Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tidaholmsloppet
2014-09-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
48km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Olivia Hansson
Garphyttans IF
1:51:36.669500
71.8p
H 21
48km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Viktor Hansson
Garphyttans IF
1:38:02.588170
83.3p
2
Tobias Westman
IK Stern
1:38:08.588760
+5.490
83.2p
3
Tobias Karlsson
Karlslunds IF SF
1:38:08.588780
+6.510
83.2p
4
Philip Askeroth
Aktivitus Sports Club
1:38:09.588820
+6.550
83.2p
5
Daniel Abrahamsson
Borås SK
1:38:10.588940
+7.670
83.2p
6
Johan Kanto
IK Stern
1:38:10.588960
+7.690
83.2p
7
Samuel Norlén
IK Stern
1:38:12.589100
+9.830
83.2p
8
Emil Ekman
Ulricehamns IF
1:39:14.595380
+1:12.7110
82.2p
9
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
1:42:13.613280
+4:11.25010
79.4p
10
Emil Folkesson
Enklaresport SK
1:43:56.623580
+5:54.35310
77.9p
11
Viktor Axelsson
Borås SK
1:43:59.623800
+5:56.35530
77.9p
12
Johan Andersson
IK Stern
1:44:14.625380
+6:12.37110
77.6p
13
Niklas Solsjö
IFK Skövde SK
2:03:28.740780
+25:26.152510
64.1p
14
Viktor Solsjö
Ölmstads IS
2:22:12.853190
+44:10.264920
54.7p
-
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
23:59:59.8639800
-
H 40
48km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
1:43:57.623670
77.9p
2
Marcus Johansson
IK Stern
1:43:58.623760
+0
77.9p
3
Patrik Petersson
Apladalens Lk
1:51:58.671750
+8:00.47980
71.5p
4
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
1:53:18.679720
+9:20.55950
70.6p
5
Magnus Öberg Bernhed
Sävedalens AIK
1:54:18.685700
+10:20.61930
69.9p
6
Kenneth Rolling
Halmstad OK
1:54:21.686070
+10:24.62300
69.9p
7
Tommy Jonsson
Sävedalens AIK
1:57:27.704600
+13:29.80830
67.8p
8
Roger Lindberg
IK Wilske
1:57:42.706190
+13:45.82420
67.6p
9
Stefan Olsson
Axa SC
1:58:17.709670
+14:20.85900
67.2p
10
Daniel Persson
Timmersdala Motion
2:15:14.811300
+31:16.187530
57.9p
H 50
48km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Adam Blomberg
IK Stern
1:43:59.623810
77.9p
2
Magnus Aasa
OK Kullingshof
2:09:38.777770
+25:39.153860
60.7p
H 60
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
1:39:50.598940
70.3p
2
Leif Eklund
IFK Skövde SK
1:46:54.641310
+7:03.42270
65.7p
3
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
1:53:37.681600
+13:46.82560
61.8p
H/D 21 Motion
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Ambjörnsson
IK Vista
1:57:59.707890
59.5p
2
Patrik Hylander
Hössna IF
1:58:26.710510
+26.2520
59.3p
3
Johan Heurgren
Stockholms RK
2:10:19.781830
+12:19.73840
53.9p
4
Jonas Ask
IK Stern
2:26:00.875990
+28:01.168000
48.1p
5
Anna Karlsson
IFK Skövde SK
2:55:12.1051110
+57:12.343120
40.1p
6
Kjell Thorsby
IF Hagen SK
2:59:07.1074600
+1:01:07.366610
39.2p