Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg E3 Teknisk sprint
2015-01-25
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Leo Johansson
Skillingaryds FK
1:37.9647
2
Jonathan Norder
IF Rigor
1:41.10026
+3.279
3
Linus Nygren
Ulricehamns IF
1:41.10065
+4.318
4
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
1:42.10199
+5.452
5
Christian Olsson
Årjängs IF
1:43.10223
+5.476
6
Adam Boman
Tranemo IF
1:43.10241
+5.494
7
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
1:44.10352
+7.605
8
Olle Westin
IK Stern
1:44.10378
+7.631
9
Emil Hagström
Garphyttans IF
1:45.10412
+7.665
10
Axel Höglund
IK Hakarpspojkarna
1:45.10491
+8.744
11
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
1:47.10669
+10.922
12
Emil Madstuen
Halmstads Skidklubb
1:47.10678
+10.931
13
Oscar Höiby
OK Landehof
1:48.10790
+11.1043
14
Axel Svensson
Landsbro IF SK
1:49.10820
+11.1073
15
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
1:49.10828
+11.1081
16
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
1:50.10909
+12.1162
17
Loke Östangård
Eksjö SOK
1:52.11184
+15.1437
18
Edvin Rösliden
Linköpings SK
1:54.11318
+16.1571
19
Anton Andersson
Garphyttans IF
1:55.11406
+17.1659
20
Adrian Lundberg
Hagfors SF
1:55.11418
+17.1671
21
Klas Johansson
Tranemo IF
1:55.11453
+18.1706
22
Harald Östensen
IFK Skövde SK
1:55.11490
+18.1743
23
Emil Tedeholm Larsson
Göteborgs SK
1:58.11724
+20.1977
24
Gösta Malmström
IK Stern
1:58.11726
+20.1979
25
Peter Hörstedt
Tranemo IF
1:58.11798
+21.2051
26
Nils Eriksson
Tvärreds IF
1:59.11832
+21.2085
26
Albin Alsiö
Falköpings AIK SK
1:59.11832
+21.2085
28
Petter Björkman
Länghems IF
1:59.11855
+22.2108
29
Rasmus Nordgren
Falu IK
1:59.11870
+22.2123
30
Rasmus Svensson
SK Hylte
2:06.12503
+28.2756
31
Erik Götvall
Almby IK
2:09.12882
+32.3135
32
Ivar Westin
IK Stern
2:10.12979
+33.3232
33
Linus Dudal
Almby IK
2:11.13006
+33.3259
34
Nore Ring
Zinkgruvans IF
2:11.13052
+34.3305
35
Benjamin Pauli
Istrums SK
2:35.15498
+58.5751
36
Sebastian Palmér
Länghems IF
2:42.16145
+1:04.6398