Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Längdfestivalen del 2
2015-01-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 15
William Poromaa
Johannisbergs AIK
16:54.101300
2
H 15
Petter Dahl
Alnö SK
17:58.107700
+1:04.6300
3
H 14
George Ersson
IF Strategen
18:20.109900
+1:26.8500
4
H 14
Filip Borgström
IF Strategen
18:47.112600
+1:53.11200
5
H 15
Nils Lundgren
Stockviks SF
19:11.115000
+2:17.13600
6
H 16
Richard Engholm
Stöde IF
19:27.116600
+2:33.15200
7
H 14
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
19:47.118600
+2:53.17200
8
H 14
Love Kreij
IF Strategen
19:56.119500
+3:02.18100
9
D 15
Alice Hellström
Stockviks SF
20:06.120500
+3:12.19100
10
D 14
Nora Lignell
Lucksta IF
20:18.121700
+3:24.20300
11
H 14
Knut Vikström
Bergeforsens SK
20:33.123200
+3:39.21800
12
D 14
Ella Hugg Olsson
Matfors SK
21:09.126800
+4:15.25400
13
H 14
Joel Jänes
Stockviks SF
21:22.128100
+4:28.26700
14
D 14
Jenny Edin
Stöde IF
21:36.129500
+4:42.28100
15
D 14
Lowisa Engholm
Stöde IF
22:10.132900
+5:16.31500
16
D 14
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
22:11.133000
+5:17.31600
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 12
Tove Eriksson
Stockviks SF
11:38.69700
2
H 13
Rasmus Westerlund
IF Strategen
11:41.70000
+3.200
3
H 12
Oskar Vikström
Stockviks SF
12:36.75500
+58.5700
4
H 11
Hilmer Grenedal
Delsbo IF
12:45.76400
+1:07.6600
5
H 13
Jonne Liukkonen
IF Strategen
12:58.77700
+1:20.7900
6
D 13
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
13:09.78800
+1:31.9000
7
D 12
Frida Poromaa
Johannisbergs AIK
13:34.81300
+1:56.11500
8
H 13
Vidar Lindqvist
Funäsdalens IF
13:45.82400
+2:07.12600
9
H 12
Arve Lignell
Lucksta IF
13:49.82800
+2:11.13000
10
H 12
Felix Westerlund
IF Strategen
13:54.83300
+2:16.13500
11
H 13
Axel Lundgren
Stockviks SF
13:55.83400
+2:17.13600
12
D 13
Emelie Englund
Bergeforsens SK
14:00.83900
+2:22.14100
13
D 12
Amanda Pallin
Alnö SK
14:09.84800
+2:31.15000
14
D 12
Alba Johansson
Funäsdalens IF
14:12.85100
+2:34.15300
15
D 12
Lina Lundgren
IF Strategen
14:14.85300
+2:36.15500
16
D 13
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
14:15.85400
+2:37.15600
17
H 13
Adam Näslund
Bergeforsens SK
14:23.86200
+2:45.16400
18
D 12
Linn Gradin
Stöde IF
14:25.86400
+2:47.16600
19
D 11
Tova Grahn Birve
Alnö SK
14:41.88000
+3:03.18200
20
D 11
Louise Jonsson
Alnö SK
14:48.88700
+3:10.18900
21
D 13
Hanna Nilsson
Matfors SK
14:49.88800
+3:11.19000
22
H 12
Nils Norberg
Lucksta IF
14:54.89300
+3:16.19500
23
D 12
Ebba Englund
Bergeforsens SK
14:58.89700
+3:20.19900
24
H 12
Anders Dahl
Alnö SK
14:59.89800
+3:21.20000
25
D 12
Frida Hamrin
Alnö SK
15:05.90400
+3:27.20600
26
D 12
Maja Andersson
Bergeforsens SK
15:09.90800
+3:31.21000
27
D 11
Sara Henriksson
Tynderö IK
15:29.92800
+3:51.23000
28
H 13
Jonas Lenz
Matfors SK
15:33.93200
+3:55.23400
29
D 11
Tuva Lundin
Alnö SK
15:38.93700
+4:00.23900
30
D 13
Julia Nordlander
Stockviks SF
15:43.94200
+4:05.24400
31
D 11
Tea Hedlund
Stockviks SF
15:44.94300
+4:06.24500
32
H 11
Edvin Lake
Lucksta IF
15:52.95100
+4:14.25300
33
D 11
Elsa Granholm
Stockviks SF
15:59.95800
+4:21.26000
34
H 13
Gustav Rautila
Bergeforsens SK
16:00.95900
+4:22.26100
35
H 12
Eric Engberg
Kovlands IF
16:17.97600
+4:39.27800
36
D 12
Trude Burman
Alnö SK
16:21.98000
+4:43.28200
37
D 12
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
16:23.98200
+4:45.28400
38
D 11
Klara Forslund
Stockviks SF
16:24.98300
+4:46.28500
39
H 11
Kevin Edlund
Tynderö IK
16:26.98500
+4:48.28700
40
H 11
Lukas Walther
Matfors SK
16:28.98700
+4:50.28900
41
H 13
Rickard Mårtensson
Lucksta IF
16:36.99500
+4:58.29700
42
H 11
Viggo Östlund
Kovlands IF
16:37.99600
+4:59.29800
43
H 11
Hampus Konradsson
Stockviks SF
16:49.100800
+5:11.31000
44
H 11
Albin Lindström
IF Strategen
16:56.101500
+5:18.31700
45
H 11
Marcus Mårtensson
Lucksta IF
17:01.102000
+5:23.32200
45
D 11
Alva Dahlin
Kovlands IF
17:01.102000
+5:23.32200
47
H 11
Arvid Lindqvist
Funäsdalens IF
17:04.102300
+5:26.32500
48
H 11
Efraim Wiksten Melander
Matfors SK
17:16.103500
+5:38.33700
49
D 13
Moa Larsson
Stöde IF
17:33.105200
+5:55.35400
50
H 11
Johan Lindén
Selånger SOK
17:35.105400
+5:57.35600
51
H 11
William Mårtensson
Lucksta IF
17:38.105700
+6:00.35900
52
H 11
Herje Lukas Hoflin
Funäsdalens IF
17:59.107800
+6:21.38000
52
H 11
Liam Englundh
Hudiksvalls IF
17:59.107800
+6:21.38000
54
D 11
Ylva Sandström
Stockviks SF
18:17.109600
+6:39.39800
55
D 11
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
18:23.110200
+6:45.40400
56
D 13
Simone Weckenberg
Tynderö IK
18:29.110800
+6:51.41000
57
H 12
Kevin Byström
IF Strategen
18:39.111800
+7:01.42000
58
D 11
Sara Johansson
Selånger SOK
19:41.118000
+8:03.48200
59
D 11
Nanna Grönborg
Kovlands IF
19:47.118600
+8:09.48800
60
H 11
Max Larsson
Stöde IF
21:31.129000
+9:53.59200
61
D 11
Amanda Andersson
Tynderö IK
21:40.129900
+10:02.60100
Logga in för att slippa de här annonserna
2km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Simon Nordlander
Stockviks SF
8:14.49300
2
H 10
Tomas Holmgren
Matfors SK
8:20.49900
+6.500
3
H 10
Elis Liukkonen
IF Strategen
8:30.50900
+16.1500
4
H 10
Mattias Larsson
Matfors SK
8:49.52800
+35.3400
5
H 10
Liam Johnson
Matfors SK
8:51.53000
+37.3600
6
H 10
Elias Bengtsson
Tynderö IK
9:04.54300
+50.4900
7
H 10
David Palmgren
Bergeforsens SK
9:11.55000
+57.5600
8
D 10
Emma Strand
Selånger SOK
9:20.55900
+1:06.6500
9
D 10
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
9:35.57400
+1:21.8000
10
H 10
Helmer Nordvall
Matfors SK
9:39.57800
+1:25.8400
11
H 10
Jason Blomqvist
Matfors SK
9:42.58100
+1:28.8700
12
H 9
Alfred Johansson
Selånger SOK
9:43.58200
+1:29.8800
13
H 10
Oskar Erlandsson
IF Strategen
9:50.58900
+1:36.9500
14
D 10
Wilma Larsson
Stockviks SF
9:54.59300
+1:40.9900
14
D 9
Ruth Hugg-olsson
Matfors SK
9:54.59300
+1:40.9900
16
H 10
William Edström
Matfors SK
9:59.59800
+1:45.10400
16
D 10
Ines Lignell
Lucksta IF
9:59.59800
+1:45.10400
18
H 10
Hampus Bergkvist
Matfors SK
10:09.60800
+1:55.11400
19
D 10
Novali Johansson
Funäsdalens IF
10:28.62700
+2:14.13300
19
H 9
Emil Lundgren
Stockviks SF
10:28.62700
+2:14.13300
21
H 9
Adrian Thun-hansson
Bergeforsens SK
10:29.62800
+2:15.13400
21
D 9
Signe Feil
Stockviks SF
10:29.62800
+2:15.13400
23
H 9
William Forslund
Stockviks SF
10:34.63300
+2:20.13900
24
H 9
Erik Andersson
Bergeforsens SK
10:38.63700
+2:24.14300
25
H 9
Markus Engberg
Matfors SK
10:39.63800
+2:25.14400
26
D 10
Thea Hägg
Funäsdalens IF
10:48.64700
+2:34.15300
27
D 10
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
10:50.64900
+2:36.15500
28
D 10
Iza Wagenius
Funäsdalens IF
10:56.65500
+2:42.16100
28
D 10
Irma Burman
Alnö SK
10:56.65500
+2:42.16100
28
H 9
Manfred Åberg
Lucksta IF
10:56.65500
+2:42.16100
31
H 9
August Lilja
Matfors SK
11:00.65900
+2:46.16500
32
H 9
Oscar Wikander
Alnö SK
11:08.66700
+2:54.17300
33
D 10
Ida Bergfors
Matfors SK
11:12.67100
+2:58.17700
34
H 10
Philip Sundbom
Bergeforsens SK
11:15.67400
+3:01.18000
35
D 9
Julia Jonsson
Alnö SK
11:25.68400
+3:11.19000
36
D 10
Matilda Magnusson
Matfors SK
11:34.69300
+3:20.19900
37
D 10
Wilma Björklund
Alnö SK
11:39.69800
+3:25.20400
38
D 10
Wilma Lindé
Lucksta IF
11:48.70700
+3:34.21300
39
D 9
Nellie Sjöberg
Kovlands IF
11:55.71400
+3:41.22000
40
D 10
Moa Flodin
Alnö SK
12:12.73100
+3:58.23700
41
D 10
Anna Karin Wiklund
Kovlands IF
12:15.73400
+4:01.24000
41
D 9
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
12:15.73400
+4:01.24000
43
H 10
Simon Ryd
Bergeforsens SK
12:17.73600
+4:03.24200
44
H 10
Axel Gustin
Lucksta IF
12:19.73800
+4:05.24400
45
D 9
Signe Havbring
Lucksta IF
12:25.74400
+4:11.25000
46
H 10
Liam Johnston
Matfors SK
12:37.75600
+4:23.26200
47
D 9
Maja Olsson
Lucksta IF
12:51.77000
+4:37.27600
48
D 10
Olivia Karlsson
Kovlands IF
12:58.77700
+4:44.28300
49
D 10
Frida Johansson
Kovlands IF
13:33.81200
+5:19.31800
50
D 10
Kerstin Edholm
Kovlands IF
13:36.81500
+5:22.32100
51
H 9
Sixten Skölving
Lucksta IF
13:44.82300
+5:30.32900
52
D 10
Moa Olofsson
Selånger SOK
14:10.84900
+5:56.35500
53
H 9
Ivar Lake
Lucksta IF
14:51.89000
+6:37.39600
54
H 9
Aron Edén
Ljustorps IF
18:51.113000
+10:37.63600
55
D 9
Emma Ålander
Ljustorps IF
21:05.126400
+12:51.77000
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)