Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Andörjan
2014-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Markus Ottosson
IFK Umeå
1:45:00.629900
86.7p
2
Hannes Boström
IFK Arvidsjaur SK
1:52:03.672200
+7:03.42200
80.2p
3
Erik Viklund
Hortlax SK
1:52:10.672900
+7:10.42900
80.1p
4
Niklas Niska
Bodens SK
1:54:23.686200
+9:23.56200
78.3p
5
Zackarias Toresson
OK Nackhe
1:55:03.690200
+10:03.60200
77.7p
6
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
1:59:16.715500
+14:16.85500
74.5p
7
Patrik Tuoremaa
Kiruna XC
1:59:25.716400
+14:25.86400
74.4p
8
Mats Henriksson
Axa SC
1:59:42.718100
+14:42.88100
74.2p
9
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
2:01:39.729800
+16:39.99800
72.8p
10
Anders Lundbäck
Bodens SK
2:04:58.749700
+19:58.119700
70.5p
11
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
2:06:41.760000
+21:41.130000
69.4p
12
Henric Öberg
Strömnäs GIF
2:08:44.772300
+23:44.142300
68.1p
13
Marcus Look
Axa SC
2:09:59.779800
+24:59.149800
67.3p
14
Jonas Bystedt
Hemsö IF
2:10:28.782700
+25:28.152700
67.0p
15
Magnus Karlsson
IFK Kiruna
2:12:31.795000
+27:31.165000
65.8p
16
Per Martin Kuhmunen
IFK Kiruna
2:14:43.808200
+29:43.178200
64.6p
17
Kristian Hedström
Studentidrott
2:15:03.810200
+30:03.180200
64.4p
18
Markus Nilsson
Lulekamraterna
2:15:55.815400
+30:55.185400
63.9p
19
Niklas Collin
Selja-Långlets IK
2:17:57.827600
+32:57.197600
62.9p
20
Joar Svartholm
Bergnäsets AIK
2:18:10.828900
+33:10.198900
62.7p
21
Mikael Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
2:18:59.833800
+33:59.203800
62.3p
22
Andreas Karlsson
Slussfors IK
2:20:48.844700
+35:48.214700
61.4p
23
Petter Johansson
Jukkasjärvi IF
2:23:02.858100
+38:02.228100
60.3p
24
Gabriel Emanuelsson
Ersnäs IF
2:23:36.861500
+38:36.231500
60.0p
25
Petter Öhman
Bodens SK
2:24:32.867100
+39:32.237100
59.6p
26
Thomas Lundström
Lkab FF
2:25:36.873500
+40:36.243500
59.1p
27
Claes Christensson
Team Durus
2:26:44.880300
+41:44.250300
58.6p
28
Johan Larsson
Torpshammars IF
2:27:52.887100
+42:52.257100
58.0p
29
Oskar Eriksson
Bergnäsets AIK
2:28:34.891300
+43:34.261300
57.7p
30
Marko Luukinen
Jokkmokks SK
2:30:47.904600
+45:47.274600
56.8p
31
Emil Larsson
Axa SC
2:32:24.914300
+47:24.284300
56.1p
32
Håkan Martin
Försvarets Sk
2:33:38.921700
+48:38.291700
55.6p
33
Daniel Berglund
Axa SC
2:35:18.931700
+50:18.301700
54.9p
34
Olle Edström
Axa SC
2:39:40.957900
+54:40.327900
53.2p
35
David Funck
Strömnäs GIF
2:45:28.992700
+1:00:28.362700
51.1p
36
Andreas Ehlis
Axa SC
2:47:18.1003700
+1:02:18.373700
50.5p
37
Emil Fransson
Studentidrott
2:47:22.1004100
+1:02:22.374100
50.5p
38
Stefan Lahti
IFK Kiruna
2:49:33.1017200
+1:04:33.387200
49.7p
39
Petter Olofsson
Kalix SK
2:51:03.1026200
+1:06:03.396200
49.2p
40
Alexander Kjellgren
Ersnäs IF
2:51:31.1029000
+1:06:31.399000
49.1p
41
Simon Lindström Eliasson
Vattenfalls IF
3:02:01.1092000
+1:17:01.462000
45.9p
42
Jonas Cedering
Överkalix IF
3:04:01.1104000
+1:19:01.474000
45.4p
43
Niklas Öberg
Älvsby IF SK
3:04:32.1107100
+1:19:32.477100
45.3p
44
Jacob Johansson
Axa SC
3:11:12.1147100
+1:26:12.517100
43.5p
45
Jimmy Näsström
Strömnäs GIF
4:15:14.1531300
+2:30:14.901300
31.8p