Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Malmfältsloppet
2005-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars Persson
IFK Umeå
2:08:24.770300
82.8p
2
Joel Brännström
Skellefteå SK
2:08:24.770300
82.8p
3
Jan Karlsson
Norsjö SK
2:08:47.772600
+23.2200
82.5p
4
Robert Lindberg
Täfteå IK
2:08:58.773700
+34.3300
82.4p
5
Thomas Hedman
SK Järven
2:09:10.774900
+46.4500
82.3p
6
Glenn Persson
Rossöns IF
2:09:27.776600
+1:03.6200
82.1p
7
Thomas Söderberg
IFK Umeå
2:09:50.778900
+1:26.8500
81.9p
8
Johan Samuelsson
SK Järven
2:13:48.802700
+5:24.32300
79.4p
9
Klas Johansson
Tranemo IF
2:14:28.806700
+6:04.36300
79.0p
10
Fredrik Edlund
Röbäcks SK
2:14:35.807400
+6:11.37000
79.0p
11
Erik Isaksson
Röbäcks SK
2:14:36.807500
+6:12.37100
79.0p
12
Tomas Olofsson
IFK Umeå
2:15:55.815400
+7:31.45000
78.2p
13
Mikael Berglund
Team Esplanad
2:16:35.819400
+8:11.49000
77.8p
14
Magnus Hultdin
IFK Arvidsjaur SK
2:17:39.825800
+9:15.55400
77.2p
15
Örjan Roslund
Rentjärn SK
2:20:31.843000
+12:07.72600
75.6p
16
Patrik Lindberg
Lycksele IF
2:23:53.863200
+15:29.92800
73.9p
17
Martin Åkerlund
Tunafors SK
2:24:28.866700
+16:04.96300
73.6p
18
Markus Jansson
IFK Umeå
2:25:06.870500
+16:42.100100
73.2p
19
Per Westerberg
IFK Arvidsjaur SK
2:25:20.871900
+16:56.101500
73.1p
20
Olov Broman
Skellefteå SK
2:27:07.882600
+18:43.112200
72.2p
21
Bengt Johansson
Skanska IF
2:28:12.889100
+19:48.118700
71.7p
22
Hans Årebäck
Bolidens SK
2:28:16.889500
+19:52.119100
71.7p
23
Rickard Fredriksson
Telia IoFF
2:30:30.902900
+22:06.132500
70.6p
24
Ulf Lundqvist
Arjeplogs SK
2:31:27.908600
+23:03.138200
70.2p
25
Jonatan Love
IFK Umeå
2:31:43.910200
+23:19.139800
70.0p
26
Anders Gavelin
IFK Kristineberg
2:31:49.910800
+23:25.140400
70.0p
27
Fredrik Landström
Skellefteå SK
2:32:26.914500
+24:02.144100
69.7p
28
Martin Sand
Munkedals SOK
2:32:53.917200
+24:29.146800
69.5p
29
Thomas Johansson
Ammarnäs IF
2:35:32.933100
+27:08.162700
68.3p
30
Jörgen Tjärnström
Byske SK
2:39:37.957600
+31:13.187200
66.6p
31
Magnus Isaksson
Sävar IK
2:39:40.957900
+31:16.187500
66.6p
32
Viktor Nyström
Kågedalens SK
2:39:45.958400
+31:21.188000
66.5p
33
Anders Ludvigsson
Sorsele SK
2:39:50.958900
+31:26.188500
66.5p
34
André Jacobsson
Öråns SK
2:43:12.979100
+34:48.208700
65.1p
35
Pavio Grzelewski
Jalles Tc Umeå
2:44:35.987400
+36:11.217000
64.6p
36
Johan Danielsson
Lycksele IF
2:50:40.1023900
+42:16.253500
62.3p
37
Morten Herman
Gillberga SK
2:54:25.1046400
+46:01.276000
60.9p
38
Magnus Orregård
Skellefteå SK
2:54:43.1048200
+46:19.277800
60.8p
39
Thomas Holmström
Bureå IF
2:55:21.1052000
+46:57.281600
60.6p
40
Sven-Erik Eriksson
Luleå Gjutarens IF
2:55:35.1053400
+47:11.283000
60.5p
41
Ulf Carstedt
Stensele SK
2:56:27.1058600
+48:03.288200
60.2p
42
Jörgen Oscarsson
Storumans IK
2:56:37.1059600
+48:13.289200
60.2p
43
Johannes Wretell
Tavelsjö AIK
2:56:47.1060600
+48:23.290200
60.1p
44
Jörgen Jansson
IFK Umeå
2:57:19.1063800
+48:55.293400
59.9p
45
Åke Persson
Skellefteå SK
3:04:40.1107900
+56:16.337500
57.5p
46
Fredrik Jakobsson
Volvo FK
3:05:00.1109900
+56:36.339500
57.4p
47
Bengt Strömkvist
Tavelsjö AIK
3:06:23.1118200
+57:59.347800
57.0p
48
Håkan Olofsson
Storumans IK
3:10:40.1143900
+1:02:16.373500
55.7p
49
Karl-Magnus Sjöström
Volvo FK
3:11:53.1151200
+1:03:29.380800
55.4p
50
Mikael Andersson
Vindelns IF
3:14:38.1167700
+1:06:14.397300
54.6p
51
Erik Algesten
IK Studenterna
3:17:28.1184700
+1:09:04.414300
53.8p
52
Erik Törnlund
Vindelns IF
3:18:50.1192900
+1:10:26.422500
53.4p
53
Rickard Svedin
Lycksele IF
3:20:02.1200100
+1:11:38.429700
53.1p
54
Sören Arvidsson
IFK Arvidsjaur SK
3:39:35.1317400
+1:31:11.547000
48.4p