Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Nasaloppet
2015-03-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Nicklas Johansson
Järvsjöby IF
1:50:46.664500
80.5p
2
Tommy Gustavsson
Hemmingsmarks IF
1:50:50.664900
+4.300
80.5p
3
Erik Jonsson
Rossöns IF
1:50:58.665700
+12.1100
80.4p
4
Hannes Boström
IFK Arvidsjaur SK
1:52:23.674200
+1:37.9600
79.7p
5
Johan Samuelsson
SK Järven
1:53:32.681100
+2:46.16500
79.0p
6
Joakim Löf
Glommersträsk Lappträsk IF
1:53:44.682300
+2:58.17700
78.9p
7
Tobias Nilsson
IFK Umeå
1:57:09.702800
+6:23.38200
77.2p
8
Peter Berglund
Skellefteå XC
1:57:53.707200
+7:07.42600
76.8p
9
Johan Sandberg
Täfteå IK
1:57:54.707300
+7:08.42700
76.8p
10
Per-Erik Nilsson
Skellefteå XC
1:57:55.707400
+7:09.42800
76.8p
11
Jesper Lundqvist
Skellefteå XC
1:58:07.708600
+7:21.44000
76.7p
12
Calle Sjöstrand
Sollefteå SK
1:58:09.708800
+7:23.44200
76.7p
13
Robert Boman
Strömnäs GIF
1:58:27.710600
+7:41.46000
76.5p
14
Nils Berglund
Norsjö SK
1:58:32.711100
+7:46.46500
76.5p
15
Jörgen Gustafsson
Skellefteå XC
1:59:14.715300
+8:28.50700
76.1p
16
Jörgen Johansson
Skellefteå XC
1:59:16.715500
+8:30.50900
76.1p
17
Lars Johansson
IFK Umeå
1:59:20.715900
+8:34.51300
76.1p
18
Robert Arvidsson
Norsjö SK
1:59:21.716000
+8:35.51400
76.1p
19
Simon Sundberg
IFK Umeå
2:02:31.735000
+11:45.70400
74.6p
20
Anders Strandberg
Latikberg IK
2:03:25.740400
+12:39.75800
74.1p
21
Jim Lundmark
Skellefteå SK
2:04:04.744300
+13:18.79700
73.8p
22
Erik Strandberg
Latikberg IK
2:05:04.750300
+14:18.85700
73.4p
23
Viktor Carlsson
Skellefteå XC
2:05:45.754400
+14:59.89800
73.1p
24
Thomas Wallin
Team Esplanad
2:05:51.755000
+15:05.90400
73.0p
25
Hans Årebäck
Bolidens SK
2:07:01.762000
+16:15.97400
72.5p
26
Jonas Nyström
Skellefteå SK
2:07:23.764200
+16:37.99600
72.3p
27
Jonny Holmbom
Lycksele IF
2:07:57.767600
+17:11.103000
72.1p
28
Ola Backman
Skellefteå XC
2:08:53.773200
+18:07.108600
71.7p
29
Jörgen Norén
Malå IF
2:10:20.781900
+19:34.117300
71.0p
30
Johan Svensk
Team Esplanad
2:11:41.790000
+20:55.125400
70.5p
31
Conny Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
2:11:42.790100
+20:56.125500
70.5p
32
Daniel Arvidsson
IK Klintarna
2:11:50.790900
+21:04.126300
70.4p
33
Tim Holmlund
IFK Arvidsjaur SK
2:11:52.791100
+21:06.126500
70.4p
34
Peter Andersson
IFK Arvidsjaur SK
2:15:19.811800
+24:33.147200
69.0p
35
Robin Olofsson
SK Järven
2:15:54.815300
+25:08.150700
68.7p
36
Leif Hedman
SK Järven
2:17:00.821900
+26:14.157300
68.3p
37
Anders Mattisson
Skellefteå XC
2:17:22.824100
+26:36.159500
68.2p
38
Marcus Eriksson
IFK Arvidsjaur SK
2:18:09.828800
+27:23.164200
67.9p
39
Edwin Malm
Norsjö SK
2:21:25.848400
+30:39.183800
66.6p
40
David Lundqvist
Glommersträsk Lappträsk IF
2:22:07.852600
+31:21.188000
66.3p
41
Fredrik Nyström
SK Fart
2:25:49.874800
+35:03.210200
65.0p
42
Robert Lundström
Skellefteå XC
2:27:59.887800
+37:13.223200
64.2p
43
Pär Andersson
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
2:29:23.896200
+38:37.231600
63.7p
44
Hans Evert Fransson
SK Järven
2:29:29.896800
+38:43.232200
63.7p
45
Mats Gustafsson
Skellefteå XC
2:29:30.896900
+38:44.232300
63.7p
46
Martin Nilsson
Glommersträsk Lappträsk IF
2:32:20.913900
+41:34.249300
62.7p
47
Mikael Johansson
Glommersträsk Lappträsk IF
2:33:45.922400
+42:59.257800
62.3p
48
David Andersson
Ncc IF
2:39:05.954400
+48:19.289800
60.6p
49
Rickard Till
IFK Arvidsjaur SK
2:39:51.959000
+49:05.294400
60.3p
50
Robert Nygren
Norsjö SK
2:44:13.985200
+53:27.320600
59.0p
51
Jonas Lundström
Skellefteå SK
2:46:31.999000
+55:45.334400
58.3p
52
Anders Ringsell
Axa SC
2:48:13.1009200
+57:27.344600
57.9p
53
Robert Nilson
Glommersträsk Lappträsk IF
2:50:07.1020600
+59:21.356000
57.3p
54
Jonathan Forsell
Skellefteå SK
2:52:18.1033700
+1:01:32.369100
56.7p
55
Christian Wallgren
Skellefteå SK
2:54:05.1044400
+1:03:19.379800
56.2p
56
Ivan Åhman
Skellefteå SK
3:12:26.1154500
+1:21:40.489900
51.7p
57
Bo Lundmark
Glommersträsk Lappträsk IF
3:12:28.1154700
+1:21:42.490100
51.7p
58
Torbjörn Åman
SK Järven
3:30:43.1264200
+1:39:57.599600
47.9p
59
Wolfgang Voge
DSV-Åmsele
3:36:00.1295900
+1:45:14.631300
46.9p
-
Urban Pettersson
SK Järven
23:59:58.8639700
-