Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre-Särnatävlingarna
2015-12-05
Deltävling i
Intersport Cup 2016
och
Scandic Cup 2016
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
20km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
44:08.264770
93.6p
2
Anders Jonsson
Stockviks SF
44:24.266310
+15.1440
93.2p
3
Karl-Johan Westberg
Borås SK
44:32.267170
+24.2300
92.9p
4
Johan Häggström
Kalix SK
44:39.267890
+31.3020
92.7p
5
Petter Engdahl
Östersunds SK
44:57.269620
+48.4750
92.2p
6
Carl Quicklund
Östersunds SK
45:06.270570
+58.5700
91.9p
7
Oscar Kardin
Östersunds SK
45:52.275110
+1:43.10240
90.6p
8
Robin Norum
IFK Umeå
45:52.275190
+1:44.10320
90.6p
9
Eddie Edström
Stockviks SF
45:53.275240
+1:44.10370
90.5p
10
Axel Ekström
Garphyttans IF
46:01.276030
+1:52.11160
90.3p
11
Daniel Svensson
IFK Mora SK
46:01.276080
+1:53.11210
90.3p
12
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
46:04.276300
+1:55.11430
90.2p
13
Simon Persson
IFK Umeå
46:08.276710
+1:59.11840
90.1p
14
Jens Andersson
Kalix SK
46:13.277240
+2:04.12370
90.0p
15
Håkan Emilsson
Offerdals SK
46:15.277410
+2:06.12540
89.9p
16
Johannes Ringsby
SK Bore
46:27.278650
+2:18.13780
89.6p
17
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
46:28.278740
+2:19.13870
89.6p
18
Gustav Nordström
Borås SK
46:45.280420
+2:36.15550
89.1p
19
Erik K Hoffsbakken
Norway
46:46.280580
+2:38.15710
89.0p
20
Erik Silfver
IFK Umeå
46:54.281360
+2:45.16490
88.8p
21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
46:58.281740
+2:49.16870
88.7p
22
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
47:03.282230
+2:54.17360
88.6p
23
Victor Hallquist
Åsarna IK
47:08.282770
+3:00.17900
88.4p
24
Simon Lageson
Åsarna IK
47:09.282810
+3:00.17940
88.4p
25
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
47:12.283110
+3:03.18240
88.3p
26
Rasmus Blom
SK Bore
47:15.283440
+3:06.18570
88.3p
27
Henrik Ottosson
Åsarna IK
47:15.283460
+3:06.18590
88.2p
28
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
47:19.283820
+3:10.18950
88.2p
29
Arvid Forss
Åsarna IK
47:21.284040
+3:12.19170
88.1p
30
Edvard Sundman
Åsarna IK
47:33.285250
+3:24.20380
87.8p
31
Patrik Tallbom
Östersunds SK
47:39.285830
+3:30.20960
87.6p
32
Måns Sunesson
Sellnäs IF
47:45.286430
+3:36.21560
87.5p
33
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
47:48.286740
+3:39.21870
87.4p
34
Emil Svensson
Åsarna IK
47:53.287280
+3:45.22410
87.2p
35
Sebastian Olsson
Stockviks SF
47:59.287850
+3:50.22980
87.1p
36
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
48:00.287920
+3:51.23050
87.1p
37
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
48:02.288130
+3:53.23260
87.0p
38
Emil Persson
Östersunds SK
48:04.288390
+3:56.23520
86.9p
39
Jacob Engström
Kalix SK
48:19.289850
+4:10.24980
86.5p
40
Mattias Bångman
Offerdals SK
48:23.290240
+4:14.25370
86.4p
41
Adam Steen
Axa SC
48:26.290590
+4:18.25720
86.4p
42
David Nordström
IFK Umeå
48:27.290600
+4:18.25730
86.4p
43
Johan Edin
IFK Mora SK
48:33.291280
+4:25.26410
86.2p
44
Anton Karlsson
Åsarna IK
48:38.291760
+4:29.26890
86.1p
45
Carl Olander
IK Stern
48:46.292570
+4:38.27700
85.8p
46
Oscar Persson
SK Bore
48:49.292800
+4:40.27930
85.8p
47
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
48:49.292830
+4:40.27960
85.8p
48
John Magnus Haugen
Norway
48:51.293060
+4:42.28190
85.7p
49
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
48:53.293290
+4:45.28420
85.7p
50
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
48:55.293410
+4:46.28540
85.6p
51
Marcos Puigdefabregas
Spain
49:02.294150
+4:53.29280
85.4p
52
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
49:27.296640
+5:18.31770
84.8p
53
Brynjar Leo Kristinsson
Ulricehamns IF
49:32.297120
+5:23.32250
84.7p
54
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
49:35.297410
+5:26.32540
84.6p
55
Martin Emilsson
Offerdals SK
49:36.297590
+5:28.32720
84.6p
56
Martin Johansson
Linköpings SK
49:43.298240
+5:34.33370
84.4p
57
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
49:43.298270
+5:35.33400
84.4p
58
Ragnar Bragvin Andresen
Norway
49:45.298480
+5:37.33610
84.3p
59
Martin Ponsiluoma
Tullus Sg
49:55.299410
+5:46.34540
84.1p
60
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
50:06.300550
+5:57.35680
83.8p
61
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
50:10.300950
+6:01.36080
83.7p
62
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
50:12.301120
+6:03.36250
83.7p
63
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
50:22.302180
+6:14.37310
83.4p
64
Jesper Thor
Åsarna IK
50:25.302410
+6:16.37540
83.4p
65
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
50:26.302560
+6:17.37690
83.3p
66
Erik Persson
IF Hallby SOK
50:32.303120
+6:23.38250
83.2p
67
Daniel Södersten
Orsa SK
50:33.303260
+6:24.38390
83.2p
68
Anton Persson
SK Bore
50:50.304990
+6:42.40120
82.8p
69
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
50:52.305150
+6:43.40280
82.7p
70
Jonatan Forsman
Grava SK
50:56.305530
+6:47.40660
82.6p
71
Lasse Hulgaard
Danmark
51:03.306210
+6:54.41340
82.5p
72
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
51:04.306300
+6:55.41430
82.5p
73
Callum Watson
Australia
51:04.306330
+6:55.41460
82.4p
74
Olle Olsson Bad
Tullus Sg
51:19.307860
+7:10.42990
82.1p
75
Ajlan RASTIC
Serbien
51:24.308380
+7:16.43510
82.0p
76
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
51:36.309510
+7:27.44640
81.7p
77
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
51:43.310290
+7:35.45420
81.5p
78
Joel Lager
Garphyttans IF
52:05.312470
+7:57.47600
81.0p
79
Johan Eriksson
Åsarna IK
52:12.313150
+8:03.48280
80.9p
80
Ronny Wedin
Norbergs SK
52:22.314170
+8:14.49300
80.6p
81
Viktor Axelsson
Borås SK
52:24.314330
+8:15.49460
80.6p
82
Mats Andersson
Finnskoga IF
52:32.315120
+8:23.50250
80.4p
83
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
52:42.316190
+8:34.51320
80.2p
84
Dejan Krsmanovic
Serbien
52:51.317000
+8:42.52130
80.0p
85
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
52:54.317300
+8:45.52430
79.9p
86
Per Sandberg
Filipstads SF
52:57.317680
+8:49.52810
79.8p
87
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
53:10.318900
+9:01.54030
79.6p
88
Erik Strindlund
Östersunds SK
53:14.319390
+9:06.54520
79.5p
89
Andreas Grann
Sunne SLF
53:18.319770
+9:10.54900
79.4p
90
Andre Larsson
Svegs IK
53:29.320880
+9:21.56010
79.1p
91
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
53:33.321270
+9:25.56400
79.0p
92
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
53:39.321840
+9:30.56970
78.9p
93
Tue Roemer
Danmark
54:52.329180
+10:44.64310
77.4p
94
Daniel Holmgren
IFK Umeå
54:54.329310
+10:45.64440
77.3p
95
Sam CAIRNS
Storbritannien
55:57.335640
+11:48.70770
76.0p
96
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
55:59.335870
+11:51.71000
76.0p
97
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
56:03.336260
+11:54.71390
75.9p
98
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
56:52.341150
+12:43.76280
74.9p
99
Linus Bohman
Idre SK
57:22.344100
+13:13.79230
74.4p
100
Andreas Blohm
Filipstads SF
58:09.348860
+14:00.83990
73.5p
101
Anders Kallings
Visborgs OK
1:00:32.363180
+16:24.98310
70.9p
102
Leandro Lutz
Brazil
1:01:32.369190
+17:24.104320
69.8p
103
Jordan ANDREWS
Storbritannien
1:02:34.375370
+18:26.110500
68.8p
104
Paulo Santos
Brazil
1:08:02.408160
+23:53.143290
63.8p
-
Tobias Hartig
Tyskland
23:59:58.8639700
-
Andreas Berntsson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Eirik Stonor
Danmark
23:59:59.8639800
-
Jens Hulgaard
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
Albin Jonsson
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Gilberto Panisi
Italy
23:59:59.8639800
-
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
Jesper Modin
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)