Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Klassiskt
2014-11-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Johan Olsson
Åsarna IK
25:01.150010
96.7p
2
Calle Halvarsson
Falun Borlänge SK
25:01.150050
+0
96.6p
3
Lars Nelson
Åsarna IK
25:23.152260
+22.2150
95.2p
4
Daniel Richardsson
Hudiksvalls IF
25:29.152820
+28.2710
94.9p
5
Jesper Modin
Piteå Elit SK
25:37.153610
+36.3500
94.4p
6
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
25:53.155250
+52.5140
93.4p
7
Martin Bergström
Piteå Elit SK
25:55.155490
+54.5380
93.2p
8
Martin Johansson
IFK Mora SK
25:56.155530
+55.5420
93.2p
9
Teodor Peterson
IFK Umeå
25:56.155570
+55.5460
93.2p
10
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
25:58.155720
+57.5610
93.1p
11
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
26:02.156110
+1:01.6000
92.8p
12
Anton Lindblad
Sollefteå Skidor IF
26:08.156780
+1:07.6670
92.4p
13
Oskar Svärd
Tvärreds IF
26:11.157070
+1:10.6960
92.3p
14
Anton Karlsson
Åsarna IK
26:14.157360
+1:13.7250
92.1p
15
Anders Svanebo
Stockviks SF
26:15.157470
+1:14.7360
92.0p
16
Fredrik Byström
Orsa SK
26:18.157730
+1:17.7620
91.9p
17
Markus Ruus
Åsarna IK
26:21.158050
+1:20.7940
91.7p
18
Jens Eriksson
Dala-floda IF
26:23.158200
+1:21.8090
91.6p
19
Jan Srail
Cze
26:27.158690
+1:26.8580
91.3p
20
Bill Impola
SK Bore
26:35.159440
+1:34.9330
90.9p
21
Jens Burman
Åsarna IK
26:36.159510
+1:35.9400
90.9p
22
Jimmie Johnsson
Axa SC
26:37.159600
+1:35.9490
90.8p
23
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
26:37.159670
+1:36.9560
90.8p
24
Miroslav Rypl
Cze
26:40.159950
+1:39.9840
90.6p
25
Fredrik Riseth
Nor
26:45.160430
+1:44.10320
90.3p
26
Johannes Ringsby
SK Bore
26:47.160650
+1:46.10540
90.2p
27
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
26:48.160760
+1:47.10650
90.1p
27
Robin Norum
IFK Umeå
26:48.160760
+1:47.10650
90.1p
29
Sebastian Gazurek
Pol
26:49.160820
+1:48.10710
90.1p
30
Axel Ekström
Garphyttans IF
26:51.161070
+1:50.10960
90.0p
31
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
26:55.161430
+1:54.11320
89.8p
32
Lars Suther
IFK Mora SK
26:56.161540
+1:55.11430
89.7p
33
Oscar Persson
SK Bore
26:57.161620
+1:56.11510
89.7p
34
Jerry Ahrlin
Biathlon Östersund IF
26:59.161820
+1:58.11710
89.5p
35
Konrad Motor
Pol
26:59.161860
+1:58.11750
89.5p
36
Carl Quicklund
Östersunds SK
26:59.161870
+1:58.11760
89.5p
37
Gjermund Loefald
Nor
27:03.162210
+2:02.12100
89.3p
37
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
27:03.162210
+2:02.12100
89.3p
39
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
27:03.162220
+2:02.12110
89.3p
40
Bob Impola
SK Bore
27:05.162420
+2:04.12310
89.2p
41
Jan Antolec
Pol
27:05.162450
+2:04.12340
89.2p
42
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
27:05.162470
+2:04.12360
89.2p
43
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
27:06.162510
+2:05.12400
89.2p
44
David Frisk
IFK Mora SK
27:06.162550
+2:05.12440
89.1p
45
Jakub Antos
Cze
27:06.162570
+2:05.12460
89.1p
46
Viktor Brännmark
Bodens SK
27:09.162820
+2:08.12710
89.0p
47
Christophe Perrillat Collomb
Fra
27:16.163540
+2:15.13430
88.6p
48
Karl-johan Westberg
Borås SK
27:19.163840
+2:18.13730
88.4p
49
Ondrej Horyna
Cze
27:21.164060
+2:20.13950
88.3p
50
Bertrand Hamoumraoui
Fra
27:21.164080
+2:20.13970
88.3p
51
Torstein Oestnor
Nor
27:24.164340
+2:23.14230
88.2p
52
Hampus Lindblom
Åsarna IK
27:24.164390
+2:23.14280
88.1p
53
Martin Lopota
Cze
27:29.164800
+2:27.14690
87.9p
54
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
27:30.164900
+2:28.14790
87.9p
55
Ole Marius Bach
Norway
27:31.165040
+2:30.14930
87.8p
56
Pawel Klisz
Pol
27:32.165120
+2:31.15010
87.7p
57
Emil Svensson
Åsarna IK
27:32.165160
+2:31.15050
87.7p
58
Jan Barton
Cze
27:34.165360
+2:33.15250
87.6p
58
Daniel Svensson
IFK Mora SK
27:34.165360
+2:33.15250
87.6p
60
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
27:34.165370
+2:33.15260
87.6p
61
Magnus Wiig
Nor
27:36.165560
+2:35.15450
87.5p
62
Johan Häggström
Kalix SK
27:36.165580
+2:35.15470
87.5p
63
Erik Silfver
IFK Umeå
27:37.165640
+2:36.15530
87.5p
64
Edvard Sundman
Åsarna IK
27:38.165790
+2:37.15680
87.4p
65
Adam Fellner
Cze
27:40.165900
+2:38.15790
87.3p
66
Erik Carleton
Can
27:41.166090
+2:40.15980
87.2p
67
Erik Melin Söderström
Östersunds SK
27:43.166230
+2:42.16120
87.1p
68
Petter Engdahl
Östersunds SK
27:45.166400
+2:43.16290
87.1p
69
Brian Mckeever
Can
27:46.166530
+2:45.16420
87.0p
70
Adrian Bergström
Bodens SK
27:47.166690
+2:46.16580
86.9p
71
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
27:48.166760
+2:47.16650
86.9p
72
Mickael Philipot
Fra
27:49.166820
+2:48.16710
86.8p
73
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
27:49.166870
+2:48.16760
86.8p
74
Henrik Ottosson
Åsarna IK
27:49.166890
+2:48.16780
86.8p
75
Oskar Lund
IF Hallby SOK
27:50.166910
+2:49.16800
86.8p
76
Adam Steen
Falun Borlänge SK
27:50.166930
+2:49.16820
86.8p
77
Johan Edin
IFK Mora SK
27:52.167100
+2:50.16990
86.7p
78
Patrik Tallbom
Östersunds SK
27:52.167170
+2:51.17060
86.7p
79
Gustav Nordström
Borås SK
27:53.167280
+2:52.17170
86.6p
80
Niklas Niska
Bodens SK
27:56.167510
+2:55.17400
86.5p
81
Simon Persson
IFK Umeå
27:56.167550
+2:55.17440
86.5p
82
Johan Lövgren
Vännäs SK
27:57.167680
+2:56.17570
86.4p
83
Karl-johan Dyvik
Falun Borlänge SK
28:04.168360
+3:03.18250
86.0p
84
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
28:05.168460
+3:04.18350
86.0p
85
David Nordström
IFK Umeå
28:08.168730
+3:07.18620
85.8p
86
Oskar Kardin
Östersunds SK
28:10.168920
+3:09.18810
85.7p
87
Elias Dahl
Offerdals SK
28:11.169030
+3:10.18920
85.7p
88
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
28:12.169120
+3:11.19010
85.6p
89
Eddie Edström
Stockviks SF
28:13.169210
+3:12.19100
85.6p
90
Nils Persson
Östersunds SK
28:13.169240
+3:12.19130
85.6p
91
Sindre Groenflaten
Nor
28:14.169340
+3:13.19230
85.5p
92
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
28:16.169540
+3:15.19430
85.4p
93
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
28:18.169770
+3:17.19660
85.3p
94
Anders Jonsson
Stockviks SF
28:22.170120
+3:21.20010
85.1p
95
Samuel Norlén
IK Stern
28:24.170340
+3:23.20230
85.0p
96
Simon Öberg
Kalix SK
28:25.170410
+3:24.20300
85.0p
97
Håkan Emilsson
Offerdals SK
28:26.170550
+3:25.20440
84.9p
98
Olof Jonsson
Duveds IF
28:28.170700
+3:26.20590
84.8p
99
Gustav Rotvold
Åsarna IK
28:28.170740
+3:27.20630
84.8p
100
Sebastian Olsson
Stockviks SF
28:32.171140
+3:31.21030
84.6p
101
Erik Söderlund
Malungs IF
28:33.171260
+3:32.21150
84.6p
102
Jacob Engström
Kalix SK
28:34.171320
+3:33.21210
84.5p
103
Victor Hallquist
Åsarna IK
28:34.171350
+3:33.21240
84.5p
104
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
28:36.171500
+3:34.21390
84.4p
105
Jens Andersson
Kalix SK
28:36.171570
+3:35.21460
84.4p
106
Per Sandberg
Filipstads SF
28:37.171670
+3:36.21560
84.4p
107
Max Novak
Offerdals SK
28:38.171720
+3:37.21610
84.3p
108
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
28:40.171960
+3:39.21850
84.2p
109
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
28:40.171990
+3:39.21880
84.2p
110
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
28:42.172150
+3:41.22040
84.1p
111
Anton Persson
SK Bore
28:42.172160
+3:41.22050
84.1p
112
Arvid Forss
Åsarna IK
28:43.172280
+3:42.22170
84.1p
113
Kristoffer Lamoey
Nor
28:46.172500
+3:44.22390
84.0p
114
Johan Forsberg
IFK Umeå
28:46.172580
+3:45.22470
83.9p
115
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
28:53.173270
+3:52.23160
83.6p
116
Callum Watson
Aus
28:55.173470
+3:54.23360
83.5p
117
Rasmus Blom
SK Bore
28:56.173520
+3:55.23410
83.5p
118
Daniel Holmgren
IFK Umeå
28:58.173700
+3:56.23590
83.4p
119
Jack Impola
SK Bore
28:59.173890
+3:58.23780
83.3p
120
Joakim Engström
IFK Mora SK
29:00.173930
+3:59.23820
83.3p
121
Phillip Bellingham
Aus
29:01.174020
+4:00.23910
83.2p
122
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
29:03.174250
+4:02.24140
83.1p
123
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
29:04.174300
+4:02.24190
83.1p
124
Jon Fossum Brennmoen
Nor
29:04.174380
+4:03.24270
83.0p
125
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
29:07.174690
+4:06.24580
82.9p
126
Johan Herrman
SK Ringen
29:10.174940
+4:09.24830
82.8p
127
Emilien Buisson
Fra
29:11.175010
+4:10.24900
82.7p
128
Martin Svarc
Cze
29:11.175080
+4:10.24970
82.7p
129
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
29:18.175700
+4:16.25590
82.4p
130
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
29:19.175870
+4:18.25760
82.3p
131
Albin Jonsson
Högbo GIF
29:24.176370
+4:23.26260
82.1p
131
Hannes Stenström
Järpens SK
29:24.176370
+4:23.26260
82.1p
133
Erik Strindlund
Östersunds SK
29:25.176480
+4:24.26370
82.0p
134
Pavel Vozka
Cze
29:26.176500
+4:24.26390
82.0p
135
Brynjar Kristinsson
Ulricehamns IF
29:26.176530
+4:25.26420
82.0p
136
Jakub Sikora
Cze
29:26.176560
+4:25.26450
82.0p
137
Martin Holmstrand
Axa SC
29:27.176660
+4:26.26550
82.0p
138
Thibault Osterberger
Fra
29:31.177070
+4:30.26960
81.8p
139
Gerard Agnellet
Fra
29:34.177350
+4:33.27240
81.6p
140
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
29:36.177510
+4:35.27400
81.6p
141
Ole Gunnar Wangensteen
Nor
29:41.178010
+4:40.27900
81.3p
142
Olov Roos
Östersunds SK
29:42.178170
+4:41.28060
81.3p
143
Andre Larsson
Svegs IK
29:43.178230
+4:42.28120
81.2p
144
Vegard Kvam
Nor
29:44.178330
+4:43.28220
81.2p
145
Jesper Thor
Åsarna IK
29:45.178430
+4:44.28320
81.1p
146
Jo-inge Sandvik
Nor
29:46.178530
+4:45.28420
81.1p
147
Antoine Agnellet
Fra
29:49.178810
+4:48.28700
81.0p
148
Tobias Nilsson
IFK Umeå
29:49.178870
+4:48.28760
80.9p
149
Daniel Abrahamsson
Borås SK
29:50.178960
+4:49.28850
80.9p
150
Modestas Vaiciulis
Ltu
29:55.179400
+4:53.29290
80.7p
151
Lukas Jakeliunas
Ltu
29:58.179730
+4:57.29620
80.6p
152
Emil Lagergren
Tynderö IK
30:03.180290
+5:02.30180
80.3p
153
Tomas Kvasnicka
Cze
30:10.180900
+5:08.30790
80.0p
154
Emil Ekman
Ulricehamns IF
30:11.181010
+5:10.30900
80.0p
155
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
30:17.181620
+5:16.31510
79.7p
156
Jesper Arnesson
Borås SK
30:20.181920
+5:19.31810
79.6p
157
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
30:21.182060
+5:20.31950
79.5p
158
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
30:26.182580
+5:25.32470
79.3p
159
Markus Johansson
Gillberga SK
30:27.182660
+5:26.32550
79.2p
160
Mattias Bångman
Offerdals SK
30:28.182700
+5:26.32590
79.2p
161
Matias Oppedal
Nor
30:29.182810
+5:28.32700
79.2p
162
Martin Andreas Groening Rindalsholt
Nor
30:30.182980
+5:29.32870
79.1p
163
Dennis Lindberg
Grytgöls IK
30:32.183110
+5:31.33000
79.1p
164
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
30:46.184560
+5:45.34450
78.4p
165
Tautvydas Strolia
Ltu
30:48.184710
+5:47.34600
78.4p
166
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
30:51.185050
+5:50.34940
78.2p
167
Julius Källgård
Sävast Ski Team IF
30:52.185140
+5:51.35030
78.2p
168
Viktor Hansson
Garphyttans IF
30:55.185450
+5:54.35340
78.0p
169
Erik Ohlström
IK Rex
30:59.185880
+5:58.35770
77.9p
170
Pavel Kocian
Cze
31:04.186340
+6:03.36230
77.7p
171
Emil Svensson
Landsbro IF SK
31:11.187030
+6:10.36920
77.4p
172
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
31:11.187060
+6:10.36950
77.4p
173
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
31:16.187500
+6:14.37390
77.2p
174
Jakub Kraus
Cze
31:23.188270
+6:22.38160
76.9p
175
Harald Hansen
Nor
31:27.188640
+6:26.38530
76.7p
176
Emil Myrvang Sorsell
Nor
31:29.188880
+6:28.38770
76.6p
177
Tue Roemer
Danmark
31:37.189640
+6:36.39530
76.3p
178
Simon Svanebo
Tynderö IK
31:40.189970
+6:39.39860
76.2p
179
Ondrej Tuka
Svk
31:41.190060
+6:40.39950
76.1p
180
Albin Andersson
Skene Sim O IS
32:06.192510
+7:05.42400
75.2p
181
Turer Lange Nielsen
Danmark
32:11.193050
+7:10.42940
75.0p
182
Rokas Vaitkus
Ltu
32:55.197410
+7:54.47300
73.3p
183
Simon Evans
Aus
34:11.205000
+9:09.54890
70.6p
184
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
34:19.205810
+9:18.55700
70.3p
185
Rasmus Andersson
Malungs IF
34:25.206440
+9:24.56330
70.1p
-
Valentin Gaillard
Fra
23:59:59.8639800
-
-
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Morten Mikkelstrup
Dan
23:59:59.8639800
-
-
Maciej Starega
Pol
23:59:59.8639800
-
-
Per Egil Bjørgen
Norway
23:59:59.8639800
-