Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltoppsloppet
2014-04-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 20
28km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
1:18:33.471260
88.8p
2
Andreas Veerpalu
Karupesa Team
1:18:38.471770
+5.410
88.6p
3
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
1:18:41.472020
+7.660
88.6p
4
Sindre Øwre Haugan
Hommelvik IL
1:18:41.472060
+8.700
88.6p
5
Björn Sandström
Täfteå IK
1:18:59.473800
+25.2440
88.2p
6
Truls Torvik
Varden IL
1:19:16.475550
+42.4190
87.9p
7
Joergen Saeternes Ulvang
Varden IL
1:19:38.477740
+1:04.6380
87.4p
8
Emil Svensson
Åsarna IK
1:19:41.478090
+1:08.6730
87.4p
9
Olof Jonsson
Duveds IF
1:19:47.478660
+1:14.7300
87.3p
10
Edvard Sundman
Åsarna IK
1:19:54.479390
+1:21.8030
87.1p
11
Lars Gunnar Skjevdal
Röros IL
1:20:04.480380
+1:31.9020
86.9p
12
Eddie Edström
Stockviks SF
1:20:13.481210
+1:39.9850
86.8p
13
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
1:20:15.481460
+1:42.10100
86.7p
14
Sondre Bjørkli
Hommelvik IL
1:20:24.482350
+1:50.10990
86.5p
15
Henrik Ottosson
Åsarna IK
1:21:10.486980
+2:37.15620
85.7p
16
Martin Emilsson
Offerdals SK
1:21:20.487970
+2:47.16610
85.5p
17
Hannes Stenström
Järpens SK
1:21:34.489360
+3:01.18000
85.2p
18
Simeon Deyanov
Järpens SK
1:22:19.493810
+3:45.22450
84.4p
19
Ola Raaum Jansen
Spillum IL
1:22:51.497030
+4:17.25670
83.8p
20
Erling Engesvold Flataker
Hommelvik IL
1:22:54.497340
+4:20.25980
83.7p
21
Mårten Vänn
Stockviks SF
1:22:59.497810
+4:25.26450
83.6p
22
Martin Ponsiluoma
Tullus Sg
1:23:50.502950
+5:16.31590
82.7p
23
Olle Olsson Bad
Tullus Sg
1:24:06.504530
+5:32.33170
82.4p
24
Markus Persson
Hudiksvalls IF
1:24:38.507790
+6:05.36430
81.9p
25
Viktor Eriksson
Malungs IF
1:24:39.507870
+6:06.36510
81.9p
26
Martin Aune
Skogn IL
1:24:39.507870
+6:06.36510
81.9p
27
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
1:24:47.508630
+6:13.37270
81.7p
28
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
1:25:06.510590
+6:33.39230
81.4p
29
Even Northug
Strindheim IL
1:25:54.515300
+7:20.43940
80.6p
30
John Gunnar Hoås
Lånke IL
1:26:07.516690
+7:34.45330
80.4p
31
Gustav Sundström
Garphyttans IF
1:26:45.520450
+8:11.49090
79.7p
32
Martin Johansson
Linköpings SK
1:26:51.521030
+8:17.49670
79.6p
33
Oddne Munkvold
Haavardstun Foerde IL
1:28:15.529400
+9:41.58040
78.3p
34
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
1:29:38.537770
+11:05.66410
77.0p
35
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
1:32:49.556860
+14:16.85500
74.2p
36
Felix Hopstadius
Storumans IK
1:32:55.557470
+14:22.86110
74.1p
37
Gregor Young
Storbritannien
1:33:12.559110
+14:38.87750
73.8p
38
Teodor Thåli
Falu IK
1:35:05.570430
+16:31.99070
72.3p
39
Gustav Wikman
Alnö SK
1:54:04.684390
+35:31.213030
59.6p