Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-CUP Distans fredag
2014-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
3.3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
William Poromaa
Medelpad
7:25.44490
2
Erik Engelin
Jämtland-Härjedalen
7:29.44820
+3.230
3
Jesper Persson
Jämtland-Härjedalen
7:33.45270
+7.680
4
Samuel Oskarsson
Dalarna
7:46.46550
+20.1960
5
Sven Leander
Jämtland-Härjedalen
7:50.46940
+24.2350
6
Petter Dahl
Medelpad
7:50.46950
+24.2360
7
Simon Åstot
Västerbotten
7:51.47030
+25.2440
8
Simon Eriksson
Jämtland-Härjedalen
7:54.47320
+28.2730
9
Jonathan Norder
Halland
7:55.47410
+29.2820
10
Axel Eriksson
Dalarna
7:55.47420
+29.2830
11
Harald Eklöf
Småland
8:03.48250
+37.3660
12
Adam Boman
Västergötland
8:03.48280
+37.3690
13
Gustav Kvarnbrink
Västerbotten
8:04.48340
+38.3750
14
William Schultz
Västerbotten
8:05.48430
+39.3840
15
Albin Johansson
Östergötland
8:06.48590
+41.4000
15
Martin Mickels
Uppland
8:06.48590
+41.4000
17
Linus Nilsson
Västerbotten
8:07.48660
+41.4070
18
Nathanael Pers
Dalarna
8:07.48690
+42.4100
19
Anton Björk
Dalarna
8:10.48950
+44.4360
20
Ossian Rosenberg
Jämtland-Härjedalen
8:12.49160
+46.4570
21
Oscar Madsstuen
Halland
8:14.49320
+48.4730
21
Andreas Albinsson
Värmland
8:14.49320
+48.4730
23
William Selander
Jämtland-Härjedalen
8:15.49420
+49.4830
24
Alfons Stensson
Småland
8:15.49450
+49.4860
25
Filip Rosjö
Småland
8:16.49500
+50.4910
26
Elias Hortlund
Norrbotten
8:16.49570
+50.4980
27
Harald Carling
Dalarna
8:18.49720
+52.5130
28
Linus Berglund
Jämtland-Härjedalen
8:19.49810
+53.5220
29
Axel Ribbholm
Småland
8:19.49870
+53.5280
30
Viktor Ström
Västerbotten
8:20.49990
+55.5400
31
Arvid Larsson
Västerbotten
8:23.50250
+57.5660
32
Emil Madsstuen
Halland
8:24.50390
+59.5800
33
Nils Lundgren
Medelpad
8:25.50450
+59.5860
34
Hugo Eriksson
Ångermanland
8:25.50490
+1:00.5900
35
Wilhelm Olofsson
Västerbotten
8:26.50530
+1:00.5940
36
Julius Berg
Värmland
8:27.50640
+1:01.6050
37
Jonathan Nilsson
Bohuslän/Dal
8:28.50760
+1:02.6170
38
Mattis Brunström
Norrbotten
8:28.50780
+1:02.6190
39
Gleyson Mendez
Norrbotten
8:29.50820
+1:03.6230
40
Axel Svingstedt
Medelpad
8:29.50830
+1:03.6240
41
Simon Thor
Uppland
8:30.50920
+1:04.6330
42
Alexander Gidlund
Ångermanland
8:34.51330
+1:08.6740
43
Kim Åleheim
Småland
8:34.51340
+1:08.6750
44
Anton Eriksson
Ångermanland
8:36.51520
+1:10.6930
44
Love Strömkvist
Jämtland-Härjedalen
8:36.51520
+1:10.6930
46
Emil Logård
Hälsingland
8:39.51830
+1:13.7240
47
Malte Stefansson
Dalarna
8:41.52030
+1:15.7440
48
Edvin Quist
Västergötland
8:42.52130
+1:16.7540
49
Olle Windahl
Örebro Län
8:45.52450
+1:19.7860
50
Anton Niederbach
Ångermanland
8:48.52720
+1:22.8130
51
Gustav Eneslätt
Västerbotten
8:48.52760
+1:22.8170
52
Johan Ekberg
Stockholm
8:49.52800
+1:23.8210
53
Johan Luning
Uppland
8:50.52950
+1:24.8360
54
Pontus Wikström
Ångermanland
8:57.53600
+1:31.9010
55
Harald Östensen
Västergötland
8:58.53730
+1:32.9140
56
Oskar Ahnbrink
Stockholm
9:00.53940
+1:34.9350
57
Axel Åslund
Gästrikland
9:13.55210
+1:47.10620
58
Edvin Rösliden
Östergötland
9:13.55230
+1:47.10640
59
Adam Halleröd
Västergötland
9:14.55340
+1:48.10750
60
Elias Finnström
Hälsingland
9:30.56910
+2:04.12320
61
Klas Johansson
Västergötland
9:30.56920
+2:04.12330
62
Nils Eriksson
Västergötland
9:33.57260
+2:07.12670
63
Viktor Thor
Hälsingland
9:41.58090
+2:16.13500
64
Olle Björk
Gästrikland
9:45.58420
+2:19.13830
65
Ludvik Karlsten
Örebro Län
9:52.59150
+2:26.14560
66
Axel Bergström
Uppland
9:53.59230
+2:27.14640
67
Rikard Andersson
Östergötland
10:01.60040
+2:35.15450
68
Anton Nygren
Östergötland
10:02.60120
+2:36.15530
69
Elias Ljungqvist
Göteborg
10:04.60330
+2:38.15740
70
Anton Andersson
Örebro Län
10:27.62670
+3:01.18080
71
Anton Wöhrer
Bohuslän/Dal
10:30.62980
+3:04.18390
72
Oskar Hammarström
Hälsingland
10:35.63440
+3:09.18850
73
Ivar Westin
Göteborg
10:43.64260
+3:17.19670
74
Nore Ring
Örebro Län
11:01.66030
+3:35.21440
-
August Wallberg
Hälsingland
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)