Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Malmfältsloppet
2015-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Nicklas Johansson
Järvsjöby IF
1:47:42.646100
80.7p
2
Björn Rydvall
Lycksele IF
1:47:43.646200
+1
80.7p
3
Erik Johansson
Tranemo IF
1:48:15.649400
+33.3200
80.2p
4
Per Sandberg
Filipstads SF
1:48:16.649500
+34.3300
80.2p
5
Mattias Westman
Röbäcks SK
1:56:19.697800
+8:37.51600
73.3p
6
Patrik Wikström
Dorotea IF
1:56:50.700900
+9:08.54700
72.9p
7
Erik Nygren
Agnäs IK
2:00:19.721800
+12:37.75600
70.3p
8
Niklas Eriksson
Agnäs IK
2:01:16.727500
+13:34.81300
69.6p
9
Jörgen Johansson
Skellefteå XC
2:01:54.731300
+14:12.85100
69.2p
10
Fredrik Jakobsson
Luleguttene
2:03:56.743500
+16:14.97300
67.8p
11
Robert Forsgren
Jalles Tc Umeå
2:04:50.748900
+17:08.102700
67.2p
12
Olof Bergström
SK Järven
2:05:46.754500
+18:04.108300
66.6p
13
Anders Strandberg
Latikberg IK
2:05:56.755500
+18:14.109300
66.5p
14
Johan Danielsson
Lycksele IF
2:06:17.757600
+18:35.111400
66.3p
15
Patrik Rådström
Volvo FK
2:07:56.767500
+20:14.121300
65.2p
16
Emil Ledin
Axa SC
2:13:18.799700
+25:36.153500
62.1p
17
Andreas Andersson
Täfteå IK
2:13:22.800100
+25:40.153900
62.0p
18
Torgeir Nilsen Rekve
Bleikvassli IL
2:13:42.802100
+26:00.155900
61.8p
19
Henrik Karlborg
Jalles Tc Umeå
2:16:08.816700
+28:26.170500
60.5p
20
Stefan Hertil
Bergens IF SK
2:17:14.823300
+29:32.177100
59.9p
21
Erik Strandberg
Latikberg IK
2:17:27.824600
+29:45.178400
59.8p
22
Anders Mattisson
Skellefteå XC
2:20:17.841600
+32:35.195400
58.4p
23
Niklas Morkström
Skellefteå SK
2:21:30.848900
+33:48.202700
57.8p
24
Fredrik Söderberg
No Club
2:22:48.856700
+35:06.210500
57.2p
25
Viktor Forsberg
Agnäs IK
2:25:27.872600
+37:45.226400
55.9p
26
Pär Lindberg
Skellefteå SK
2:26:25.878400
+38:43.232200
55.5p
27
Nils Erixon
Sveaskogs IF
2:30:17.901600
+42:35.255400
53.8p
28
Magnus Jonsson
Öre-Långsele IF
2:30:30.902900
+42:48.256700
53.7p
29
David Eriksson
Team Esplanad
2:31:21.908000
+43:39.261800
53.4p
30
Olov Sundström
Skellefteå SK
2:31:22.908100
+43:40.261900
53.4p
31
Fredrik Theolin
Malå IF
2:32:28.914700
+44:46.268500
52.9p
32
André Lindsköld
Röbäcks SK
2:32:58.917700
+45:16.271500
52.7p
33
Per Johansson
Axa SC
2:33:50.922900
+46:08.276700
52.4p
34
Johan Dahlberg
Axa SC
2:34:56.929500
+47:14.283300
51.9p
35
Joakim Andersson
Täfteå IK
2:36:31.939000
+48:49.292800
51.3p
36
Emil Ljungdahl
Hjärnarps Gh OL
2:38:33.951200
+50:51.305000
50.6p
37
Peter Marklund
Kågedalens SK
2:39:55.959400
+52:13.313200
50.1p
38
Roland Grundström
Volvo FK
2:41:24.968300
+53:42.322100
49.5p
39
Fredrik Wennerström
IF Berguven
2:41:25.968400
+53:43.322200
49.5p
40
Andreas Persson
Kågedalens SK
2:42:02.972100
+54:20.325900
49.3p
41
Simon Andersson
Öre-Långsele IF
2:42:04.972300
+54:22.326100
49.3p
42
Lars Lindblom
Axa SC
2:45:34.993300
+57:52.347100
48.1p
43
Anders Marklund
Kågedalens SK
2:46:04.996300
+58:22.350100
47.9p
44
Oskar Sjöberg
Lycksele IF
2:46:25.998400
+58:43.352200
47.8p
45
Erik Jonsson
Täfteå IK
2:47:31.1005000
+59:49.358800
47.4p
46
Peter P Göthesson
Axa SC
2:48:26.1010500
+1:00:44.364300
47.1p
47
Niklas Dahl
Axa SC
2:51:38.1029700
+1:03:56.383500
46.1p
48
Jonatan Jacobsson
Lycksele IF
2:59:16.1075500
+1:11:34.429300
43.9p
49
Fredrik Nilsson
Lycksele IF
3:10:19.1141800
+1:22:37.495600
41.0p
50
Stefan Nilsson
Anundsjö IF
3:10:23.1142200
+1:22:41.496000
41.0p
51
Magnus Johansson
Axa SC
4:19:13.1555200
+2:31:31.909000
29.1p
-
Simon Tanderyd
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Nilsson
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-