Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Birkebeinerrennet
2011-03-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 17
54km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mille Bøhm Syversen
Bækkelagets SK
3:50:44.1384300
60.5p
2
Camilla Hengebøl
Fossum IF
3:53:10.1398900
+2:26.14500
59.8p
3
Solveig Hegstad Krüger
Lyn Ski
3:59:03.1434200
+8:19.49800
58.1p
4
Silje Skjelsvik
Lillehammer SK
4:05:05.1470400
+14:21.86000
56.5p
5
Eldbjørg Narum
Hamar SK
4:05:06.1470500
+14:22.86100
56.5p
6
Tiril Marie Thodesen Sande
Stokke IL
4:06:22.1478100
+15:38.93700
56.2p
7
Anniken Sofie Riksaasen
No Club
4:07:33.1485200
+16:49.100800
55.9p
8
Signe Isum
Øyer og Tretten IF
4:10:26.1502500
+19:42.118100
55.2p
9
Thea Kristine Lerfaldet
Holeværingen
4:10:58.1505700
+20:14.121300
55.1p
10
Solveig Blindheim
Lillomarka SK
4:14:42.1528100
+23:58.143700
54.2p
11
Gunvor Hov Høydal
Fossum IF
4:18:09.1548800
+27:25.164400
53.4p
12
Kristine Bruland Svensen
Trøsken IL
4:18:29.1550800
+27:45.166400
53.3p
13
Ingrid Gryteland Holm
Fossum IF
4:18:53.1553200
+28:09.168800
53.2p
14
Dina Erika Hansen
Nesodden IF - Ski
4:20:01.1560000
+29:17.175600
52.9p
15
Henriette Elvrum Handal
Bjørndal IF
4:26:06.1596500
+35:22.212100
51.6p
16
Anne Murvold
Stor-elvdal SK
4:26:44.1600300
+36:00.215900
51.5p
17
Ellen Søhol Lie
Fossum IF
4:34:25.1646400
+43:41.262000
49.9p
18
Karin Assev Øyen
Heming IL
4:35:07.1650600
+44:23.266200
49.7p
19
Julie Sønsteby Flaagen
Søndre Ål Spk
4:39:55.1679400
+49:11.295000
48.8p
20
Mari Heringstad
Heidal IL
4:40:41.1684000
+49:57.299600
48.7p
21
Bettina Korgerud Frogh
Holeværingen
4:41:25.1688400
+50:41.304000
48.5p
22
Inger M. Birkeland
Fossum IF
4:45:26.1712500
+54:42.328100
47.8p
23
Alexandra Moen Paladino
Lørenskog SK - Ski
4:45:42.1714100
+54:58.329700
47.7p
24
Camilla Marie Granheim Hesbøl
Magnor Ul
4:50:04.1740300
+59:20.355900
46.9p
25
Mari Vassdokken Sigstad
Kvam IL
4:50:24.1742300
+59:40.357900
46.9p
26
Guro Asdøl Midtmageli
Øyer og Tretten IF
4:53:07.1758600
+1:02:23.374200
46.4p
27
Hedvig Åstebøl
Rustad IL
4:53:27.1760600
+1:02:43.376200
46.3p
28
Karoline Glad
Heming IL
4:57:18.1783700
+1:06:34.399300
45.7p
29
Julie Marie Kinneberg
IL Jardar
5:05:33.1833200
+1:14:49.448800
44.3p
30
Hanna Pettersen
No Club
5:12:58.1877700
+1:22:14.493300
43.2p
31
Ane Hovde Bø
Lom IL
5:14:43.1888200
+1:23:59.503800
42.9p
32
Tonje Kvamme Dahl
Ringerike O-lag
5:37:57.2027600
+1:47:13.643200
39.8p
33
Aurora Brandtzæg
Fet SK
5:55:35.2133400
+2:04:51.749000
37.6p
34
Marit Emilie Husstøyl
FYRESDAL FSSL
5:55:53.2135200
+2:05:09.750800
37.6p
35
Margrete Lien
No Club
7:51:48.2830700
+4:01:04.1446300
27.8p