Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skandinavisk Cup / Intersport Cup Klassiskt
2016-01-10
Deltävling i
Intersport Cup 2016
och
Scandinavian Cup 2016
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
32:46.196580
85.5p
2
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
32:47.196640
+0
85.4p
3
Kathrine Rolsted Harsem
Norway
33:03.198210
+16.1530
84.5p
4
Linn Sömskar
IFK Umeå
33:06.198570
+19.1890
84.3p
5
Barbro Kvåle
Norway
33:07.198680
+21.2000
84.2p
6
Silje Øyre Slind
Norway
33:08.198750
+21.2070
84.2p
7
Anna Svendsen
Norway
33:08.198790
+22.2110
84.2p
8
Elin Mohlin
Åsarna IK
33:10.198950
+23.2270
84.1p
9
Maria Ström Nakstad
Norway
33:16.199560
+29.2880
83.7p
10
Berit Mogstad
Norway
33:20.199950
+33.3270
83.5p
11
Kari Vikhagen Gjeitnes
Norway
33:26.200550
+39.3870
83.2p
12
Emilie Kristoffersen
Norway
33:28.200720
+41.4040
83.1p
13
Marjaana Pitkaenen
Finland
33:30.200980
+44.4300
82.9p
14
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
33:45.202420
+58.5740
82.1p
15
Katri Lylynpera
Finland
33:47.202670
+1:00.5990
82.0p
16
Hedda Bångman
Offerdals SK
33:50.202930
+1:03.6250
81.8p
17
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
33:53.203220
+1:06.6540
81.7p
18
Frida Hallquist
Åsarna IK
33:53.203240
+1:06.6560
81.7p
19
Maria Nordström
Ulricehamns IF
33:54.203350
+1:07.6670
81.6p
20
Inger Bonden
Norway
33:55.203470
+1:08.6790
81.5p
21
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
33:58.203770
+1:11.7090
81.4p
22
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
34:00.203990
+1:14.7310
81.2p
23
Solveig Krueger Hegstad
Norway
34:05.204430
+1:18.7750
81.0p
24
Lisa Dahl
Offerdals SK
34:07.204610
+1:20.7930
80.9p
25
Evelina Bångman
Offerdals SK
34:18.205700
+1:31.9020
80.3p
26
Leena Nurmi
Finland
34:25.206460
+1:38.9780
79.9p
26
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
34:25.206460
+1:38.9780
79.9p
28
Kati Tammjarv
Estonia
34:28.206760
+1:41.10080
79.8p
29
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
34:28.206770
+1:41.10090
79.8p
30
Emilie Fleten
Norway
34:29.206860
+1:42.10180
79.7p
31
Sofie Elebro
IFK Umeå
34:31.207030
+1:44.10350
79.6p
32
Elise Røer Drabløs
Norway
34:35.207410
+1:48.10730
79.4p
33
Annika Taylor
Storbritannien
34:38.207770
+1:51.11090
79.3p
34
Hennariikka Rahkola
Finland
34:47.208680
+2:01.12000
78.8p
35
Henriette Mikkelsen Heitmann
Norway
34:50.208980
+2:04.12300
78.6p
36
Marika Sundin
IFK Mora SK
34:51.209000
+2:04.12320
78.6p
37
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
35:12.211140
+2:25.14460
77.6p
38
Julia Svan
Vansbro AIK SK
35:12.211160
+2:25.14480
77.6p
39
Eva Johansson
Linköpings SK
35:22.212130
+2:35.15450
77.1p
40
Lovise Heimdal
Norway
35:22.212140
+2:35.15460
77.1p
41
Ine Loevlien
Norway
35:24.212360
+2:37.15680
77.0p
42
Anniken Jørgensen
Norway
35:27.212630
+2:40.15950
76.8p
43
Andrea Julin
Finland
35:49.214820
+3:02.18140
75.8p
44
Moa Molander Kristiansen
Åsarna IK
35:57.215660
+3:10.18980
75.4p
45
Anne Lise Grubbmo
Norway
36:01.216040
+3:14.19360
75.2p
46
Sandra Olsson
Malungs IF
36:21.218070
+3:34.21390
74.3p
47
Maria Jonasson
Östersunds SK
36:22.218170
+3:35.21490
74.2p
48
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
36:35.219430
+3:48.22750
73.7p
49
Eeva Nurmi
Finland
36:38.219710
+3:51.23030
73.6p
50
Lisa Larsen
Ulricehamns IF
36:38.219720
+3:51.23040
73.6p
51
Line Sundsvik
Norway
36:38.219770
+3:51.23090
73.5p
52
Emma Ivarsson
Årsunda IF
37:14.223390
+4:28.26710
72.0p
53
Marthe Kristine Hafsahl Karset
Norway
38:37.231640
+5:50.34960
68.6p
-
Julie Kristoffersen
Norway
23:59:58.8639700
-
-
Anikken Gjerde Alnaes
Norway
23:59:58.8639700
-
-
Magni Smedås
Norway
23:59:58.8639700
-
-
Ida Indahl
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
-
Frida Erkers
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Maija Hakala
Finland
23:59:58.8639700
-
-
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Tatjana Albertsen
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Hanne Bøgseth
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Anette Kjellbergvik
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Sarah Hale
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Wenche Aune Snildalsli
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Ane Stenseth Appelkvist
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Helena Lundkvist
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Emilie Kongsten
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Mari Stoeen Gussiaas
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Anna Emilie Kant
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Silja TARVONEN
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Thea Krokan Murud
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Merete Myrseth
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Jonna Sundling
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Mari Eide
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Anne Kjersti Veidekke Kalvå
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Silje Theodorsen
Norway
23:59:59.8639800
-