Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Handelsbanken Ski Maraton
2015-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
40km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Gustaf Niord
Boxholm-Ekeby SK
1:56:10.696900
80.6p
2
H 21
Dennis Lindberg
Grytgöls IK
1:56:16.697500
+6.500
80.5p
3
H 21
Patrik Lind
Tunafors SK
1:56:22.698100
+12.1100
80.4p
3
H 21
Oscar Lund
IF Hallby SOK
1:56:22.698100
+12.1100
80.4p
5
H 21
Rasmus Ax
Ulricehamns IF
1:59:24.716300
+3:14.19300
77.8p
6
H 21
Emil Lundborg
Sya SK
2:00:56.725500
+4:46.28500
76.5p
7
H 21
Anders Boström
Sundbybergs IK
2:03:07.738600
+6:57.41600
74.7p
8
H 21
Henrik Eknor
Karlslunds IF SF
2:03:44.742300
+7:34.45300
74.3p
9
H 21
Martin Eklöf
Björkfors GOIF
2:03:45.742400
+7:35.45400
74.2p
10
H 21
Johan Flynning
Södertälje IF
2:03:50.742900
+7:40.45900
74.2p
11
H 21
Marcus Ullman
OK Alehof
2:06:23.758200
+10:13.61200
72.3p
12
H 21
Tomas Hagström
Sya SK
2:08:06.768500
+11:56.71500
71.0p
13
H 21
Fredrik Nylén
Solsta Outdoor
2:08:50.772900
+12:40.75900
70.5p
14
H 21
Jesper Halvarsson
Björkfors GOIF
2:09:21.776000
+13:11.79000
70.2p
15
H 21
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
2:13:36.801500
+17:26.104500
67.3p
16
H 21
Pontus Holmberg
Landsbro IF SK
2:15:48.814700
+19:38.117700
66.0p
17
H 21
Henrik Jutterdal
Vreta Skid o Mk
2:15:49.814800
+19:39.117800
66.0p
18
H 21
Emil Kalered
OK Denseln
2:19:45.838400
+23:35.141400
63.6p
19
H 21
Magnus Elwin
Nacka Värmdö SK
2:23:28.860700
+27:18.163700
61.6p
20
H 21
Andres Ekbladh
SOL Tranås
2:24:32.867100
+28:22.170100
61.0p
21
H 21
Mats Ahl
Boxholm-Ekeby SK
2:25:49.874800
+29:39.177800
60.4p
22
H 21
Henrik Aiff
Karlslunds IF SF
2:27:05.882400
+30:55.185400
59.7p
23
H 21
Tomas Boman
Sya SK
2:27:24.884300
+31:14.187300
59.6p
24
H 21
Tomas Johansson
Borensbergs IF SK
2:28:44.892300
+32:34.195300
58.9p
25
H 21
Erik Borg
Horn-Hycklinge IF
2:30:28.902700
+34:18.205700
58.1p
26
H 21
Peter Ringstad
OK Kolmården
2:31:27.908600
+35:17.211600
57.6p
27
H 21
Tomas Holmberg
Kisa SK
2:32:11.913000
+36:01.216000
57.3p
28
H 21
Mikael Wikh
No Club
2:34:00.923900
+37:50.226900
56.5p
29
H 21
Kenneth Holgersson
Tidaholm SOK Sisu
2:34:56.929500
+38:46.232500
56.0p
30
H 21
Urban Nilsson
IK Nocout.se
2:35:40.933900
+39:30.236900
55.7p
31
H 21
Magnus Larsson
Vreta Skid o Mk
2:36:03.936200
+39:53.239200
55.6p
32
H 21 Motion
Peter Isaksson
No Club
2:39:11.955000
+43:01.258000
54.2p
33
H 21
Christopher Maurie
Söderhamns SK
2:39:24.956300
+43:14.259300
54.1p
34
H 21
Erik Sjögren
Föllinge IK
2:39:44.958300
+43:34.261300
54.0p
35
H 21 Motion
Jan Kalered
OK Denseln
2:40:57.965600
+44:47.268600
53.5p
36
H 21
Jonas Björck
IK Albion
2:43:09.978800
+46:59.281800
52.6p
37
H 21
Hans Brolund
Sya SK
2:44:17.985600
+48:07.288600
52.2p
38
H 21
Gunnar Neselius
No Club
2:45:51.995000
+49:41.298000
51.6p
39
H 21
Gustav Jönsson
Sya SK
2:47:55.1007400
+51:45.310400
50.9p
40
H 21
Mathias Rinaldo
No Club
2:48:46.1012500
+52:36.315500
50.5p
41
H 21
Per Brolund
Sya SK
2:49:22.1016100
+53:12.319100
50.3p
42
H 21
Erik Funk
No Club
2:50:25.1022400
+54:15.325400
50.0p
43
H 21
Andreas Pössl
Axa SC
2:50:37.1023600
+54:27.326600
49.9p
44
D 21
Mikaela Bergner
Axa SC
2:51:30.1028900
+55:20.331900
49.6p
45
H 21
Lars Bengtsson
Vreta Skid o Mk
2:51:35.1029400
+55:25.332400
49.6p
46
H 21
Johan Rönnby
Enhörna IF
2:51:47.1030600
+55:37.333600
49.5p
47
H 21
Krister Hägg
Himmeta IF
2:52:24.1034300
+56:14.337300
49.3p
48
H 21 Motion
Viktor Patriksson
Vreta Skid o Mk
2:53:30.1040900
+57:20.343900
48.9p
49
H 21
Erik Lundström
Grytgöls IK
2:53:35.1041400
+57:25.344400
48.9p
50
D 21
Sara Rönnby
Enhörna IF
2:54:23.1046200
+58:13.349200
48.6p
51
H 21
Henrik Eng
Sya SK
2:54:59.1049800
+58:49.352800
48.4p
51
H 21
Martin Andersson
Sya SK
2:54:59.1049800
+58:49.352800
48.4p
53
H 21
Lars Karlsson
Sya SK
2:55:16.1051500
+59:06.354500
48.3p
54
H 21
Rickard Stark
Lekeryd
2:55:30.1052900
+59:20.355900
48.2p
55
H 21
Ola Hedberg
Vreta Skid o Mk
2:56:13.1057200
+1:00:03.360200
48.0p
56
H 21
Fredrik Lundgren
Tunafors SK
2:56:36.1059500
+1:00:26.362500
47.9p
57
H 21
Gunnar Melin
OK Kolmården
2:57:30.1064900
+1:01:20.367900
47.6p
58
H 21
Åke Bromö
Abb IF SK
2:59:33.1077200
+1:03:23.380200
47.0p
59
H 21
Viktor Johansson
No Club
2:59:42.1078100
+1:03:32.381100
46.9p
60
D 21
Berith Karlsson
Sya SK
3:00:16.1081500
+1:04:06.384500
46.7p
61
H 21
Kim Ericsson
Ugglan IK
3:00:38.1083700
+1:04:28.386700
46.6p
62
H 21
Henrik Lenngren
No Club
3:02:25.1094400
+1:06:15.397400
46.1p
63
H 21
Thomas Timber
Axa SC
3:02:59.1097800
+1:06:49.400800
45.9p
64
H 21
Henrik Runnander
Sya SK
3:03:08.1098700
+1:06:58.401700
45.9p
65
H 21
Filip Östman
IK Nocout.se
3:03:20.1099900
+1:07:10.402900
45.8p
66
H 21
Markus Carlsson
IK Nocout.se
3:03:23.1100200
+1:07:13.403200
45.8p
67
H 21
Henrik Bjuvenstedt
Axa SC
3:05:04.1110300
+1:08:54.413300
45.3p
68
H 21 Motion
Mattias Lövgren
No Club
3:06:04.1116300
+1:09:54.419300
45.0p
69
H 21
John Gentz
Åtvidabergs IF
3:06:38.1119700
+1:10:28.422700
44.9p
70
H 21 Motion
Fredrik Öhman
Karlslunds IF SF
3:08:08.1128700
+1:11:58.431700
44.4p
71
H 21
Simon Sörman
No Club
3:08:27.1130600
+1:12:17.433600
44.4p
72
H 21
Jonas Bromö
Linköpings SK
3:09:36.1137500
+1:13:26.440500
44.0p
73
H 21 Motion
Ronnie Sundlöv
Sya SK
3:11:09.1146800
+1:14:59.449800
43.6p
74
H 21
Hans Holmgren
No Club
3:11:12.1147100
+1:15:02.450100
43.6p
75
H 21
Ulrik Abelson
No Club
3:12:02.1152100
+1:15:52.455100
43.4p
76
H 21 Motion
Christian Johansson
No Club
3:12:15.1153400
+1:16:05.456400
43.3p
77
H 21
Patrik Olofsson
IK Stern
3:12:28.1154700
+1:16:18.457700
43.3p
78
H 21
Josef Rundqvist
Borensbergs IF SK
3:12:57.1157600
+1:16:47.460600
43.1p
79
H 21
Ronnie Ericsson
Axa SC
3:13:09.1158800
+1:16:59.461800
43.1p
80
H 21
Jonas Detterfelt
No Club
3:13:11.1159000
+1:17:01.462000
43.1p
81
H 21
Jimmy Nyman
Sya SK
3:14:08.1164700
+1:17:58.467700
42.8p
82
H 21 Motion
Andreas Pettersson
No Club
3:14:09.1164800
+1:17:59.467800
42.8p
83
H 21
Christer Aronsson
Nsk
3:14:14.1165300
+1:18:04.468300
42.8p
84
H 21
Jonas Lönnqvist
Motala Aif SK
3:14:17.1165600
+1:18:07.468600
42.8p
85
H 21
Peter Jaldefeldt
Södra Vi IF
3:14:28.1166700
+1:18:18.469700
42.8p
86
H 21
Johan Svensson
Axa SC
3:14:47.1168600
+1:18:37.471600
42.7p
87
H 21 Motion
Roger Lindgren
No Club
3:15:14.1171300
+1:19:04.474300
42.6p
88
H 21
Peter Dahl
Åf SK
3:16:10.1176900
+1:20:00.479900
42.3p
89
H 21 Motion
Mats Brunnberg
Vreta Skid o Mk
3:16:19.1177800
+1:20:09.480800
42.3p
90
H 21
Peder Von Stedingk
Funäsdalens IF
3:16:32.1179100
+1:20:22.482100
42.2p
91
H 21
Sven-olof Nilsson
No Club
3:16:45.1180400
+1:20:35.483400
42.2p
92
H 21
Per Blomberg
IK Nocout.se
3:17:11.1183000
+1:21:01.486000
42.1p
93
H 21
Peter Sjöholm
Västerviks OK
3:17:48.1186700
+1:21:38.489700
41.9p
94
H 21
Tomas Karlsson
Horn-Hycklinge IF
3:18:07.1188600
+1:21:57.491600
41.8p
95
D 21
Erika Strömberg
Stalklubbens IF
3:18:46.1192500
+1:22:36.495500
41.7p
96
H 21 Motion
David Andersson
No Club
3:18:49.1192800
+1:22:39.495800
41.7p
97
H 21
Patrick Berggren
No Club
3:19:21.1196000
+1:23:11.499000
41.5p
98
H 21
Stefan Eriksson
IK Hakarpspojkarna
3:19:32.1197100
+1:23:22.500100
41.5p
99
H 21
Daniel Vårdstedt
Sya SK
3:19:40.1197900
+1:23:30.500900
41.5p
100
H 21
Filip Klintgärde
Lekeryd-Svarttorps SK
3:19:51.1199000
+1:23:41.502000
41.4p
101
H 21
Per Rönnberg
Axa SC
3:21:06.1206500
+1:24:56.509500
41.1p
101
H 21
Fredrik Cederlund
Axa SC
3:21:06.1206500
+1:24:56.509500
41.1p
103
H 21 Motion
Jimmy Thörnberg
No Club
3:21:46.1210500
+1:25:36.513500
41.0p
104
H 21
Peter Andersson Hindriks
Axa SC
3:22:15.1213400
+1:26:05.516400
40.8p
105
H 21 Motion
Mats Wallin
No Club
3:22:27.1214600
+1:26:17.517600
40.8p
106
H 21
Peter Strömhielm
No Club
3:22:57.1217600
+1:26:47.520600
40.7p
107
H 21 Motion
Lennart Petersson
Sya SK
3:27:22.1244100
+1:31:12.547100
39.7p
108
H 21
Jonas Eklund
Vreta Skid o Mk
3:27:31.1245000
+1:31:21.548000
39.6p
109
H 21
Niklas Gustafsson
Södra Vi IF
3:28:28.1250700
+1:32:18.553700
39.4p
110
H 21
Fredrik Söderlund
Myresjö IF
3:29:25.1256400
+1:33:15.559400
39.2p
111
H 21
Daniel Kågemalm
Linköpings SK
3:30:33.1263200
+1:34:23.566200
39.0p
112
H 21
Oskar Svensson
Motala Aif SK
3:30:56.1265500
+1:34:46.568500
38.9p
113
D 21
Elin Ekbladh
SOL Tranås
3:31:21.1268000
+1:35:11.571000
38.8p
114
H 21 Motion
Fredrik Hellquist
No Club
3:32:04.1272300
+1:35:54.575300
38.7p
115
H 21
Rickard Skogh
Åtvidabergs IF
3:34:12.1285100
+1:38:02.588100
38.2p
116
H 21 Motion
Michael Sterne
IK Nocout.se
3:34:39.1287800
+1:38:29.590800
38.1p
117
H 21
Christian Larsson
Linköpings SK
3:35:00.1289900
+1:38:50.592900
38.1p
118
H 21
Remi Skillingsås
Borensbergs IF SK
3:35:53.1295200
+1:39:43.598200
37.9p
119
H 21
Erik Gunhardson
Sya SK
3:37:09.1302800
+1:40:59.605800
37.6p
120
D 21
Malin Johansson
Axa SC
3:37:48.1306700
+1:41:38.609700
37.5p
121
D 21
Caroline Löwing
Linköpings SK
3:39:36.1317500
+1:43:26.620500
37.2p
122
H 21 Motion
Samuel Hultgren
No Club
3:40:01.1320000
+1:43:51.623000
37.1p
123
H 21
John-william Momark
Axa SC
3:42:07.1332600
+1:45:57.635600
36.7p
124
H 21
Joakim Mårbring
No Club
3:45:02.1350100
+1:48:52.653100
36.1p
125
H 21
Henrik Hellberg
Sya SK
3:46:34.1359300
+1:50:24.662300
35.9p
126
H 21
Arnt Goksöyr
Axa SC
3:46:45.1360400
+1:50:35.663400
35.8p
127
H 21
Magnus Larsson Hoffstein
FK Vittus
3:46:50.1360900
+1:50:40.663900
35.8p
128
H 21
Pontus Wessman
Horn-Hycklinge IF
3:47:16.1363500
+1:51:06.666500
35.7p
129
H 21 Motion
Tomas Svensson
No Club
3:50:18.1381700
+1:54:08.684700
35.2p
130
H 21 Motion
Henrik Larsson
Krogsereds IK
3:52:44.1396300
+1:56:34.699300
34.8p
131
H 21
Karl-johan Bönner
Björkfors GOIF
3:55:13.1411200
+1:59:03.714200
34.4p
132
H 21
Andreas Miljeteig
No Club
3:55:41.1414000
+1:59:31.717000
34.3p
133
H 21
Christer Broström
OK Denseln
3:57:21.1424000
+2:01:11.727000
34.0p
134
H 21
Bengt Norström
K3 IF
3:58:22.1430100
+2:02:12.733100
33.8p
135
H 21
Anders Widelius
IK Nocout.se
4:01:08.1446700
+2:04:58.749700
33.4p
136
D 21 Motion
Karolina Hansson
No Club
4:01:40.1449900
+2:05:30.752900
33.3p
137
H 21
Staffan Karlsson
Linköpings SK
4:05:50.1474900
+2:09:40.777900
32.7p
138
H 21 Motion
Robert Lingemark
No Club
4:08:06.1488500
+2:11:56.791500
32.3p
139
H 21
Christopher Montecinos
Linköpings SK
4:08:21.1490000
+2:12:11.793000
32.3p
140
D 21 Motion
Anna Lingheimer
No Club
4:08:28.1490700
+2:12:18.793700
32.3p
141
H 21
Daniel Andersson
Linköpings SK
4:08:32.1491100
+2:12:22.794100
32.3p
142
D 21
Katharina Eklund
Vreta Skid o Mk
4:11:10.1506900
+2:15:00.809900
31.9p
143
H 21
Anders Axi
No Club
4:13:28.1520700
+2:17:18.823700
31.6p
144
H 21 Motion
Henrik Nielsen
No Club
4:15:36.1533500
+2:19:26.836500
31.3p
145
H 21
Mikael Larsson
Hvetlanda SK
4:24:57.1589600
+2:28:47.892600
30.0p
146
D 21
Therese Larsson
No Club
4:25:50.1594900
+2:29:40.897900
29.9p
147
H 21
Alexander Axelsson
Sya SK
4:31:48.1630700
+2:35:38.933700
29.2p
148
D 21 Motion
Angelica Larsson
No Club
4:42:21.1694000
+2:46:11.997000
28.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
18.3km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Rickard Chedid
Finspångs SOK
1:13:55.443400
66.2p
2
D 21 Motion
Carina Kalered
No Club
1:19:59.479800
+6:04.36300
61.1p
3
D 21 Motion
Lisa Kalered
No Club
1:24:53.509200
+10:58.65700
57.6p
4
D 21
Sofia Lindberg
Linköpings SK
1:43:05.618400
+29:10.174900
47.4p
5
D 21 Motion
Elin Sternander
Vreta Skid o Mk
1:53:02.678100
+39:07.234600
43.3p
6
D 21 Motion
Cecilia Bergman
No Club
1:53:54.683300
+39:59.239800
42.9p
7
D 21
Johanna Stefenson
Linköpings SK
1:54:07.684600
+40:12.241100
42.9p
8
D 21 Motion
Sandra Wederberg
No Club
2:27:20.883900
+1:13:25.440400
33.2p