Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Fristil
2014-11-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
16:03.96250
82.2p
2
Julie Myhre
Nor
16:51.101040
+47.4690
78.3p
3
Elina Rönnlund
IFK Umeå
17:07.102620
+1:03.6270
77.0p
4
Moa Olsson
Vansbro AIK Skidklubb
17:14.103380
+1:11.7030
76.5p
5
Hedda Bångman
Offerdals SK
17:17.103630
+1:13.7280
76.3p
6
Emma Thalin
Svegs IK
17:37.105670
+1:34.9320
74.8p
7
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
17:42.106170
+1:39.9820
74.4p
8
Moa Molander-kristiansen
Domnarvets Goif
17:44.106370
+1:41.10020
74.3p
9
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
17:50.106960
+1:47.10610
73.9p
10
Magni Smedaas
Nor
17:51.107000
+1:47.10650
73.9p
11
Solveig Boegseth
Nor
17:54.107360
+1:51.11010
73.6p
12
Guro Bostad
Nor
17:59.107890
+1:56.11540
73.2p
13
Mimmi Björn
IFK Umeå
18:10.108960
+2:07.12610
72.5p
14
Kristina Skjevdal
Nor
18:12.109160
+2:09.12810
72.4p
15
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
18:32.111100
+2:28.14750
71.1p
16
Sandra Olsson
Malungs IF
18:33.111210
+2:29.14860
71.0p
17
Marte Skaanes
Nor
18:34.111360
+2:31.15010
70.9p
18
Mathilda Ruus
Åsarna IK
18:35.111400
+2:31.15050
70.9p
19
Maren Grande
Nor
18:44.112370
+2:41.16020
70.3p
20
Sofie Oskarsson
SK Leksand
18:45.112470
+2:42.16120
70.2p
21
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
18:47.112620
+2:43.16270
70.1p
22
Ida Gustafsson
IFK Umeå
18:52.113160
+2:49.16810
69.8p
23
Evelina Sutro
IFK Mora SK
19:00.113920
+2:56.17570
69.3p
24
Ida Kihlén
Malungs IF
19:01.114000
+2:57.17650
69.3p
25
Emma Backén
Svegs IK
19:06.114510
+3:02.18160
69.0p
26
Filippa Lindman
Stockviks SF
19:07.114620
+3:03.18270
68.9p
27
Alicia Persson
Stockviks SF
19:11.115000
+3:07.18650
68.7p
28
Moa Lundgren
Täfteå IK
19:13.115260
+3:10.18910
68.5p
29
Ane Appelkvist Stenseth
Nor
19:20.115960
+3:17.19610
68.1p
30
Hanne Skulbru
Nor
19:22.116150
+3:19.19800
68.0p
31
Lea Fischer
Sui
19:23.116280
+3:20.19930
67.9p
32
Linnea Stark
Stockviks SF
19:26.116530
+3:22.20180
67.7p
32
Nora Soerensen Overrein
Nor
19:26.116530
+3:22.20180
67.7p
34
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
19:28.116720
+3:24.20370
67.6p
35
Emma Rusth
Stockviks SF
19:29.116800
+3:25.20450
67.6p
36
Johanna Albertsson
Stuguns SK
19:36.117570
+3:33.21220
67.1p
37
Hanna Fritz
Filipstads SF
19:37.117620
+3:33.21270
67.1p
38
Ellionore Bäckman
Hede SK
19:39.117860
+3:36.21510
67.0p
39
Ilona Lusth
Åsarna IK
19:41.118070
+3:38.21720
66.9p
40
Patricija Eiduka
Latvia
19:46.118550
+3:43.22200
66.6p
41
Annie Lindh
IF Hallby SOK
19:48.118770
+3:45.22420
66.5p
42
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
19:52.119150
+3:49.22800
66.2p
43
Ida Mogstad
Nor
19:52.119160
+3:49.22810
66.2p
44
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
19:56.119520
+3:52.23170
66.0p
45
Pauline Sjoevold
Nor
19:58.119760
+3:55.23410
65.9p
46
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
20:06.120580
+4:03.24230
65.4p
47
Sarah Hale
IFK Mora SK
20:08.120730
+4:04.24380
65.4p
48
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
20:40.123940
+4:36.27590
63.7p
49
Elin Karlsson
OK Borgen
21:14.127310
+5:10.30960
61.9p
50
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
22:28.134760
+6:25.38410
58.5p
-
Madelene Melin
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Silje Gloetheim
Nor
23:59:59.8639800
-
-
Sigrid Aune
Nor
23:59:59.8639800
-
-
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
23:59:59.8639800
-
-
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Mariah Bredal
Nor
23:59:59.8639800
-
-
Jenny Fellman
Fin
23:59:59.8639800
-