Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup - Otepää
2014-02-22
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 21
1.5km, Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Hanna Falk
Sweden
2
Magdalena Pajala
Sweden
3
Kathrine Rolsted Harsem
Norway
4
Mona-lisa Malvalehto
Finland
5
Mari Eide
Norway
6
Tuva Toftdahl Staver
Norway
Semifinal
7
Jennie Öberg
Sweden
8
Laura Mononen
Finland
9
Maria Nysted Grønvoll
Norway
10
Marika Sundin
Sweden
11
Piret Pormeister
Estonia
12
Martine EK Hagen
Norway
Kvartsfinal
13
Triin Ojaste
Estonia
14
Elin Mohlin
Sweden
15
Tanja Kauppinen
Finland
16
Kari Vikhagen Gjeitnes
Norway
17
Alysson Marshall
Canada
18
Krista Niiranen
Finland
19
Trude Nonstad Fornes
Norway
20
Helene Söderlund
Sweden
21
Britt Granrud Torshaug
Norway
22
Anni Kainulainen
Finland
23
Astrid Øyre Slind
Norway
24
Kati Tammjarv
Estonia
25
Linn Sömskar
Sweden
26
Dahria Beatty
Canada
27
Ruut Vahametsa
Finland
28
Heidi Raju
Estonia
29
Marte Kristoffersen
Norway
30
Inga Daushkane
Latvia
Kval
31
Cendrine Browne
Canada
4:27.26629
32
Emilie Fleten
Norway
4:27.26674
33
Silje Øyre Slind
Norway
4:27.26684
34
Frida Erkers
Sweden
4:28.26749
35
Jenni Raivio
Finland
4:28.26787
36
Maaret Pajunoja
Finland
4:32.27115
37
Anne Kjersti Veidekke Kalvå
Norway
4:32.27124
38
Kristiina Kresmer
Estonia
4:32.27162
39
Maria Ström Nakstad
Norway
4:32.27189
40
Anette Veerpalu
Estonia
4:34.27328
41
Seila Peek
Estonia
4:35.27412
42
Piret Parnik
Estonia
4:36.27520
43
Ida Lindkvist
Sweden
4:36.27588
44
Anne-marie Comeau
Canada
4:41.28009
45
Vineta PETERSONE
Latvia
4:42.28190
46
Rahel Allas
Estonia
4:45.28499
47
Mariel Merlii Pulles
Estonia
4:46.28516
48
Kristine K Torgersen
Norway
4:50.28937
49
Liis Kalda
Estonia
4:51.29011
50
Teiloora Ojaste
Estonia
4:51.29057
51
Stine.lise Truu
Estonia
4:52.29163
52
Karoliine Kuus
Estonia
4:53.29262
53
Katrina Ojavee
Estonia
5:03.30207
54
Martina Himma
Estonia
5:18.31761
55
Andrea Dupont
Canada
23:59:59.8639800
55
Barbro Kvåle
Norway
23:59:59.8639800
55
Loviisa Lees
Estonia
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
1.5km, Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Ari Luusua
Finland
2
Carl Quicklund
Sweden
3
Toni Ketelae
Finland
4
Ånund Lid Byggland
Norway
5
Anton Karlsson
Sweden
6
Sondre Turvoll Fossli
Norway
Semifinal
7
Sindre Skar Bjørnestad
Norway
8
Sindre Odberg Palm
Norway
9
Torjus BOERSHEIM
Norway
10
Lauri Vuorinen
Finland
11
Anton Lindblad
Sweden
12
Markus Westgaard Johansen
Norway
Kvartsfinal
13
Andreas Myran Steen
Norway
14
Emil Nyeng
Norway
15
Snorri Einarsson
Norway
16
Matias Strandvall
Finland
17
Raido Rankel
Estonia
18
Eirik Lorentsen
Norway
19
Pål Trøan Aune
Norway
20
Martin Nyenget Løwstrøm
Norway
21
Kein Einaste
Estonia
22
Trygve Henden Gaasø
Norway
23
Siim Sellis
Estonia
24
Mauro Gruber
Sweden
25
Marko KILP
Estonia
26
Peeter Kummel
Estonia
27
Timo Andre Bakken
Norway
28
Johan Edin
Sweden
29
GRAVE Nils Magnus Boeen
Norway
30
Håvard Solås Taugbøl
Norway
Kval
31
Mauro Gruber
Switzerland
3:34.21336
32
Nils Magnus Grave Bøen
Norway
3:36.21520
33
Eno Vahtra
Estonia
3:37.21640
34
Algo Karp
Estonia
3:37.21668
35
Karstein Johaug jr
Norway
3:37.21669
36
Oskar Sjolund
Finland
3:38.21718
37
Erik Silfver
Sweden
3:38.21729
37
Martin Hammer
Norway
3:38.21729
39
Mathias Rundgreen
Norway
3:38.21769
40
Karl-Johan Westberg
Sweden
3:38.21771
41
Aleksander Dyrberg EK
Norway
3:38.21777
42
Perttu Hyvarinen
Finland
3:38.21791
43
Rolf Einar Veidekke Jensen
Norway
3:38.21795
44
Bendik Persch Andersen
Norway
3:39.21828
45
Sindre Sætre Hammerlund
Norway
3:39.21854
46
Hans Christer Holund
Norway
3:39.21884
47
Fridtjof Vaksdal
Norway
3:40.21902
48
Simen Krüger Hegstad
Norway
3:40.21914
49
Einar Flaktveit Viking Moxnes
Norway
3:40.21924
50
Eirik Telebond
Norway
3:40.21925
51
Vegard Bjerkreim Nilsen
Norway
3:40.21934
52
Simon Persson
Sweden
3:40.21942
53
Johan Hoel
Norway
3:40.21950
54
Alvar Johannes Alev
Estonia
3:40.21966
55
Heikki Korpela
Finland
3:40.21986
56
Jan Petter Andersen
Norway
3:41.22014
57
Espen Udjus Frorud
Norway
3:42.22122
58
Haakon Hjelstuen
Norway
3:42.22123
59
Antti Honkimaa
Finland
3:42.22153
60
Gustav Nordström
Sweden
3:42.22198
61
Morten Harjo Pettersen
Norway
3:43.22202
62
Svein Halvor Dahl
Norway
3:43.22209
63
Raphael Couturier
Canada
3:43.22213
64
Mikael Gunnulfsen
Norway
3:43.22215
65
Eivind Bakkene
Norway
3:43.22265
66
Ragnar Bragvin Andresen
Njård
3:44.22340
67
Timo Simonlatser
Estonia
3:44.22369
68
Erik Oevsthus Bakkejord
Norway
3:44.22380
69
Knute Johnsgaard
Canada
3:44.22392
70
Anti Saarepuu
Estonia
3:45.22441
71
Øyvind Moen Fjeld
Norway
3:45.22445
72
Jonas Austmo Kolstad
Norway
3:45.22472
73
Martti Himma
Estonia
3:46.22508
74
Tomas Kaurson
Estonia
3:46.22520
75
Eirik Mysen
Norway
3:46.22542
76
Daniel Myrmæl Helgestad
Norway
3:46.22553
77
Mattis Jaama
Estonia
3:46.22555
78
Juha Matti Mikkolainen
Finland
3:47.22667
79
Mart Kevin Polluste
Estonia
3:47.22679
80
Dominique Moncion-groulx
Canada
3:47.22682
81
Toomas Kollo
Estonia
3:48.22720
82
Janis Paipals
Latvia
3:48.22773
83
Siim Lehismets
Estonia
3:50.22945
84
Rikhard Maki-heikkila
Finland
3:50.22975
85
Avo Sambla
Estonia
3:50.22992
86
Alexis Turgeon
Canada
3:51.23081
87
Janne Mononen
Finland
3:52:00.1391900
88
Janne Tervo
Finland
3:52.23107
89
Alvar Andres Virkus
Estonia
3:52.23172
90
Patrick Steward-jones
Canada
3:53.23210
91
Martin Nassar
Estonia
3:53.23242
92
Kristjan Koll
Estonia
3:53.23253
93
Ingvar Folkvord
Norway
3:54.23328
94
Mats Iversen
Norway
3:54.23349
95
Andre Mets
Estonia
3:54.23375
96
Hans Teearu
Estonia
3:55.23445
97
Markus Sinijaervi
Finland
3:56.23591
98
Romet Sutt
Estonia
3:57.23624
99
Siim-sander Pihu
Estonia
3:58.23735
100
Janari Rajas
Estonia
3:58.23754
101
Simon Lapointe
Canada
3:59.23811
102
Alar Ervin
Estonia
4:00.23905
103
Madis Vaikmaa
Estonia
4:02.24107
104
Allar Soo
Estonia
4:02.24109
105
Martti Rell
Estonia
4:02.24111
106
Taavi Valter Taveter
Estonia
4:03.24201
107
Karl Erik Rabakukk
Estonia
4:03.24216
108
Kaarel Kasper Korge
Estonia
4:04.24373
109
Kaspar Vaher
Estonia
4:05.24414
110
Hans-kristen Rootalu
Estonia
4:07.24614
111
Karl Kinks
Estonia
4:07.24691
112
Ergo Kukk
Estonia
4:08.24717
113
Kaupo Tammemae
Estonia
4:14.25332
114
Simo Jaanipere
Estonia
4:15.25422
115
Silver Salusoo
Estonia
4:21.26090
116
Reinis Korsunovs
Latvia
4:51.29007
117
Andreas Veerpalu
Estonia
23:59:57.8639600
117
Harri NIEMI
Finland
23:59:57.8639600
119
Aki Pajunoja
Finland
23:59:58.8639700
120
Morten Priks
Estonia
23:59:59.8639800
120
Pavels Ribakovs
Latvia
23:59:59.8639800
120
Gjermund Nilsen
Norway
23:59:59.8639800
120
Ristomatti Hakola
Finland
23:59:59.8639800
120
Vesa Kallio
Finland
23:59:59.8639800