehamns IF
27:59.167800
+4:43.28210
77.3p
69
Rasmus Andersson
Malungs IF
30:00.179900
+6:44.40310
72.0p
70
Shiva Kumar BM
India
35:55.215450
+12:39.75860
59.8p
-
Simon Svanebo
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
-
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Emilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Nordström
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Jörgen Brink
Delsbo IF
23:59:59.8639800
-
-
Carl Quicklund
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-