Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Birkebeinerrennet
2013-03-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 17
54km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martine Lorgen Øvrebust
No Club
3:38:28.1310700
62.1p
2
Marte Sofie Buraas
Lillehammer SK
3:38:53.1313200
+25.2400
62.0p
3
Silje Wilson
Hamar SK
3:44:29.1346800
+6:01.36000
60.0p
4
Marte Mæhlum Johansen
Østre Toten Skilag
3:44:51.1349000
+6:23.38200
59.9p
5
Kaja Sandsten
Oppdal IL
3:45:17.1351600
+6:49.40800
59.8p
6
Anna Jensen
Kjelsås IL
3:45:29.1352800
+7:01.42000
59.7p
7
Marit Østvang
Tolga IL
3:49:55.1379400
+11:27.68600
58.3p
8
Amalie Ous
Nes Ski
3:51:14.1387300
+12:46.76500
57.9p
9
Julie Synnøve Ensrud
Trøsken IL
3:52:50.1396900
+14:22.86100
57.4p
10
Guro Jordheim
Hemsedal IL
3:53:14.1399300
+14:46.88500
57.3p
11
Sigrid Kjønnø Schaanning
Fossum IF
3:53:44.1402300
+15:16.91500
57.1p
12
Anna Bergehagen
Lillehammer SK
3:56:30.1418900
+18:02.108100
56.3p
13
Hanna Melhus
Heming IL
3:58:40.1431900
+20:12.121100
55.7p
14
Mie Bjørndal Ottestad
Lyn Ski
3:59:51.1439000
+21:23.128200
55.4p
15
Ane Øvregard Røhme
IL Bjørn
4:00:52.1445100
+22:24.134300
55.1p
16
Sofie Christensen
Strandbygda IL
4:03:43.1462200
+25:15.151400
54.3p
17
Gina Flugstad Øistuen
Etnedal Skilag
4:05:20.1471900
+26:52.161100
53.8p
18
Karoline Haug
Hamar SK
4:05:49.1474800
+27:21.164000
53.7p
19
Vilde Malmei
Sandnes IL
4:06:17.1477600
+27:49.166800
53.6p
20
Sigrid Bjørgen
Hamar SK
4:17:17.1543600
+38:49.232800
50.8p
21
Ingrid Elisabeth Tveten
Røa IL
4:17:29.1544800
+39:01.234000
50.8p
22
Dorte Narum
Hamar SK
4:17:50.1546900
+39:22.236100
50.7p
23
Ingrid Godtland
Oppdal IL
4:18:20.1549900
+39:52.239100
50.6p
24
Martine Ek Strøm
Bærums Skiklubb
4:19:49.1558800
+41:21.248000
50.2p
25
Ingrid Rønn
Harpefoss IL
4:20:18.1561700
+41:50.250900
50.1p
26
Hedda Noraker Alfarrustad
Fet SK
4:22:11.1573000
+43:43.262200
49.7p
27
Olivia Ragna Magnorsdotter Rypdal
Isfjorden
4:22:53.1577200
+44:25.266400
49.5p
28
Lene Taugbøl Lomeland
Gjesdal IL
4:23:59.1583800
+45:31.273000
49.3p
29
Jenny Nygaard
Kjellmyra IL
4:25:25.1592400
+46:57.281600
49.0p
30
Stina Meinicke
IL Jardar
4:27:59.1607800
+49:31.297000
48.4p
31
Vilde Aaseth
Strandbygda IL
4:28:01.1608000
+49:33.297200
48.4p
32
Vendla Marie Gulvik
Norcem AS
4:36:35.1659400
+58:07.348600
46.6p
33
Mette Liset
IL Ivrig
4:36:39.1659800
+58:11.349000
46.6p
34
Stina Johanne Sandberg
Kjelsås IL
4:37:23.1664200
+58:55.353400
46.5p
35
Tora Helene Sel
Ottestad SK
4:38:27.1670600
+59:59.359800
46.3p
36
Ingvild Høymork
Heming IL
4:38:53.1673200
+1:00:25.362400
46.2p
37
Live Augusta Spilker
Byåsen IL
4:44:26.1706500
+1:05:58.395700
45.1p
38
Kristine Fjeld
Mjøsski
4:44:38.1707700
+1:06:10.396900
45.1p
39
Siri Grandal
No Club
4:44:39.1707800
+1:06:11.397000
45.1p
40
Kristina Bakken
Hamar SK
4:48:09.1728800
+1:09:41.418000
44.4p
41
Thea Herberg
Iran
4:48:40.1731900
+1:10:12.421100
44.3p
42
Anna Sofie Førre
No Club
4:51:10.1746900
+1:12:42.436100
43.9p
43
Helene Holte
Bjørn Myhre Sport
4:53:39.1761800
+1:15:11.451000
43.5p
44
Ingvild Hoem
No Club
4:56:03.1776200
+1:17:35.465400
43.0p
45
Mina Marie Strande
Ådal IL
4:59:49.1798800
+1:21:21.488000
42.4p
46
Karoline Elise Kalager
IL Ivrig
5:10:13.1861200
+1:31:45.550400
40.8p
47
Maren Skarpnord
Mjøsski
5:10:58.1865700
+1:32:30.554900
40.6p
48
Ingvild Wang
Kjelsås IL
5:11:13.1867200
+1:32:45.556400
40.6p
49
Elisabeth Harris-Christensen
Haugesund Idrettslag Friidrett
5:17:01.1902000
+1:38:33.591200
39.7p
50
Vilde Jørgensen
Oddersjaa Ssk
5:20:50.1924900
+1:42:22.614100
39.2p
51
Mathilde Monnier Thomas
No Club
5:31:54.1991300
+1:53:26.680500
37.7p
52
Adele Jutulstad
Rustad IL
5:39:52.2039100
+2:01:24.728300
36.7p
53
Synne Schou
Bjørkelangen Sportsforening
5:40:49.2044800
+2:02:21.734000
36.6p
54
Toril Aasheim Nymark
Askøy O-lag
5:41:36.2049500
+2:03:08.738700
36.5p
55
Anna Amalie Espe
Hornindal IL
5:44:18.2065700
+2:05:50.754900
36.1p
56
Mariann Hellne Rasen
Bjerke IL
5:44:48.2068700
+2:06:20.757900
36.1p
57
Sara Skjåvik
Bestefar og Sara go go
5:48:43.2092200
+2:10:15.781400
35.6p
58
Guro Tollefsen
Mangenfjellet Langdistanse
5:55:21.2132000
+2:16:53.821200
34.9p
59
Ingrid Maria Tenfjord
No Club
6:21:33.2289200
+2:43:05.978400
32.2p
60
Thea Helseth
Aalesunds Roklub
6:33:07.2358600
+2:54:39.1047800
31.1p
61
Beatrice Linnea Nymo
No Club
6:50:03.2460200
+3:11:35.1149400
29.7p
62
Julie Enge Elboth
No Club
6:53:43.2482200
+3:15:15.1171400
29.4p
63
Malin Louise Joten Skog
No Club
6:53:44.2482300
+3:15:16.1171500
29.4p
64
Silje Kandiah
No Club
8:36:00.3095900
+4:57:32.1785100
23.0p