Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
DM Ångermanland, BIKs Skidspel
2014-01-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
11.2km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Jonathan Gran
Bergeforsens SK
28:09.168870
83.2p
2
H 20
Niklas Sjölund
Bondsjöhöjdens IK
29:14.175360
+1:04.6390
80.2p
3
H 21
Marcus Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
29:58.179790
+1:49.10820
78.2p
4
H 18
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
30:10.180940
+2:00.11970
77.7p
5
H 35
Robert Åström
Hägglunds SK
30:17.181620
+2:07.12650
77.4p
6
H 35
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
30:31.183020
+2:21.14050
76.8p
7
H 18
Anders Roos
Östersunds SK
30:55.185420
+2:45.16450
75.8p
8
H 35
Håkan Wallberg
Hägglunds SK
31:26.188550
+3:16.19580
74.5p
9
H 35
Anders Mannelqvist
Vårby IK
31:30.188960
+3:20.19990
74.4p
10
H 20
Erik Öman
Hägglunds SK
31:58.191770
+3:49.22800
73.3p
11
H 35
Hans Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
32:30.194970
+4:21.26000
72.1p
12
H 18
Olle Strömbäck
Husums IF SK
32:43.196280
+4:34.27310
71.6p
13
H 35
Tomas Andersson
Hägglunds SK
33:51.203000
+5:41.34030
69.2p
14
H 35
Robert Engström
Hägglunds SK
35:14.211320
+7:04.42350
66.5p
15
D 35
Jennie Magnusson
Hägglunds SK
36:11.217060
+8:01.48090
64.8p
16
H 20
Oscar Strömberg
Hägglunds SK
37:00.221900
+8:50.52930
63.3p
17
D 35
Maria Norenius
Hägglunds SK
41:00.245930
+12:50.76960
57.2p
18
H 18
Erik Hansson
Bondsjöhöjdens IK
42:00.251930
+13:50.82960
55.8p
19
H 18
Oscar Lindgren
Hägglunds SK
23:59:58.8639700
20
H 20
Erik Wickberg
Hägglunds SK
23:59:59.8639800
20
H 20
Olof Roos
Östersunds SK
23:59:59.8639800
20
H 18
Alex Thiger
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
20
H 18
Jack Sjödin
Junsele IF
23:59:59.8639800
5.6km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
14:20.85900
2
H 16
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
14:35.87400
+15.1400
3
D 20
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
14:55.89410
+35.3410
69.1p
4
H 16
Albin Eriksson
Husums IF SK
15:03.90210
+43.4210
5
H 15
Albin Sehlberg
Hägglunds SK
15:11.91020
+51.5020
6
H 16
Felix Erlander
Norrala IF
15:23.92280
+1:03.6280
7
D 15
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
15:29.92850
+1:09.6850
8
H 16
Erik Holmgren
Stuguns SOK Gjurd
15:29.92860
+1:09.6860
9
H 16
Hugo Eriksson
Vårby IK
15:37.93610
+1:17.7610
10
H 16
Elis Strömbäck
Husums IF SK
16:02.96110
+1:42.10110
11
H 15
Johan Samuelsson
Husums IF SK
16:21.98060
+2:01.12060
12
D 20
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
16:26.98540
+2:06.12540
62.5p
13
H 15
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
16:34.99330
+2:14.13330
14
D 18
Linda Ström
Hägglunds SK
16:53.101250
+2:33.15250
60.8p
15
D 15
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
16:56.101510
+2:36.15510
16
D 20
Sanna Näslund
Bondsjöhöjdens IK
17:25.104410
+3:05.18410
58.9p
17
D 16
Karin Österberg
Sollefteå Skidor IF
17:31.105070
+3:11.19070
18
D 15
Maja Petersson
Vårby IK
17:36.105550
+3:16.19550
19
D 16
Emmy Näslund
Bondsjöhöjdens IK
17:39.105860
+3:19.19860
20
D 16
Hulda Forsberg
Kramfors Alliansen
17:39.105870
+3:19.19870
21
D 15
Frida Olofsson
Vårby IK
18:27.110690
+4:07.24690
22
D 18
Märta Torshage
Vårby IK
18:40.111930
+4:20.25930
54.8p
23
D 15
Tilda Johansson
Skorpeds SK
18:50.112990
+4:30.26990
24
D 18
Erika Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
19:42.118190
+5:22.32190
51.9p
25
D 16
Mirelle Andersson
Sollefteå Skidor IF
20:06.120550
+5:46.34550
26
D 15
Emelie Johansson
Hägglunds SK
22:13.133270
+7:53.47270
27
D 18
Patricia Lockner
Graninge-Alliansen
23:59:58.8639700
28
D 20
Julia Nyström
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
28
H 15
Love Persson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
28
H 15
Max Thiger
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
28
D 15
Malin Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
28
D 15
Agnes Sondell
Hägglunds SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
2.8km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Alexander Gidlund
Husums IF SK
7:32.45130
2
H 14
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
7:40.45980
+8.750
3
H 14
Hugo Eriksson
Husums IF SK
7:47.46640
+15.1410
4
H 14
Anton Niederbach
Hägglunds SK
8:01.48000
+28.2770
5
H 14
Pontus Wikström
Hägglunds SK
8:01.48080
+29.2850
6
H 13
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
8:09.48840
+37.3610
7
H 14
Vilgot Lindh
Bondsjöhöjdens IK
8:19.49820
+46.4590
8
H 14
Anton Sundberg
Sollefteå Skidor IF
8:22.50170
+50.4940
9
D 14
Lovisa Olsson
Husums IF SK
8:23.50290
+51.5060
10
H 13
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
8:25.50470
+53.5240
11
H 13
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
8:31.51070
+59.5840
12
H 13
Viktor Wallberg
Hägglunds SK
8:41.52040
+1:09.6810
13
D 14
Isa Forsberg
Alnö SK
8:55.53460
+1:23.8230
14
H 14
Jonas Näslund
Bondsjöhöjdens IK
9:03.54210
+1:30.8980
15
D 14
Sofia Pahlin
Sollefteå Skidor IF
9:04.54390
+1:32.9160
16
D 13
Ida Norman
Kramfors Alliansen
9:05.54410
+1:32.9180
17
H 12
Jens Nilsson
Sollefteå Skidor IF
9:14.55310
+1:41.10080
18
D 11
Klara Torshage
Vårby IK
9:15.55430
+1:42.10200
19
H 13
Jakob Grönlund
Sollefteå Skidor IF
9:15.55460
+1:43.10230
20
D 12
Frida Åsander
Bondsjöhöjdens IK
9:21.56070
+1:49.10840
21
H 12
Joel Johansson
Kramfors Alliansen
9:23.56280
+1:51.11050
22
D 14
Johanna Nordqvist
Ramsele IK
9:27.56610
+1:54.11380
23
D 13
Maja Sjölund
Bondsjöhöjdens IK
9:28.56770
+1:56.11540
24
H 14
Viktor Bergman
Sollefteå Skidor IF
9:34.57310
+2:01.12080
25
H 12
Melker Eklund
Vårby IK
9:34.57350
+2:02.12120
26
D 14
Hanna Jonsson
Husums IF SK
9:35.57460
+2:03.12230
27
D 14
Elsa Forsberg
Kramfors Alliansen
9:40.57950
+2:08.12720
27
H 11
Axel Mannelqvist
Vårby IK
9:40.57950
+2:08.12720
29
D 13
Julia Johansson
Skorpeds SK
9:41.58030
+2:08.12800
29
D 12
Emma Höglund
Kramfors Alliansen
9:41.58030
+2:08.12800
31
D 14
Johanna Dahl
Vårby IK
9:41.58040
+2:09.12810
32
H 11
Hugo Nilsson
Sollefteå Skidor IF
9:43.58260
+2:11.13030
33
H 14
Gustav Samuelsson
Husums IF SK
9:46.58570
+2:14.13340
34
D 11
Elsa Eriksson
Husums IF SK
9:47.58670
+2:15.13440
35
D 11
Elin Forsgren
Vårby IK
9:47.58690
+2:15.13460
36
D 12
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
9:56.59560
+2:24.14330
37
D 11
Sanna Berglund
Vårby IK
9:58.59780
+2:26.14550
38
D 12
Johanna Pahlin
Sollefteå Skidor IF
9:59.59840
+2:27.14610
39
H 13
Isak Eriksson
Vårby IK
10:06.60570
+2:34.15340
40
H 12
Laban Nordin
Vårby IK
10:07.60600
+2:34.15370
41
D 13
Ida Wickberg
Hägglunds SK
10:12.61160
+2:40.15930
42
D 11
Tess Andersson
Sollefteå Skidor IF
10:16.61530
+2:43.16300
43
D 13
Emilia Pettersson
Kramfors Alliansen
10:16.61570
+2:44.16340
44
H 11
Johan Söderholm
Anundsjö IF
10:17.61620
+2:44.16390
45
D 13
Thea Wikström
Nordingrå SK
10:20.61950
+2:48.16720
46
H 11
Viktor Olsson
Husums IF SK
10:28.62740
+2:56.17510
47
D 11
Alva Persson
Vårby IK
10:29.62880
+2:57.17650
48
D 13
Elin Edström
Bondsjöhöjdens IK
10:35.63430
+3:02.18200
49
D 13
Emelie Wiberg
Nätra SK
10:36.63550
+3:04.18320
50
H 12
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
10:37.63620
+3:04.18390
51
D 13
Julia Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
10:39.63820
+3:06.18590
52
H 14
William Lindgren
Hägglunds SK
10:41.64040
+3:09.18810
53
H 11
Emil Andersson
Hägglunds SK
10:46.64570
+3:14.19340
54
D 13
Tilde Engberg
Bondsjöhöjdens IK
10:59.65870
+3:27.20640
54
H 12
Axel Saitton
Vårby IK
10:59.65870
+3:27.20640
56
D 13
Nova Viberg
Nordingrå SK
11:13.67230
+3:40.22000
57
D 12
Klara Jonsson
Husums IF SK
11:19.67810
+3:46.22580
58
D 12
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
11:22.68120
+3:49.22890
59
H 11
Elias Grönlund
Sollefteå Skidor IF
11:26.68560
+3:54.23330
60
D 12
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
11:29.68810
+3:56.23580
60
D 11
Marie Dahlberg
Kramfors Alliansen
11:29.68810
+3:56.23580
62
D 11
Englalo Norrby
Kramfors Alliansen
11:44.70310
+4:11.25080
63
H 11
Viggo Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
11:49.70880
+4:17.25650
64
H 11
Linus Dahl
Vårby IK
12:03.72290
+4:31.27060
65
D 11
Anna Sundell
Bondsjöhöjdens IK
12:15.73460
+4:43.28230
66
H 11
Teo Eikelboom
Vårby IK
12:20.73910
+4:47.28680
67
D 12
Alva Viberg
Nordingrå SK
12:28.74750
+4:56.29520
68
H 14
Edvin Lindh
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
68
H 13
Viktor Lukka
Hägglunds SK
23:59:59.8639800
68
D 13
Sofia Boström
Skorpeds SK
23:59:59.8639800
68
D 13
Sandra Wesin
Hägglunds SK
23:59:59.8639800
68
D 12
Alina Eliasson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
68
H 11
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
68
H 11
Sebastian Hägglöf
Hägglunds SK
23:59:59.8639800
68
D 11
Melina Vestermark
Hägglunds SK
23:59:59.8639800
68
D 11
Vilma Lukka
Hägglunds SK
23:59:59.8639800
68
D 11
Hilda Sundberg
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
68
D 11
Rebecka Samuelsson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
1.4km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
4:24.26360
2
H 10
Marcus Nilsson
Hägglunds SK
4:33.27220
+8.760
3
D 10
Elin Näslund
Vårby IK
4:44.28380
+20.1920
4
H 10
Hugo Sjölander
Bondsjöhöjdens IK
4:45.28490
+21.2030
5
H 9
Hugo Petersson
Vårby IK
4:50.28940
+25.2480
6
H 10
Sebastian Höglund
Kramfors Alliansen
4:52.29110
+27.2650
7
D 10
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
4:52.29120
+27.2660
8
H 10
Isac Lundblad
Hägglunds SK
4:57.29670
+33.3210
9
H 10
Carl Gustafsson
Vårby IK
5:01.30020
+36.3560
10
D 9
Sofia Bergman
Sollefteå Skidor IF
5:04.30370
+40.3910
11
D 10
Nora Westerlund
Vårby IK
5:05.30400
+40.3940
12
H 9
Viking Olsson
Husums IF SK
5:05.30440
+40.3980
13
H 10
Oliver Bogren
Bondsjöhöjdens IK
5:09.30890
+45.4430
14
D 10
Maja Wallberg
Hägglunds SK
5:14.31340
+49.4880
15
H 9
Oskar Persson
Vårby IK
5:20.31970
+56.5510
16
H 10
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
5:36.33590
+1:12.7130
17
H 10
Johannes Ulander
Husums IF SK
5:38.33710
+1:13.7250
18
H 9
Holger Larsson
Täfteå IK
5:42.34100
+1:17.7640
19
D 10
Maja Fröberg
Nordingrå SK
5:48.34790
+1:24.8330
20
H 9
Linus Pettersson
Kramfors Alliansen
5:53.35210
+1:28.8750
21
D 9
Cecilia EK
Hägglunds SK
5:53.35280
+1:29.8820
22
H 10
Sebastian Stenmark
Forsmo IF
6:03.36200
+1:38.9740
23
H 9
Nils Sundell
Bondsjöhöjdens IK
6:05.36400
+1:40.9940
24
D 9
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
6:15.37440
+1:50.10980
25
D 10
Kristina Vestman
Bondsjöhöjdens IK
6:19.37820
+1:54.11360
26
D 10
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
6:31.39020
+2:06.12560
27
D 10
Ronja Von Post
Bondsjöhöjdens IK
6:43.40240
+2:18.13780
28
H 9
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
6:55.41490
+2:31.15030
29
D 9
Stella Eikelboom
Vårby IK
7:25.44400
+3:00.17940
30
H 10
Albin Bergkvist
Bondsjöhöjdens IK
7:29.44830
+3:04.18370
31
D 9
Cornelia Hörnqvist
Hägglunds SK
7:56.47560
+3:32.21100
32
D 10
Hanny Edström
Bondsjöhöjdens IK
8:00.47970
+3:36.21510
33
D 9
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
8:11.49040
+3:46.22580
34
D 9
Lotta Vikström
Nordingrå SK
8:15.49490
+3:51.23030
35
D 10
Ronja Widell
Bondsjöhöjdens IK
8:17.49640
+3:52.23180
36
H 9
William Häggkvist
Vårby IK
9:18.55790
+4:54.29330
37
D 9
Alva Perbo
Hägglunds SK
10:06.60510
+5:41.34050
38
H 10
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)