Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
World Championships Mass start M
2015-03-01
Deltävling i
World Championships Falun 2015
<<< World Championships Mass start L
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
50km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Petter jr Northug
Strindheim IL
2:26:02.876101
97.4p
2
H 21
Lukas Bauer
Dukla Liberec
2:26:03.876208
+1.07
97.4p
3
H 21
Johan Olsson
Åsarna IK
2:26:04.876301
+2.100
97.4p
4
H 21
Maxim Vylegzhanin
Dinamo Kiev
2:26:04.876309
+2.108
97.4p
5
H 21
Alex Harvey
Club Nordique Mont St. Anne
2:26:08.876701
+6.500
97.4p
6
H 21
Dario Cologna
Val Müstair
2:26:11.877006
+9.805
97.4p
7
H 21
Alexey Poltoranin
Kazakstan
2:26:12.877102
+10.901
97.4p
7
H 21
Didrik Tønseth
Byåsen IL
2:26:12.877102
+10.901
97.4p
9
H 21
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
2:26:16.877507
+14.1306
97.3p
10
H 21
Alexander Bessmertnykh
Russia
2:26:19.877806
+17.1605
97.3p
11
H 21
Martin Johnsrud Sundby
Røa IL
2:26:22.878108
+20.1907
97.3p
12
H 21
Dietmar Noeckler
G.S. Fiamme Oro
2:26:23.878207
+21.2006
97.3p
13
H 21
Niklas Dyrhaug
Tydal IL
2:26:24.878303
+22.2102
97.3p
14
H 21
Maurice Manificat
Douanes/Agy ST Sigismond
2:26:24.878304
+22.2103
97.3p
15
H 21
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
2:26:26.878501
+24.2300
97.2p
16
H 21
Martin Jaks
Dukla Liberec
2:26:35.879407
+33.3206
97.2p
17
H 21
Keishin Yoshida
Cold Weather Combat Training Unit
2:27:31.885003
+1:29.8802
96.7p
18
H 21
Jonas Baumann
Tambo Splügen
2:27:38.885700
+1:35.9499
96.6p
19
H 21
Graeme Killick
Ptarmigan Nordic Ski Club
2:27:46.886502
+1:44.10301
96.6p
20
H 21
Matti Heikkinen
Vantaan Hiihtoseura
2:27:51.887004
+1:49.10803
96.5p
21
H 21
Algo Karp
Skiclub Viljandi
2:27:52.887109
+1:50.10908
96.5p
22
H 21
Giorgio DI Centa
C.S Carabinieri Sez.Sci
2:28:17.889604
+2:15.13403
96.3p
23
H 21
Mattia Pellegrin
G.S. Fiamme Oro
2:28:25.890407
+2:23.14206
96.2p
24
H 21
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
2:28:59.893800
+2:56.17599
96.0p
25
H 21
Lars Nelson
Åsarna IK
2:28:59.893806
+2:57.17605
96.0p
26
H 21
Aivar Rehemaa
Sportclub Sparta
2:29:05.894401
+3:03.18200
95.9p
27
H 21
Andrey Larkov
Russia
2:29:15.895406
+3:13.19205
95.8p
28
H 21
Bernhard Tritscher
SC Saalfelden
2:29:17.895604
+3:15.19403
95.8p
29
H 21
Sami Jauhojärvi
Vuokatti Ski Team Kainuu
2:29:19.895806
+3:17.19605
95.8p
30
H 21
Ivan Babikov
Foothills Nordic Ski Club
2:29:50.898905
+3:48.22704
95.6p
31
H 21
Noah Hoffman
Ski Snowboard Club Vail
2:29:55.899406
+3:53.23205
95.5p
32
H 21
Francesco de Fabiani
CS Esercito
2:30:10.900907
+4:08.24706
95.4p
33
H 21
Takatsugu Uda
Tokai University
2:30:27.902604
+4:25.26403
95.3p
34
H 21
Andrew Musgrave
Røa IL
2:32:10.912909
+6:08.36708
94.4p
35
H 21
Raido Rankel
Skiclub Voru
2:32:17.913605
+6:15.37404
94.4p
36
H 21
Ales Razym
Dukla Liberec
2:32:36.915509
+6:34.39308
94.2p
37
H 21
Martin Bajcicak
Skp Strbske Pleso
2:32:39.915803
+6:37.39602
94.2p
38
H 21
Ristomatti Hakola
Jämin Jänne
2:33:07.918602
+7:05.42401
94.0p
39
H 21
Akira Lenting
Team Akira
2:34:59.929804
+8:57.53603
93.1p
40
H 21
Hiroyuki Miyazawa
Waseda University
2:35:37.933609
+9:35.57408
92.8p
41
H 21
Sebastian Eisenlauer
SC Sonthofen
2:36:28.938701
+10:26.62500
92.4p
42
H 21
Thomas Bing
Rhoener Wsv Dermbach
2:40:14.961302
+14:12.85101
90.7p
43
H 21
Erik Bjornsen
Apu Nordic Ski Center
2:40:41.964002
+14:39.87801
90.5p
44
H 21
Sergey Cherepanov
Kazakstan
2:41:09.966808
+15:07.90607
90.3p
45
H 21
Yerdos Akhmadiyev
Kazakstan
2:47:49.1006803
+21:47.130602
87.5p
46
H 21
Stanislav Volzhentsev
Dinamo Kiev
23:59:59.8639800
-
46
H 21
Jean Marc Gaillard
Douanes - Pays Rochois
23:59:59.8639800
-
46
H 21
Tim Tscharnke
SV Biberau
23:59:59.8639800
-
46
H 21
Lari Lehtonen
Imatran Urheilijat
23:59:59.8639800
-
46
H 21
Florian Notz
Tyskland
23:59:59.8639800
-
46
H 21
Matthew Phillip Gelso
Sun Valley Ski Education Fnd
23:59:59.8639800
-
46
H 21
Imanol Rojo
Alpino Uzturre
23:59:59.8639800
-
46
H 21
Mark Starostin
Kazakstan
23:59:59.8639800
-
46
H 21
Karel Tammjarv
Tartu Skiclub
23:59:59.8639800
-
46
H 21
Oleksii Krasovskyi
Ukraine
23:59:59.8639800
-
46
H 21
Andrew Pohl
New Zealand
23:59:59.8639800
-
46
H 21
Callum Watson
Cooma Ski Club
23:59:59.8639800
-
46
H 21
Kris Freeman
Waterville Valley Bbts
23:59:59.8639800
-
46
H 21
Paul Kovacs
Birkebeiner Nordic Ski Club
23:59:59.8639800
-