Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Raneboloppet
2014-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
40km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Anders Zeffer
Högsäters GF
2:21:29.848800
74.6p
2
H 21
Anders Sörensson
Tanums IF
2:24:49.868800
+3:20.19900
72.9p
3
H 21
Anton Bengtsson
Stenungsunds OK
2:26:46.880500
+5:17.31600
72.0p
4
H 21
Leif Thorn
Bengtsfors Bois
2:29:54.899300
+8:25.50400
70.4p
5
H 21
Johan Hellman
Strömstad Lk
2:32:44.916300
+11:15.67400
69.1p
6
H 21
Erik Karlsson
Tanums IF
2:33:28.920700
+11:59.71800
68.8p
7
H 21
Anders Stoovik
Göteborgs IK
2:36:35.939400
+15:06.90500
67.4p
8
H 21
Martin Mattsson
Uddevalla IS
2:38:25.950400
+16:56.101500
66.7p
9
H 21
Fredrik Olausson
Idefjordens SK
2:41:32.969100
+20:03.120200
65.4p
10
H 21
Christian Johansson
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:46:02.996100
+24:33.147200
63.6p
11
H 21
Jörgen Nilsson
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:47:29.1004800
+26:00.155900
63.1p
12
H 21
Henrik Pålsson
Tanums IF
2:48:23.1010200
+26:54.161300
62.7p
13
H 21
Jan Stoovik
Göteborgs IK
2:48:53.1013200
+27:24.164300
62.5p
14
H 21
Morgan Jerkfjord
OK Kullingshof
2:49:42.1018100
+28:13.169200
62.2p
15
H 21
Bror Widén
Uddevalla IS
2:50:23.1022200
+28:54.173300
62.0p
16
H 21
Niklas Grunden
Preem IF
2:50:24.1022300
+28:55.173400
62.0p
17
H 21
Bo Andersson
Uddevalla IS
2:51:48.1030700
+30:19.181800
61.5p
18
H 21
Martin Cleve
Brattås Ck
2:55:24.1052300
+33:55.203400
60.2p
19
H 21
Anders Östberg
Bovallstrands SK
2:55:54.1055300
+34:25.206400
60.0p
20
D 21
Kristin Ander
OK Landehof
3:00:40.1083900
+39:11.235000
58.5p
21
H 21
Tomas Bengtsson
Stenungsunds OK
3:01:10.1086900
+39:41.238000
58.3p
22
D 21
Malin Widén
Uddevalla IS
3:01:16.1087500
+39:47.238600
58.3p
23
H 21
Gert-ove Johansson
Lysekils Skid o Löpareklubb
3:01:41.1090000
+40:12.241100
58.1p
24
H 21
Tomas Hallgren
Uddevalla IS
3:02:19.1093800
+40:50.244900
57.9p
25
H 21
Jonas Sand
Hamburgsund
3:03:18.1099700
+41:49.250800
57.6p
26
H 21
Fredrik Lunde
OK Gipen
3:05:00.1109900
+43:31.261000
57.1p
27
H 21
Jan Andersson Back
OK Gipen
3:09:16.1135500
+47:47.286600
55.8p
28
H 21
Håkan Melander
Lysekils Skid o Löpareklubb
3:13:53.1163200
+52:24.314300
54.5p
29
H 21
Per Apelryd
Uddevalla SK
3:21:28.1208700
+59:59.359800
52.4p
30
D 21
Elin Hamrefors
OK Landehof
3:22:33.1215200
+1:01:04.366300
52.1p
31
H 21
Christian Johansson
Bovallstrands SK
3:23:34.1221300
+1:02:05.372400
51.9p
32
H 21
Håkan Ferdinandsson
Brattås Ck
3:25:33.1233200
+1:04:04.384300
51.4p
33
H 21
Calle Lönnvald
Uddevalla IS
3:25:34.1233300
+1:04:05.384400
51.4p
34
H 21
Göran Hamrefors
Volvo IF
3:26:11.1237000
+1:04:42.388100
51.2p
35
D 21
Gullvi Widén
Uddevalla IS
3:26:53.1241200
+1:05:24.392300
51.0p
36
H 21
Cermith Lunde
OK Gipen
3:32:24.1274300
+1:10:55.425400
49.7p
37
D 21
Johanna Apelryd
Uddevalla SK
3:36:58.1301700
+1:15:29.452800
48.7p
38
H 21
Carl Ivar Johansson
Uddevalla SK
3:47:27.1364600
+1:25:58.515700
46.4p
39
H 21
Johannes Carlsson
OK Gipen
3:47:54.1367300
+1:26:25.518400
46.3p
40
H 21
Graham Spencer
Strömstad Lk
3:49:07.1374600
+1:27:38.525700
46.1p
41
H 21
Magnus Wedholm
Peab Fritid
3:49:25.1376400
+1:27:56.527500
46.0p
42
H 21
Stefan Larssson
Uis Uddevalla
3:52:27.1394600
+1:30:58.545700
45.4p
43
D 21
Helen Ander
OK Landehof
3:55:21.1412000
+1:33:52.563100
44.9p
44
H 21
Martin Hansson
Axa SC
3:57:54.1427300
+1:36:25.578400
44.4p
45
H 21
Mattias Jansson
Axa SC
3:58:34.1431300
+1:37:05.582400
44.3p
46
D 21
Fia Alderin
Hamburgsund
4:04:50.1468900
+1:43:21.620000
43.1p
47
H 21
Göran Hansson
Bullarens GOIF
23:59:58.8639700
-
47
H 21
Patrik Rasmussen
Bovallstrands SK
23:59:58.8639700
-
47
H 21
Gunnar Elveljung
Bakhalt FF
23:59:58.8639700
-
47
H 21
Jonas Elmqvist
Gkm Fridtid
23:59:58.8639700
-
47
H 21
Dan Johansson
Lysekils Skid o Löpareklubb
23:59:58.8639700
-
47
H 21
Marcus Hofvander
No Club
23:59:58.8639700
-
47
H 21
Robin Östberg
Bovallstrands SK
23:59:58.8639700
-
47
H 21
Henrik Johansson
Stångenäs Ais
23:59:58.8639700
-
55
H 21
Clas Göran Öster
Uddevalla IS
23:59:59.8639800
-
55
H 21
Jaime Carranza
Uddevalla SK
23:59:59.8639800
-
55
D 21
Agneta Öster
Uddevalla IS
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
20km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H/D 21 Motion
Mattias Thorin
Preem IF
1:26:22.518100
60.6p
1
H/D 21 Motion
Emil Benjaminsson
Håby IF
1:26:22.518100
60.6p
3
H/D 21 Motion
Kjell Lundgren
Tanums IF
1:39:40.597900
+13:18.79700
52.5p
4
H/D 21 Motion
Thomas Dahlberg
No Club
1:47:06.642500
+20:44.124300
48.9p
5
H/D 21 Motion
Bert Ola Mattsson
Idefjordens SK
1:47:48.646700
+21:26.128500
48.6p
6
H/D 21 Motion
Anders Isaksson
Tanums IF
1:58:37.711600
+32:15.193400
44.1p
7
H/D 21 Motion
Arne Alfredsson
Vattenfalls IF
1:58:49.712800
+32:27.194600
44.1p
8
H/D 21 Motion
Göran Larsson
OK Kroppefjäll
2:00:25.722400
+34:03.204200
43.5p
9
H/D 21 Motion
Emma Håkansson
Tanums IF
2:00:31.723000
+34:09.204800
43.4p
10
H/D 21 Motion
Bengt Olsson
Tanums IF
2:00:32.723100
+34:10.204900
43.4p
11
H/D 21 Motion
Charlotta Wihelmsson
Munkedals SOK
2:00:48.724700
+34:26.206500
43.3p
12
H/D 21 Motion
Elias Sörqvist
Kvillebyn
2:08:45.772400
+42:23.254200
40.7p
13
H/D 21 Motion
Hans Sörqvist
Kvillebyn
2:08:46.772500
+42:24.254300
40.7p
14
H/D 21 Motion
Ann Karlsson
No Club
2:08:52.773100
+42:30.254900
40.6p
15
H/D 21 Motion
Ann-cathrine Berg
No Club
2:09:09.774800
+42:47.256600
40.5p
16
H/D 21 Motion
Hans Östlund
OK Kroppefjäll
2:14:05.804400
+47:43.286200
39.1p
17
H/D 21 Motion
Anton Karlsson
Tanums IF
2:21:57.851600
+55:35.333400
36.9p
18
H/D 21 Motion
Jörgen Carlsson
Tanums IF
2:22:10.852900
+55:48.334700
36.8p
19
H/D 21 Motion
Viveca Johansson
No Club
2:38:36.951500
+1:12:14.433300
33.0p