Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerloppet
2015-02-22
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2015
<<< Värmdöloppet
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 35
52km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Peter Thunvall
IKJ Haninge
2:25:59.875840
76.0p
2
Henrik Albertsson
Sya SK
2:27:13.883230
+1:13.7290
75.2p
3
Anders Eriksson
Stockholm
2:29:25.896460
+3:26.20520
73.8p
4
Calle Sjöstrand
Sollefteå Skidor IF
2:32:21.914020
+6:21.38080
72.1p
5
Johan Sennström
Sundbybergs IK
2:33:16.919580
+7:17.43640
71.6p
6
Axel Strandell
OK Linné
2:33:41.922050
+7:42.46110
71.4p
7
Mattias Strid
Sya SK
2:36:29.938850
+10:30.62910
69.8p
8
Kjell Häggqvist
Näsvikens IK
2:38:25.950480
+12:26.74540
68.8p
9
Mathias Lindgren
Vassunda IF
2:40:26.962550
+14:27.86610
67.7p
10
Per Blomgren
Vassunda IF
2:40:45.964410
+14:45.88470
67.6p
11
Tommy Vikman
Gimo IF SK
2:42:02.972150
+16:03.96210
66.9p
12
Andreas Johansson
Yuppie Ski Club
2:42:37.975630
+16:37.99690
66.7p
13
Martin Axelhed
Mälarö SOK
2:43:05.978480
+17:06.102540
66.4p
14
Johan Wallden
Hedesunda IF
2:45:34.993310
+19:34.117370
65.2p
15
Carl Johan Herbst
ÅF Skidklubb
2:46:33.999250
+20:34.123310
64.8p
16
Henrik Baltzari
IFK Tärendö
2:48:09.1008890
+22:10.132950
64.0p
17
Anders Brunvall
Ärna IF
2:48:47.1012680
+22:48.136740
63.8p
18
Anders Bergqvist
Storvreta
2:51:02.1026190
+25:03.150250
62.8p
19
Martin Stenport
Sommaro CK
2:53:40.1041920
+27:40.165980
61.6p
20
Johan Thalin
Östervåla IF
2:57:17.1063690
+31:18.187750
60.1p
21
Petter Wiberg
Föreningen Engelbrektsloppet
2:57:41.1066050
+31:42.190110
60.0p
22
Tobias Danielsson
OK Stigen
2:58:26.1070500
+32:26.194560
59.7p
23
Johan Forslund
Domnarvets GOIF
3:01:10.1086990
+35:11.211050
58.6p
24
Stefan Stridh
Valbo AIF
3:01:30.1088910
+35:30.212970
58.5p
25
Pär Jansson
Domnarvets GOIF
3:01:40.1089900
+35:40.213960
58.4p
26
Henrik Skoog
AXA Sports Club
3:01:56.1091560
+35:57.215620
58.3p
27
Johan Gustafsson
Häverödals sk
3:05:23.1112220
+39:23.236280
57.1p
28
Peter Lindberg
Axa Sportsclub
3:05:46.1114500
+39:46.238560
56.9p
29
Erik Illerhag
Gävle SK
3:08:39.1131820
+42:39.255880
55.9p
30
Joakim Riml
Uppsala
3:08:51.1133050
+42:52.257110
55.8p
31
Jesper Kristensson
ABB IF
3:08:59.1133840
+43:00.257900
55.8p
32
Johan Karlsson
Axa sportclub
3:09:30.1136920
+43:30.260980
55.6p
33
Olof Axelhed
Axa SC
3:09:48.1138760
+43:49.262820
55.5p
34
Marcus Palovaara
Högbo GIF
3:12:16.1153590
+46:17.277650
54.7p
35
Håkan Björklund
Högbo GIF
3:12:37.1155680
+46:38.279740
54.6p
36
Anders Guvå
Scania IF
3:14:04.1164390
+48:05.288450
54.1p
37
Jens Reichert
Sundbybergs IK
3:14:48.1168720
+48:48.292780
53.9p
38
Erik Halvarsson
Axa SC
3:15:14.1171350
+49:15.295410
53.7p
39
Daniel Sköldberg
Hällbybrunns IF
3:15:53.1175280
+49:54.299340
53.5p
40
Björn Ericsson
Gävle skidkamrater
3:16:10.1176960
+50:11.301020
53.4p
41
Magnus Stål
Korsnäs Korpförening
3:16:19.1177830
+50:19.301890
53.4p
42
Tobias Bjöörn
Strängnäs Skidklubb
3:21:36.1209520
+55:36.333580
51.8p
43
Martin Larsson
Uppsala
3:23:53.1223220
+57:53.347280
51.1p
44
Martin Andersson
IK Rex
3:28:07.1248690
+1:02:08.372750
49.9p
45
Henrik Pettersson
AXA Sports Club
3:28:44.1252300
+1:02:44.376360
49.7p
46
Patrik Törner
Storvreta ik
3:33:14.1279310
+1:07:14.403370
48.5p
47
Niklas Blomgren
AXA Sports Club
3:33:58.1283720
+1:07:58.407780
48.3p
48
Christian Jonhammar
AXA Sports Club
3:34:41.1288090
+1:08:42.412150
48.2p
49
David Erol
VIF
3:35:48.1294700
+1:09:48.418760
47.9p
50
Anders Björk
Hofors AIF
3:38:27.1310670
+1:12:28.434730
47.2p
51
Tobias andersson
AXA Sports Club
3:39:38.1317740
+1:13:39.441800
46.9p
52
Stefan Jonsson
Götlunda IF
3:42:44.1336390
+1:16:45.460450
46.2p
53
Carl-Johan Halvordsson
Scania Idrottsförening
3:43:15.1339470
+1:17:16.463530
46.1p
54
Fredrik Berg
Ernst & Young
3:43:56.1343570
+1:17:57.467630
45.9p
55
Johan Kallin Stropp
Gävle SK
3:48:32.1371110
+1:22:32.495170
44.9p
56
Daniel Jonsson
REMBO IK
3:50:47.1384690
+1:24:48.508750
44.4p
57
Per Erik Anders Johansson
Fk Finn
3:53:24.1400350
+1:27:25.524410
43.8p
58
Pontus Erlandsson
Försvarets SK
3:55:26.1412510
+1:29:26.536570
43.4p
59
Erik Lindén
Domnarvets GOIF
3:56:11.1417070
+1:30:12.541130
43.2p
60
Johannes Lien
Axa SC
3:56:48.1420790
+1:30:49.544850
43.1p
61
Kristian Winter
No Club
3:57:51.1427070
+1:31:52.551130
42.9p
62
Andreas Eriksson
Upplands-Ekeby if
3:58:15.1429420
+1:32:15.553480
42.8p
63
Kenneth Solin
Kramfors Alliansen
3:58:28.1430760
+1:32:29.554820
42.7p
64
Eric Säfström
Hällbybrunns IF
3:58:36.1431590
+1:32:37.555650
42.7p
65
Johan Beronius
SR-TV IF
4:00:44.1444330
+1:34:44.568390
42.3p
66
Bjorn Andersen
Københavns Skiklub
4:12:11.1513050
+1:46:12.637110
40.1p
67
Anders Hurtig
AXA Sports Club
4:16:56.1541580
+1:50:57.665640
39.3p
68
Martin Stavnsbjerg
DTU Snow - Copenhagen
4:17:05.1542420
+1:51:05.666480
39.3p
69
Daniel Hybertsen
Bisslinge SK
4:40:27.1682640
+2:14:28.806700
35.7p
70
Markus Welander
AXA Sports Club
4:46:06.1716520
+2:20:06.840580
34.9p
71
Niklas Ahlqvist
Sundbybergs IK
5:06:14.1837340
+2:40:15.961400
32.4p
72
Daniel Jaster
IFK Lindesberg
5:15:49.1894880
+2:49:50.1018940
31.3p
-
Joakim Ludvigsson
AXA Sports Club
23:59:58.8639700
-
-
Emil Ahlberg
AXA Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Kalle Torlén
Yuppie Ski Club
23:59:59.8639800
-
-
Jimmy Vendin
Lidingö skidklubb
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Schylander
Hofors AIF
23:59:59.8639800
-
-
Kristian Furuskog
Berga SOK
23:59:59.8639800
-