Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2006-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 50
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars Janlöv
IF Åland
3:18:29.1190800
70.3p
2
Lars Gillberg
Sundbybergs IK
3:18:59.1193800
+30.2900
70.1p
3
Kalevi Penna
Telia IF, Farsta
3:20:00.1199900
+1:31.9000
69.6p
4
Hans Östling
Brovallens IF
3:20:44.1204300
+2:15.13400
69.3p
5
Bo Jansson
Skanska IF
3:33:11.1279000
+14:42.88100
64.6p
6
Ingemar Ångman
Morgongåva SK
3:36:00.1295900
+17:31.105000
63.7p
7
Per-Olof Johansson
Nynäs IK
3:38:30.1310900
+20:01.120000
62.8p
8
Åke Lantz
IFK Sala
3:42:38.1335700
+24:09.144800
61.5p
9
Anders Lindkvist
Vattenfalls IF Trollhättan
3:46:19.1357800
+27:50.166900
60.3p
10
Sven Andersson
Enköpings Aif
3:46:34.1359300
+28:05.168400
60.2p
11
Göran Kihlström
IFK Sala
3:50:38.1383700
+32:09.192800
59.0p
12
Peter Westerlund
Sami IF
3:51:39.1389800
+33:10.198900
58.7p
13
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
3:52:51.1397000
+34:22.206100
58.4p
14
Robert Johansson
Vendelsö IK
3:52:54.1397300
+34:25.206400
58.4p
15
Lars Hedkvist
Karbennings GOIF
3:57:44.1426300
+39:15.235400
57.0p
16
Jan Andersson
Karbennings GOIF
4:00:17.1441600
+41:48.250700
56.3p
17
Jan-Ole Österback
IFK Lidingö SOK
4:06:06.1476500
+47:37.285600
54.8p
18
Göran Johnsson
Landsbro IF SK
4:06:41.1480000
+48:12.289100
54.6p
19
Anders Johnsson
Landsbro IF SK
4:06:52.1481100
+48:23.290200
54.6p
20
Glenn Carlsson
Broby GOIF
4:10:10.1500900
+51:41.310000
53.8p
21
Klas Peterson
Stockholms SIF
4:17:57.1547600
+59:28.356700
51.9p
22
Rauni Närvänen
Forsmarks IF
4:18:00.1547900
+59:31.357000
51.9p
23
Torbjörn Kjellén
Östansjö SK
4:21:45.1570400
+1:03:16.379500
51.1p
24
Björn Thorén
Brottby SK
4:28:11.1609000
+1:09:42.418100
49.7p
25
Gösta Wallerius
Atlas Copco IF
4:33:47.1642600
+1:15:18.451700
48.6p
26
Svante Lennartsson
Falun Borlänge SK
4:37:59.1667800
+1:19:30.476900
47.7p
27
Harri Ekman
Intersport IF
4:38:50.1672900
+1:20:21.482000
47.6p
28
Hans-Åke Gustafsson
Karbennings GOIF
4:38:55.1673400
+1:20:26.482500
47.6p
29
Lars Leonardsson
Norrbärke SK
4:40:40.1683900
+1:22:11.493000
47.2p
30
Lennart Nilo
Järna SK
4:47:39.1725800
+1:29:10.534900
45.9p
31
Henry Broström
Skuttunge SK
4:51:25.1748400
+1:32:56.557500
45.3p
32
Anders Gyhlenius
Djurgårdens IF Af
4:51:41.1750000
+1:33:12.559100
45.2p
33
Göran Teglund
Fjärdhundra SK
4:52:31.1755000
+1:34:02.564100
45.1p
34
Anders Olsson
SK Trim/Virsbo
4:53:14.1759300
+1:34:45.568400
45.0p
35
Anders Holmberg
Ålems OK
4:59:09.1794800
+1:40:40.603900
44.0p
36
Lowe Westlund
Järfälla SK
5:00:44.1804300
+1:42:15.613400
43.7p
37
Göran Lundström
Rörbäcksnäs IS
5:02:01.1812000
+1:43:32.621100
43.5p
38
Sture Larsson
Almunge IK
5:02:50.1816900
+1:44:21.626000
43.4p
39
Stig Ullsten
Stockholms-Polisens IF
5:07:56.1847500
+1:49:27.656600
42.6p
40
Christer Gustafsson
Pharmacia IK
5:08:13.1849200
+1:49:44.658300
42.5p
41
Tomas Hellman
Sundbybergs IK
5:11:06.1866500
+1:52:37.675600
42.1p
42
Hans Westerholm
Axa SC
5:17:46.1906500
+1:59:17.715600
41.1p
43
Janne Lundberg
Atlas Copco IF
5:20:32.1923100
+2:02:03.732200
40.7p
44
Jan Pettersson
Karbennings GOIF
5:27:38.1965700
+2:09:09.774800
39.8p
45
Paul Holgersson
Björnstorps IF
5:37:31.2025000
+2:19:02.834100
38.5p
46
Carl-Henrik Stime
Folksamkamraterna
6:35:39.2373800
+3:17:10.1182900
32.4p