Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Sprint
2014-03-06
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 20
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
2
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
3
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
4
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
5
Isabelle Persson
Stockviks SF
6
Hedda Bångman
Offerdals SK
Semifinal
7
Mimmi Björn
IFK Umeå
7
Ida Jonsson
Duveds IF
9
Helena Lundkvist
Kalix SK
9
Olivia Hansson
Garphyttans IF
11
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
11
Sandra Olsson
Malungs IF
Kvartsfinal
13
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
13
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
13
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
16
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
16
Emma Björklund
IFK Mora SK
16
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
16
Frida Hedman
Klimpfjäll IF
16
Julia Nyström
Nordingrå SK
21
Angelica Johansson
IFK Mora SK
21
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
21
Emmalisa Strömberg
Sollefteå Skidor IF
21
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
21
Frida Hagström
Anundsjö IF
26
Therese Axelsson
SK Bore
26
Sara Hägesten
Sollefteå Skidor IF
26
Josefin Nilsson
IK Fryken
26
Sarah Hale
IFK Mora SK
26
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
Kval
31
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
3:41.22030
32
Josefin Jonsson
Delsbo IF
3:43.22230
33
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
3:43.22290
34
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
3:44.22380
35
Lovisa Gunterberg
Ulricehamns IF
3:52.23180
36
Märta Jakobsson
Sollefteå Skidor IF
3:53.23290
37
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
3:54.23380
38
Johanna Ågran
Tullus Sg
3:55.23470
39
Carolina Nilsson
IK Fryken
4:00.23920
40
Tove Bäckström
SK Tegsnäspojkarna
4:12.25100
41
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
41
Jonna Sundling
IFK Umeå
23:59:59.8639800
41
Elina Högström
SK Tegsnäspojkarna
23:59:59.8639800