Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alliansloppet
2014-08-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 680[
1
2
]
H 21
48km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Kjølstad
Norway
1:43:57.623600
92.4p
2
Markus Ottosson
IFK Umeå
1:43:57.623600
92.4p
3
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
1:43:57.623600
92.4p
4
Anders Aukland
Norway
1:43:58.623700
+1
92.4p
5
Anton Karlsson
Åsarna IK
1:43:58.623700
+1
92.4p
6
Torgeir Skare Thygesen
IL Korlevoll
1:43:58.623700
+1
92.4p
7
Jack Impola
SK Bore
1:43:58.623700
+1
92.4p
8
Petter Eliassen
Tverrelvdalen IL
1:43:59.623800
+2.100
92.3p
9
Oskar Svärd
Tvärreds IF
1:44:00.623900
+3.200
92.3p
10
John Kristian Dahl
Norway
1:44:20.625900
+23.2200
91.9p
11
Andreas Nygaard
Norway
1:45:28.632700
+1:31.9000
90.6p
12
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
1:45:43.634200
+1:46.10500
90.3p
13
Simen Lanes
Oseberg Skilag
1:45:57.635600
+2:00.11900
90.0p
14
Tore Berdal
Norway
1:45:57.635600
+2:00.11900
90.0p
15
Jimmie Johnsson
Axa SC
1:45:57.635600
+2:00.11900
90.0p
16
Tobias Westman
IK Stern
1:45:57.635600
+2:00.11900
90.0p
17
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
1:45:58.635700
+2:01.12000
90.0p
18
Anders Høst Mølmen
Lyn Ski
1:46:01.636000
+2:04.12300
89.9p
19
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
1:46:03.636200
+2:06.12500
89.9p
20
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
1:46:04.636300
+2:07.12600
89.9p
21
Philip Askeroth
Aktivitus Sports Club
1:46:04.636300
+2:07.12600
89.9p
22
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:46:07.636600
+2:10.12900
89.8p
23
Ales Razym
Czech Republic
1:46:08.636700
+2:11.13000
89.8p
24
Mattias Claesson
OK Landehof
1:46:10.636900
+2:13.13200
89.8p
25
Rasmus Blom
SK Bore
1:46:11.637000
+2:14.13300
89.8p
26
Samuel Norlén
IK Stern
1:46:12.637100
+2:15.13400
89.7p
27
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:46:14.637300
+2:17.13600
89.7p
28
Thomas Gifstad
Oppegård IL
1:46:27.638600
+2:30.14900
89.4p
29
Morten Eide Pedersen
Norway
1:48:10.648900
+4:13.25200
87.5p
30
Jörgen Aukland
Norway
1:48:15.649400
+4:18.25700
87.4p
31
Erik Wickström
Ulricehamns IF
1:48:20.649900
+4:23.26200
87.4p
32
Oscar Kardin
Östersunds SK
1:48:33.651200
+4:36.27500
87.1p
33
Bill Impola
SK Bore
1:48:35.651400
+4:38.27700
87.1p
34
Robin Norum
IFK Umeå
1:48:54.653300
+4:57.29600
86.7p
35
Ondrej Horyna
Czech Republic
1:49:47.658600
+5:50.34900
85.8p
36
Jerry Ahrlin
Norway
1:49:49.658800
+5:52.35100
85.8p
37
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:50:14.661300
+6:17.37600
85.3p
38
Vetle Thyli
Norway
1:50:23.662200
+6:26.38500
85.2p
39
Johan Lövgren
Vännäs SK
1:50:23.662200
+6:26.38500
85.2p
40
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:50:23.662200
+6:26.38500
85.2p
41
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
1:50:23.662200
+6:26.38500
85.2p
42
Petr Novak
Czech Republic
1:50:24.662300
+6:27.38600
85.2p
43
John Wiklund
Stockholms RK
1:50:25.662400
+6:28.38700
85.2p
44
Martti Himma
Estonia
1:50:25.662400
+6:28.38700
85.2p
45
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:50:26.662500
+6:29.38800
85.1p
46
Axel Bergsten
Axa SC
1:50:27.662600
+6:30.38900
85.1p
47
Oscar Persson
SK Bore
1:50:45.664400
+6:48.40700
84.8p
48
Dusan Kozisek
Czech Republic
1:50:47.664600
+6:50.40900
84.8p
49
Gustaf Pettersson
IF Ski Team Skåne
1:52:33.675200
+8:36.51500
83.0p
50
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
1:52:34.675300
+8:37.51600
83.0p
51
Fredrik Byström
Sollefteå Skidor IF
1:52:37.675600
+8:40.51900
82.9p
52
Jiri Rocarek
Czech Republic
1:52:39.675800
+8:42.52100
82.9p
53
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:53:16.679500
+9:19.55800
82.3p
54
Mattias Carlzon
Ulricehamns IF
1:53:20.679900
+9:23.56200
82.2p
55
Gustav Nordström
Borås SK
1:54:17.685600
+10:20.61900
81.3p
56
Bob Impola
SK Bore
1:54:18.685700
+10:21.62000
81.3p
57
Martin Rui
Froland IL
1:54:23.686200
+10:26.62500
81.2p
58
Fridtjof Vaksdal
Kjelsås IL
1:54:25.686400
+10:28.62700
81.2p
59
Emil Ekman
Ulricehamns IF
1:54:27.686600
+10:30.62900
81.2p
60
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:54:28.686700
+10:31.63000
81.2p
61
Thomas Freimuth
Wsv Skadi Bodenmais
1:54:29.686800
+10:32.63100
81.2p
62
Karl-johan Zeitz
Åre SLK
1:54:31.687000
+10:34.63300
81.1p
63
Johan Kanto
IK Stern
1:54:31.687000
+10:34.63300
81.1p
64
Anders Sörensson
Tanums IF
1:54:33.687200
+10:36.63500
81.1p
65
Anders Johansson
Ryda SK
1:54:34.687300
+10:37.63600
81.1p
66
Anders Zeffer
Högsäters GF
1:54:35.687400
+10:38.63700
81.1p
67
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
1:54:46.688500
+10:49.64800
80.9p
68
Joakim Jarnelid
Magra IS
1:55:45.694400
+11:48.70700
80.0p
69
Jens Carlevi
Vattenfall IF Älvkarleby
1:55:46.694500
+11:49.70800
80.0p
70
Pasi Vuori
Team Electrofit
1:55:46.694500
+11:49.70800
80.0p
71
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
1:55:46.694500
+11:49.70800
80.0p
72
Per Löwendahl
IK Stern
1:55:47.694600
+11:50.70900
80.0p
73
Daniel Tonell
IF Ski Team Skåne
1:55:48.694700
+11:51.71000
79.9p
74
Adam Blomberg
IK Stern
1:55:50.694900
+11:53.71200
79.9p
75
Carl Bergsten
Östersunds SK
1:55:52.695100
+11:55.71400
79.9p
76
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
1:55:53.695200
+11:56.71500
79.9p
77
Daniel Olsson
Garphyttans IF
1:55:53.695200
+11:56.71500
79.9p
78
Eric Thomas
SC Hochvogel
1:56:12.697100
+12:15.73400
79.6p
79
Per-gunnar Mustad
Langesund Tri Hauken
1:56:22.698100
+12:25.74400
79.4p
80
Mikael Svensson
IFK Skövde SK
1:56:57.701600
+13:00.77900
78.9p
81
Viktor Axelsson
Borås SK
1:57:41.706000
+13:44.82300
78.3p
82
Henrik Jutterdal
Vreta Skid o Mk
1:58:15.709400
+14:18.85700
77.8p
83
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
1:58:15.709400
+14:18.85700
77.8p
84
Göran Hammarson
Stockholms RK
1:58:15.709400
+14:18.85700
77.8p
85
Emil Lundborg
Sya SK
1:58:16.709500
+14:19.85800
77.8p
86
Ludvig Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
1:58:16.709500
+14:19.85800
77.8p
87
Hannes Assarsson
Nässjö SF
1:58:21.710000
+14:24.86300
77.7p
88
Turer Lange Nielsen
København SK
1:58:22.710100
+14:25.86400
77.7p
89
Ian Murray
Canada
1:58:42.712100
+14:45.88400
77.4p
90
Jimmy Tigerberg
Lidköpings VSK
1:58:50.712900
+14:53.89200
77.3p
91
Marcus Johansson
IK Stern
1:58:54.713300
+14:57.89600
77.2p
92
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
1:58:57.713600
+15:00.89900
77.2p
93
Per Erik Jensen
Norway
1:59:03.714200
+15:06.90500
77.1p
94
Anders Carlson
SOK 68
1:59:03.714200
+15:06.90500
77.1p
95
Martin Eklöf
Björkfors GOIF
1:59:04.714300
+15:07.90600
77.1p
96
Geir Strandbakke
Lillehammer SK
1:59:04.714300
+15:07.90600
77.1p
97
Christoph Friedl
Tyskland
1:59:05.714400
+15:08.90700
77.1p
98
Asger Fischer Mølgaard
Holte Ski
1:59:08.714700
+15:11.91000
77.0p
99
Andreas Blohm
Filipstads SF
1:59:09.714800
+15:12.91100
77.0p
100
Anders Söderlund
Nacka Värmdö SK
1:59:10.714900
+15:13.91200
77.0p
101
Öyvind Watterdal
Nøtterøy Ski
1:59:12.715100
+15:15.91400
77.0p
102
Erik Nygren
Agnäs IK
2:00:49.724800
+16:52.101100
75.6p
103
Per Sandberg
Filipstads SF
2:00:49.724800
+16:52.101100
75.6p
104
Emil Folkesson
Enklaresport SK
2:00:59.725800
+17:02.102100
75.5p
105
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
2:01:02.726100
+17:05.102400
75.4p
106
Simon Nilsson
IF Ski Team Skåne
2:01:03.726200
+17:06.102500
75.4p
107
Andreas Berntsson
IK Stern
2:01:08.726700
+17:11.103000
75.4p
108
John Junker
Norrbärke SK
2:01:09.726800
+17:12.103100
75.4p
109
Bill Engman
Karlslunds IF SF
2:01:11.727000
+17:14.103300
75.3p
110
Kristian Furuskog
Berga SOK
2:01:15.727400
+17:18.103700
75.3p
111
Johan Heinz
No Club
2:01:19.727800
+17:22.104100
75.2p
112
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
2:01:53.731200
+17:56.107500
74.8p
113
Erling Lefsaker
Andebu IL
2:01:55.731400
+17:58.107700
74.7p
114
Philip Ståhlgren
ASK Växjö
2:02:16.733500
+18:19.109800
74.5p
115
Björn Hänninen
Högbo GOIF
2:02:21.734000
+18:24.110300
74.4p
116
Tommy Gabrielsson
Gagnefs IF
2:02:24.734300
+18:27.110600
74.4p
117
Aasmund Kjøllmoen Steien
Folldal IF
2:02:30.734900
+18:33.111200
74.3p
118
Daniel Netz
Göteborgs SK
2:02:48.736700
+18:51.113000
74.0p
119
Ola Jönsson
Nacka Värmdö SK
2:02:50.736900
+18:53.113200
74.0p
120
Erik Made
Tärna IK Fjällvinden
2:02:52.737100
+18:55.113400
74.0p
121
Joakim Bydinger
Ronneby OK
2:03:06.738500
+19:09.114800
73.8p
122
Rasmus Andersson
Malungs IF
2:03:07.738600
+19:10.114900
73.8p
123
Jesper Halvarsson
Björkfors GOIF
2:03:08.738700
+19:11.115000
73.8p
124
Viktor Carlsson
Skellefteå SK
2:03:12.739100
+19:15.115400
73.7p
125
Magnus Karlsson
Häverödals IF
2:03:21.740000
+19:24.116300
73.6p
126
Henry Churchill
IF Ski Team Skåne
2:03:56.743500
+19:59.119800
73.2p
127
Patrik Sonehag
IK Stern
2:03:57.743600
+20:00.119900
73.2p
128
Øystein L'orange
Risør Ski
2:04:01.744000
+20:04.120300
73.1p
129
Stefan Carlen
OK Landehof
2:04:02.744100
+20:05.120400
73.1p
130
Öyvind Lund
Gjerdrum IL
2:04:21.746000
+20:24.122300
72.9p
131
Lars Elverum
Stokke IL
2:04:33.747200
+20:36.123500
72.7p
132
Erik Gressløs
Sarpsborg IL
2:05:18.751700
+21:21.128000
72.1p
133
Johan Andersson
IK Stern
2:05:20.751900
+21:23.128200
72.1p
134
Jonas Eriksson
Laxå OK
2:05:21.752000
+21:24.128300
72.1p
135
Thomas Wollentz
Team Triathlon O Multisport Club
2:05:22.752100
+21:25.128400
72.1p
136
Erlend Gjestrud
Norway
2:05:23.752200
+21:26.128500
72.1p
137
Magnus Svensson
IFK Täby
2:05:28.752700
+21:31.129000
72.0p
138
Ladislav Knapek
Czech Republic
2:05:29.752800
+21:32.129100
72.0p
139
Pär Forsell
Sya SK
2:05:31.753000
+21:34.129300
72.0p
140
Lars-Erik Larsson
Ryda SK
2:05:39.753800
+21:42.130100
71.9p
141
Daniel Karlsson
No Club
2:05:39.753800
+21:42.130100
71.9p
142
Daniel Hillgren
Stockholms RK
2:05:40.753900
+21:43.130200
71.9p
143
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
2:05:40.753900
+21:43.130200
71.9p
144
Jonas Madsen
Berga SOK
2:06:10.756900
+22:13.133200
71.5p
145
Jimmy Norberg
Axa SC
2:06:10.756900
+22:13.133200
71.5p
146
Erik Wold
IFK Västerås SK
2:06:11.757000
+22:14.133300
71.5p
147
Evgenii Vilda
Russia
2:06:11.757000
+22:14.133300
71.5p
148
Magnus Kristiansen
Brynehein Stakerlag
2:06:25.758400
+22:28.134700
71.3p
149
Daniel Andersson
Borås SK
2:06:28.758700
+22:31.135000
71.3p
150
Jörgen Henriksson
Eds SK
2:06:29.758800
+22:32.135100
71.3p
151
Martin Knuuttila
Göteborgs Polismäns IF
2:06:30.758900
+22:33.135200
71.3p
152
Jan Krska
Czech Republic
2:06:31.759000
+22:34.135300
71.3p
153
Marcus Carlsson
IFK Skövde SK
2:06:39.759800
+22:42.136100
71.2p
154
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:06:41.760000
+22:44.136300
71.1p
155
Daniel Drottz
Högsäters GF
2:07:00.761900
+23:03.138200
70.9p
156
Daniel Björndahl
Kungälvs OK
2:07:03.762200
+23:06.138500
70.9p
157
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
2:07:12.763100
+23:15.139400
70.8p
158
Ivan Hedlund
IK Stern
2:07:13.763200
+23:16.139500
70.7p
159
Johan Hamre
Vallsta SK
2:07:14.763300
+23:17.139600
70.7p
160
Maksim Sergeev
Russia
2:07:39.765800
+23:42.142100
70.4p
161
Roman Nazarov
Sweden
2:07:39.765800
+23:42.142100
70.4p
162
Ståle Hansen
Stovnerkameratene
2:07:47.766600
+23:50.142900
70.3p
163
Ivan Scheblykin
IF Ski Team Skåne
2:07:51.767000
+23:54.143300
70.3p
164
Andreas Petersson
Göteborgs SK
2:07:52.767100
+23:55.143400
70.3p
165
Ulrik Schäfer
Storvreta IK
2:07:53.767200
+23:56.143500
70.3p
166
Mattias Elg
Åre Längdskidklubb
2:08:20.769900
+24:23.146200
70.0p
167
Lasse Mølgaard-nielsen
København SK
2:08:37.771600
+24:40.147900
69.8p
168
Kristian Jansson
IF Ski Team Skåne
2:08:55.773400
+24:58.149700
69.6p
169
Claes Olsson
Göteborgs SK
2:08:58.773700
+25:01.150000
69.5p
170
Henrik Johansson-Kask
OK Kroppefjäll
2:09:02.774100
+25:05.150400
69.5p
171
Anders Bergvall
IK Stern
2:09:13.775200
+25:16.151500
69.4p
172
Nikolai Kabanen
Russia
2:09:13.775200
+25:16.151500
69.4p
173
Leif Hansson
OK Alehof
2:09:18.775700
+25:21.152000
69.3p
174
Håkan Nilsson
Karlslunds IF SF
2:09:19.775800
+25:22.152100
69.3p
175
Erik Karlsson
Tanums IF
2:09:24.776300
+25:27.152600
69.2p
176
Morten Rød
Rustad IL
2:09:29.776800
+25:32.153100
69.2p
177
Mats Persson
IK Stern
2:09:35.777400
+25:38.153700
69.1p
178
Otto Linderborg
Ufk
2:09:57.779600
+26:00.155900
68.9p
179
Robert Brundin
Kumla SF
2:10:19.781800
+26:22.158100
68.6p
180
Geir Sandvik
Pedersvei
2:10:21.782000
+26:24.158300
68.6p
181
Stefan Larsson
Magra IS
2:10:28.782700
+26:31.159000
68.5p
182
Peter Larsson
Axa SC
2:10:43.784200
+26:46.160500
68.3p
183
Torben Michael Hansen
Holte Ski
2:10:43.784200
+26:46.160500
68.3p
184
Christian Ragnar
Berga SOK
2:10:46.784500
+26:49.160800
68.3p
185
Lasse Cramer
Glassverket IF
2:10:49.784800
+26:52.161100
68.3p
186
Nils Christian Green
Bsk
2:11:00.785900
+27:03.162200
68.2p
187
Sven Münch
Tyskland
2:11:01.786000
+27:04.162300
68.1p
188
Sergey Zykov
Russia
2:11:04.786300
+27:07.162600
68.1p
189
Morten Christensen
Hareskoven Skiklub
2:11:09.786800
+27:12.163100
68.1p
190
Anders Greff
Norway
2:11:11.787000
+27:14.163300
68.0p
191
Kjetil Mathisen
Brynehein Stakerlag
2:11:20.787900
+27:23.164200
67.9p
192
Staffan Ahlandsberg
IF Ski Team Skåne
2:11:24.788300
+27:27.164600
67.9p
193
Jörgen Lindgren
IK Stern
2:11:32.789100
+27:35.165400
67.8p
194
Jan Erik Pettersson
Säffle SK
2:11:39.789800
+27:42.166100
67.7p
195
Björn Anundsson
Dala XC Ski Team
2:11:44.790300
+27:47.166600
67.7p
196
Johan Karlsson
Överkalix IF
2:11:49.790800
+27:52.167100
67.6p
197
Roger Gustafsson
Magra IS
2:11:51.791000
+27:54.167300
67.6p
198
Dan Karlsson
Axa SC
2:11:52.791100
+27:55.167400
67.6p
199
Patrik Petersson
Apladalens Lk
2:11:54.791300
+27:57.167600
67.6p
200
Lennart Karlsson
Holmedals Ais
2:11:59.791800
+28:02.168100
67.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Patrik Molander
Vreta Skid o Mk
2:12:05.792400
+28:08.168700
67.4p
202
Kenneth Rolling
Halmstad OK
2:12:12.793100
+28:15.169400
67.4p
203
Eddy Lidström
OK Landehof
2:12:30.794900
+28:33.171200
67.2p
204
Jan Sjöstedt
IFK Västerås SK
2:12:44.796300
+28:47.172600
67.0p
205
Bengt Bern
FK Herkules
2:12:53.797200
+28:56.173500
66.9p
206
Tomas Andersson
IFK Skövde SK
2:13:05.798400
+29:08.174700
66.8p
207
Thomas Persson
Karlslunds IF SF
2:13:09.798800
+29:12.175100
66.8p
208
Martin Danklint
Länghems IF
2:13:19.799800
+29:22.176100
66.7p
209
Peter Larsson
Nacka Värmdö SK
2:13:30.800900
+29:33.177200
66.5p
210
Ronny Bengtsson
Tormestorps IF
2:13:38.801700
+29:41.178000
66.5p
211
Tobias Danielsson
OK Stigen
2:13:48.802700
+29:51.179000
66.4p
212
Joakim Assarsson
Nässjö SF
2:13:50.802900
+29:53.179200
66.3p
213
Torgeir Halsen
Langstakerne
2:13:52.803100
+29:55.179400
66.3p
214
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
2:13:53.803200
+29:56.179500
66.3p
215
Christian Elsebutangen
Team United Nurseries
2:13:53.803200
+29:56.179500
66.3p
216
Stefan Virtanen
Nässjö SF
2:13:53.803200
+29:56.179500
66.3p
217
Mattias Brolin
Magra IS
2:13:55.803400
+29:58.179700
66.3p
218
Pontus Holmberg
Landsbro IF SK
2:13:59.803800
+30:02.180100
66.2p
219
Trygve Jensen
No Club
2:14:02.804100
+30:05.180400
66.2p
220
Magnus Aasa
OK Kullingshof
2:14:06.804500
+30:09.180800
66.2p
221
Michael Johansson
IK Stern
2:14:07.804600
+30:10.180900
66.2p
222
Helge Tøndel
Kyrksaeteroera IL
2:14:20.805900
+30:23.182200
66.0p
223
Tom Christensen
Glassverket IF
2:14:29.806800
+30:32.183100
65.9p
224
Tomas Olofsson
Lycksele IF
2:14:37.807600
+30:40.183900
65.8p
225
Karl-Erik Assarsson
Borås SK
2:14:38.807700
+30:41.184000
65.8p
226
Henrik Fihn
IK Stern
2:14:38.807700
+30:41.184000
65.8p
227
Thomas Ottosson
Skellefteå SK
2:14:38.807700
+30:41.184000
65.8p
228
Oscar Bergenholtz
Äspereds IF
2:14:42.808100
+30:45.184400
65.8p
229
Arne-olav Vigenes
Norway
2:14:45.808400
+30:48.184700
65.8p
230
John Johannesen Moss
Moss SK
2:14:48.808700
+30:51.185000
65.7p
231
Mats Jirebeck
IK Stern
2:14:49.808800
+30:52.185100
65.7p
232
Per Vetle Heldal
Skagerak Sportsklubb
2:14:50.808900
+30:53.185200
65.7p
233
Arve Rønning
Norway
2:14:51.809000
+30:54.185300
65.7p
234
Pontus Kronmarker
Mullsjö SOK
2:14:52.809100
+30:55.185400
65.7p
235
Per Sandström
Eds SK
2:14:53.809200
+30:56.185500
65.7p
236
David Strand
Hvetlanda SK
2:14:54.809300
+30:57.185600
65.7p
237
Simon Svanebo
Tynderö IK
2:14:56.809500
+30:59.185800
65.6p
238
Ulrik Karlsson
Lessebo OK
2:14:57.809600
+31:00.185900
65.6p
239
David Henriksson
Eds SK
2:15:00.809900
+31:03.186200
65.6p
240
Jörgen Hugosson
Landsbro IF SK
2:15:04.810300
+31:07.186600
65.6p
241
Tobias Karlsson
Karlslunds IF SF
2:15:14.811300
+31:17.187600
65.5p
242
Robert Johansson
Främmestads IK
2:15:41.814000
+31:44.190300
65.2p
243
Ragnar Andresen
Norway
2:15:42.814100
+31:45.190400
65.2p
244
Marcus Vestlund
IF Ski Team Skåne
2:15:44.814300
+31:47.190600
65.2p
245
Bengt Åke Olofsson
IF Ski Team Skåne
2:16:00.815900
+32:03.192200
65.0p
246
Martin Källgård
Stockholms RK
2:16:11.817000
+32:14.193300
64.9p
247
Thomas Hjelm
Mälarö SOK
2:16:15.817400
+32:18.193700
64.9p
248
Göran Andersson
Strömtorps IK
2:16:21.818000
+32:24.194300
64.8p
249
Fredrik Erixon
Ccc1000
2:16:24.818300
+32:27.194600
64.8p
250
Magnus Nygren
Axa SC
2:16:25.818400
+32:28.194700
64.8p
251
Jens Halvarsson
IK Stern
2:16:26.818500
+32:29.194800
64.7p
252
Jonas Albäck
Ccc1000
2:16:28.818700
+32:31.195000
64.7p
253
pär lunnefors
Öxabäcks Vinter-IK
2:16:33.819200
+32:36.195500
64.7p
254
Björn Pettersson
Göteborgs Polismäns IF
2:16:34.819300
+32:37.195600
64.7p
255
Jonas Mårtensson
Nevs
2:16:47.820600
+32:50.196900
64.5p
256
Henrik Zenob
Sya SK
2:16:48.820700
+32:51.197000
64.5p
257
Peter Roll
København SK
2:16:49.820800
+32:52.197100
64.5p
258
Ulf Gustafsson
Ryda SK
2:16:50.820900
+32:53.197200
64.5p
259
Fredrik Wessberg
OK Landehof
2:16:52.821100
+32:55.197400
64.5p
260
Daniel Muschke
Rejlers IF
2:17:04.822300
+33:07.198600
64.4p
261
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
2:17:06.822500
+33:09.198800
64.3p
262
Patrik Rasmussen
Bovallstrands SK
2:17:07.822600
+33:10.198900
64.3p
263
Anders Wadman
Arvika IS
2:17:08.822700
+33:11.199000
64.3p
264
Fredrik Karlsson
Vassunda IF
2:17:16.823500
+33:19.199800
64.2p
265
Peter Thomsen
København SK
2:17:16.823500
+33:19.199800
64.2p
266
Torbjörn Gustafsson
Sweden
2:17:17.823600
+33:20.199900
64.2p
267
Stefan Elfström
IK Stern
2:17:17.823600
+33:20.199900
64.2p
268
Mikael Forsberg
Sweden
2:17:18.823700
+33:21.200000
64.2p
269
Johan Månflod
Storvreta IK
2:17:18.823700
+33:21.200000
64.2p
270
Tanel Tepaskent
Russia
2:17:23.824200
+33:26.200500
64.2p
271
Christian Sundewall
IF Ski Team Skåne
2:17:34.825300
+33:37.201600
64.1p
272
Axel Strandell
OK Linné
2:17:53.827200
+33:56.203500
63.9p
273
Andreas Davidson
Borås GIF
2:17:54.827300
+33:57.203600
63.9p
274
Jonas Lundmark
Ufk
2:18:32.831100
+34:35.207400
63.5p
275
Per-ola Baalerud
Norvestor Equity
2:18:39.831800
+34:42.208100
63.4p
276
Peter Mårtensson
Axa SC
2:18:39.831800
+34:42.208100
63.4p
277
Claes Hjertman
Sweden
2:18:45.832400
+34:48.208700
63.4p
278
Maximilian Schattauer
Älvdalens IF SK
2:18:54.833300
+34:57.209600
63.3p
279
Jörn H Eriksen
Skagerak Sportsklubb
2:18:55.833400
+34:58.209700
63.3p
280
Håkan Harrysson
Axa SC
2:18:59.833800
+35:02.210100
63.3p
281
Karl Cinthio
IFK Helsingborg
2:19:14.835300
+35:17.211600
63.1p
282
Lars-Göran Järelöv
IK Stern
2:19:14.835300
+35:17.211600
63.1p
283
Patrik Ingesson
Team Sportia Uppsala
2:19:17.835600
+35:20.211900
63.1p
284
David Jönsson
Stenungsunds OK
2:19:19.835800
+35:22.212100
63.1p
285
Johan Byström
Gävle SK
2:19:27.836600
+35:30.212900
63.0p
286
Mattias Linell
IK Stern
2:19:31.837000
+35:34.213300
63.0p
287
Samuel Forslund
Ufk
2:19:31.837000
+35:34.213300
63.0p
288
Martin Kristensson
Öxabäcks Vinter-IK
2:19:34.837300
+35:37.213600
62.9p
289
Johnny Løvstad
Bull Ski OG Kajakk
2:19:35.837400
+35:38.213700
62.9p
290
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
2:19:41.838000
+35:44.214300
62.9p
291
Anders Dahl
Axa SC
2:20:03.840200
+36:06.216500
62.7p
292
William Carlford
Hultsfreds Lk
2:20:04.840300
+36:07.216600
62.6p
293
Jan Kriz
Czech Republic
2:20:05.840400
+36:08.216700
62.6p
294
Martin Cleve
Brattås Ck
2:20:06.840500
+36:09.216800
62.6p
295
Gustav Klock
IK Stern
2:20:10.840900
+36:13.217200
62.6p
296
John Einar Tørklep
Oppegård IL
2:20:19.841800
+36:22.218100
62.5p
297
Anders Rudolfsson
Sweden
2:20:21.842000
+36:24.218300
62.5p
298
Pär Sundqvist
Vallsta SK
2:20:26.842500
+36:29.218800
62.4p
299
Pavel Jirasek
Czech Republic
2:20:30.842900
+36:33.219200
62.4p
300
Andreas Holgersson
Brännebrona SK
2:20:32.843100
+36:35.219400
62.4p
301
Glenn Halvorsen
Oppegård IL
2:20:34.843300
+36:37.219600
62.4p
302
Inge Odqvist
Borås SK
2:20:37.843600
+36:40.219900
62.3p
303
Torbjörn Holmberg
Nybro Ski
2:20:41.844000
+36:44.220300
62.3p
304
Ronald Sivertsen
Asker SK
2:20:43.844200
+36:46.220500
62.3p
305
Pontus Andersson
Herrljunga Skid o OL
2:20:43.844200
+36:46.220500
62.3p
306
Andreas Ramstedt
Sweden
2:20:44.844300
+36:47.220600
62.3p
307
Håkan Camper
IF Ski Team Skåne
2:20:44.844300
+36:47.220600
62.3p
308
Joakim Lilja
Trollhättans SOK
2:20:44.844300
+36:47.220600
62.3p
309
Jan Johansson
Gkn Aerospace FF
2:20:53.845200
+36:56.221500
62.2p
310
Sergei Degtiarev
Russia
2:20:55.845400
+36:58.221700
62.2p
311
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
2:20:56.845500
+36:59.221800
62.2p
312
Håvard Nyhus
Granli IL
2:21:03.846200
+37:06.222500
62.1p
313
Marcus Andersson
IF Ski Team Skåne
2:21:14.847300
+37:17.223600
62.0p
314
Michael Nilsson
Sya SK
2:21:15.847400
+37:18.223700
62.0p
315
Jacob Bilgrav
Holte Ski
2:21:26.848500
+37:29.224800
61.9p
316
Henrik Sahlström
Främmestads IK
2:21:28.848700
+37:31.225000
61.9p
317
Anders Erlandsson
Skanska IF
2:21:28.848700
+37:31.225000
61.9p
318
Mikael Jakobsson
Alliansloppets SK
2:21:32.849100
+37:35.225400
61.8p
319
Martin Vanous
Czech Republic
2:21:39.849800
+37:42.226100
61.8p
320
Fredrik Liljesäter
Trollhättans SOK
2:21:41.850000
+37:44.226300
61.8p
321
Tobias Pettersson
Hestra SSK
2:22:02.852100
+38:05.228400
61.6p
322
Sören Skålberg
IK Stern
2:22:03.852200
+38:06.228500
61.6p
323
Thomas Adolfsson
Hindås SK
2:22:03.852200
+38:06.228500
61.6p
324
Niclas Arnell
Sweden
2:22:10.852900
+38:13.229200
61.5p
325
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
2:22:16.853500
+38:19.229800
61.4p
326
Pål Aasvestad
Norway
2:22:22.854100
+38:25.230400
61.4p
327
Ulf Uddbäck
Sweden
2:22:23.854200
+38:26.230500
61.4p
328
Lars Jonasson
Uddevalla IS
2:22:24.854300
+38:27.230600
61.4p
329
Mikael Lange
Storvreta IK
2:22:35.855400
+38:38.231700
61.3p
330
Klaus Jungbluth
No Club
2:22:39.855800
+38:42.232100
61.2p
331
Jari Toivanen
IFK Västerås SK
2:23:09.858800
+39:12.235100
61.0p
332
Ola Lundmark
Nässjö SF
2:23:10.858900
+39:13.235200
61.0p
333
Andreas Carlén
Bodsjöböle SK
2:23:11.859000
+39:14.235300
61.0p
334
Jesper Olesen Thunø
København SK
2:23:13.859200
+39:16.235500
60.9p
335
Martin Eriksson
Axa SC
2:23:16.859500
+39:19.235800
60.9p
336
Peter Ravn Brinck
København SK
2:23:19.859800
+39:22.236100
60.9p
337
Robin Hylander
Sweden
2:23:32.861100
+39:35.237400
60.8p
338
Mikael Andersson
Ljungskile FK
2:23:37.861600
+39:40.237900
60.7p
339
Tomas Snöberg
Färjestadens Motions-IF
2:23:39.861800
+39:42.238100
60.7p
340
Jan Benak
Czech Republic
2:23:45.862400
+39:48.238700
60.7p
341
Charles Kjellsson
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:23:59.863800
+40:02.240100
60.5p
342
Mikael Erlandsson
Magra IS
2:24:17.865600
+40:20.241900
60.4p
343
Dan Wallerman
Nacka Värmdö SK
2:24:19.865800
+40:22.242100
60.4p
344
Sture Nordlöf
Nacka Värmdö SK
2:24:19.865800
+40:22.242100
60.4p
345
Niklas Eriksson
IF Hallby SOK
2:24:20.865900
+40:23.242200
60.3p
346
Klaus Marius Hansen
København SK
2:24:21.866000
+40:24.242300
60.3p
347
Henrik Hammelsø
København SK
2:24:31.867000
+40:34.243300
60.3p
348
Mikael Karlsson
Tormestorps IF
2:24:33.867200
+40:36.243500
60.2p
349
Henrik Nilson
Axa SC
2:24:33.867200
+40:36.243500
60.2p
350
Yngve Alvén
Redvägs SK
2:24:35.867400
+40:38.243700
60.2p
351
Rikard Nedar
Gkn Aerospace FF
2:24:49.868800
+40:52.245100
60.1p
352
Martin Clément
København SK
2:25:01.870000
+41:04.246300
60.0p
353
Karl-Gustav Nilsson
Markaryds FK
2:25:02.870100
+41:05.246400
60.0p
354
Tommy Würtz
Holte Ski
2:25:06.870500
+41:09.246800
60.0p
355
Marcus Kartberg
Hindås SK
2:25:07.870600
+41:10.246900
59.9p
356
Petter Wiberg
Föreningen Engelbrektsloppet
2:25:40.873900
+41:43.250200
59.7p
357
Staffan Engdegård
IF Rigor
2:25:40.873900
+41:43.250200
59.7p
358
Mikael Svanbergh
Karlslunds IF SF
2:25:41.874000
+41:44.250300
59.7p
359
Martin Hedström
Trollhättans SOK
2:25:57.875600
+42:00.251900
59.5p
360
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
2:26:09.876800
+42:12.253100
59.4p
361
Patrik Söderqvist
Storvreta IK
2:26:09.876800
+42:12.253100
59.4p
362
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
2:26:15.877400
+42:18.253700
59.4p
363
Per Åkeflo
Axa SC
2:26:17.877600
+42:20.253900
59.4p
364
Rickard Stark
Sweden
2:26:26.878500
+42:29.254800
59.3p
365
Mikael Samuelsson
IK Ymer
2:26:29.878800
+42:32.255100
59.3p
366
Magnus Johansson
Axa SC
2:26:41.880000
+42:44.256300
59.2p
367
Häreid Geir Åge
Bevern IL
2:26:42.880100
+42:45.256400
59.1p
368
Ragnar Sendstad
Livsnyterne
2:26:42.880100
+42:45.256400
59.1p
369
Stefan Eking
Halmstad OK
2:26:45.880400
+42:48.256700
59.1p
370
Peter Kaponen
Sweden
2:26:47.880600
+42:50.256900
59.1p
371
Peter Skogert
Jm-Konc IF
2:26:48.880700
+42:51.257000
59.1p
372
Arvid Friden
Broby GOIF
2:26:55.881400
+42:58.257700
59.0p
373
Jonny Persson
OK Gipen
2:26:58.881700
+43:01.258000
59.0p
374
Lars Gulliksson
Nacka Värmdö SK
2:27:10.882900
+43:13.259200
58.9p
375
Johan Fornander
IK Rex
2:27:12.883100
+43:15.259400
58.9p
376
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:27:32.885100
+43:35.261400
58.7p
377
Thomas Eriksson
Axa SC
2:27:36.885500
+43:39.261800
58.7p
378
Billy Snöberg
IFK Helsingborg
2:27:36.885500
+43:39.261800
58.7p
379
Anders Fredriksson
Arvika IS
2:27:42.886100
+43:45.262400
58.7p
380
Daniel Carlsson
Axa SC
2:27:44.886300
+43:47.262600
58.6p
381
Anders Johansson
Axa SC
2:27:54.887300
+43:57.263600
58.6p
382
Anders Soovik
Alliansloppets SK
2:28:01.888000
+44:04.264300
58.5p
383
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
2:28:20.889900
+44:23.266200
58.3p
384
Magnus Lundberg
Vreta Skid o Mk
2:28:30.890900
+44:33.267200
58.3p
385
Sören Karlsson
Tormestorps IF
2:28:40.891900
+44:43.268200
58.2p
386
Björn Börjesson
Vattenfalls IF Trollhättan
2:28:41.892000
+44:44.268300
58.2p
387
Fredrik Cervin
IFK Helsingborg
2:28:51.893000
+44:54.269300
58.1p
388
Jon Holmberg
Axa SC
2:28:58.893700
+45:01.270000
58.0p
389
Per Carlsson
IK Stern
2:28:59.893800
+45:02.270100
58.0p
390
Lars Karlsen
Holte Ski
2:29:30.896900
+45:33.273200
57.8p
391
Peter Forsberg
Sweden
2:29:36.897500
+45:39.273800
57.7p
392
Krister Bardh
OK Njudung
2:29:40.897900
+45:43.274200
57.7p
393
Anders Smevold
Skultuna IS
2:29:41.898000
+45:44.274300
57.7p
394
Mikael Åström
Ronneby OK
2:29:44.898300
+45:47.274600
57.7p
395
Johan Ekman
Visborgs OK
2:29:45.898400
+45:48.274700
57.7p
396
Harri Sjöblom
Svenljunga IK
2:30:08.900700
+46:11.277000
57.5p
397
Viktor Mazko
Russia
2:30:10.900900
+46:13.277200
57.5p
398
Pelle Rudenstam
IK Vista
2:30:16.901500
+46:19.277800
57.4p
399
Morgan Darius
Falköpings AIK SK
2:30:24.902300
+46:27.278600
57.4p
400
Andreas Järnberg
IK Nocout.se
2:30:27.902600
+46:30.278900
57.3p
401
Bengt Olsson
OK Gynge
2:30:29.902800
+46:32.279100
57.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
Christer Hördell
Stockholms RK
2:30:42.904100
+46:45.280400
57.2p
403
Finn Jørgensen
København SK
2:30:48.904700
+46:51.281000
57.2p
404
Lubos Havel
Czech Republic
2:31:11.907000
+47:14.283300
57.0p
405
Peter Larsson
Sisu Forshaga SK
2:31:17.907600
+47:20.283900
57.0p
406
Viktor Johansson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:31:17.907600
+47:20.283900
57.0p
407
Magnus Källgård Videll
OK Gipen
2:31:26.908500
+47:29.284800
56.9p
408
Robert Apelryd
Uddevalla IS
2:31:27.908600
+47:30.284900
56.9p
409
Jaroslav Knapek
Czech Republic
2:31:30.908900
+47:33.285200
56.9p
410
Vidar Augustin
Fredrikstad SK
2:31:38.909700
+47:41.286000
56.8p
411
Jesper Boegh
København SK
2:31:41.910000
+47:44.286300
56.8p
412
Mats Gustafsson
Sweden
2:31:47.910600
+47:50.286900
56.7p
413
Ljot Strömseng
IK Stern
2:32:06.912500
+48:09.288800
56.6p
414
Magnus Hedlund
Axa SC
2:32:58.917700
+49:01.294000
56.2p
415
Ulf Bjerke
Aktivitus Sports Club
2:33:14.919300
+49:17.295600
56.1p
416
Per Ekblom
Ryda SK
2:33:19.919800
+49:22.296100
56.0p
417
Henrik Ärlig
Borås SK
2:33:20.919900
+49:23.296200
56.0p
418
Oskar Björk
Sweden
2:33:28.920700
+49:31.297000
56.0p
419
Peter Johannessen
Nybro Ski
2:33:34.921300
+49:37.297600
55.9p
420
Johan Hedenberg
Sweden
2:33:41.922000
+49:44.298300
55.9p
421
Gunnar Schymberg
IK Stern
2:33:57.923600
+50:00.299900
55.7p
422
Carl Henrik Stenmarker
IF Ski Team Skåne
2:34:42.928100
+50:45.304400
55.4p
423
Tomas Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:34:50.928900
+50:53.305200
55.4p
424
Zdenek Stuchlik
Czech Republic
2:35:01.930000
+51:04.306300
55.3p
425
Michael Blomqvist
Stennäsets IF
2:35:18.931700
+51:21.308000
55.2p
426
Jan Frode Lökken
Skoppum IL
2:35:20.931900
+51:23.308200
55.1p
427
Richard Envall
Sweden
2:35:21.932000
+51:24.308300
55.1p
428
Henrik Dellborg
IK Stern
2:35:25.932400
+51:28.308700
55.1p
429
Dominic Mcaleenan
Älta IF
2:35:45.934400
+51:48.310700
55.0p
430
Kåre Rønhede
København SK
2:36:08.936700
+52:11.313000
54.8p
431
Per Andersson
Sweden
2:36:15.937400
+52:18.313700
54.7p
432
Jonathan Widlund
IK Stern
2:36:24.938300
+52:27.314600
54.7p
433
Peter Eriksson
SK Granan
2:36:41.940000
+52:44.316300
54.6p
434
Anders Grelsson
Mälarö SOK
2:36:47.940600
+52:50.316900
54.5p
435
Robert Ödlund
Ryda SK
2:36:49.940800
+52:52.317100
54.5p
436
Björn Holm
Sya SK
2:36:51.941000
+52:54.317300
54.5p
437
Jens Voigt
Holte Ski
2:36:52.941100
+52:55.317400
54.5p
438
Ola Selvin
Östgöta Helikopterskola IF
2:36:55.941400
+52:58.317700
54.5p
439
Lukes Tomas
Czech Republic
2:36:58.941700
+53:01.318000
54.4p
440
Hans Richard Knubbe
IK Trasten
2:37:03.942200
+53:06.318500
54.4p
441
Ingemar Andersson
Göteborgs SK
2:37:08.942700
+53:11.319000
54.4p
442
Thomas BO Jørgensen
København SK
2:37:12.943100
+53:15.319400
54.3p
443
Gunnar Holmberg
Skanska IF
2:37:14.943300
+53:17.319600
54.3p
444
Peter Tall
IF Ski Team Skåne
2:37:38.945700
+53:41.322000
54.2p
445
Magnus Eriksson
Axa SC
2:37:41.946000
+53:44.322300
54.1p
446
Kent Persson
Jm-Konc IF
2:37:45.946400
+53:48.322700
54.1p
447
Mathias Häggkvist
Säffle SK
2:37:49.946800
+53:52.323100
54.1p
448
Otto Strandvig
Holte Ski
2:37:52.947100
+53:55.323400
54.1p
449
Per-olof Eliasson
SOK 68
2:38:01.948000
+54:04.324300
54.0p
450
Stellan Christiansson
OK Gynge
2:38:02.948100
+54:05.324400
54.0p
451
Petter Karlsson
IF Ski Team Skåne
2:38:03.948200
+54:06.324500
54.0p
452
Thomas Magnusson
IF Ski Team Skåne
2:38:04.948300
+54:07.324600
54.0p
453
Erik Bresky
IK Ymer
2:38:04.948300
+54:07.324600
54.0p
454
Martin Männer
Team Aker
2:38:05.948400
+54:08.324700
54.0p
455
Pål Olofsson
Axa SC
2:38:13.949200
+54:16.325500
53.9p
456
Kalle Isaksson
Sweden
2:38:15.949400
+54:18.325700
53.9p
457
Thomas Reinholdsson
Gripen Trollhättan
2:38:20.949900
+54:23.326200
53.9p
458
Martin Skoglund
IFK Göteborg
2:38:22.950100
+54:25.326400
53.9p
459
Knut Tore Singstad
Gan Bil
2:38:46.952500
+54:49.328800
53.7p
460
Peter Jäderström
OK Linné
2:38:49.952800
+54:52.329100
53.7p
461
Mattias Olsson
Axa SC
2:38:52.953100
+54:55.329400
53.7p
462
Sven Erik Fredlund
Sweden
2:39:01.954000
+55:04.330300
53.6p
463
Peter Hilmerson
Göteborgs Slalomklubb
2:39:27.956600
+55:30.332900
53.4p
464
Tom Hällsten
Sweden
2:39:28.956700
+55:31.333000
53.4p
465
Marcus Kindbom
Sya SK
2:39:38.957700
+55:41.334000
53.3p
466
Rune Skytte Pedersen
Køge Skiklub
2:39:48.958700
+55:51.335000
53.3p
467
Peter Sallenhag
IFK Helsingborg
2:39:51.959000
+55:54.335300
53.3p
468
Kent Skogsund
IFK Västerås SK
2:40:01.960000
+56:04.336300
53.2p
469
Bengt Finn
Sweden
2:40:13.961200
+56:16.337500
53.1p
470
Martin Stern
Nacka Värmdö SK
2:40:15.961400
+56:18.337700
53.1p
471
Jan Beijbom
IFK Västerås SK
2:40:29.962800
+56:32.339100
53.0p
472
Mogens Hedengran
Holte Ski
2:40:40.963900
+56:43.340200
52.9p
473
Lennart Klingberg
Procordia Food
2:40:47.964600
+56:50.340900
52.9p
474
Ulrich Wahlström
IFK Strömsund
2:40:49.964800
+56:52.341100
52.9p
475
Pelle Mattson
IK Rex
2:41:13.967200
+57:16.343500
52.7p
476
Andréas Håkansson
Axa SC
2:41:42.970100
+57:45.346400
52.5p
477
Carl-johan Dyverfeldt
Stockholm Långdistansklubb
2:41:50.970900
+57:53.347200
52.5p
478
Jerzy Krol
Björnstorps IF
2:41:53.971200
+57:56.347500
52.4p
479
Mikkel Kaltoft
København SK
2:42:05.972400
+58:08.348700
52.4p
480
Peter Lindberg
SK Glädjen Göteborg
2:42:06.972500
+58:09.348800
52.4p
481
Tom-helge Butteberg
Team United Nurseries
2:42:08.972700
+58:11.349000
52.3p
482
Mikael Nilsson
Björnstorps IF
2:42:10.972900
+58:13.349200
52.3p
483
Daniel Persson
Timmersdala Motion
2:42:12.973100
+58:15.349400
52.3p
484
Samuel Lundin
SK Glädjen Göteborg
2:42:13.973200
+58:16.349500
52.3p
485
Jonas Wakéus
IK Stern
2:42:18.973700
+58:21.350000
52.3p
486
Rickard Lord
Högaborgs Athleter
2:42:24.974300
+58:27.350600
52.2p
487
Stefan Djurström
Team Sportia Uppsala
2:43:09.978800
+59:12.355100
52.0p
488
Raimo Westerholm
Klåveröds SK
2:44:03.984200
+1:00:06.360500
51.6p
489
Ronnie Bodinger
Nacka Värmdö SK
2:44:35.987400
+1:00:38.363700
51.4p
490
Henrik Larsen
Køge Skiklub
2:44:36.987500
+1:00:39.363800
51.4p
491
Andreas Lundh
Halmstad OK
2:45:06.990500
+1:01:09.366800
51.2p
492
Markus Ockborn
Granbergsdals IF
2:45:21.992000
+1:01:24.368300
51.1p
493
Torgny Billevik
IK Nocout.se
2:45:35.993400
+1:01:38.369700
51.0p
494
Pål Hansen-Tangen
Asker SK
2:45:52.995100
+1:01:55.371400
50.9p
495
Mikael Andersson
Hindås SK
2:45:55.995400
+1:01:58.371700
50.9p
496
Bengt Norberg
Göteborgs Hamns IF
2:45:57.995600
+1:02:00.371900
50.9p
497
Håkan Strandberg
IF Rigor
2:46:01.996000
+1:02:04.372300
50.9p
498
Anders Alderbrant
Hammarby IF SF
2:46:03.996200
+1:02:06.372500
50.9p
499
Michael Hertin
Västerviks OK
2:46:09.996800
+1:02:12.373100
50.8p
500
Martin Bramsved
IK Stern
2:46:25.998400
+1:02:28.374700
50.7p
Visar resultat 1 till 500 av 680[
1
2
]