Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2015-01-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
43.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Peo Svahn
Boxholm-Ekeby SK
2:03:57.743620
85.7p
2
Robert Eriksson
Björkfors Goif
2:03:57.743660
+0
85.7p
3
Erik Wickström
Ulricehamns If
2:03:58.743780
+1.60
85.7p
4
Martin Gotting
Ulricehamns If
2:07:43.766220
+3:46.22500
82.8p
5
Rasmus Ax
Ulricehamns If
2:07:56.767540
+3:59.23820
82.6p
6
Erik Johansson
Tranemo IF Skidklubb
2:08:29.770880
+4:32.27160
82.2p
7
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde Skidklubb
2:10:53.785290
+6:56.41570
80.4p
8
Martin Damm
Björkfors GoIF - Team Erection
2:15:52.815100
+11:54.71380
77.1p
9
Emil Lundborg
Sya sk
2:16:52.821100
+12:54.77380
76.4p
10
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
2:16:52.821160
+12:55.77440
76.4p
11
Johan Kanto
IK Stern
2:17:47.826670
+13:50.82950
75.8p
12
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
2:18:19.829820
+14:22.86100
75.5p
13
Erik Nero
Mullsjö SOK
2:21:05.846420
+17:08.102700
73.8p
14
Joakim Lindberg
Grytgöls ik
2:23:51.863000
+19:53.119280
72.2p
15
Erik Finnskog
Tranemo IF Skidor
2:29:09.894810
+25:11.151090
69.3p
16
Pontus Holmberg
Landsbro if skidor
2:31:48.910710
+27:50.166990
67.9p
17
Henrik Ulldahl
Jönköpings OK
2:33:26.920530
+29:29.176810
67.1p
18
Pär Forsell
Sya sk
2:34:57.929650
+31:00.185930
66.4p
19
Marcus Ullman
OK ALEHOF
2:35:24.932350
+31:27.188630
66.1p
20
Clas Olsson
Äspereds IF
2:36:32.939110
+32:34.195390
65.6p
21
Simon Solsjö
Vreta SoMK
2:36:46.940500
+32:48.196780
65.5p
22
Anders Johansson
Dalstorps if
2:36:52.941160
+32:55.197440
65.4p
23
Niklas Backåberg
Ok Kullingshof
2:39:33.957240
+35:36.213520
64.2p
24
Erik Karlsson
OK ALEHOF
2:39:34.957350
+35:37.213630
64.2p
25
David Elgh
IK Vista
2:40:33.963250
+36:36.219530
63.8p
26
Jerker Aspgård
Craft
2:40:48.964780
+36:51.221060
63.6p
27
Jacob Lundqvist
Yuppie Ski Club
2:41:18.967720
+37:21.224000
63.4p
28
Henrik Jonsson
Hvetlanda sk
2:43:19.979840
+39:22.236120
62.6p
29
Ulrik Karlsson
Lessebo OK
2:44:58.989770
+41:01.246050
61.9p
30
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
2:45:08.990730
+41:11.247010
61.8p
31
Richard Bexell
Landsbro IF SK
2:45:18.991700
+41:20.247980
61.7p
32
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:45:20.991940
+41:23.248220
61.7p
33
Björn Svernhage
IF Rigor
2:46:45.1000440
+42:48.256720
61.1p
34
Joakim Karlsson
IK Hakarpspojkarna
2:47:01.1002080
+43:04.258360
61.0p
35
Per Carlsson
IK Stern
2:47:09.1002840
+43:12.259120
61.0p
36
David Johansson
Nässjö Ski
2:47:21.1004050
+43:24.260330
60.9p
37
David Fransson
ASK Växjö
2:47:36.1005530
+43:39.261810
60.8p
38
Alexander Olander
OK Landehof
2:48:18.1009770
+44:21.266050
60.5p
39
Andreas Grahn
Landsbro if
2:48:26.1010540
+44:29.266820
60.4p
40
Johan Karlsson
Överkalix Idrottsförening
2:48:27.1010660
+44:30.266940
60.4p
41
Pontus Andersson
Herrljunga sk
2:50:09.1020870
+46:12.277150
59.8p
42
Wictor Magnusson Broder
Hovmantorp
2:50:58.1025710
+47:00.281990
59.4p
43
Martin Jelvestam
Jönköping
2:51:00.1025970
+47:03.282250
59.4p
44
Hannes Assarsson
Nässjö Ski
2:51:01.1026050
+47:04.282330
59.4p
45
Rickard Holmqvist
Hestra IF
2:51:08.1026710
+47:10.282990
59.4p
46
Andreas Hedlund
Mullsjö SOK
2:51:09.1026810
+47:11.283090
59.4p
47
Martin Sylvén
Skogsbygdens IF
2:51:45.1030430
+47:48.286710
59.1p
48
Emil Tiberg
Boxholm-Ekeby SK
2:52:20.1033920
+48:23.290200
58.9p
49
David Gustavsson
Landsbro if skidor
2:53:02.1038120
+49:05.294400
58.6p
50
Magnus Blohm
Magra IS
2:53:15.1039430
+49:18.295710
58.6p
51
Erik Gross
Eksjö SOK
2:53:24.1040330
+49:27.296610
58.5p
52
Johan Cederholm
Landsbro if skidor
2:53:29.1040840
+49:32.297120
58.5p
53
Johan Söderblom
Nybro Ski
2:53:31.1041050
+49:34.297330
58.5p
54
Simon Johansson
Ymer
2:54:45.1048490
+50:48.304770
58.0p
55
Markus Ottosson
Ok Landehof
2:56:17.1057600
+52:19.313880
57.5p
56
Johan Kastensson
IFK Österbymo
2:56:27.1058630
+52:30.314910
57.4p
57
Jonas Olsson
Östgöta Helikopter SK & IF
2:56:29.1058870
+52:32.315150
57.4p
58
Oscar Lundqvist
Yuppie Ski Club
2:57:16.1063580
+53:19.319860
57.1p
59
Ola Franzén
Falköpings AIK Skidklubb
2:57:25.1064430
+53:28.320710
57.0p
60
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
2:58:01.1068090
+54:04.324370
56.8p
61
Mattias Gränfors
Brittatorp TK
2:58:22.1070140
+54:25.326420
56.7p
62
Jonas Mårtensson
Ok Landehof
2:58:48.1072730
+54:51.329010
56.6p
63
Andreas Karlsson
SK Hylte
2:59:06.1074580
+55:09.330860
56.4p
64
Isak Nilsson
Gnosjö FK
3:01:01.1086030
+57:04.342310
55.8p
65
Per Gustavsson
Bredaryds SOK
3:02:07.1092660
+58:10.348940
55.4p
66
Markus Lindström
Timmersdala Motion
3:02:15.1093430
+58:18.349710
55.4p
67
Henrik Ärlig
Borås SK
3:03:11.1099060
+59:14.355340
55.1p
68
Tommy Bylund
Axa SC
3:04:01.1104080
+1:00:04.360360
54.8p
69
Christopher Nilsson
Grava SK
3:04:48.1108780
+1:00:51.365060
54.5p
70
Anders Svensson
Kungälv
3:05:04.1110300
+1:01:06.366580
54.4p
71
Linus Andersson
Gnosjö FK
3:05:41.1114020
+1:01:44.370300
54.2p
72
Joakim Svensson
IK Hakarpspojkarna
3:06:45.1120440
+1:02:48.376720
53.9p
73
Viktor Park
Gnosjö FK
3:08:02.1128140
+1:04:05.384420
53.5p
74
Peter Johannessen
IK Stern
3:08:04.1128300
+1:04:06.384580
53.5p
75
Adam Airosto
Hvetlanda SK
3:08:28.1130780
+1:04:31.387060
53.4p
76
Per Brolund
Sya sk
3:09:13.1135250
+1:05:16.391530
53.1p
77
Daniel Eklund
Stadium IF
3:10:38.1143740
+1:06:41.400020
52.7p
78
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
3:11:22.1148140
+1:07:25.404420
52.5p
79
Magnus Mellteg
Nybro Ski
3:13:58.1163750
+1:10:01.420030
51.7p
80
Fredrik Fransson
AXA Sports Club
3:16:03.1176270
+1:12:06.432550
51.1p
81
Andreas Rickman
IK Vista
3:20:31.1203060
+1:16:34.459340
49.8p
82
Markus Malmén
Elmhults SC
3:21:47.1210670
+1:17:50.466950
49.5p
83
Tobias Axelsson
IK Stern
3:24:03.1224210
+1:20:05.480490
48.9p
84
Martin Karlsson
Öregrunds ik
3:24:19.1225890
+1:20:22.482170
48.8p
85
Gustav Karlsson
skillingaryds sportklubb
3:24:24.1226390
+1:20:27.482670
48.8p
86
Mikkel Kaltoft
Københavns Skiklub
3:24:38.1227700
+1:20:40.483980
48.7p
87
Thomas Lenegård
Axa SC
3:25:44.1234330
+1:21:47.490610
48.5p
88
Martin Holgersson
IF Rigor
3:25:46.1234590
+1:21:49.490870
48.5p
89
Torbjörn Bäck
Borgstena IF
3:26:44.1240390
+1:22:47.496670
48.2p
90
Tobias Franzén
ASK Växjö
3:28:13.1249250
+1:24:16.505530
47.8p
91
Jems Martinsson
Hvetlanda sk
3:29:40.1257900
+1:25:42.514180
47.5p
92
Martin Swärd
Tidaholm SOK Sisu
3:31:23.1268210
+1:27:25.524490
47.1p
93
Måns Larsson
Herrljunga sk
3:31:51.1271040
+1:27:54.527320
46.9p
94
Carl Henrik Stenmarker
IFK Helsingborg
3:34:22.1286140
+1:30:25.542420
46.3p
95
Fredrik Gillberg
IK Stern
3:35:15.1291420
+1:31:18.547700
46.1p
96
Karl Arvidsson
Sya sk
3:36:27.1298600
+1:32:29.554880
45.9p
97
Jimmy Hultberg
Preem IF
3:39:17.1315620
+1:35:20.571900
45.2p
98
Marcus Kleinfeld
Axa SC
3:40:08.1320740
+1:36:11.577020
45.0p
99
Thor Weis Hougaard
Københavns Skiklub
3:41:43.1330270
+1:37:46.586550
44.7p
100
Joakim Anner
Habo
3:42:26.1334580
+1:38:29.590860
44.5p
101
René Blichfeldt Andersen
Østervold SK
3:43:03.1338270
+1:39:06.594550
44.4p
102
Henrik Larsson
IF Ski Team Skåne
3:49:48.1378770
+1:45:51.635050
43.0p
103
Niklas Petersson Fröling
AXA Sports Club
3:50:17.1381600
+1:46:19.637880
42.9p
104
Patrik Jönsson
Axa SC
3:50:17.1381620
+1:46:20.637900
42.9p
105
Kenny Paavola
Nybro Ski
3:52:23.1394220
+1:48:26.650500
42.5p
106
Hjalmar Svensson
Landehof
3:55:06.1410540
+1:51:09.666820
41.9p
107
Johan Pålsson
Elmhults SC
4:01:08.1446750
+1:57:11.703030
40.8p
108
Samuel Johansson
IFK Stockaryd
4:05:59.1475860
+2:02:02.732140
39.9p
109
Markus Ericsson
Axa SC
4:06:11.1477030
+2:02:14.733310
39.9p
110
Mads Elley
Formica Rufus
4:07:18.1483720
+2:03:21.740000
39.7p
111
martin Brinck
IK Stern
4:09:11.1495080
+2:05:14.751360
39.4p
112
David Graae
Ålborg Skiklub
4:09:47.1498670
+2:05:50.754950
39.3p
113
Linus Wästergård
OK Gynge
4:14:41.1528080
+2:10:44.784360
38.5p
114
Tim Wihlborg
Mullsjö SOK
4:15:55.1535400
+2:11:57.791680
38.3p
115
Johan Holkmann Jacobsen
Allerød Skiklub
4:16:24.1538380
+2:12:27.794660
38.2p
116
Patrik Johansson
Oskarström
4:19:41.1558080
+2:15:44.814360
37.7p
117
Robert Värmsjö
Vaggeryds SOK
4:22:36.1575550
+2:18:39.831830
37.2p
118
Johan Moreau
IKStern
4:23:30.1580960
+2:19:33.837240
37.1p
119
Tobias Adrian
IK Stern
4:24:10.1584940
+2:20:13.841220
37.0p
120
Axel Ivansson
Skillingaryds FK
4:26:22.1598160
+2:22:25.854440
36.7p
121
daniel Kylén
IK Stern
4:29:13.1615200
+2:25:15.871480
36.2p
122
Fredrik Larsson
Skillingaryds FK
4:34:19.1645860
+2:30:22.902140
35.5p
123
Frederik Magnus Dahl Pedersen
København SK
4:34:47.1648690
+2:30:50.904970
35.5p
124
Viktor Olesen
København SK
4:53:03.1758210
+2:49:05.1014490
33.1p
125
Johan Larsson
Eldsberga
5:00:23.1802260
+2:56:26.1058540
32.3p
126
Johan Andersson
Skillingaryds FK
5:07:40.1845940
+3:03:43.1102220
31.4p
127
Thorbjön Bergkwist
Axa SC
5:23:42.1942150
+3:19:45.1198430
29.8p
-
Niels Kristian Tordrup
København SK
23:59:58.8639700
-
Mads Heinkov
Københavns Skiklub
23:59:58.8639700
-
Erik Johansson
Ok Landehof
23:59:58.8639700
-
Jon Juhlin
KS
23:59:58.8639700
-
Alexander Giese
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
-
Henrik Bergenholtz
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Peter Liff
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Jonathan Anesand
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Magns Sivertsson
Nybro Ski
23:59:58.8639700
-
Viktor Bengtsson
Elmhults SC
23:59:58.8639700
-
Peter Germundsson
Strömsnäsbruk
23:59:58.8639700
-
Marcus Kindbom
Sya sk
23:59:58.8639700
-
Karl-Henrik Teimar
IFK Helsingborg
23:59:58.8639700
-
Mikael Petersson
Landsbro if
23:59:58.8639700
-
Alfred Park
Gnosjö FK
23:59:58.8639700
-
Mattias Bornvall
Norrahammar
23:59:58.8639700
-
Simon Magnusson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Jens Persson
FK friskus
23:59:58.8639700
-
Tony Norling
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Jonas Fransson
Örjansklubben
23:59:58.8639700
-
Peter Larsson
Göteborgs Slalomklubb
23:59:58.8639700
-
Andreas Nilsson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Jonas Thor Olsen
Københavns Skiklub
23:59:58.8639700
-
Mathias Aronsson
Elmhult Sport Club
23:59:58.8639700
-
Daniel Abrahamsson
Borås SK
23:59:58.8639700
-
Jacob Nyström
IFK Österbymo
23:59:58.8639700
-
Crelle Johansson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Christer Lindblom
Alvesta SOK
23:59:59.8639800
-
Henrik Johansson
IK Ymer
23:59:59.8639800
-
Henrik Granqvist
AXA sportsclub
23:59:59.8639800
-
Carl Magnus Ullman
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
David Ranfalk
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Martin Melin
Ok Kullingshof
23:59:59.8639800
-
Hans Brolund
Sya sk
23:59:59.8639800
-
Tommy Kreivi Sandell
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Joakim Assarsson
Nässjö Ski
23:59:59.8639800
-
Martin Damm
Björkfors GoIF - Team Erection
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)