Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavisk Cup Falun Skiathlon
2015-01-11
Deltävling i
Scandinavian Cup 2015
och
Intersport Cup 2015
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Norway
42:09.252800
88.0p
2
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
42:13.253240
+4.340
87.8p
3
Martine EK Hagen
IL I Bul
42:36.255520
+27.2620
87.0p
4
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
42:50.256920
+41.4020
86.5p
5
Riitta-liisa Roponen
Finland
42:55.257420
+46.4520
86.3p
6
Kristin Størmer Steira
Norway
42:59.257890
+50.4990
86.1p
7
Kathrine Rolsted Harsem
Norway
43:18.259710
+1:09.6810
85.5p
8
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
43:22.260150
+1:13.7250
85.3p
9
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
43:35.261430
+1:26.8530
84.9p
10
Silje Øyre Slind
Oppdal IL
43:39.261800
+1:30.8900
84.8p
11
Astrid Øyre Slind
Oppdal IL
43:41.262000
+1:32.9100
84.7p
11
Astrid Øyre Slind
Oppdal IL
43:41.262000
+1:32.9100
84.7p
12
Maria Nordström
Ulricehamns IF
43:45.262450
+1:36.9550
84.5p
12
Maria Nordström
Ulricehamns IF
43:45.262450
+1:36.9550
84.5p
13
Maria Ström Nakstad
Byåsen IL
43:49.262800
+1:40.9900
84.4p
13
Maria Ström Nakstad
Byåsen IL
43:49.262800
+1:40.9900
84.4p
14
Silje Theodorsen
Kvaløysletta Skilag
44:36.267590
+2:27.14690
82.8p
14
Silje Theodorsen
Kvaløysletta Skilag
44:36.267590
+2:27.14690
82.8p
15
Linn Sömskar
IFK Umeå
44:47.268660
+2:38.15760
82.5p
15
Linn Sömskar
IFK Umeå
44:47.268660
+2:38.15760
82.5p
16
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
44:48.268770
+2:39.15870
82.4p
16
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
44:48.268770
+2:39.15870
82.4p
17
Hanna Falk
Ulricehamns IF
44:50.268990
+2:41.16090
82.4p
17
Hanna Falk
Ulricehamns IF
44:50.268990
+2:41.16090
82.4p
18
Tuva Toftdahl Staver
Norway
44:51.269020
+2:42.16120
82.4p
18
Tuva Toftdahl Staver
Norway
44:51.269020
+2:42.16120
82.4p
19
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
44:52.269120
+2:43.16220
82.3p
19
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
44:52.269120
+2:43.16220
82.3p
20
Berit Mogstad
Strindheim IL
44:56.269590
+2:47.16690
82.2p
20
Berit Mogstad
Strindheim IL
44:56.269590
+2:47.16690
82.2p
21
Emilie Kristoffersen
Lillehammer SK
45:02.270170
+2:53.17270
82.0p
21
Emilie Kristoffersen
Lillehammer SK
45:02.270170
+2:53.17270
82.0p
22
Maija Hakala
Hämeenlinnan Hiihtoseura
45:11.271060
+3:02.18160
81.7p
22
Maija Hakala
Hämeenlinnan Hiihtoseura
45:11.271060
+3:02.18160
81.7p
23
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
45:21.272010
+3:12.19110
81.4p
23
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
45:21.272010
+3:12.19110
81.4p
24
Evelina Bångman
Offerdals SK
45:24.272310
+3:15.19410
81.3p
24
Evelina Bångman
Offerdals SK
45:24.272310
+3:15.19410
81.3p
25
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
45:24.272390
+3:15.19490
81.3p
25
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
45:24.272390
+3:15.19490
81.3p
26
Marthe Bjørnsgaard
Lillehammer SK
45:29.272830
+3:20.19930
81.1p
26
Marthe Bjørnsgaard
Lillehammer SK
45:29.272830
+3:20.19930
81.1p
27
Mari Eide
Øystre Slidre IL
45:36.273510
+3:27.20610
80.9p
27
Mari Eide
Øystre Slidre IL
45:36.273510
+3:27.20610
80.9p
28
Frida Erkers
Sundbybergs IK
45:39.273890
+3:30.20990
80.8p
28
Frida Erkers
Sundbybergs IK
45:39.273890
+3:30.20990
80.8p
29
Lisa Dahl
Offerdals SK
45:40.273950
+3:31.21050
80.8p
29
Lisa Dahl
Offerdals SK
45:40.273950
+3:31.21050
80.8p
30
Heini Hokkanen
Kangasniemen Kalske
45:40.273980
+3:31.21080
80.8p
30
Heini Hokkanen
Kangasniemen Kalske
45:40.273980
+3:31.21080
80.8p
31
Heidi Raju
Estonia
45:43.274240
+3:34.21340
80.7p
31
Heidi Raju
Estonia
45:43.274240
+3:34.21340
80.7p
32
Marjaana Pitkaenen
Viereman Koitto
45:52.275120
+3:43.22220
80.4p
32
Marjaana Pitkaenen
Viereman Koitto
45:52.275120
+3:43.22220
80.4p
33
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
45:56.275560
+3:47.22660
80.3p
33
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
45:56.275560
+3:47.22660
80.3p
34
Katri Lylynpera
Finland
46:04.276390
+3:55.23490
80.0p
34
Katri Lylynpera
Finland
46:04.276390
+3:55.23490
80.0p
35
Thea Krokan Murud
Roterud IL
46:08.276720
+3:59.23820
79.9p
35
Thea Krokan Murud
Roterud IL
46:08.276720
+3:59.23820
79.9p
36
Merete Myrseth
Strindheim IL
46:08.276750
+3:59.23850
79.9p
36
Merete Myrseth
Strindheim IL
46:08.276750
+3:59.23850
79.9p
37
Tatjana Mannima
Estonia
46:10.276940
+4:01.24040
79.9p
37
Tatjana Mannima
Estonia
46:10.276940
+4:01.24040
79.9p
38
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
46:33.279210
+4:24.26310
79.2p
38
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
46:33.279210
+4:24.26310
79.2p
39
Krista Niiranen
Liperin Hiihtoseura
46:33.279280
+4:24.26380
79.2p
39
Krista Niiranen
Liperin Hiihtoseura
46:33.279280
+4:24.26380
79.2p
40
Sofie Elebro
IFK Umeå
46:44.280350
+4:35.27450
78.8p
40
Sofie Elebro
IFK Umeå
46:44.280350
+4:35.27450
78.8p
41
Anne Lise Grubbmo
Lierne IL
46:55.281490
+4:46.28590
78.5p
41
Anne Lise Grubbmo
Lierne IL
46:55.281490
+4:46.28590
78.5p
42
Eva Svensson
IFK Mora SK
47:01.282040
+4:52.29140
78.3p
42
Eva Svensson
IFK Mora SK
47:01.282040
+4:52.29140
78.3p
43
Frida Hallquist
Åsarna IK
47:02.282140
+4:53.29240
78.3p
43
Frida Hallquist
Åsarna IK
47:02.282140
+4:53.29240
78.3p
44
Emilie Fleten
Gol IL
47:07.282690
+4:58.29790
78.1p
44
Emilie Fleten
Gol IL
47:07.282690
+4:58.29790
78.1p
45
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
47:19.283880
+5:10.30980
77.8p
45
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
47:19.283880
+5:10.30980
77.8p
46
Fiona Elizabeth Hughes
Storbritannien
47:22.284180
+5:13.31280
77.7p
46
Fiona Elizabeth Hughes
Storbritannien
47:22.284180
+5:13.31280
77.7p
47
Henriette Mikkelsen Heitmann
Lillehammer SK
47:25.284450
+5:16.31550
77.6p
47
Henriette Mikkelsen Heitmann
Lillehammer SK
47:25.284450
+5:16.31550
77.6p
48
Jonna Sundling
IFK Umeå
47:30.284900
+5:21.32000
77.5p
48
Jonna Sundling
IFK Umeå
47:30.284900
+5:21.32000
77.5p
49
Laura Alba
Estonia
47:42.286180
+5:33.33280
77.1p
49
Laura Alba
Estonia
47:42.286180
+5:33.33280
77.1p
50
Ingeranne Strøm Nakstad
Byåsen IL
47:46.286500
+5:37.33600
77.0p
50
Ingeranne Strøm Nakstad
Byåsen IL
47:46.286500
+5:37.33600
77.0p
51
Emma SJOELUND
IF Minken
47:47.286640
+5:38.33740
77.0p
51
Emma SJOELUND
IF Minken
47:47.286640
+5:38.33740
77.0p
52
Anniken Jørgensen
Inderøy IL
48:00.287960
+5:51.35060
76.6p
52
Anniken Jørgensen
Inderøy IL
48:00.287960
+5:51.35060
76.6p
53
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
48:07.288690
+5:58.35790
76.4p
53
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
48:07.288690
+5:58.35790
76.4p
54
Kristin Haugland
Strindheim IL
48:19.289870
+6:10.36970
76.1p
54
Kristin Haugland
Strindheim IL
48:19.289870
+6:10.36970
76.1p
55
Emilie Kongsten
Åsen IL
48:21.290080
+6:12.37180
76.0p
55
Emilie Kongsten
Åsen IL
48:21.290080
+6:12.37180
76.0p
56
Kati Tammjarv
Estonia
48:33.291270
+6:24.38370
75.7p
56
Kati Tammjarv
Estonia
48:33.291270
+6:24.38370
75.7p
57
Rosamund Musgrave
Storbritannien
48:38.291740
+6:29.38840
75.6p
57
Rosamund Musgrave
Storbritannien
48:38.291740
+6:29.38840
75.6p
58
Triin Ojaste
Estonia
48:39.291850
+6:30.38950
75.6p
58
Triin Ojaste
Estonia
48:39.291850
+6:30.38950
75.6p
59
Maarit Korpi
Teuvan Rivakka
48:49.292820
+6:40.39920
75.3p
59
Maarit Korpi
Teuvan Rivakka
48:49.292820
+6:40.39920
75.3p
60
Linda Danvid-malm
IFK Umeå
48:56.293590
+6:47.40690
75.1p
60
Linda Danvid-malm
IFK Umeå
48:56.293590
+6:47.40690
75.1p
61
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
49:06.294580
+6:57.41680
74.8p
61
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
49:06.294580
+6:57.41680
74.8p
62
Ine Loevlien
Lillehammer SK
49:11.295080
+7:02.42180
74.7p
62
Ine Loevlien
Lillehammer SK
49:11.295080
+7:02.42180
74.7p
63
Hanna Varjus
Imatran Urheilijat
49:55.299480
+7:46.46580
73.5p
63
Hanna Varjus
Imatran Urheilijat
49:55.299480
+7:46.46580
73.5p
64
Pia Helene Paulsen
Rustad IL
49:57.299660
+7:48.46760
73.5p
64
Pia Helene Paulsen
Rustad IL
49:57.299660
+7:48.46760
73.5p
65
Eva Johansson
Linköpings SK
50:09.300890
+8:00.47990
73.2p
65
Eva Johansson
Linköpings SK
50:09.300890
+8:00.47990
73.2p
66
Emma Ivarsson
Årsunda IF
50:17.301640
+8:08.48740
73.0p
66
Emma Ivarsson
Årsunda IF
50:17.301640
+8:08.48740
73.0p
67
Tonje Lerfald Nilssen
Henning Sl
50:18.301720
+8:09.48820
72.9p
67
Tonje Lerfald Nilssen
Henning Sl
50:18.301720
+8:09.48820
72.9p
68
Terese Andersson
IFK Umeå
50:32.303120
+8:23.50220
72.6p
68
Terese Andersson
IFK Umeå
50:32.303120
+8:23.50220
72.6p
69
Sara Hallquist
Åsarna IK
52:45.316450
+10:36.63550
69.4p
69
Sara Hallquist
Åsarna IK
52:45.316450
+10:36.63550
69.4p
70
Melina Meyer Magulas
Greece
57:52.347180
+15:43.94280
63.0p
70
Melina Meyer Magulas
Greece
57:52.347180
+15:43.94280
63.0p
-
Susanna Saapunki
Finland
23:59:58.8639700
-
-
Jennie Jirhed
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Britt Granrud Torshaug
Nansen IL
23:59:58.8639700
-
-
Maria Grundvall
IK Kronan
23:59:58.8639700
-
-
Susanna Saapunki
Finland
23:59:58.8639700
-
-
Jennie Jirhed
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Julia Svan
Vansbro AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Helena Lundkvist
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Hennariikka Rahkola
Jämin Jänne
23:59:59.8639800
-
-
Mari Stoeen Gussiaas
Molde Og Omegn IF
23:59:59.8639800
-
-
Leena Nurmi
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Andrea Julin
IF Minken
23:59:59.8639800
-
-
Ruut Vahametsa
Oulun Hiihtoseura
23:59:59.8639800
-
-
Ida Indahl
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Anda Muizhniece
Latvia
23:59:59.8639800
-
-
Julia Nyström
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
-
-
Kristine K Torgersen
Lillehammer SK
23:59:59.8639800
-
-
Julia Svan
Vansbro AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Maria Sundström
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
-
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Helena Lundkvist
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Hennariikka Rahkola
Jämin Jänne
23:59:59.8639800
-
-
Mari Stoeen Gussiaas
Molde Og Omegn IF
23:59:59.8639800
-
-
Leena Nurmi
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Andrea Julin
IF Minken
23:59:59.8639800
-
-
Ruut Vahametsa
Oulun Hiihtoseura
23:59:59.8639800
-
-
Ida Indahl
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Anda Muizhniece
Latvia
23:59:59.8639800
-
-
Julia Nyström
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
-
-
Kristine K Torgersen
Lillehammer SK
23:59:59.8639800
-
-
Maria Sundström
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-