Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Andörjan
2007-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mats Berglund
Lulekamraterna
2:07:46.766500
64.8p
2
Jan Björklund
Brändöns IF
2:08:47.772600
+1:01.6000
64.2p
3
Björn Lindström
IF Strategen
2:14:31.807000
+6:45.40400
60.9p
4
Patrik Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
2:21:50.850900
+14:04.84300
57.1p
5
Roger Wiklund
Hortlax SK
2:25:33.873200
+17:47.106600
55.4p
6
Jyri Särestöniemi
Älvsby IF SK
2:26:26.878500
+18:40.111900
55.0p
7
Tomas Forsberg
Kappa Kraftliner KK
2:27:12.883100
+19:26.116500
54.6p
8
Per Sundström
Älvsby IF SK
2:27:35.885400
+19:49.118800
54.5p
9
Lars Oscarsson
Hortlax SK
2:29:21.896000
+21:35.129400
53.7p
10
Ingemar Sundström
OK Renen
2:29:33.897200
+21:47.130600
53.6p
11
Mikael Lundström
Älvsby IF SK
2:31:51.911000
+24:05.144400
52.7p
12
Roger Lundqvist
Bergnäsets AIK
2:32:03.912200
+24:17.145600
52.6p
13
Erik Sundström
Älvsby IF SK
2:32:22.914100
+24:36.147500
52.4p
14
Holger Jakobsson
Övertorneå IF
2:33:09.918800
+25:23.152200
52.1p
15
Jan Ivar Andersson
IK Örnen
2:34:26.926500
+26:40.159900
51.6p
16
Gunnar Johansson
Älvsby IF SK
2:34:30.926900
+26:44.160300
51.6p
17
Patric Engström
OK Vargen
2:35:53.935200
+28:07.168600
51.1p
18
Kristian Ericsson
Studentidrott
2:36:05.936400
+28:19.169800
51.0p
19
Peter Ylivainio
Lkab FF
2:36:16.937500
+28:30.170900
50.9p
20
Örjan Sundström
Bergnäsets AIK
2:36:24.938300
+28:38.171700
50.9p
21
Sigurd Löf
Hortlax SK
2:37:22.944100
+29:36.177500
50.5p
22
Björn Samuelsson
Ersnäs IF
2:37:33.945200
+29:47.178600
50.4p
23
Jörgen Paulsson
Råneå SK
2:39:21.956000
+31:35.189400
49.8p
24
Rickard Larsson
Strömnäs GIF
2:39:23.956200
+31:37.189600
49.7p
25
Kjell Granström
Råneå SK
2:39:33.957200
+31:47.190600
49.7p
26
Anders Blom
Strömnäs GIF
2:39:37.957600
+31:51.191000
49.7p
27
Camilla Eknor
Studentidrott
2:40:35.963400
+32:49.196800
49.3p
28
Ove Resin
Haparanda SKT
2:41:40.969900
+33:54.203300
48.9p
29
Henry Barsk
Övertorneå IF
2:41:49.970800
+34:03.204200
48.9p
30
Torbjörn Lundberg
Piteå Elit SK
2:42:25.974400
+34:39.207800
48.7p
31
Ulf Nilsson
Jokkmokks SK
2:42:37.975600
+34:51.209000
48.6p
32
Bernhard Carlsson
Luleå Gjutarens IF
2:44:26.986500
+36:40.219900
48.0p
33
Lennart Salomonsson
Strömnäs GIF
2:46:58.1001700
+39:12.235100
47.1p
34
Mikael Norberg
Kuivakangas SK
2:47:25.1004400
+39:39.237800
47.0p
35
Håkan Stenvall
Älvsby IF SK
2:48:50.1012900
+41:04.246300
46.5p
36
Stefan Sundström
Älvsby IF SK
2:48:57.1013600
+41:11.247000
46.5p
37
Magnus Rönnberg
Antnäs BK
2:50:22.1022100
+42:36.255500
46.0p
38
Daniel Jönsson
Råneå SK
2:50:44.1024300
+42:58.257700
45.9p
39
Torgny Olofsson
Gammelgården IL
2:52:40.1035900
+44:54.269300
45.3p
40
Ida Lindberg
Sorsele SK
2:52:48.1036700
+45:02.270100
45.3p
41
Hans Persson
Infjärdens SK
2:52:51.1037000
+45:05.270400
45.3p
42
Tomas Carlsson
Hortlax SK
2:55:07.1050600
+47:21.284000
44.6p
43
Georg Niska
Swedbank IF
2:56:07.1056600
+48:21.290000
44.3p
44
Johnny Högberg
Ammarnäs IF
2:56:16.1057500
+48:30.290900
44.2p
45
Erik Vallin
Vittjärvs IK
2:56:25.1058400
+48:39.291800
44.2p
46
Thomas Folkesson
Swedbank IF
2:56:57.1061600
+49:11.295000
44.0p
47
Kirsten Hällman-Peters
Gellivare SK
2:57:14.1063300
+49:28.296700
44.0p
48
Sandra Halvarsson
F 21 IF
2:58:26.1070500
+50:40.303900
43.6p
49
Elin Waara
OK Sarven
2:59:11.1075000
+51:25.308400
43.4p
50
Anna Karlsson
Kriminalvårdens IF
3:00:17.1081600
+52:31.315000
43.1p
51
Leif Nilsson
Kappa Kraftliner KK
3:01:50.1090900
+54:04.324300
42.7p
52
Krister Lundström
Ersnäs IF
3:02:30.1094900
+54:44.328300
42.5p
53
Anders Hedman
Swedbank IF
3:02:32.1095100
+54:46.328500
42.5p
54
Adam Isaksson
Junsele IF
3:02:45.1096400
+54:59.329800
42.4p
55
Lars Bohm
Råneå SK
3:03:11.1099000
+55:25.332400
42.3p
56
Christer Hällgren
Älvsby IF SK
3:03:46.1102500
+56:00.335900
42.2p
57
Tomas Söderfjäll
Råneå SK
3:05:17.1111600
+57:31.345000
41.8p
58
André Nordbeck
Visborgs OK
3:06:08.1116700
+58:22.350100
41.6p
59
Benny Näsström
Strömnäs GIF
3:06:13.1117200
+58:27.350600
41.5p
60
Peter Määttä
Swedbank IF
3:06:34.1119300
+58:48.352700
41.4p
61
Rune Nilsson
Haparanda SKT
3:06:59.1121800
+59:13.355200
41.3p
62
Stig Åhman
Korpklubben Nja
3:07:56.1127500
+1:00:10.360900
41.1p
63
Gustav Ramfjäll
Älvsby IF SK
3:08:29.1130800
+1:00:43.364200
41.0p
64
Per Andersson
Svappavaara Aif
3:08:45.1132400
+1:00:59.365800
40.9p
65
Ulf Holmlund
Luleå Gjutarens IF
3:08:52.1133100
+1:01:06.366500
40.9p
66
Jan Löfgren
Sikfors SK
3:10:51.1145000
+1:03:05.378400
40.4p
67
Jens Sundström
Antnäs BK
3:11:15.1147400
+1:03:29.380800
40.3p
68
Anders Lundkvist
Swedbank IF
3:11:47.1150600
+1:04:01.384000
40.2p
69
Anders Lundgren
Öjebyns IF
3:13:14.1159300
+1:05:28.392700
39.8p
70
Andreas Jakobsson
Strömnäs GIF
3:13:32.1161100
+1:05:46.394500
39.7p
71
Anna-Lena Risberg
Swedbank IF
3:13:49.1162800
+1:06:03.396200
39.7p
72
Oskar Gedde
Hortlax SK
3:17:23.1184200
+1:09:37.417600
38.9p
73
Hans Tornberg
IFK Kiruna
3:18:51.1193000
+1:11:05.426400
38.5p
74
Urban Fägnell
Bergnäsets AIK
3:25:00.1229900
+1:17:14.463300
37.2p
75
David Lindblom
Norrfjärdens IF
3:28:09.1248800
+1:20:23.482200
36.6p
76
Greger Nilsson
Ak Snöblind
3:29:00.1253900
+1:21:14.487300
36.4p
77
Dick Wallon
Svensby SK
3:29:34.1257300
+1:21:48.490700
36.3p
78
Larry Lundqvist
Bodens SK
3:29:55.1259400
+1:22:09.492800
36.2p
79
Donald Paulusson
Telia IF, Luleå
3:32:33.1275200
+1:24:47.508600
35.7p
80
Johan Granberg
IK Örnen
3:36:48.1300700
+1:29:02.534100
35.0p
81
Tommy Nilsson
Exait IF
3:38:06.1308500
+1:30:20.541900
34.7p
82
Kajsa Lundqvist
Bodens SK
3:42:32.1335100
+1:34:46.568500
33.9p
83
Carina Larsson
Svensby SK
3:46:11.1357000
+1:38:25.590400
33.3p
84
Anders Andersson
Nybyns IK
3:55:15.1411400
+1:47:29.644800
31.9p