Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Andörjan
2007-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
40km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
David Flinkfeldt
Piteå Elit SK
1:46:25.638400
81.6p
2
H 21
Mikael Larsson
I 19 IF
1:49:22.656100
+2:57.17600
78.7p
3
H 21
Bernt Niva
IFK Kiruna
1:49:23.656200
+2:58.17700
78.7p
4
H 21
Lars Nordmark
Överkalix IF
1:49:26.656500
+3:01.18000
78.7p
5
H 21
Mikael Östberg
Falun Borlänge SK
1:50:55.665400
+4:30.26900
77.3p
6
H 21
Tommy Ljung
Gellivare SK
1:50:58.665700
+4:33.27200
77.3p
7
H 21
Johan Lintzén
Luleå Gjutarens IF
1:51:01.666000
+4:36.27500
77.3p
8
H 21
Tomas Persson
Piteå Elit SK
1:51:10.666900
+4:45.28400
77.1p
9
H 21
Olov Petersson
Gellivare SK
1:51:11.667000
+4:46.28500
77.1p
10
H 21
John Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
1:51:56.671500
+5:31.33000
76.5p
11
H 21
Robert Hällmark
Studentidrott
1:52:10.672900
+5:45.34400
76.3p
12
H 21
Johan Samuelsson
SK Järven
1:53:17.679600
+6:52.41100
75.3p
13
H 21
Björn Andersson
Jalles Tc Umeå
1:54:26.686500
+8:01.48000
74.4p
14
H 21
Peter Fredriksson
IFK Kiruna
1:55:14.691300
+8:49.52800
73.7p
15
H 21
Henrik Lyngmark
Gellivare SK
1:55:16.691500
+8:51.53000
73.7p
16
H 40
Ronny Lundberg
Hortlax SK
1:55:30.692900
+9:05.54400
73.5p
17
H 21
Joakim Löf
Glommersträsk Lappträsk IF
1:55:50.694900
+9:25.56400
73.2p
18
H 40
Ulf Karlsson
Hortlax SK
1:55:52.695100
+9:27.56600
73.2p
19
H 21
Markus Knutgård
Haparanda SKT
1:56:09.696800
+9:44.58300
73.0p
20
H 21
Andreas Nilsson
F 21 IF
1:57:04.702300
+10:39.63800
72.3p
21
H 21
Jonas Persson
IK Hakarpspojkarna
1:57:05.702400
+10:40.63900
72.2p
22
H 21
Mikkel Knif
Kalix SK
1:59:04.714300
+12:39.75800
70.7p
23
H 21
Per Janzon
Arboga SK
1:59:05.714400
+12:40.75900
70.7p
24
H 40
Örjan Roslund
Rentjärn SK
2:00:11.721000
+13:46.82500
69.9p
25
H 40
Fredrik Enlund
Bodens SK
2:01:21.728000
+14:56.89500
69.1p
26
H 21
Petter Wikström
Gellivare SK
2:01:50.730900
+15:25.92400
68.8p
27
H 35
Tomas Öberg
I 19 IF
2:02:12.733100
+15:47.94600
68.5p
28
H 21
Anders Lundbäck
Bergnäsets AIK
2:02:35.735400
+16:10.96900
68.2p
29
H 40
Thomas Riström
Postens IF, Luleå
2:02:44.736300
+16:19.97800
68.1p
30
H 40
Daniel Fåhraeus
Strömnäs GIF
2:02:53.737200
+16:28.98700
68.0p
31
H 45
Vadim Morashkin
Luleå Gjutarens IF
2:03:14.739300
+16:49.100800
67.8p
32
H 35
Tomas Malmström
Swedbank IF
2:03:20.739900
+16:55.101400
67.7p
33
H 21
Sven Öhrneling
Bergnäsets AIK
2:05:30.752900
+19:05.114400
66.3p
34
H 50
Harry Olli
Postens IF, Luleå
2:05:37.753600
+19:12.115100
66.2p
35
H 50
Jan Svanberg
Intersport IF
2:05:40.753900
+19:15.115400
66.2p
36
H 21
Per Erik Eriksson
Studentidrott
2:07:11.763000
+20:46.124500
65.2p
37
D 21
Karin Nilsson
Luleå Gjutarens IF
2:07:16.763500
+20:51.125000
65.1p
38
H 21
Magnus Lundbäck
Kriminalvårdens IF
2:07:33.765200
+21:08.126700
65.0p
39
H 21
David Englund
Älvsby IF SK
2:07:35.765400
+21:10.126900
64.9p
40
H/D 21 Motion
Mats Berglund
Lulekamraterna
2:07:46.766500
+21:21.128000
64.8p
41
D 21
Anna-Karin Mäki
Jukkasjärvi IF
2:07:59.767800
+21:34.129300
64.7p
42
H 40
Bengt-Peder Björn
Fredrika IK
2:08:03.768200
+21:38.129700
64.7p
43
H 40
Jan Henriksson
Råneå SK
2:08:14.769300
+21:49.130800
64.5p
44
H 21
Martin Jakobsson
Kalix SK
2:08:38.771700
+22:13.133200
64.3p
45
H 21
Tobias Marklund
Hortlax SK
2:08:40.771900
+22:15.133400
64.3p
46
H/D 21 Motion
Jan Björklund
Brändöns IF
2:08:47.772600
+22:22.134100
64.2p
47
H 21
Peter Gotthardsson
Vindelns IF
2:12:19.793800
+25:54.155300
62.1p
48
H 40
Bo Risberg
Swedbank IF
2:12:58.797700
+26:33.159200
61.8p
49
H 65
Stig Karlsson
Vidsels IK
2:13:14.799300
+26:49.160800
61.6p
50
H 35
Mats Gustavsson
Ersnäs IF
2:13:42.802100
+27:17.163600
61.3p
51
H 40
Magnus Granberg
Strömnäs GIF
2:13:54.803300
+27:29.164800
61.2p
52
H 50
Lennart Jonsson
IFK Arvidsjaur SK
2:14:11.805000
+27:46.166500
61.1p
53
H 40
Per-Åke Ellnebro
Bodens SK
2:14:21.806000
+27:56.167500
61.0p
54
H/D 21 Motion
Björn Lindström
IF Strategen
2:14:31.807000
+28:06.168500
60.9p
55
H 40
Mats Pettersson
Lkab FF
2:14:33.807200
+28:08.168700
60.9p
56
H 21
David Olofsson
Kalix SK
2:15:24.812300
+28:59.173800
60.4p
57
H 35
Jouni Suopanki
Haparanda SKT
2:17:58.827700
+31:33.189200
59.1p
58
H 45
Michael Jonsson
Rentjärn SK
2:18:04.828300
+31:39.189800
59.0p
59
H 45
Lars Nyström
Kappa Kraftliner KK
2:18:46.832500
+32:21.194000
58.6p
60
H 50
Kenrick Pettersson
Vidsels IK
2:19:30.836900
+33:05.198400
58.3p
61
H 40
Ingemar Nilsson
K4 IF
2:20:05.840400
+33:40.201900
58.0p
62
H 21
Jens Nilsson
Riviera
2:20:07.840600
+33:42.202100
58.0p
63
H 45
Mats Karlsson
Hemmingsmarks IF
2:20:37.843600
+34:12.205100
57.7p
64
H 40
Peter Eriksson
Nattavaaraby SK
2:20:40.843900
+34:15.205400
57.7p
65
H 55
Bo-Lennart Larsson
Kriminalvårdens IF
2:20:48.844700
+34:23.206200
57.6p
66
H 55
Thore Stenvall
Sorsele SK
2:20:55.845400
+34:30.206900
57.6p
67
H/D 21 Motion
Patrik Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
2:21:50.850900
+35:25.212400
57.1p
68
H 21
Peder Larsson
Arjeplogs SK
2:21:52.851100
+35:27.212600
57.1p
69
H 55
Kaj Ericsson
Sorsele SK
2:22:30.854900
+36:05.216400
56.8p
70
H 55
Lennart Hannu
Lkab FF
2:22:43.856200
+36:18.217700
56.7p
71
H 50
Magnus Toresson
Bodens SK
2:24:42.868100
+38:17.229600
55.8p
72
D 21
Kristin Larsson
Överkalix IF
2:24:45.868400
+38:20.229900
55.7p
73
H/D 21 Motion
Roger Wiklund
Hortlax SK
2:25:33.873200
+39:08.234700
55.4p
74
H/D 21 Motion
Jyri Särestöniemi
Älvsby IF SK
2:26:26.878500
+40:01.240000
55.0p
75
H 40
Tomas Berger
Kappa Kraftliner KK
2:26:47.880600
+40:22.242100
54.8p
76
H 45
Kurt Norén
Norrfjärdens IF
2:27:04.882300
+40:39.243800
54.7p
77
H/D 21 Motion
Tomas Forsberg
Kappa Kraftliner KK
2:27:12.883100
+40:47.244600
54.6p
78
H/D 21 Motion
Per Sundström
Älvsby IF SK
2:27:35.885400
+41:10.246900
54.5p
79
H 45
Rolf Eriksson
Nattavaaraby SK
2:28:52.893100
+42:27.254600
53.9p
80
D 21
Hanna Eriksson
Malmbergets Aif
2:29:08.894700
+42:43.256200
53.8p
81
H/D 21 Motion
Lars Oscarsson
Hortlax SK
2:29:21.896000
+42:56.257500
53.7p
82
H/D 21 Motion
Ingemar Sundström
OK Renen
2:29:33.897200
+43:08.258700
53.6p
83
D 21
Liv Pettersson
Gellivare SK
2:29:49.898800
+43:24.260300
53.5p
84
H 21
Erik Björkegren
Uddevalla SK
2:29:50.898900
+43:25.260400
53.5p
85
H 65
Ingvar Westman
Bodens SK
2:29:55.899400
+43:30.260900
53.5p
86
H 60
Sune Westman
Team Esplanad
2:30:32.903100
+44:07.264600
53.2p
87
H/D 21 Motion
Mikael Lundström
Älvsby IF SK
2:31:51.911000
+45:26.272500
52.7p
88
H/D 21 Motion
Roger Lundqvist
Bergnäsets AIK
2:32:03.912200
+45:38.273700
52.6p
89
H/D 21 Motion
Erik Sundström
Älvsby IF SK
2:32:22.914100
+45:57.275600
52.4p
90
H 40
Rickard Öberg
Hemmingsmarks IF
2:32:36.915500
+46:11.277000
52.4p
91
H 55
Kjell Thelin
Jokkmokks SK
2:32:59.917800
+46:34.279300
52.2p
92
H 60
Bengt Löthberg
OK Vargen
2:33:05.918400
+46:40.279900
52.2p
93
H/D 21 Motion
Holger Jakobsson
Övertorneå IF
2:33:09.918800
+46:44.280300
52.1p
94
H 60
Roland Johansson
OK Vargen
2:33:12.919100
+46:47.280600
52.1p
95
H 40
Jörgen Brunström
Bodens SK
2:34:25.926400
+48:00.287900
51.6p
96
H/D 21 Motion
Jan Ivar Andersson
IK Örnen
2:34:26.926500
+48:01.288000
51.6p
97
H/D 21 Motion
Gunnar Johansson
Älvsby IF SK
2:34:30.926900
+48:05.288400
51.6p
98
H 40
Jan-Roger Eriksson
Bergens IF SK
2:34:41.928000
+48:16.289500
51.5p
99
D 21
Ulrika Forsgren
IFK Arvidsjaur SK
2:34:42.928100
+48:17.289600
51.5p
100
H 55
Curt Andersson
Peab Fritid
2:34:50.928900
+48:25.290400
51.5p
101
H 55
Kjell Arne
Bodö
2:35:10.930900
+48:45.292400
51.3p
102
D 40
Görel Nilsson
Råneå SK
2:35:25.932400
+49:00.293900
51.2p
103
H/D 21 Motion
Patric Engström
OK Vargen
2:35:53.935200
+49:28.296700
51.1p
104
H 40
Hans-Erik Pekula
Hemmingsmarks IF
2:36:05.936400
+49:40.297900
51.0p
104
H/D 21 Motion
Kristian Ericsson
Studentidrott
2:36:05.936400
+49:40.297900
51.0p
106
H/D 21 Motion
Peter Ylivainio
Lkab FF
2:36:16.937500
+49:51.299000
50.9p
107
H/D 21 Motion
Örjan Sundström
Bergnäsets AIK
2:36:24.938300
+49:59.299800
50.9p
108
H/D 21 Motion
Sigurd Löf
Hortlax SK
2:37:22.944100
+50:57.305600
50.5p
109
H/D 21 Motion
Björn Samuelsson
Ersnäs IF
2:37:33.945200
+51:08.306700
50.4p
110
H 50
Bengt Asplund
Strömnäs GIF
2:38:02.948100
+51:37.309600
50.2p
111
H 21
Lars Nilsson
Sikfors SK
2:38:42.952100
+52:17.313600
50.0p
112
H/D 21 Motion
Jörgen Paulsson
Råneå SK
2:39:21.956000
+52:56.317500
49.8p
113
H/D 21 Motion
Rickard Larsson
Strömnäs GIF
2:39:23.956200
+52:58.317700
49.7p
114
H 21
Jonas Löfgren
Sikfors SK
2:39:28.956700
+53:03.318200
49.7p
115
H 21
Lennart Johansson
Älvsby IF SK
2:39:30.956900
+53:05.318400
49.7p
116
H/D 21 Motion
Kjell Granström
Råneå SK
2:39:33.957200
+53:08.318700
49.7p
117
H/D 21 Motion
Anders Blom
Strömnäs GIF
2:39:37.957600
+53:12.319100
49.7p
118
H 21
Anders Grahn
Täby Kom. Motion i
2:39:48.958700
+53:23.320200
49.6p
119
H 35
Mikael Eriksson
Bergens IF SK
2:40:28.962700
+54:03.324200
49.3p
120
H/D 21 Motion
Camilla Eknor
Studentidrott
2:40:35.963400
+54:10.324900
49.3p
121
D 21
Anna Jakobsson
Råneå SK
2:40:56.965500
+54:31.327000
49.2p
122
D 45
Sara Forsgren
K4 IF
2:41:13.967200
+54:48.328700
49.1p
123
H/D 21 Motion
Ove Resin
Haparanda SKT
2:41:40.969900
+55:15.331400
48.9p
124
H/D 21 Motion
Henry Barsk
Övertorneå IF
2:41:49.970800
+55:24.332300
48.9p
125
H 50
Per-Erik Mäki
Lkab FF
2:42:22.974100
+55:57.335600
48.7p
126
H/D 21 Motion
Torbjörn Lundberg
Piteå Elit SK
2:42:25.974400
+56:00.335900
48.7p
127
H/D 21 Motion
Ulf Nilsson
Jokkmokks SK
2:42:37.975600
+56:12.337100
48.6p
128
H 50
Börje Andersson
Vidsels IK
2:42:59.977800
+56:34.339300
48.5p
129
D 35
Viktoria Öberg
Hemmingsmarks IF
2:43:20.979900
+56:55.341400
48.3p
130
H 40
Benny Ståhl
Glommersträsk Lappträsk IF
2:44:04.984300
+57:39.345800
48.1p
131
H/D 21 Motion
Bernhard Carlsson
Luleå Gjutarens IF
2:44:26.986500
+58:01.348000
48.0p
132
H 21
Rickard Tornberg
IFK Kiruna
2:44:56.989500
+58:31.351000
47.8p
133
H 55
Mauri Rombbainen
Haparanda SKT
2:45:23.992200
+58:58.353700
47.6p
134
H 21
Anton Nilsson
Älvsby IF SK
2:45:29.992800
+59:04.354300
47.6p
135
H 70
Lars Forsberg
Norrfjärdens IF
2:45:43.994200
+59:18.355700
47.5p
136
H 40
Ulf Larsson
Kriminalvårdens IF
2:45:45.994400
+59:20.355900
47.5p
137
H/D 21 Motion
Lennart Salomonsson
Strömnäs GIF
2:46:58.1001700
+1:00:33.363200
47.1p
138
H/D 21 Motion
Mikael Norberg
Kuivakangas SK
2:47:25.1004400
+1:01:00.365900
47.0p
139
H 45
Bo Kärrman
Swedbank IF
2:47:34.1005300
+1:01:09.366800
46.9p
140
H 40
Ola Eriksson
F 21 IF
2:47:44.1006300
+1:01:19.367800
46.9p
141
H 35
Anders Isberg
Jukkasjärvi IF
2:48:16.1009500
+1:01:51.371000
46.7p
142
H 65
Ingemar Nordström
Hortlax SK
2:48:21.1010000
+1:01:56.371500
46.7p
143
H/D 21 Motion
Håkan Stenvall
Älvsby IF SK
2:48:50.1012900
+1:02:25.374400
46.5p
144
H 40
Kenneth Nilsson
Lkab FF
2:48:56.1013500
+1:02:31.375000
46.5p
145
H/D 21 Motion
Stefan Sundström
Älvsby IF SK
2:48:57.1013600
+1:02:32.375100
46.5p
146
H 40
Ingemar Mäki
Lkab FF
2:49:10.1014900
+1:02:45.376400
46.4p
147
H/D 21 Motion
Magnus Rönnberg
Antnäs BK
2:50:22.1022100
+1:03:57.383600
46.0p
148
H/D 21 Motion
Daniel Jönsson
Råneå SK
2:50:44.1024300
+1:04:19.385800
45.9p
149
H 55
Carl-Gustaf Taavo
Telia IoFF
2:51:36.1029500
+1:05:11.391000
45.6p
150
H/D 21 Motion
Torgny Olofsson
Gammelgården IL
2:52:40.1035900
+1:06:15.397400
45.3p
151
H/D 21 Motion
Ida Lindberg
Sorsele SK
2:52:48.1036700
+1:06:23.398200
45.3p
152
H/D 21 Motion
Hans Persson
Infjärdens SK
2:52:51.1037000
+1:06:26.398500
45.3p
153
D 50
Karoline Westerlund
Team Esplanad
2:54:19.1045800
+1:07:54.407300
44.8p
154
H/D 21 Motion
Tomas Carlsson
Hortlax SK
2:55:07.1050600
+1:08:42.412100
44.6p
155
H 21
Daniel Granberg
Hemmingsmarks IF
2:55:42.1054100
+1:09:17.415600
44.4p
156
H/D 21 Motion
Georg Niska
Swedbank IF
2:56:07.1056600
+1:09:42.418100
44.3p
157
H/D 21 Motion
Johnny Högberg
Ammarnäs IF
2:56:16.1057500
+1:09:51.419000
44.2p
158
H/D 21 Motion
Erik Vallin
Vittjärvs IK
2:56:25.1058400
+1:10:00.419900
44.2p
159
H/D 21 Motion
Thomas Folkesson
Swedbank IF
2:56:57.1061600
+1:10:32.423100
44.0p
160
H 40
Krister Hansén
Sikfors SK
2:57:06.1062500
+1:10:41.424000
44.0p
161
H/D 21 Motion
Kirsten Hällman-Peters
Gellivare SK
2:57:14.1063300
+1:10:49.424800
44.0p
162
D 60
Berit Lundgren
Hortlax SK
2:57:18.1063700
+1:10:53.425200
43.9p
163
H 21
Tommy Henriksson
Råneå SK
2:58:26.1070500
+1:12:01.432000
43.6p
163
H/D 21 Motion
Sandra Halvarsson
F 21 IF
2:58:26.1070500
+1:12:01.432000
43.6p
165
H/D 21 Motion
Elin Waara
OK Sarven
2:59:11.1075000
+1:12:46.436500
43.4p
166
D 45
Nina Olovsson
Sikfors SK
3:00:04.1080300
+1:13:39.441800
43.2p
167
H/D 21 Motion
Anna Karlsson
Kriminalvårdens IF
3:00:17.1081600
+1:13:52.443100
43.1p
168
H/D 21 Motion
Leif Nilsson
Kappa Kraftliner KK
3:01:50.1090900
+1:15:25.452400
42.7p
169
H/D 21 Motion
Krister Lundström
Ersnäs IF
3:02:30.1094900
+1:16:05.456400
42.5p
170
H/D 21 Motion
Anders Hedman
Swedbank IF
3:02:32.1095100
+1:16:07.456600
42.5p
171
H/D 21 Motion
Adam Isaksson
Junsele IF
3:02:45.1096400
+1:16:20.457900
42.4p
172
H/D 21 Motion
Lars Bohm
Råneå SK
3:03:11.1099000
+1:16:46.460500
42.3p
173
H/D 21 Motion
Christer Hällgren
Älvsby IF SK
3:03:46.1102500
+1:17:21.464000
42.2p
174
H 60
Bo Lundmark
Glommersträsk Lappträsk IF
3:03:55.1103400
+1:17:30.464900
42.1p
175
H 45
Lennart Krekula
Lkab FF
3:04:52.1109100
+1:18:27.470600
41.9p
176
H/D 21 Motion
Tomas Söderfjäll
Råneå SK
3:05:17.1111600
+1:18:52.473100
41.8p
177
H 65
Leif Johansson
OK Vargen
3:05:32.1113100
+1:19:07.474600
41.7p
178
H/D 21 Motion
André Nordbeck
Visborgs OK
3:06:08.1116700
+1:19:43.478200
41.6p
179
H/D 21 Motion
Benny Näsström
Strömnäs GIF
3:06:13.1117200
+1:19:48.478700
41.5p
180
H 21
Peter Henriksson
Hemmingsmarks IF
3:06:33.1119200
+1:20:08.480700
41.4p
181
H/D 21 Motion
Peter Määttä
Swedbank IF
3:06:34.1119300
+1:20:09.480800
41.4p
182
H/D 21 Motion
Rune Nilsson
Haparanda SKT
3:06:59.1121800
+1:20:34.483300
41.3p
183
H/D 21 Motion
Stig Åhman
Korpklubben Nja
3:07:56.1127500
+1:21:31.489000
41.1p
184
H/D 21 Motion
Gustav Ramfjäll
Älvsby IF SK
3:08:29.1130800
+1:22:04.492300
41.0p
185
H/D 21 Motion
Per Andersson
Svappavaara Aif
3:08:45.1132400
+1:22:20.493900
40.9p
186
H/D 21 Motion
Ulf Holmlund
Luleå Gjutarens IF
3:08:52.1133100
+1:22:27.494600
40.9p
187
D 50
Mona-Lis Sundling
Smedsbyns IF
3:10:44.1144300
+1:24:19.505800
40.4p
188
H/D 21 Motion
Jan Löfgren
Sikfors SK
3:10:51.1145000
+1:24:26.506500
40.4p
189
H/D 21 Motion
Jens Sundström
Antnäs BK
3:11:15.1147400
+1:24:50.508900
40.3p
190
H/D 21 Motion
Anders Lundkvist
Swedbank IF
3:11:47.1150600
+1:25:22.512100
40.2p
191
H/D 21 Motion
Anders Lundgren
Öjebyns IF
3:13:14.1159300
+1:26:49.520800
39.8p
192
H/D 21 Motion
Andreas Jakobsson
Strömnäs GIF
3:13:32.1161100
+1:27:07.522600
39.7p
193
H 40
Bengt-Åke Marakatt
Jukkasjärvi IF
3:13:45.1162400
+1:27:20.523900
39.7p
194
H/D 21 Motion
Anna-Lena Risberg
Swedbank IF
3:13:49.1162800
+1:27:24.524300
39.7p
195
H 21
Samuel Ek
Kriminalvårdens IF
3:16:00.1175900
+1:29:35.537400
39.2p
196
H 50
Tero Lilja
Haparanda SKT
3:16:27.1178600
+1:30:02.540100
39.1p
197
H/D 21 Motion
Oskar Gedde
Hortlax SK
3:17:23.1184200
+1:30:58.545700
38.9p
198
H/D 21 Motion
Hans Tornberg
IFK Kiruna
3:18:51.1193000
+1:32:26.554500
38.5p
199
H/D 21 Motion
Urban Fägnell
Bergnäsets AIK
3:25:00.1229900
+1:38:35.591400
37.2p
200
H 70
Lars Degselius
Bodens SK
3:25:58.1235700
+1:39:33.597200
37.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H/D 21 Motion
David Lindblom
Norrfjärdens IF
3:28:09.1248800
+1:41:44.610300
36.6p
202
H/D 21 Motion
Greger Nilsson
Ak Snöblind
3:29:00.1253900
+1:42:35.615400
36.4p
203
H/D 21 Motion
Dick Wallon
Svensby SK
3:29:34.1257300
+1:43:09.618800
36.3p
204
H/D 21 Motion
Larry Lundqvist
Bodens SK
3:29:55.1259400
+1:43:30.620900
36.2p
205
H/D 21 Motion
Donald Paulusson
Telia IF, Luleå
3:32:33.1275200
+1:46:08.636700
35.7p
206
H/D 21 Motion
Johan Granberg
IK Örnen
3:36:48.1300700
+1:50:23.662200
35.0p
207
H/D 21 Motion
Tommy Nilsson
Exait IF
3:38:06.1308500
+1:51:41.670000
34.7p
208
D 75
Alf Asplund
Vidsels IK
3:39:30.1316900
+1:53:05.678400
34.5p
209
H 40
Mattias Fjellvind
Haparanda SKT
3:41:04.1326300
+1:54:39.687800
34.2p
210
H/D 21 Motion
Kajsa Lundqvist
Bodens SK
3:42:32.1335100
+1:56:07.696600
33.9p
211
H/D 21 Motion
Carina Larsson
Svensby SK
3:46:11.1357000
+1:59:46.718500
33.3p
212
H/D 21 Motion
Anders Andersson
Nybyns IK
3:55:15.1411400
+2:08:50.772900
31.9p