Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Svartbäcksmålaloppet
2015-01-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15.6km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
38:22.230100
81.9p
2
H 21
Erik Johansson
Tranemo IF
38:23.230200
+1
81.8p
3
H 21
Joakim Åleheim
Nybro Ski
39:08.234700
+46.4500
80.3p
4
H 21
Elis Weslien
Nybro Ski
40:04.240300
+1:42.10100
78.4p
5
H 21
Lasse Ericsson
Nybro Ski
40:24.242300
+2:02.12100
77.8p
6
H 21
Emil Folkesson
Nybro Ski
40:50.244900
+2:28.14700
76.9p
10.4km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
25:16.151500
78.8p
2
H 20
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
25:34.153300
+18.1700
77.8p
3
H 20
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
26:38.159700
+1:22.8100
74.7p
4
H 20
Oskar Lundqvist
Nybro Ski
27:16.163500
+2:00.11900
73.0p
5
H 20
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
28:14.169300
+2:58.17700
70.5p
6
H 20
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
29:26.176500
+4:10.24900
67.6p
7
H 40
Mikael Magnusson
Nybro Ski
30:37.183600
+5:21.32000
65.0p
8
H 20
Arvid Claesson
IF Hallby SOK
31:02.186100
+5:46.34500
64.1p
9
H 60
Per-Åke Magnusson
Nybro Ski
32:12.193100
+6:56.41500
61.8p
10
H 40
Thomas Elofsson
Landsbro IF SK
32:15.193400
+6:59.41800
61.7p
11
H 40
Anders Ling
IF Hallby SOK
35:20.211900
+10:04.60300
56.3p
12
H 60
Lars Åke Sjökvist
OK Norrvirdarna
35:47.214600
+10:31.63000
55.6p
13
H 50
Sven Mikkelsen
SOK Viljan
36:10.216900
+10:54.65300
55.0p
14
H 60
Thage Davidsson
Brittatorps Tk
36:54.221300
+11:38.69700
53.9p
5.2km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Leo Johansson
Skillingaryds FK
12:29.74800
2
H 16
Elias Andersson
Landsbro IF SK
13:16.79500
+47.4600
3
H 16
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
13:35.81400
+1:06.6500
4
H 16
Kim Åleheim
Nybro Ski
13:57.83600
+1:28.8700
5
H 16
Axel Svensson
Landsbro IF SK
14:04.84300
+1:35.9400
6
H 16
Alfons Stensson
Nybro Ski
14:11.85000
+1:42.10100
7
H 16
Loke Östangård
Eksjö SOK
14:28.86700
+1:59.11800
8
H 16
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
14:29.86800
+2:00.11900
9
D 21
Hanna Höij
Axa SC
15:11.91000
+2:42.16100
54.6p
10
D 21
Julia Norén
Landsbro IF SK
15:32.93100
+3:03.18200
53.4p
11
D 40
Carola Norén Engstrand
Landsbro IF SK
15:40.93900
+3:11.19000
52.9p
12
D 40
Cecilia Hedin
Eksjö SOK
15:57.95600
+3:28.20700
52.0p
13
D 16
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
16:18.97700
+3:49.22800
14
D 40
Ulrika Ribbholm
Landsbro IF SK
16:36.99500
+4:07.24600
50.0p
15
D 20
Elin Lundqvist
Nybro Ski
17:40.105900
+5:11.31000
47.0p
16
D 20
Alma Bergqwist
Vaggeryds SOK
17:45.106400
+5:16.31500
46.7p
17
D 16
Matilda Karlsson
Gnosjö FK
22:14.133300
+9:45.58400
18
D 16
Amanda Jonsson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
2.6km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 14
Moa Hansson
Landsbro IF SK
6:41.40000
2
H 14
Karl Stark
Vaggeryds SOK
7:20.43900
+39.3800
3
H 14
Emil Granstedt
Eksjö SOK
7:30.44900
+49.4800
4
D 14
Andrea Aulin
Eksjö SOK
7:34.45300
+53.5200
5
H 14
Gustav Ribbholm
Landsbro IF SK
7:36.45500
+55.5400
5
H 14
Carl Hedin
Eksjö SOK
7:36.45500
+55.5400
7
H 14
Axel Elmblad
Gnosjö FK
7:46.46500
+1:05.6400
8
H 14
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
7:55.47400
+1:14.7300
9
H 14
Olof Hedin
Eksjö SOK
7:59.47800
+1:18.7700
10
H 14
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
8:07.48600
+1:26.8500
11
H 14
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
8:12.49100
+1:31.9000
12
H 14
Gideon Claesson
IF Hallby SOK
8:19.49800
+1:38.9700
13
H 14
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
8:22.50100
+1:41.10000
14
D 14
Emma Ling
IF Hallby SOK
8:33.51200
+1:52.11100
15
H 12
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
8:37.51600
+1:56.11500
16
D 14
Maja Kurjenkallio
Hvetlanda SK
9:04.54300
+2:23.14200
17
D 14
Elin Rindstig
SOK Viljan
9:15.55400
+2:34.15300
18
D 12
Nora Andersson
Landsbro IF SK
9:34.57300
+2:53.17200
19
H 12
Olle Granstedt
Eksjö SOK
9:35.57400
+2:54.17300
20
H 12
Erik Ling
IF Hallby SOK
9:53.59200
+3:12.19100
21
D 14
Elisabet Mikkelsen
SOK Viljan
10:00.59900
+3:19.19800
22
D 14
Elsa Karlsson
Gnosjö FK
10:07.60600
+3:26.20500
23
H 14
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
10:15.61400
+3:34.21300
24
H 12
Viktor Lundqvist
Nybro Ski
10:16.61500
+3:35.21400
25
D 12
Emma Rindstig
SOK Viljan
11:20.67900
+4:39.27800
26
H 12
Erik Åleheim
Nybro Ski
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)